Елхата украсяваме и здрави Февруарски бебчета си пожелаваме! - Тема 15

  • 29 905
  • 742
# 420
Брат ми като се опита да ме светне за истината около дядо Мраз, мама доста Соломоновски оповести,че който не вярва в добрия старес, няма да получи подарък! Горкият ми брат-горко съжали за голямата си уста  Laughing Mr. Green Аз вчера се възмутих от цените в комсед и вярвам,че не само там цените са ударили тавана...... Долни манипулатори...
Виж целия пост
# 421
ох, болната ми тема са цените на играчки и забавления за деца, които са напомпани до безобразие. Нали се сещате, че едно дете, дори по-голямо, като моето, не може да си даде реална оценка за нещата. То просто иска и точка. Хитрите мениджъри използват тази детска слабост с/у нас родителите. Последният пример у дома: Запалило се е цялото училище сега с тези Йо-йота. И знаете ли колко струва най-евтинито, за начинаещи?!?! 32 лв... Отделно си купуваш постоянно нови въженца, защото те се късат. И като поиграе 2-3 седмици с него, вече иска по-скъпото. И е цирк в къщи и трагедия. Обясняваме му, че тази безумна пластмасова джаджа не струва повече от 5-10 лв, но той не иска да чуе... Сега му казах да си събира пари за новото, което струвало 45 лв и то на промоция!!!!  #2gunfire Накрая намерихме един от тези китайски сайтове, дето може да си поръчаш от там всякакви неща, та там по-скъпите Йо-Йота са 12,76$, което не е 40 лв все пак. Искахме и да покажем колко са надути цените тук. А като беше малък просто избеснявах с рекламите. Рекламират някоя вафла или друга глупост и се почва едно тръшкане в къщи(не че сега не е така). Аз съм на мнение, че рекламите към децата трябва да бъдат обявени за незаконни и да се забранят, защото реално погледнато едно дете не е само по себе си потребител. Те просто го използват, като оръжие. Едно дете не може да отговаря за себе си и да си дава сметка за нещата. Бях гледала едно предаване точно за таи индустрия в Щатите. То там е нещо страшно, защото кампаниите промиват и родителските мозъци. Та в това предаване ставаше дума, че някаква комисия за защита на потребителите е искала да се въведе забрана за реклами, насочени право към децата още през 80-те години и са били на крачка да успеят. Обаче индустрията, която е щяла да изгуби милиони не се е оставила и са се преборили.
Абе момичета, Ванеска вчера не се появи повече. Дали е отишла на лекар, дали са я приели в болница?  newsm78  Сетих се, че и Авчелина, която беше казала, че ще идва на срещата, не дойде, а и не е и писала.
Виж целия пост
# 422
Преди това Йо-Йо беше Тамаго4ито...не знам какво си..Бакуган-и аз даже имената им не мога да произнеса!

Ванеска и аз се сетих на 2-3 пъти днес за нея...дано е добре положението..ама що не пише.. newsm78 дано да е вкъщи

Ми то не само рекламите,аз като гледам каква истерия с напердасани деца виждам в Хиполенд...ревящи,за4ервени,крещящи и след тях още по-разярени родители... Crazy Crazy Crazy

Стоим си ние с мойта приятелка в едно кафе,на 4-5 метра отвън в самия мол имаше магазин на Комсед,ония двамата (близнаци) правят кво правят,все в магазина седят,гледат игра4ки,пипат и ги разнясят до майка им за "одобрение" и дали ще им ги купи...един път...втори път...ве4е се бяха "разбрали" нищо да не се взима тази седмица и при третия отказ и двамата застанаха на входа на заведението и с пълно гърло изкрещяха на всеослушание "ТИ СИ ТЪПА МАЙКАААААААААААААААА!!!" #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy Никой не се обърна към нашта маса де...... ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 423
А, само за тази година сменихме Гурмити, карти Юги-о, Йо-Йо и вече не помня преди това, защото това е от лятото насам. И всичките мании за деца са направени така, че да карат детето да иска още и още... Тези близнаци на приятелката ти ли са били, че не разбрах? Представям си как се е почувствала... По принцип да отидеш с дете в магазин за играчки е голяма грешка. Аз до супера не смея да отида с моя, защото се почва: ама може ли само едни Харибо(1,60лв)? А един снакс? А, бадеми ми се доядоха, айде вземи 100 гр! А това дето си го купила за мен ли е? Отговор: Не, за мен, че и аз съм човек... Ееее, да, за теб си купуваш, а на мен - нищо! А това, че той всеки ден има по 2,50лв джобни пари, с които с купува боклуци не го вижда, отделно крънка баба си и нас и все е недоволен. Обаче, ако аз си купя някакъв шоколад, то трябва да го разделя с него, не може целия за мен. По принцип ги крия, ама той почва да рови по шкафовете и ги намира. Както и да е, отплеснах се. Исках да кажа, че сме правили един-два пъти грешка да посетим магазин за играчки с него и винаги след това е имало големи трагедии-ревове, тръшканици, сълзи, сополи, нападки, обвинения, търсене на права, истерии и накрая сканадали, защото простото обяснение, че няма как да му се купи кола, която струва 70 лв по никакъв начин не го трогва. Иска я и толкова, а ние не сме хора, че отказваме да му я купим.
Виж целия пост
# 424
Момичета на нас това ще ние първото Ангелче така че тепърва ще се срещна с мърморенето за играчки  hahaha

Мамчета не виждам Elileni да пише нали  ме нямаше дълго време - надявам се да са добре с бебока.
Виж целия пост
# 425
Децата консуматори- брутално действителен филм...по темата   Confused
Виж целия пост
# 426
Да Стар,на мойта приятелка са близнаците - ама тя си е виновна щото всеки път им "забранява" купуване и всеки път им взема нещо за да ги махне от главата си....те са извънземни тия...тя ги гледа сама с майка си...оба4е да кажеш 4е ги глези - не,яко ги шамари,ама то май си е от израз на слабост и от липса на подход за възпитание - те са 4удовища направо,у тях е заринато с игра4ки,по няколко пъти в годината им ги събира и ги носи по домове за деца...да ама на ония пак им се попълва колекцията....ми не го разбирам това,като няма-няма!Аз като си спомням като ходех на градина и минавахме през книжарницата всеки следобед, как по цял месец треперах баба да ми се върже да ми купи поредната пло4а с приказки ...имах си грамофон и слушах приказки...и си 4аках подаръка и се надявах и едно страхотно 4увство ме обземаше като ми купеха пло4а....ама не съм пресленджала и да правя истерии....просто знаех,4е един ден ще я имам,а наште не са ме лишавали....оба4е друго си е като си 4акаш нещенце,цениш го пове4е и му се радваш,а не всеки ден ново и ново и то изгубило интерес и станало раздразнително.Те така свикват и не можеш да му задържиш вниманието за нищо...
Виж целия пост
# 427
Стар,аз си мисля,4е като се появи брат4ето няма да е такъв баткото....ще види 4е има и "нещо" друго по което отиват маса пари... Peace Той хубаво,4е от време на време врънка,не постоянно
Виж целия пост
# 428
О,аз нямам такива проблеми с щерката.И тя иска,но само ако аз преценя купувам.Баща й по й угажда.Води я винаги на кино 3Д,купуват си пуканки,кола,след това Макдоналдс......
За играчки не ми е плакала,казва искам това,но само ако има повод купувам,иначе не.Вярно ,че винаги предпочитам по-скъпото,но тя си пази куклите,предимно барбита.Куклата й от 100лева,вече година е здрава....много внимава с нея.Постоянно е с нас по магазините,никога не ми се е тръшкала или ревала.Понякога казвам като взема заплатата ще ти купя,и тя чака.......Почни никога не отказвам храна да й купя,но тя не ми иска гризки,дъвки или бонбони.Такива неща знае ,че не купувам.Тя си иска стабилна храна,кебапче,кюфте,пиле,маслини,закуски.....такива неща......
Аз днес бях на консултация....+1-2 кг...коремче 99см,кръвно 110/60.
Взех си документите и другата седмица болничния 45 дни  преди раждане.......и съм готова.Но акушерката ми вика....може и това да пренося.......аааааа не не искам......
Хайде влизам да се къпя и си лягам.Днес много слабо активни сте.....
Виж целия пост
# 429
nevvy, аз също си спомням акк съм чакала да получа исканата играчка, но днешните деца са друго. Първо вина имаме ние родителите, че смятаме, че колкото повече осигуряваме на детето, толкова по-добри родители сме. Между другото говорех точно за това филмче, което mayanka е постнала. В него много добре са описани нещата. Едно време за децата не е било прието да се харчат много пари - едно бонбонче примерно, книжка, а сега... Всеки вика - аз за детето си... или моето дете не искам да е, като циганче, не искам да е лишено, за мен може да няма, но него ще купя. Аз ЛИЧНО за мен самата намирам това, като грешка. Знам, че няма да ме подкрепите. До сега, когато съм изразявала това си мнение пред други хора, съм била неразбрана и съдена дори за егоистичните ми възгледи. Но... какво се получава. Когато никой не мисли така, то аз съм обречена или детето ми да бъде аутсайдер, съответно да се комплицира или да постъпвам, като останалите. факт е, че днешните деца не умеят да ценят нещата, не проявяват творческа мисъл, те просто искат и искат. Ако му дадеш пример със себе си навремето как си имал една кукла ис и я пазел и си измислял различни игри с нея, или си получил Монопол за Коледа, който си чакала 2 години и после си го пазел, като очите си, то тогава получаваш отговор: Оф, не ми давай такива примери, ти като си била малка е било друго. Сега е нормално играчките да се чупят и захвърлят, да омръзват бързо и а се мрънка за най-новата, защото тази вече е демоде.
пепито, чудесно е да имаш такова дете, радвай се.
Съветвам всички да изгледате филма, койот mayanka е постнала.  Peace
Elileni по принцип рядко се разписва, май повече във фейсбук. Нека да кажат варненки, но мисля, че всичко е наред с нея.  Hug
Виж целия пост
# 430
Съветвам всички да изгледате филма, койот mayanka е постнала.  Peace
... и то всичките части.
Виж целия пост
# 431
Вчера я видях Ели, добре беше. Мисля, че нищо не се е променило.

Пепито, твоята дъщеричка е съкровище направо.

Аз още си спомням 2 неща, които така и не ми се купиха - чичко тревичко и от ония цветните спирали. И от време на време подкачам майка ми. Но пък като се замисля съм имала достатъчно играчки, а дори и с половината не съм играла редовно. Не съм била презадоволена, нито лишавана. Възпитана съм да ценя парите и ми се е наложило да го осъзная доста рано. Спомням си едно дете от училище. Всеки ден майка му се прибираше с 2 торби пълни с играчки. Не знам как намираше толкова различни играчки всеки път, но това момче имаше страхотен проблем с общуването. С никой не говореше, не можеше да върже 2 приказки на кръст и майка му му пишеше домашните. Е той ми е пример за мамино синче. Много съм благодарна на майка ми, че е намерила баланса - хем не съм била лишена, хем не съм била разглезена и дано успея и аз така да се справя
Виж целия пост
# 432
she_moto, мисията е много трудна днешно време, защото повечет родители не постъпват така. Купуват се на децата телефони с тъч скрийн, МП3-плеъри и прочие боклуци, дето нямат нужда от тях и не умеят да ги пазят и ценят. След това твоето се прибира от училище и ти заявява, че иска смартфон, защото Гошо, Сашо, Пешо и Иван имат, а пък той не. Даже по-лошо, само той ходел с някакъв скапан телефон на училище и другите му се смеят. А иначе аз помня нвремето как на двамата ми братовчеди баща им пътуваше. Съответно те винаги бях с някакви вносни дрехи, хладилника беше пълен с лакомства. Спомням си, че отиваме у тях на гости и аз почвам да се възхищавам на хубавите дрешки на братовчедка ми, а тя понеже има толкова много и й е писнало ми вика: ами, ако искаш я вземи тази блуза, на мен ми е омръзнала. В повечето случаи обаче на мен не ми ставаше, защото тя беше по-дребна и слабичка от мен и после ми беше още по-гадно. После помня, че отваря хладилника и вътре шоколадови, яйца, бонбони и каквото се сетиш. На мен лигите ми текат, а те с охота ми пробутват това-онова, защото им се повдига вече.
Виж целия пост
# 433
Интересна тема сте започнали Simple Smile
Аз почти не съм се замисляла, че след някоя друга година ще има тормоз за играчки. Дано да изкараме късмет и бебето ми да си играе само със щипки като мен  Simple Smile
На мен само щипки и лъжици ми бяха интересни до 3-4 годишна, а след това си играех с едни малки фигурки на животни, които вуйчо ми е колекционирал, след това минах на конструктори и накрая на кукли... За куклите барби имах много хубави маси, столове, прибори, дрешки, лекарски комплект, даже къща ми беше направил вуйчо от дъски, но всичко остана при дъщерята на втория ми баща, като се изнесохме от тях. Никога няма да забравя как се радвах на подаръците за коледа и нова година, все ми ги слагаха насело на прозореца или под елхата. Рано разбрах, че дядо Коледа не съществува, но бях благодарна на баба, дядо, вуйчо и мама. Майка ми е казвала, че никога не съм мрънкала за нещо, а винаги съм питала дали има парички и ако няма - не съм се сърдела. Жалко, че много деца не могат да осъзнаят това, че всеки родител иска да зарадва детето си, но не винаги има възможност..
Виж целия пост
# 434
ха, ха, Алекса, моят син пък до 2-годишна възраст играеше само с тенджери, тигани, тави и с инструменти. Мъжът ми имаше едно куфарче с отверки, гаечни ключове и нашия го докопваше и с часове "работеше" с него. След всяка игра естествено липсваха по 2-3 части вътре. Качвахме го на шкафа, той пищеше от долу. Криехме го, той го намираше. Ако не го намереше, почваше да врънка, да мрънка и да го търси. Накрая видяхме в Метро такова комплектче за деца. Много доволни го купихме и му го носим. Той го отваря, поглежда, вижда, че вътре всичко е пластамасово и е менте и го захвърля и пак почва да търси другото.  ooooh! Въобще беше на някакви мании. После го обзе мания да носи на баща си дрехите. Облича му блузата, която естствено му е, като рокля, която се влачи по земята. Но той упорито слага колан през кръста и заявява, че е тате. Върви го убеди да я съблече и да облече нещо друго за излизане. НЕ и точка. Той бил тате....  hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия