Декември е вече и за срещата с мама и тати е готово малкoто човече.

  • 30 048
  • 736
# 270
Хей колко бебоци!Да са ни живи и здрави!Нека растат обичани от родителите си и всички покрай тях!
Аз да се похваля-утре си вземаме детенце удома!Нямам търпение и се вълнувам адски много!Цял ден чистим и подреждаме,а все ми се струва че има още нещо...преди месец се чувствах напълно готова,а сега какво ми става незнам  Thinking
Стефи,днес цял ден те мислих...май ти наближава времето!
Стискам палци и се моля за всички!
Лека нощ

Като си го приберете и се мобилизираш ще видиш, че си се притеснявала напразно. Аз два месеца се тръшка, ревях, нямах търпение да си я приберем, почти постоянно носих багажа за изписването, ако ме изненадат да съм подготвена и като ми казаха деня на изписването ми се сви душата от страх, че не съм подготвена. Но след няколко часа вкщи и рутинните грижи се поуспокоих.  Hug

За спането по корем - още в кувьоза я оставяха да си лежи така. После в дома ги слагаха така като се наядат да се уригнат. Аз също от време на време я оставям така, като мрънка много и си заспива, но ако бебето се върти много главата ия забучва в леглото, ако ще се оставя така трябва да се наблюдава.
Виж целия пост
# 271
Добро утро, момичета  Hug

Влизам да почерпя, че моите госпожици днес стават на 1 месец


Дано да са ми все така кротки и послушни  Heart Eyes

Стискам палци на всички, които имат нужда!
Виж целия пост
# 272
GJK Честита месечинка, да са ти живи и здрави малките госпожици, много да ви радват и слушкат  Hug  Hug  Hug
Виж целия пост
# 273
И аз да ви подсладя, че и ние вече сме на два месеца  Grinning



Честита месечинка на двете госпожици   bouquet
Виж целия пост
# 274
Здравейте, милички!  bouquet 
Аз ви чета, когато имам време. Малко отгоре-отгоре, ама ми е леко трудно.  Simple Smile
Искам да честитя всички новопоявили се бебенца на техните родители! Да са им живи и здрави, да слушкат, да папкат и да радват цялата рода! Hug Hug Hug Не изброявам поименно мамите, ама те са толкова много, че... Crazy
Да споделя набързо как мина при нас, че бях обещала, а пък и дано подействам позитивно на все още чакащите. Simple Smile
Както видяхте, към 19ч. на 13.12. изчезнах за болницата. Приеха ме, документи, преглед, клизма (който се притеснява - нищо особено не е), тонове, това-онова и към 20:20ч. бях вързана на системата. Контракциите полека-лека се засилиха и като цяло бяха на по 2-3 минутки. Понякога и на повечко. След около час си поисках ходене до тоалетната, защото клизмата имаше какво да изкара още. Акушерката много странно ме загледа, а то и аз си мислех да не са напъни, ама си усещах бълбукане из червата, а и беше рано според мен да сме стигнали до там, та ме пусна. Пукнаха ми и мехура по някое време. После продължих да си лежа и да чакам. Таткото беше с мен. Говорихме си, макар че той милия малко не знаеше какво да ми каже, като дойде контракция. Но като цяло ме разсейваше. В един момент контракциите съвсем осезаемо станаха по-силни. Първите 1-2 смятах, че случайно са толкова силни, ама после сгрях, че вероятно ще си останат така. Някъде там започнах и да повръщам. Според мен вече не можех да издържам на болката, но акушерката ме успокои, че по принцип повръщането започвало малко преди да дойде време за напъните, та се обнадеждих. Акушерката ме накара да постоя изправена и така да посрещам контракциите. Милото дойде да ме поддържа. Макар че по едно време го видях колко безпомощен се чувства и му казах ако иска да излезе, да тръгва - нямаше да се сърдя. Може и да му се е искало да тръгне, ама стисна зъби и остана да ми дава кураж. Оценям го и цял живот ще съм му благодарна за това! Heart Eyes Аз предварително му бях обяснила, че големия зор за мен е в предродилна, а и там е повечето време от престоя, та желанието ми беше да ми прави компания за там (стига да има кураж, разбира се) и той се нави. За родилна се чудеше, но го бях оставила да си прецени сам - не исках да му създавам лоши спомени от раждането на детето му. Най-болезнените контракции не се сетих да ги видя в колко започнаха, но по едно време имах чувството, че никога няма да стигна до напъните. В крайна сметка ми се струва, че голямата болка беше именно 30-40 минутки. Към 23:55ч. тръгнаха да ме местят в родилна зала, а аз едва удържах да не напъвам - смятах, че не ми е позволено все още. Бързо получих зелена светлина и се започна. Още с първите напъни акушерката вика "дайте панделките, това момиче има много коса". Shocked Рекох си "тия пък къде успяха да я видят, аз още нищо не съм направила сигурно. Даже си мислех, че се бъзикат. Последваха инструкции как да напъвам. Акушерката ми даваше много кураж, док на няколко пъти ми идеше да го убия, ама това е друга тема. Laughing Просто той не беше мил като нея, а ми се караше в определени моменти и ако не ми бяха вързани краката и го виждах къде е (че си стисках очите да не направя кръвоизливи), сигурно щеше да отнесе някой шут. Вече към края акушерката ми вика "На следващите 2 болки предлагам да приключим. Искам да напъваш и в края на първата болка да не връщаме детето назад. На втората ще го изкараме. Давай смело!". В интерес на истината най-много май ме боля в почивката точно между двете болки - просто правех всичко възможно да не се стегна и да прибера пак детето, а пък акушерката ми помагаше и се чувствах разчекната. На следващата болка започнах да напъвам колкото мога и само чаках да чуя заветното "Спри, не напъвай!". Е, доживях го! Crazy Усетих как бяхме стигнали до раменцата и ме помолиха съвсем малко да дам още от себе си - много бързо я доизкарахме. Тогава вече погледнах към таткото, който явно или беше придобил кураж, или любопитството му беше надделяло, но стоеше на вратата между предродилна и родилна и е виждал всичко от-до (както разбрах в последствие - представете си как се е виждало, щом после ми каза, че имам 3 вътрешни и 1 външен шев, док се направи на луд и не ми каза, а акушерката не знаеше). Грееше от щастие. С много усилия дочака да ме дооправят, за да го пуснат при мен да се поздравим и още по-нетърпеливо дочака да върнат малката при нас. Обикаляше покрай нея, снимаше я, пипаше я и не спираше да се радва. Силно се надявам, че му е останал повече приятен, отколкото неприятен спомен! А и тъкмо се убеди от съвсем близо, че не е никак лесно да дадеш живот, макар и на такова малко същество. А бе имам си мъж герой аз! Flutter
В общи линии нещо такова беше. Надявам се да не уплаша никого, но не исках да кривя истината. Да, болка има, но не е непреживяема, а и наистина бързо се забравя. Simple Smile Кураж, всички ще се справите! Hug Сега ви оставям и отивам да будя дребната за храна, че нещо се ослушва. Mr. Green
Виж целия пост
# 275
Теди, едва ли някой ще се уплаши от разказа, нека да са истински всичките. Благодарна съм за всеки разказ до момента, въпреки, че ми предстои второ раждане- много са ми полезни!  Hug
Честити месечинки на нашите бебоци!   bouquet
Виж целия пост
# 276
добро утро  bouquet

Теди Благодаря за разказа много лесно ми се струва ама ще видим какви ще ги изядем и ние newsm51 а само да те питам някаква упойка имаше ли или не ти подейства newsm78 не си споменала затова и питам,нали съм все неразбрала недучула hahaha

ЙоаннаД и аз искам вече да ми е време ама тц, бебо май чака да падне снега #Crazy

Снощи свекървата е сънувала свекъра(който почина преди 6 месеца и искаше много внуче) че и казва да не си ляга щот щяли сме да имаме бебе  newsm78 дали ще е днес #Crazy

Сега почвам пак 1ironing newsm79  food002 да се развихря та дано предизвикам нещо Thinking


Ей  doh забравих
Честито на  димитрина кога минаха 2 месеца #Crazy, да ви е жива и здрава Честито и на GLK
Виж целия пост
# 277
Добро утро момичета!

Щъркелова вест! Мама Gala -2002 тая нощ в 1:04 е родила бебе Донислав- 3200 кг. 50 см!
Младия мъж се е появил на бял свят съвсем бързо-за 1  час и 50 мин престой в болницата без окситоцин !Сега са заедно и се гушкат !
Виж целия пост
# 278
честито на Димитринка.цели 2 месеца  Hug Hug :hug
GLK,честит месец и на вас.Да са ни живи и здрави всички бебоци и много послушни!!
Виж целия пост
# 279
stefito_8986 ха дано де!  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed
Чакайте и аз да ви разкажа на бързо за моето раждане,че от кога се каня и все като публикувам ми идва на ум.То повече е за темата смешно ли е раждането ама... Embarassed
Та лягаме си ние на 01.12 към 22:00 часа и нищо-нито болки,нито контракции,ни помен,че 2 часа по късно ще започне екшъна  Joy .Спя си аз и в 00:10 бам започват да текат едни води по мен ама много не просто да се изсипва по малко и аз скочих в леглото и викам на моя мъж ставай и ми дай една кърпа,че нещо става и той милия както си спеше скочи грабна една кърпа сложих я аз под мен и тя само на едно изтичане се намокри цялата,а той стои и ми вика:И сега какво да правя и аз  #Shocked ами викам:Ако можеш да израждаш ме почвай,ако не давай към болницата  Joy .Съответно багажа събран на половина в 00 и 30 едно тичане добре че поне списък си бях направила иначе половината неща щяха да са забравени.
Викам му да вляза сега да се изкъпя и да се оправя (то добре че преди 2 дни си бях направила тоалета поне) а той НЕ та НЕ давай тръгваме.
И така благополучно в 01:10 бяхме в болницата съответно с никакви болки.Влизам при акушерката за преглед,а тя нямаш още никакво разкритие,водите са почти изтекли ако до  Shocked 6-7 часа не започне нормален родов процес ще сложим система и започваме предлагам ти да легнеш да поспиш и да починеш,че ще ти трябват сили.Обади се тя на лекаря и каза че има родилка ама сме още много далече и така ме настаниха в пред родилна,а аз само пращам едни гръмотевици на ум по мъжа ми,че толкова рано ме накара да идвам.
Да ама не сложихаме да слушат тоновете и още докато вървеше записа започнах да чувствам контракции.И така до 02:30 вече бях с 9 см разкритие и адски силни и чести контракции и акушерката се обади в 02:40 на лекаря и му вика :Ами докторе ние ще раждаме!  Joy Joy Joy
Преместиха ме веднага в родилна беше 02:50 и със втория напън чух най-сладкото гласче на света в същият момент влетя и доктора (видимо сънен) и ми вика (това моя си лекар дето си ми следеше бременноста) Е ти какво направи бе момиче опроверга всички видове учебници!  Joy Joy Joy
Успя да се включи чак за шев и кройката!Имах 3 шева.
Та така моето раждане мина доста бързо,бих казала лесно и най-вече смешно!
P.S.Gala -2002 ЧЕСТИТ ТИ ДОНИСЛАВ-ДА РАСТЕ ЗДРАВО И ПОСЛУШНО ДЕТЕНЦЕ!
Виж целия пост
# 280
Честито на Гала, да е жив и здрав бебока  Tada Дай Боже на всички раждане за 2 часа без окситоцин  Hug

Честити месечинки на Димитрина и GJK да са живи и здрави бебките  Hug

Стефи, и аз мисля днес да се разчистя отново, нищо, че преди два дни чистих. Снощи имах болки в кръста и няколко болезнени контракции, но изглежда всичко е спряло през ноща, след като съм заспала  Sad Дано днес с чистенето пак започнат  Praynig

Теди, благодаря за разказа. И на мен много добре ми действат всички истории. Май не е толкова страшно  Rolling Eyes

Момичета, вижте какво прочетох за утрешния ден: 17 Декември- Св. Данаил /Йоанче, мисля, че точно навреме си прибирате малкия мъж, утре има имен ден Simple Smile /

17 Декември: "Според народния календар, в деня на пророк Свети Данаил, празнуват всички жени, които скоро са раждали или ще раждат, както тези, които имат малки деца, месят се питки и отново се раздават, за да могат лесно да добият рожбата си."

Ехааа jiorjita, и ти много бързо си родила. Истина е май това, че с второ нещата се случват за нула време Simple Smile
Виж целия пост
# 281
Декември месец през 2 дни има празници и все се местя питки  Laughing
Честито на Гала! Жоржита ти ме разби с това бързо раждане! Дай Боже всеки му!  Peace
Виж целия пост
# 282
Декември месец през 2 дни има празници и все се местя питки  Laughing
Честито на Гала! Жоржита ти ме разби с това бързо раждане! Дай Боже всеки му!  Peace

И аз това се замислих, скоро пак месих, за Св. Сава и отново беше свързано със здравето на децата Simple Smile Ще замеся една утре, не че ме бива много в това, но каквото стане. Желание има... Simple Smile
Виж целия пост
# 283
Добро утро и от мен, аз пак му дръпнах един дъъълъг сън и сега си пия сутрешното кафенце Wink

Честита месечинка на GJК, да те слушкат и да те радват двете сладурки Grinning

Честити два месеца и на бебката на Димитрина /леле, кога мина това време.... Rolling Eyes/
Честит юнак на Гала, да й е жив и здрав  bouquet
Като пуснах компютъра да ви чета само дебнех за хубавата новина Laughing Дай боже всекиму такова бързо раждане, без системи Mr. Green
Момичета, като ви чета разказчетата и доста се успокоявам и започвам да чакам с по- малко страх предстоящото раждане, въпреки че засега при мен не се очертава скоро Sad
Днес сутринта докато си лежах, усещах болки ниско долу, като преди цикъл, обаче като станах и всичко утихна Sad А според ММ утре ще е денят, той така си го е поръчал, спокойно било, нямало да има задръствания Mr. Green, ама май ще си остане само с надеждата Laughing
Виж целия пост
# 284
Аз като стане петък и започвам да си мисля, че ще родя до 2-3 дни. Ния се роди петък вечер, майка ми е раждала все уикендите и имам някакво такова усещане. А и е супер удобно- няма лудница в болницата, роднините могат да минат да ни видят набързо, защото е почивен ден и т.н. Та така.. иначе аз си бях избрала датите между 15-ти и 20-ти да видим дали има кой да ме послуша Grinning
Бубси, аз си пправя тестото за питки на машината хляб иначе и на мен не ми се получава. Направо се родих, откакто я взехме- хляб, питки, пица, мекици... А преди това мъж ми казваше, че може да кърти стените с моите мекици!  Laughing
Момичета, децата между празниците вкъщи ли ще са с вас или на градина?! Аз си мисля да я оставя Ния, но да чуя и вашето мнение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия