Олимпиади

  • 367 375
  • 2 020
# 285
За Бургас, на сайто на РИО няма никакви протоколо и ученици и учители нямат представа, кой какви точки има, освен класираните за национален кръг. Предполагам е с цел точно да не се видят различията.  newsm78
Виж целия пост
# 286
Ми не е честно спрямо всички деца  Wink Обикновено на арбитража се променят със стотни точките и то на 2-3 деца....Не съм гледала протоколите по Химия, но ако е както Лейла казва - ми се струва, че има нещо гнило...

Вече видях и се чудя как дете с 96 точки, изведнъж става със 100 и измества няколко други преди него... newsm78

Нищо чак толкова странно няма. Не изключение, а практика е например на олимпиади по физика и математика след контестации да се променят генерално точките на някои деца. Много често нестандартните решения не се хващат от по-неквалифицираните (или отегчени, или изморени, или разсеяни, или мързеливи) проверители. Карат си по шаблона и си свиркат. Има (и съвсем не редки) случаи, когато официалното решение е грешно и тогава се свалят точки на уж успешно решили задачата и паднали в капана, в който са паднали и съставителите.
Ако се поровиш в материалите за националните олимпиади по физика например ще видиш, че винаги има разминаване между оценката на първите проверители и тази на комисията. Вярно, че е разочароващо за някои деца, но в края на краищата е нещо като възтържествуване на правдата.
Виж целия пост
# 287
Имате ли информация как и къде може да се проверят точките на децата, които не са се класирали на националния кръг?
В някои от списъците има само имената на класираните, а тези които не са допуснати оставам в неведения за резултатите си.
Виж целия пост
# 288


Нищо чак толкова странно няма. Не изключение, а практика е например на олимпиади по физика и математика след контестации да се променят генерално точките на някои деца. 

Аз много се кефя като преподаватели от СМГ ходят и се борят за точките на децата.

Докато например други учулища казват, ама не се притеснявайте, в края на краищата това си е празник, вие не сте по-малко умни и е така.


Няма да забравя, едно дете така се бори само за точките и после го поканиха в СМГ .





Толкова са независими тези Олимпиади, просто според мен като разсекретят резултатите, оглеждат какво могат да направят за да финансират дадени училища по специалности. Това което на мен са ми обяснявали например в РИО, че в комисията отиват разсекретени, знае се от кои училища са децата. Съответно олимпиада по английски, трудно ще отиде дете от СМГ например, ще гледат естествено езиковите. Или от езиковите трудно ще отиде дете по математика.
Ама си разсъждавам просто, не ми се влиза в спор.
Виж целия пост
# 289
Толкова са независими тези Олимпиади, просто според мен като разсекретят резултатите, оглеждат какво могат да направят за да финансират дадени училища по специалности. Това което на мен са ми обяснявали например в РИО, че в комисията отиват разсекретени, знае се от кои училища са децата. Съответно олимпиада по английски, трудно ще отиде дете от СМГ например, ще гледат естествено езиковите. Или от езиковите трудно ще отиде дете по математика.
Ама си разсъждавам просто, не ми се влиза в спор.

Не съм съгласна. Погледни класираните за националния кръг на олимпиадата по английски - има сума ти деца от МГ-та. И повече можеше да има, ако по-ранните кръгове не съвпадаха с други състезания. Миналата година на състезанията на ПОНС (нещо като втора олимпиада по английски) в двете най-високи групи на първо място бяха деца от СМГ, а имаше още много МГ-ейци.
Погледни и класирането по физика - сума ти деца от НЕГ има и от други училища. НПМГ не са водещи.
А по математика МГ-тата просто нямат конкуренция, изобщо няма нужда от бутане.
 Нагласяване на резултатите от комисията може да има само в един случай - ако задачите са много лесни и има прекалено много класирани почват да гледат под лупа и да режат точки за минимални пропуски. Но това не е нечестно.
Виж целия пост
# 290
Имате ли информация как и къде може да се проверят точките на децата, които не са се класирали на националния кръг?
В някои от списъците има само имената на класираните, а тези които не са допуснати оставам в неведения за резултатите си.
Ако става дума за София, на сайта на РИО е качен списък с децата, които са постигнали 75 и повече точки и са предложени за национален кръг. Иначе може би е най-добре да попитате в училището си.
Виж целия пост
# 291
Олимпиадата, която ни интересува все още я няма публикувана на сайта на РИО, а само на МОН.
Освен да изчакаме и да видим какво ще качат.
Виж целия пост
# 292

Разбира се че в един момент, не можеш да кажеш на черното бяло.


И в никакъв случай не съм казала, че е нечестно и не го считам нечестно. Радвам се на борбените - нищо не им зависи живота от това на останалите.



Олимпиадата, която ни интересува все още я няма публикувана на сайта на РИО, а само на МОН.
Освен да изчакаме и да видим какво ще качат.

Ако е на АЕ - ходила съм минали години в РИО, писала съм го и друг път. Най-трудната за обработка Олимпиада им била тази. Първите 30 ги разсекретявали и отивали на комисия, а останалите обработвали и изкарвали резултати, когато били готови. Та това може и да е края на учебната година, не пречи.




Виж целия пост
# 293
По френски е олимпиадата. Ще видим до края на деня какво ще качат и ще решим какво да правим. Благодаря, все пак за инфото.
Виж целия пост
# 294
За френски има протокол с резултати от областен на сайта на РИО (нали за София говорим...) - публикация от 16.03.2013
http://www.rio-sofia-grad.com/index_files/news/2012/03/16/FE.pdf
Виж целия пост
# 295
Явно доста ще почакаме - този протокол е за 2012 година. Ако чак сега го публикуват Embarassed
Виж целия пост
# 296
Пфффффф, не ми обръщайте внимание - давам стари протоколи  Joy  Crazy
Верно го няма протокола от тази година....
Ми аз чакам резултати по история за 7 клас - ама РИО се мотаят...
Виж целия пост
# 297
Ми не е честно спрямо всички деца  Wink Обикновено на арбитража се променят със стотни точките и то на 2-3 деца....Не съм гледала протоколите по Химия, но ако е както Лейла казва - ми се струва, че има нещо гнило...

Вече видях и се чудя как дете с 96 точки, изведнъж става със 100 и измества няколко други преди него... newsm78

Именно за това дете говорим. Не че имам нещо против него, разбира се. Някой да не ме разбере погрешно. Просто ми стана любопитно. Да не говорим, че в случая с химията тези деца са съученици, от една паралелка са. И нали се сещате какво става............Имаше и ревове......... Rolling Eyes Момичето, което е на трето място в протоколите и е с 98 точки изведнъж бива изместено от съученичката й, която е на 11 място с 96 точки!
Виж целия пост
# 298
Здравейте
да попитам за резултатите от ТАРАЛЕЖ някой има ли данни
уж трябваше да са публикувани до обяд на сайта им пък още нищо ....  Thinking ... или аз не гледам където трябва


малко пояснения ...... успях да се свържа по телефона .....
е няма такава организация ...... повече няма да се посещава това състезание / поне от моето дете/

резултати при класните ръководители
евентуално / не се знае обаче кога / ще бъдат публикувани / не се знае къде / списък само на тези, които имат максимален брой точки 
Виж целия пост
# 299
Здравейте,
Някой да има идея дали изобщо публикуват резултати от Областен кръг на олимпиада по Руски език, освен списък на класирани за финал. А ако публикуват, кога и къде евентуално?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия