Олимпиади

  • 367 386
  • 2 020
# 315
Но ако тръгне някой да се бори, просто става.

И в училище много неща стават - разминаване между оценяващи много и взимат средно аритметично, ама няма как да се разберат, защото не си говорят.


Виж целия пост
# 316
Гледам зад2 , за 6 клас- координатна система. За какво иде реч? Поне така написа, зад 2, 6 клас.
Виж целия пост
# 317
Гледам зад2 , за 6 клас- координатна система. За какво иде реч? Поне така написа, зад 2, 6 клас.
Иде реч за фразата " лесно се вижда, че...". Мисля, че се изразих ясно.
Виж целия пост
# 318
Гледам зад2 , за 6 клас- координатна система. За какво иде реч? Поне така написа, зад 2, 6 клас.
Иде реч за фразата " лесно се вижда, че...". Мисля, че се изразих ясно.
Добре де, допълни изречението, за да проследя мисълта. Ако не съм схванала идеята, моля те да ме извиниш, но преди малко се включих в темата и не съм чела всичко от - до Simple Smile
Виж целия пост
# 319
Гледам зад2 , за 6 клас- координатна система. За какво иде реч? Поне така написа, зад 2, 6 клас.
Иде реч за фразата " лесно се вижда, че...". Мисля, че се изразих ясно.
Добре де, допълни изречението, за да проследя мисълта. Ако не съм схванала идеята, моля те да ме извиниш, но преди малко се включих в темата и не съм чела всичко от - до Simple Smile
Ох. В решението на съставителите пише, че " лесно се вижда, че еди-какво-си". Ако едно дете обоснове решението си с думи от рода на " лесно се вижда, че еди-какво-си" няма да му присъдят съответните точки. От децата изискват подробно описание и/или доказателство. Но съставителите могат просто да твърдят, че нещо " лесно се вижда" без да го доказват или опишат подробно.
Или, ако става дума за описателна задача от кандидат-гимназисткия модул 2. Дали можем да напишем, че " лесно се вижда, че триъгълник АБС е еднакъв с ДКП"? Май не. Май трябва да се докаже.
Виж целия пост
# 320
Но ако тръгне някой да се бори, просто става.

И в училище много неща стават - разминаване между оценяващи много и взимат средно аритметично, ама няма как да се разберат, защото не си говорят.




За какво да се боря?! Нали ми е живо и здраво и вкъщи?
Другият път да изкара 120 от 100 възможни  Laughing
Провалило се е, какво да правим, има само 98 от 100.
На мен ми стига, че е първи на областния кръг в София-град, ако и проверяващите да са пълни некадърници.
Виж целия пост
# 321
Дидева, на Олимпиади се позволява всичко, което е теореми ( дори и да не са учени в училище) и ОЗ, които се прилагат директно!  Особено в СУ на кандидат-студентски изпити.
Виж целия пост
# 322
Но ако тръгне някой да се бори, просто става.

И в училище много неща стават - разминаване между оценяващи много и взимат средно аритметично, ама няма как да се разберат, защото не си говорят.




За какво да се боря?! Нали ми е живо и здраво и вкъщи?
Другият път да изкара 120 от 100 възможни  Laughing

Провалило се е, какво да правим, има само 98 от 100.
На мен ми стига, че е първи на областния кръг в София-град, ако и проверяващите да са пълни некадърници.
Чак пък пълни некадърници..
Виж целия пост
# 323
Дидева, на Олимпиади се позволява всичко, което е теореми ( дори и да не са учени в училище) и ОЗ, които се прилагат директно!  Особено в СУ на кандидат-студентски изпити.
Малко сме далеч от университетите и кандидат-студентските изпити. Но не. На олимпиади не се позволява всичко, ако не е учено в съответния клас и не е доказано по съответния ред. Няма да споря. Резултатите от олимпиадата по области ми дадоха основание да мисля, че в столицата има повече, или по-широко скроени, или по-информирани, или... С две думи - в малките градове нещата са по-различни. Peace Най-малкото дори резултатите не стават достояние на широката публика.
Виж целия пост
# 324
Позволява се, точно, защото това е ОЛИМПИАДА.
Виж целия пост
# 325
Но ако тръгне някой да се бори, просто става.

И в училище много неща стават - разминаване между оценяващи много и взимат средно аритметично, ама няма как да се разберат, защото не си говорят.




За какво да се боря?! Нали ми е живо и здраво и вкъщи?
Другият път да изкара 120 от 100 възможни  Laughing
Провалило се е, какво да правим, има само 98 от 100.
На мен ми стига, че е първи на областния кръг в София-град, ако и проверяващите да са пълни некадърници.

Е така де и аз съм съгласна и не бих го направила, ама съм се нагледала на такива сцени и такива неща ме отвращават  Shocked
Виж целия пост
# 326
Позволява се, точно, защото това е ОЛИМПИАДА.
Ще съм благодарна на нещо в писмен вид, за да мога следващия път, когато ми обяснят, че не признават дадено решение понеже материалът се учи в осми клас, а не в четвърти, да го ковна на масата на проверяващите, дет' се вика.  Simple Smile
Нали ти казвам, че при вас може и да е нормално, но на село - не е.  Confused
Виж целия пост
# 327

Чак пък пълни некадърници..

И аз не искам да го повярвам, но се опитват да ме убедят  Grinning
Виж целия пост
# 328
Резултатите от олимпиадата по области ми дадоха основание да мисля, че в столицата има повече, или по-широко скроени, или по-информирани, или... С две думи - в малките градове нещата са по-различни. Peace Най-малкото дори резултатите не стават достояние на широката публика.

Ето, виждаш ли, че сама посочваш една добра причина да има по-висша инстанция, която да препроверява работите на децата? Peace Ако в Габрово ощетят сина ти е хубаво да знаеш, че има кой да поправи нещата. Защото на олимпиада наистина е разрешено да използваш всичко, стига да го докажеш или изведеш.
Виж целия пост
# 329
Позволява се, точно, защото това е ОЛИМПИАДА.
Ще съм благодарна на нещо в писмен вид, за да мога следващия път, когато ми обяснят, че не признават дадено решение понеже материалът се учи в осми клас, а не в четвърти, да го ковна на масата на проверяващите, дет' се вика.  Simple Smile
Нали ти казвам, че при вас може и да е нормално, но на село - не е.  Confused
Ganis, по принцип ТАКА БИ ТРЯБВАЛО ДА БЪДЕ, т.е. да се признават нестандартните решения по Олимпиади и други математически състезания, но често НЕ БИ ...
И в случая Дидева ясно е посочила едно изключение , за което проверителите биха могли да се заядат и го правят, ако не са добронамерени / по едни причини които  Dincho е споменал, а друг път самите проверители са консервативни, да не употребявам други думи/ ....та тук говорим за изключенията и за строгите критерии, за които за едни са по-строги.
Друго какво да добавя - съчувствам на "опарените" от несправедливостта, аз съм на мнение, че човек трябва да си търси правата, поне да знае , че е опитал. То и затова са измислени контестациите, ама както вървим елиминираме контестации и вървим към тестова система и пак се получават гафове.
П.С. Дидева, не мисля, че в София са се събрали широкоскроените  Laughing, даже имам лични впечатления от тясноскроени  Wink - това не мисля, че е по темата София VS Провинция, а е до много други неща  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия