Съвети за университети в Шотландия

  • 130 768
  • 822
# 345
Да, за паспорт знаем и вече направихме. И за банковите сметки чух, че са имали проблеми миналата година.  Явно най-вече не бива да се отлагат нещата и да се оглеждат много внимателно, а те нали все бързат...пък и ние като не сме там на място да им висим на главите...отделно дето и самите англичани протакат нещата яката. На един мой колега дъщеря му завърши миналата година в Англия, той даже и не можа да си спомни дали изобщо си е взимала разрешително. Но нещата се променят...
Виж целия пост
# 346
Много си права bvelikova72, че я карат малко по диагоналната система, ама от 3000 км ние няма как да им помогнем, а и те трябва да започнат да се справят сами вече.
Може и да не е имало нужда от такива разрешителни преди това, но сега си е риск да се започне работа без прословутата жълта карта, че не се знае какви ще са последствията след това.
Виж целия пост
# 347
Да, така си е, Великобритания си е държава, в която законите се спазват. На наши познати сина им беше работил няколко години в Глазгоу и в последно време работодателят му /някакъв италианец/ не го осигурявал, поради което момчето изпаднало в ситация да гледат на него като на престъпник...Определено не е като в България в това отношение.
Виж целия пост
# 348
Днес получихме договор за общежитието по имейла. Утре ще го разпечатаме и мисля да пратя един екземпляр и един да носи в себе си. Дългичък е, няма да успея сама да го преведа, ще трябва да се консултирам с някого.
Виж целия пост
# 349
Момичета,когато правим пълномощно,какво да изреждаме.Аз се сещам само за неща свързани със сметка в банка.За какво още може да ни потрябва?Ще се радвам на вашите предложения.Нещо се загубихте всички изведнъж.Сина ни още няма резултат от класирането за общежитие.А при вас нещо ново? newsm53
Виж целия пост
# 350
Аз също вече имам общежитие от днес, даже платихме депозита. ^^

В моето пълномощно нотариусът писа за всички банкови сметки, договори с мобилни оператори, институции като КАТ, за здравна каса, да може да приема пратки по пощата, да се разпорежда с колата ми, да плаща от мое име, ако случайно се появят някакви такси или данъци, да ме представлява в съда и т.н., дори и неща, които едва ли ще се налага да прави.  Mr. Green
Виж целия пост
# 351
Ние имаме потвърждение за ощежитието по имейла, предполагам ще го пратят и по пощата, заедно със схемата за плащане на вноските.

Аз имам питане, въпреки, че вече се е дискутирало: Как става кандидатстването за разрешително за работа, стъпка по стъпка, for dummies  Simple Smile
Виж целия пост
# 352
Здравейте, приеха дъщеря ми в Единбург и сега трябва да купим билет до там.Оказа се ,че чартърните полети се продават само ако останат места- 10 дни преди полет.Не можем да чакаме толкова време,затова ако някой е решил въпроса с пътуването до Единбург, го моля за помощ.
Виж целия пост
# 353
Здравейте, приеха дъщеря ми в Единбург и сега трябва да купим билет до там.Оказа се ,че чартърните полети се продават само ако останат места- 10 дни преди полет.Не можем да чакаме толкова време,затова ако някой е решил въпроса с пътуването до Единбург, го моля за помощ.

Ние взехме София-Единбург на KLM за 212 евро в двете посоки, но това беше през юни Сега са към 400 евро.
Виж целия пост
# 354
Здравейте, приеха дъщеря ми в Единбург и сега трябва да купим билет до там.Оказа се ,че чартърните полети се продават само ако останат места- 10 дни преди полет.Не можем да чакаме толкова време,затова ако някой е решил въпроса с пътуването до Единбург, го моля за помощ.
Ооо, да, така казват агенциите. Директни полети няма. На коя дата смятате да летите?
Виж целия пост
# 355
Здравейте, приеха дъщеря ми в Единбург и сега трябва да купим билет до там.Оказа се ,че чартърните полети се продават само ако останат места- 10 дни преди полет.Не можем да чакаме толкова време,затова ако някой е решил въпроса с пътуването до Единбург, го моля за помощ.

Ние взехме София-Единбург на KLM за 212 евро в двете посоки, но това беше през юни Сега са към 400 евро.

Къде ще учи в Единбург и unconditional ли получихте, ние още чакаме потвърждението от Univesity of Edinburgh.
Виж целия пост
# 356
Svetla Lambreva сега погледнах - от Бургас за Единбург има на 09.09 с прекачане на Лутън. Уизеаър + Изиджет, цената е около 200 евро
 Опс, обърках. Tова беше за eli_q
Виж целия пост
# 357
Да получи unconditional, но писмо все още от университета няма.Ще учи компютърни науки.Искаме да намерим полет на 8 септември , и по възможност от Бургас.Знаете ли разрешават ли общежитията да се нанесеш по рано от 8 септември.
Виж целия пост
# 358
Да получи unconditional, но писмо все още от университета няма.Ще учи компютърни науки.Искаме да намерим полет на 8 септември , и по възможност от Бургас.Знаете ли разрешават ли общежитията да се нанесеш по рано от 8 септември.

flythomascook до Бирмингам, после flybe до Единбург. На flythomascook на 08.09 има за Глазгоу, евентуално оттам с автобус или влак до Единбург, около 100 км е.
Виж целия пост
# 359
Много ти благодаря.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия