Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 26

  • 71 126
  • 694
# 300
Миленче писали сме заедно .

Поздрави
Виж целия пост
# 301
nas_nina, да си жива, здрава, много щастлива и както винаги красива !

smurf-че , органайзерче ТРЯЯЯЯБВААААА  Joy    Joy    Joy   
- ЕДИН ПЪТ МЕСЕЧНО
- първо записваш час при личния, после се обаждаш в аптеката да ти доставят Золадекса и Нолвадекса / така и не разбрах Тамоксифен дали започнаха да доставят /. След туй ги наобикаляш в гореописания ред. И на двете места обикновено ти дават столче докато чакаш 20-30 минути.
- После е препоръчително да си запишеш час в Онкото, за да ти поставят там Золадекса. Не всеки може да го поставя, защото е с твърда консистенция и по-скоро се изстрелва от спринцовката. Мед лица отказват да го слагат, защото се опасяват, че докато се научат ще изхабят 3-4 дози, а това е 3-4 месеца без лекарство за теб. Във Варна не съм чула за личен лекар, който да го поставя. Има две-три сестри, които доброволно го поставят. Нямам техни координати.
- И ако ти писне да бягаш от врата на врата всеки месец или ако се появят неприятни странични ефекти - не си и помисляй за хистеректомия, ако нямаш 40 години.
Виж целия пост
# 302
Извинявайте,че отново ще бъда груба,ама напоследък като чета някои постове и много се дразня...
Това е от лекарствата,не ми забелязвайте... Mr. Green
Имам чувството,че някои хора насила се лекуват!
Ама то това е по-желание ,мили момичета! Открили са ни някакво зло,махнали са ни го и толкова.От тук насетне борбата със разните инстанции и институции си е наш личен проблем!
Ако желаем-правим всичко възможно,ако ли не-не правим нищо и готово!
На всички ни е трудно! На никоя от нас не са ѝ дали нито лекарства,нито нещо друго без да си е размърдала задничето!
Ходим по болниците...Висим по вратите...Молим се на лекарите...Това е програмата!
Не се глезете-все пак живеем в Бг и тук нищо не е лесно!   Crazy
Извинете ме още веднъж за грубия тон! Peace

Нани,писали сме заедно! Hug
Виж целия пост
# 303
Криси, сега на какво си? Какво лекарство пиеш?
Виж целия пост
# 304
Честит имен ден,   nas_nina!  bouquet
Пожелавам ти много здраве и сбъднати мечти!
Весел празник!
Виж целия пост
# 305

Ходим по болниците...Висим по вратите...Молим се на лекарите...Това е програмата!
Не се глезете-все пак живеем в Бг и тук нищо не е лесно!   Crazy
Извинете ме още веднъж за грубия тон! Peace

Нани,писали сме заедно! Hug

уважавам мнението ти , ама не съм съгласна..не мисля , че е редно да е така. И не мисля , че трябва да губим сетивата си за нередното..
Виж целия пост
# 306

Ходим по болниците...Висим по вратите...Молим се на лекарите...Това е програмата!
Не се глезете-все пак живеем в Бг и тук нищо не е лесно!   Crazy
Извинете ме още веднъж за грубия тон! Peace

Нани,писали сме заедно! Hug

уважавам мнението ти , ама не съм съгласна..не мисля , че е редно да е така. И не мисля , че трябва да губим сетивата си за нередното..

Никога не съм казвала,че е редно...Но е така за съжаление! Както обичам да казвам "Паднали сме им в ръчичките!"
Точно аз съм от хората които никога не се отказват пред поредната трудност.Повечето от тук присъстващите знаят,каква борба водих със системата докато ми написаха на протокола ,че Золадексът се прави на 28 ,а не на 30 дни.Някои ще кажат "ама и на 30 да го правиш не е проблем!"
Да,мога да си го правя както си преценя,но щом в листовката пише на 28 дни,това означава,че с дявола ортак ще стана,но ще ми го дават на 28 дни! Така и стана!
Но не всеки път можем да преборим системата! Peace
Виж целия пост
# 307
..... а в Пловдив пак е изчезнал Тамоксифена...... поне в обиколените до момента аптеки..... веселието пак настана .....  smile3511 
момичета една от аптекарките е казала на майка да мине на едно хапче дневно, защото не било хубаво рязкото спиране..... така ще удължи приема докато получат... ако получат....  Thinking как мислите да послушаме ли съвета или да тичаме до онкото и там за акъл  ooooh!
Виж целия пост
# 308
Насе, честит имен ден, но аз докато се добера до компа, то станало "утре". За си здрава и много щастлива! Целувки и прегръдки!  love001 Hug
smurf, на мен за пръв път личния лекар ми направи Золадекса, но да ви кажа много се притеснявам, дали го е сложил както трябва?  newsm78 Иначе подходи доста смело, даже като взех да лягам ми каза, че нямало нужда, което е крайно невярно. Както и да е, убедих го и му казвах, как става, но много се замислям, дали да не изтърпя едно конско следващия път в Онкото. Рецептата за Золадекс си я вземаш 2-3 дни преди датата и точно на четвъртата седмица ти я поставят. Например, ако е четвъртък пак на четвъртия четвъртък. Затова не може на тримесечна рецепта, защото при тях се дават на 30 дни. Съветвам те да си "заплюеш" една аптека Марешка до вас и те ще имат грижата да ти я доставят навреме, но и ти трябва да си лоялна към тях. Мен в кварталната ме знаят всички и нямам никакъв проблем. Ако мога да помогна с нещо, пиши на лични. Успех!
Виж целия пост
# 309
Днес бях в ДИСПАНСЕРА
Е НЕМА ТАКАВА ЛУДНИЦА

Миленче,сега съм само на Нолвадекс 6 месеца,но от протокола ми останаха три Золадекса.
Питането ми е да си ги слагам ли още 3 месеца или не.Д-р Кръстева ми каза,че сега Золадекса само би ми вредил,след като нямам яйчници.

Помагайте ми,какво да направя не знам.

Виж целия пост
# 310
Криси, според мен като нямаш яйчници, няма никаква нужда и от Нолвадекса и от Золадекса...На нашата възраст когато нямаме цикъл /по една или друга причина/ се преминава на Аримидекс. Задължително се виж с химиотерапевта си. Аз си направих консултацията с доц. Тимчева, за което благодаря на Весислава, защото тя ме "светна"!
Виж целия пост
# 311
Къде си направи консултацията и колко струва?
Виж целия пост
# 312
Привети, привети... Hug Hug Hug Hug
току що се върнах от прегледа при моя онколог.  Party Всичко си както си трябва.  bowuu bowuu bowuu bowuu
След три месеца спирам и Нолвадекса.
Хайде да се почерпим .... Heart Eyes

аааа, намерих такива хубави картинки с вино и подходящо месе и не ще да ми ги покаже... ooooh!
Виж целия пост
# 313
Привети, привети... Hug Hug Hug Hug
току що се върнах от прегледа при моя онколог.  Party Всичко си както си трябва.  bowuu bowuu bowuu bowuu
След три месеца спирам и Нолвадекса.
Хайде да се почерпим .... Heart Eyes


?!
Ти напраЙ ли 5 години бре?! Thinking
Виж целия пост
# 314
?!
Ти напраЙ ли 5 години бре?! Thinking

Ахъ. Според данните от досието, Нолвадексът съм го почнала април '2007.  Април 2012 - 5 години и го спирам.  newsm44 newsm44 newsm44
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия