Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 26

  • 71 126
  • 694
# 405
Мерси,Марги! Разбира се,че това е дори смешно...в Пирогов се чудеха защо и двете,как съм го направила..  Много тънки кости явно... Сега чета за калции  в кой храни и пр Във водораслите на първо място,в сусама,в ядките,сиренето и в глината/хума/ И за радост в шоколада има много калции. Урааа Simple Smile
Виж целия пост
# 406
milmich, мм ,съжалявам за това, което ви е застигнало! Предполагам, че е много болезнено и мъчително. Миленче, ходи ли при личния лекар и даде ли ти противовирусни препарати безплатно, както разправят в новините. Били длъжни да имат и да дават. До 5 дни не трябвало да се вземат антибиотици, а само антивирусни и вит. "С". И много чайове с мед и лимон, за да се изхвърлят токсините от вирусите. Зная, че нито ти се мърда, нито ти се пие, но ако има някой да те обгрижва ще е добре. А и дечицата са малки и те си изискват грижи...
мм, как пострада, подхлъзна ли се, мила? Дано можеш поне сама да се обслужваш в тоалетната! Ох, много неприятно! Както казва Марги, щом е дошло, ще си отиде, ама защо трябва да е такаааааа smile3514???!!!
Виж целия пост
# 407
Въпреки че не обичам когато следя някаква тема някой да се изпльоска от някъде, с някакви си въпроси, ми се налага да го направя ......  Confused Моля да бъда извинена за това, но имам нужда от отговори на въпроси, които за съжаление от добре платените лекари не получих  Confused
 
Преди няколко дни разбрахме, че майка ми има рак на 1-ия бъбрек, с болезнени метастази в част от костите(1-та тазобедрена става и глезена към същия крак). Около месец се лутахме по ортопеди, понеже имаше сериозна травма на въпросният крак, но накрая се оказа това. Ще й махат бъбрека в Токуда в началото на другата седмица(много е скъпо там, но от друга страна не ми се иска грам да отлагаме операцията  Sad ). Казаха ми, че ще стои при тях от 7 до макс 10 дни след операцията, като междувременно до 14 дни(които ми се видяха бая много....) ще излезе биопсията на рака и след това евентуално ще се предприеме лечение на метастазите. И тук вече имам въпроси, на които ми се отговаря толкова заобиколно, че просто незнам и ви моля с огромно извинение пак, че се цопвам от никъде, ако знаете да ми обясните :
1) След като излезе епикризата и всичко се знае се отива в диспансер, както сте обяснили малко по-горе, но този диспансер трябва да е в града, от който е човека или може да се избере? Майка ми не е от София и аз съм единствения човек, който се грижи за нея, т.е. практически е невъзможно да й правим химиотерапия или лъче такава в град различен от София. Плаща ли се избора на диспансер, различен от този, към който си насочен? Ако е така кой ще ми препоръчате?И приблизително колко струва?
2) В Токуда имат лъче и радио терапия, но май нямат легла към нея, отделно имат някакъв си хоспис, но толкова неясно ми се обясни, че нищо неразбрах. Ако някой има опит с тази болница и онко лечение в нея да ми обясни: може ли там да се проведе макар и кратък период на лечение с престой (примерно лъчетерапия) и т.н. и колко струва? Понеже ние с клинична пътека и прочие ще платим около 2000лв допълнително за операцията. И живо ме вълнува колко още пари ще даваме и за какво понеже не са ни излишни.
3) Във всички диспансери ли се ходи да се вливат лекарства или да се прави облъчване или може и с престой да се проведе част от лечението? Ходенето на майка ми в момента й е невъзможно поради болките във въпросния крак, още повече след операция не си представям изобщо как ще я мъкна тук и там  Confused Не ме разбирайте погрешно - 10000 пъти предпочитам да е вкъщи, но просто имам детенце на 1 годинка, нямам кола и е уникално уморително за мен, а за мама безумно болезнено, а колко е унизително да молиш таксиметрови шофьори да ти помагат и после с какво нежалние евентуално го правят(но и тях ги разбирам - не са ни длъжни с нищо  Sad )...

Ако някой иска може и на лични да ми пиши или просто да ми посочи страница или номер на тема, в която сте писали по тези теми, че да неразводнявам излишно текущата. Благодаря  Hug  bouquet Hug  bouquet Hug

П.С. Вярвам, че мама ще се оправи  Simple Smile Но искам да имам ясна концепция за нейто лечение и за това какво ни очаква , което до момента уви никой не иска да ми даде  Sad
Виж целия пост
# 408
Крис, диспансерите са по местоживеене - постоянен адрес.  Единия от вариантите е да смените личната и карта и да я запишете в столичния диспансер в Младост1.Мисля, че не може да си избира диспансер дори и срещу заплащане. За съжаление не знам нищо за Токуда, освен, че там даването на пари е безкрайно и всичко се плаща, дори и когато е по здравна каса. Мисля също, че там лъчето  също е  платено.
Моят съвет е, когато я оперират и излязат всички резултати да отидеш в диспансера за консултация. Дано намериш кой да ти обясни, но по скоро там ще намериш кой да ти обясни отколкото в Токуда. Смяната на картата обаче е задължителна, ако иска да се лекува в диспансера в София.
Дано и друг се включи с още информация...
Марги, ама и на теб ти се случват едни неща Rolling Eyes Колко време ще си в гипс? Съчуствам ти искрено.
Аз все още съм зле и вече се чудя дали да не почвам АБ. Никой не ми е дал противовирусни препарати. Пия илачи, но вече трети ден не смъквам температурата дори и за 5 минути. Адски съм изтормозена и омаломощена. Прегръщам ви и се пазете!!!
Виж целия пост
# 409
Здравей chriss  !  Съжалявам за майка ти, с такава диагноза не се сещам някой да е писал тук.
За Диспансера Миленка навярно е права, но в ИСУЛ се лекуват доста хора от провинцията – идват от Варна, от Сливен, някои отсядат в хотел, едва ли имат адресна регистрация в СФ. Трябва да провериш на място.
За Токуда знам само, че лъчетерапията се плаща, за 30 облъчвания моя позната беше платила 3450 лв., без престоя. В ИСУЛ има нов ускорител,  доколкото съм запозната има опция за преспиване /информацията ми е отпреди 3 години/, но трябва все пак да провериш.   Там работят със ЗОК и не се плаща, за Онкологията също е по касата, но нека другите момичета да кажат.

Ако се прави химиотерапия – зависи от схемата. За кратки вливания не е необходим престой, за по-дълги остава с преспиване. Но предварително е необходимо да се направят кръвни изследвания, което пак е свързано с ходене до болницата. 
Дано жената да се възстанови по-бързо, за да може да се придвижва по-лесно.
Желая ви успех!
Миленка и мм – оправайте се по-бързо! А другите се пазете!
Поздрави - Надя

Виж целия пост
# 410
Миленче,  Hug
Да плачеш от един грип, я се стегни!!!

Ако ще си мерим грипозните състояния, бях до вчера като теб - на легло, ребрата ме болят от непрекъснатото кихане, кокалите ми като изгнили... Аз пък не вдигам по принцип температура, което е още по-мъчително  Sad
Но те бия по точки, защото всички вкъщи се изпонатръшкахме - и мало, и голямо! Няма кой да се дигне до аптеката  Sad Лазаретът ни обаче се огласяше между пъшкатанията и от голям смях - толкова абсурдна гледка бяхме  Grinning
Абе, къде ги раздават тези противовирусни илачи - на склад ли си ги трупат джипитата, та не съм чула някой да е получил  Rolling Eyes Колко по-зле трябва да бъдеш, за да ти  дадат? Малкото изгоря в многодневна над 39 градуса температура, но тц!

мм, и аз най-искрено ти съчувствам! Е, твойто наистина е голяма беля!
Виж целия пост
# 411
На 8.02 съм на Нелк и ще ви пиша какво е решениет,оспорвам Телк,може да няма промяна но,ще ги тормозя Mr. Green и магазина вкойто паднах ще съдя,защото след като са паднали 10жени,включително и аз/но по фатално/,сложиха голяма изстривалка...цялата съм синя,на третия ден започнха да излизат други болежки по главата,кръста и ръцете Mr. Green И докато ги оставяме тези които са отговорни и ненаказани,ще продължават...поне за собствено успокоение, че ще се опитам нещо да направя...
 Хубав ден,момичета!  bouquet
Виж целия пост
# 412
Наде, както в Онкологията, така и в ИСУЛ се лекуват хора от провинцията, но Крис питаше за диспансерите. Те са по местоживеене. Но тя наистина може да заведе майка си и в ИСУЛ. Това също е идея. Ох, не и завиждам какво я чака докато нещата потръгнат. Тая нашата здравна система може да те доразболее... Mr. Green
Виж целия пост
# 413
 Толкова ви благодаря за бързите отговори   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

 В Токуда явно няма да бъде - няма как да извадим толкова пари за лъчение(не, че съм стисната, но това ми се струва безумно просто). И наистина там пари изтичат безкрайно - просто до момента незнам точно колко сме дали вече(но общо ще стигнат 3500 уви )... Е факт е, че там откриха нещата и, че в мига, в който имаш пари веднага ти правят всички изследвания, но то къде не е така. Както и да е.....

Благодаря за идеята за ИСУЛ - изобщо не се бях сетила. Но аз явно не правя разлика между диспансер и онко лечение  newsm78 След като махнат бъбрекът с първичния карценом и после какво следва - лечение в диспансер или в болница ? Офффф, съжалявам за въпросите, но никога до сега не съм се сблъсквала с такова нещо. До миналия четвъртък лекувахме ортопедични травми със съмнения за неходжиков лимфом, а то съвсем друго се оказа. Само губене на време, а метастазите в костите са на не повече от месец. Както и да е. Чета доста и в дира, в клуба за рака, но и там почти няма хора с такава диагноза. За сега изчетох почти всичките им теми за метастази в костите, но там по-скоро се обсъждат типове лекарства и обезболяващи и кой до къде го е докарал, няма много инфо за самото лечение(а са и стари теми, не съм сигурна, че щяха да ми отговорят ако бях питала там  Simple Smile)
Виж целия пост
# 414
В болницата оперират,в диспансера лекуват..нали така бе мацки...?  С такава диагнза има една мацка тук,Аби,но скоро май не е влизала в темата.Дано прочете и да помогне.Иначе вклуба дир.бг има много с бъбрек,една от тях е УРАА,тя ми еприятелка,ще й кажа да чете в темата,ти питай там.И успех на майчето ти!
Виж целия пост
# 415
Ами не е точно така. Лекуват там, където има отделение по Медицинска онкология.  Освен Онкодиспансера в Младост /там няма лъчетерапия/ и Онкологията, която си е специализирана  болница, такова отделение има в ИСУЛ. Също и в Токуда, но вече коментирахме за какви средства иде реч. Това са вариантите за Сф. Навсякъде си има плюсове и минуси. А безкрайното чакане пред кабинети е навсякъде. Трябва много търпение.
Темата за рак на бъбрека в dir.bg е тази http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=rak&Number=1947829377 … part=all&vc=1 ураа ще ти бъде много полезна.
Виж целия пост
# 416
Chriss за Токуда на майчето и направиха биопсия на гърдата там в началото на месеца. Лично аз съм доволна. Резултатите от биопсията станаха готови след около 10 на дни.
Аз ходих там на консултация с химиотерапевт за евентуална химиотерапия, но ми обясниха че в зависимост от лекарствата може да се стигне до няколко хиляди на месец, което ме отказа.
От там с всички изследвания и в онкологията в Дървеница ходих за консултация, само с документите, майка нямаше да издържи да чака няколко часа. Консултация правят всеки ден различни доктори. По принцип наистина лечението се извършва в онкодиспансера по адресна регистрация. При мен случаят е същият, няма кой да се грижи за майка освен мен. С молби и малко късмет доктора каза, че ще я лекуват в Дървеница.

С голяма мъка успях да й сменя личният лекар в София, моят личен лекар ми отказа да я вземе. Бях изпаднала в нервна криза въобще не предполагах, че за такова нещо някой лекар може да ти откаже. Но за сметка на това пък следващият, когото попитах се съгласи веднага.
И така борбата продължава  Rolling Eyes

 
Виж целия пост
# 417
И моите родители живеят в провинцията / както и аз, де/, но преди 5 години , когато на майчето й беше първата химиотерапия и лъчетерапията й ги правиха точно в Дървеница. Имаме роднини в София и само ходеше на процедурите. Не е сменяла лични лекари и адресни регистрации. newsm78 Този път не ходи до София, ходи в нашата онкология един път месечно, взима си 5-те хапчета Темодал и си ги пие вкъщи. Днес й пуснаха отново АСАТ/ АЛАТ и стойностите този път вече са паднали до 20. Та продължава с химията, днес даже й беше първата доза Simple Smile А другата хубава новина е, че тези дни започна да казва някои думички. Praynig Зарадвах се, така както, когато чух от дъщеричката ми първото ''ма-ма''... Heart Eyes


chriss успех и на твоето майче, много вяра и надежда, че ще пребори болестта! И както тук обича/т/ме да казваме: вярвайте, че това е просто диагноза, а не присъда! Hug
Виж целия пост
# 418
Хайде мили мои на кафенцето


Маги, страхотно си се подредила.  Hug Как успя бе жена? Искренно ти съчувствам...
Миленко, ти къде бе душа го лепна тоз грип?  Tired
Как си?  Hug Hug
Виж целия пост
# 419
Добрютро,компанията!
Гледам настроението е грипаво! ooooh!
На всички болни-бързо да оздравяват!
А ма ха... Crossing Arms На рака се не даваме,на един грип ли ще се дадем бре...
Марго, пък ти как можа да сътвориш подобни щуротии...УжасТ! Ела,как да те гушне! Hug

А относно грипа,да знаете ,че се предава и виртуално... Joy Joy
Вчера в скайп с Бигбабето си говорехме как трябва да се пазим от него и че една наша обща дружка го е пипнала.Половин час след това бях на среща с чичко Драйфус и с леля Мигрена... Mr. Green Tired
Днес съм по-добре! Сигурно от топлата супа,която милата ми щерка ми сготви!Мамина отмяна!
Та така,умната и стойте на топло!  bouquet  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия