Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 26

  • 71 126
  • 694
# 615
сряда заминаваме с фамилията на Семково за 4 дни.

Семково значи, а ?  Mr. Green
да си изкарате супер. Да направите един снежен човек и за нас... Joy

Zara53, аз също ходех гладна. Задължително ми взимаха кръв. След това хапвах геврек. Единствено това ми помагаше.

Марги, стана ми интересно това за Золадекса.
Цитат
Но внимавай при кого ходиш да ти поставя капсулката, защото това се е получило от неправилно поставяне. Друго нещо което трябва да знаеш е, че след поставянето трябва да си в покой - да не правиш резки движения, да не вършиш тежка физическа работа, поне през деня.
.
На мен, като ми я поставяха - нямаше капсулка. По-скоро активната съставка се разтваряше ... и се поставяше като обикновена инжекция.  Покой? Thinking Аз излизах от работа, слагаха ми Золадекса и се връщах на работа...
Виж целия пост
# 616
Здравейте момичета, е днес окончателно се убедих, че тази страна е най-тъпото място за живеене. Днес ходих при личния да ми продължи болничния, човечецът с огромна усмивка ми каза, че изглеждам страхотно, но не той е човекът който ще реши въпроса, а болницата, в която съм оперирана. И аз се грабвам и отивам в Онкологията.  newsm78Там за съжаление не се видях с д-р Марков /днес е понеделник и той оперира цял ден/, а техническият сътрудник учтиво ми обясни, че не са те, които ще ми продължат болничния.  #Cussing outПроблемът е в това, че 20 и 21 февруари остават непокрити, защото постъпвам за химия на 22-ри. Разбира се, ако в нашето дередже това изобщо може да е проблем. Вече дори не мога да се ядосвам  Mr. Greenкато хората. Просто ми стана смешно и ми дожаля за всички хорица в тази страна... newsm78
В София времето е страхотно, на всички вас пожелавам един хубав ден, изпълнен с положителни емоции! Hug
Виж целия пост
# 617

Марги, стана ми интересно това за Золадекса.
Цитат
Но внимавай при кого ходиш да ти поставя капсулката, защото това се е получило от неправилно поставяне. Друго нещо което трябва да знаеш е, че след поставянето трябва да си в покой - да не правиш резки движения, да не вършиш тежка физическа работа, поне през деня.
.
На мен, като ми я поставяха - нямаше капсулка. По-скоро активната съставка се разтваряше ... и се поставяше като обикновена инжекция.  Покой? Thinking Аз излизах от работа, слагаха ми Золадекса и се връщах на работа...

Капсулка...и мен ме обърка това ....Има капсулка вътре във фолиото, но тя НЕ е лекарство, а същото, като в кутиите за обувки ( за поемане на влагата...).
Виж целия пост
# 618
Zara53, моите болнични ми ги пишеха в Онкологията, но различни отделения- според терапиите. Не съм сигурна дали няма промяна в реда.
В Пловдив любимото ми слънце грее и ви пожелавам усмихнат ден!
Виж целия пост
# 619
Привет на всички момичета!
Колкото до золадекса, понеже исках по-простичко да го обясня, затова употребих думата "капсулка". Золадекса представлява имплант с депо действие. Т.е. лекарството се инжектира подкожно със специална спринцовка, то е обвито със защитно покритие и се освобождава много бавно /това се нарича депо действие/. При силен удар или рязко свиване на мускулатурата лекарството излиза бързо и се губи депо действието. Затова се изисква известно време покой. Веси, аз предполагам, че в работата не си "бъркала бетон" Laughing. Ако обърнете внимание инжекцията съвсем не е обикновена. Иглата е доста дебела, за разлика от обикновените игли, за да може през нея да мине импланта. Не знам колко добре обясних всичко! Embarassed
Болничните ми ги даваше първоначално ЛКК в ДКЦ-то където се намира моето джипи, а след като минаха 180 дни, ходих на телк  на различни места, където ми е записано в съобщението.
Виж целия пост
# 620
Margi4, не забравяй, че сме в сакралната 2012 г. Непрекъснато пипат разните там закони и наредби и променят правилата на всеки 2-3 дни. Но здраве да е...
Пожелавам го от сърце на всички мацки във форума!  bouquet
Виж целия пост
# 621
Веси, аз предполагам, че в работата не си "бъркала бетон" Laughing.
Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
иначе, да спринцовката е по-особена.

Тук имаше малко слънчице, но май се поуплаши, та взе, та се скри... Mr. Green
Виж целия пост
# 622
Марги добре го е обяснила за Золадекса.Той е един имплант с размерите на около пшенично зърно.И дори като ми го боднат мога да го усетя с пръст!Прави се на нивото на пъпа ,на около три пръста встрани от него! Не е точно като обикновената инжекция...И дори като ме боцнат,сякаш за едно извесно време ми премалява.Бързо отминава,но все пак имам едно много шашаво чувство на безпомощност!
Ади стига съм плямпала...Отивам да работя...  bouquet
Виж целия пост
# 623
Zara и аз мисля като теб,човек като се разболее наистина осъзнава къде живее!Личния ти лекар трябва да те изпрати на ЛКК,които трябва да ти дадат 30 дни болничен,който ти се полага без значение какво ще правиш!Аз съм оперирана в средата на декемри и още не знам дали ще правя лъче или химио,но поне ми продължават болничните!В абсурда,в който съм попаднала от 1 месец срещнах и истински лекари,но общото положение в здравната ни система е ...
Milmich,общо взето и аз съм същата като теб и за това съм на това положение:)
Виж целия пост
# 624
lili_llili, никак не ми е комфортно да говоря така за страната, в която живея. И аз като нашите народни избраници ще започвам да казвам "тази страна"... Личният ми лекар ми каза, че онколозите сигурно ще ми откажат, но аз да настоявам. А един от лекарите, който случайно беше в кабинета, ми каза да отида да се регистрирам в Онкодиспансера и оттам ще ми дадат болничен. Защо там? Да не съм пропуснала нещо от цялата процедура. Химиото ще ми го правят в Онкологията. Ако оцелея след тази страховита процедура, ще се заема с болничния - тези хора са направо за телевизията.
Виж целия пост
# 625
Телевизията, ама смея ли? Толкова зависима се чувствам от всички тези лекари, че дори не смея да си помисля да им се противопоставям. Утре ще отида да се срещна с моя д-р в Онкология и ще видим какво ще стане. Химиотерапевтите може пък да ми дадат болничния от 20-ти. Всъщност майната му на болничния, стига да се добре.
През последните 30 години не съм ползвала такова чудо, наречено болничен и сега се чувствам като недорасла в това отношение. Преди 5 години ме оперираха от миома, а аз си взех 30 дни платен отпуск, след което отидох на работа, но се чувствах добре. А сега нещата са мнооого по-различни, а и вече съм бабка. Вероятно затова възстановяването ми е по-бавно, за съжаление.
Виж целия пост
# 626
Milmich,общо взето и аз съм същата като теб и за това съм на това положение:)

Лили, дано не си като мен, защото аз освен, че имам 100 задачи в минута, съм и голяма паника и съм много страхлива. Тук всички го знаят и в тази връзка,тъй като се боря със себе си, не съм ви казвала, че днес бях на ехо на коремни. Щеше ми се да ви похленча, ама се въздържах Mr. Green Както казах на Сисссанка, и този път дядо Боже каза "да" на молитвите ми и освен, че съм със стеатоза, малки камъчета в бъбреците, друго нищо ми няма newsm44 Щастлива съм Mr. Green Ако чуете, че една пишман скиорка е притУрила планината, да знаете ,че я познавате Joy
Зара, аз също имам спомен, че от ЛКК ми даваха болничните през цялото време докато бях, преди да се явя на ТЕЛК. Личния ме пращаше на ЛКК. Първите ми 30 дни обаче след първата химиотерапия бяха от болницата в Дървеница. Работа за сега в диспансера нямаш Peace
Виж целия пост
# 627
Milmich,имаш ли проблеми при скиорстването като си с махнати лимфни възли?В онкото имаше залепен списък - какво да и какво не...Не ми се смейте,че вече съм се замислила и за ски,но не може само за лоши работи да се мисли:) pък и сме запалени скиори
Виж целия пост
# 628
Браво Миленка, много се радвам за резултатите! Сега си карай ските  и пази борчетата! Laughing
Виж целия пост
# 629
Зара , за болничните .В Русе си имаме само един онкодиспансер /КОЦ- комплексен онкологичен център/ .Първия болничен етествено е от операцията , после с епикризата се регистрирах в онкото където си имам досие/ в което си ми стоят всички документи до сега /, от там на сетне болничните ми ги дава хирургично ЛКК -от онкото, без значение дали в момента съм на лъче или химия. Изобщо при личната не съм ходила .Ама в София може и да е по разлчно newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия