След Коледното настроение, Януарче готви се за нападение! - тема 17

  • 35 552
  • 747
# 195
Добър вечер:)
Честита радост на мама Александрина жив и здрав да е малкия Александър, а на мама скорошно възстановяване Simple Smile
Ние бяхме днес на ЖК дадоха ми направлението и обменната карта. Доки каза че всичко изглежда ок следващата консултация е на 10.01., ако няма изненади дотогава.
Иначе бебчо си е разположен с главата надолу сърдечните тонове са добри,доста е активен и понякога мама я боли Simple Smile Изписаха ни свещички дано не са вредни за бебо, но по добре да се маха каквото има.
Всеки ден вече си имаме бебчета какво по хубаво от това Simple Smile
За изписването сме взели боди,ританки,гащеризонче,шапка, ръкавички, и отгоре пелена.Космонавтче мисля че няма нужда.
Лека вечер.
Виж целия пост
# 196
Вили, искрено съм възмутена как иска да те преметне твоя доктор! Не ги ли е срам тези доктори така да манипулират и без това  лабилното ни  бременно съзнание?!?!?!
Та ти имаш ДВЕ СЕДМИЦИ до термин!!!! Ами  ако преносиш? Как може да те лъже толкова нагло, че ще тръгнеш да раждаш 10 дена преди термин?!?!?! Ей голям бизнес си направиха тези "доктори" с родилките.....  ooooh!
Много ми е болна темата за секцио, не искам да агитирам никой за нищо, но много ме хваща яд  как се премълчава сериозността на операцията и то съвсем съзнателно, за да им е" спокойно по време на празниците". ЗАщо не ти предложи епидурална или спинална упойка?!?! Пак няма да усетиш нищо, но поне няма да ти режат матката - ще ти отговоря- твоят доктор си има планове за новогодишната нощ и никак няма да му е приятно да тръгнеш да раждаш баш на 7-та ракия!
И мен ме е страх от раждането, но повярвай операцията не е по-добрия изход -а просто все по- популярна в БГ!
Ти решаваш, моя съвет е сериозно да помислиш преди доброволно да се подложиш на сериозна коремна операция, само за да доставиш кефа на някакво докторче.

Момичета, тук в темата  сме няколко мами, които се борим за своето естествено раждане след секцио - може би има съществена причина за това.
Виж целия пост
# 197
Мамета,
искам да препоръчам един много ефективен спрей, за тези от Вас които имат болно гърло: "Хиги Прополис с невен за болното Ви гърло" на Хигитест""
. Това е надписа на бялото пластмасово флаконче. Изцяло на билкова основа, струва 4лв. Само това оправи гърлото ми и тежката кашлица.
Спокойна вечер и очаквам новини утре Hug
Виж целия пост
# 198
Ха, Александрина беше планирана, но Атадар направо уби змея с лопата.  Shocked
В 7 сутринта си свирка и в 11.00 вече е родила. По мой спомен, тя беше с планирано секцио, със сигурност след мен. И малката Яна и е второ, а не трето дете. Peace
Честито и на двете, да са живи и здрави бебоците. Чакаме разказ за ражданията с нетърпение.

Мойте втвърдявания и контракции днес са доста начесто и се чудя дали няма да се изстрелваме спешно до болницата тия дни. Говоря му на Онуфри да изчака януари, но дали ще ме послуша, само господ знае.  Rolling Eyes

То ще се чуе.

Хубава и спокойна нощ на всички - родили мами, бебета и бременни хипопотамчета. От опит знам, че после ритничетата ще ми липсват и не бързам да раждам, ама хич.... Tired
Виж целия пост
# 199
Krasidika - и аз съм на твоето мнение, че все по- често секциото е решение в полза на комфорта на доктора. Това им дава възможняост да си планират вреМето, но аз не искам това да е за наша сметка и тази на децата ни. Първото ми раждане беше естествено но с форцепс и епизотомия, иначе казано тежко. Дори за миг не ми минава мисъл да раждам със секцио, въппреки че съм на 37, ако нещо не го наложи. Не мога да съветвам никого, защото всякя майка взема сама най- правилното решение за детето си, но искам да подкрепя всяка от нас, която ще избере да послуша природата!  bouquet
Виж целия пост
# 200
Аз да подкрепя мамите ,които са за естествено раждане Simple Smile Не упреквам никой и нямам нищо против ако родилката сама е решила дали да е секцио или да роди естествено,но мнение ,което по някакъв начин е насадено от доктор...едва ли е избор на родилката.За мен щом Господ е решил,че бебето ще излиза през влагалището,значи това е естествения изход от бременността.Ако по някаква причина се налага да е секцио-това е друг въпрос!На мен ще ми е първо раждане,но предпочитам да си родя нормално и засега няма пречки за това.
Виж целия пост
# 201
Красидика, помислих си абсолютно същото, но реших да не влизам в полемики  Hug
Това ми напомня как, когато раждах Симеон преди 4г и половина беше модерно сред фолк дивите да се обебват. Тогава, не знам коя велика докторка, им правеше секцио в края на 7ми месец, защото то и тогава бебето било достатъчно развито, а в последните месеци тазът се разширява и се качват най-много кг.
Вили, според мен д-ра те манипулира и "не ми се стои в чужда къща по празниците" не може да е аргумент за скорошно раждане.  Отиди и при друг да измери главичката на бебчето, ако наистина държиш на нормално раждане.
Чудя се кога ли ще се забрани сикцио без сериозни мед. показатели. Момичетата преживели операция могат да ме оборят, но аз не мисля, че секциото е по-безболезнен и безопасен начин на раждане.  Naughty
Виж целия пост
# 202
На мен тази нощ много рано ми се доспа и мисля да се възползвам от това  Flutter Flutter Flutter
Така ще му легна сега,че се каня чак утре сутринта към 8 да стана...пък да видим  Joy
Лека и спокойна нощ момичета !До утре   smile3524 newsm46
Виж целия пост
# 203
menina, мълчах,мълчах, но наглостта на този доктор ми дойде вповече. Извинявам се -пак казвам, не искам да бъда агитатор на ничие решение за това кой как да роди детето си.

Венуш -стискам палци да дочкате новата година!

И аз като Марету няма да ходя на запис на тонове, на  ЖК съм на 12.01, ако я дочакам  Laughing

Лека нощ!
Виж целия пост
# 204
Menina дълго се гневих на две такива секцио по препоръка на доктора на две мои приятнлки, но тази вечер ти ме остави ГИПС с това за фолкдивите!!!!! Shocked
Ще хапна една мандарина и ще опитам да заспя, за да не мисля за това #Cussing out
Ако нашите лекари искат да им подсигуряваме разписание и комфорт за свободното им време, значи е време да ги сменим!!!
СМятам, че желанието на детето ни да се роди, когато е дошъл МОмента е по- важно за нас!
Лека и спокойна нощ Ви желая Hug
Виж целия пост
# 205
Честит голям мъж с прекрасното име Александър на мама Alexandrina!   bouquet

Криситка, защо така всеки ден запис на тонове?  newsm78

lovelybrud, аз лично съм пас утре за "Лабиринт", че дишането няма да ми е голям дерт на операционната маса  Rolling Eyes Ще гледам в четвъртък да съм на линия, обаче  Wink

тити, ИвеП, Менина, благодаря ви за милите думи   bouquet
Докторът също ме гледа и не вярва на ушите си  Laughing как издържам геройски до тук без серклаж, без магнезий, без разкритие и без спиране  Grinning


Mamma Mil, пожелавам ти наистина да имаш възможност да изчетеш целия си reading list, който ще изготвиш  Grinning

villygdr, успех  fingerscrossed

EwaD, не те разбирам къде ги криеш тия 3.5 кг. живо тегло  Laughing
Атадарчето е с второ бебе  Wink


Последната седмица шофирах цели 3 пъти, е, вярно, след 22 ч., когато трафикът го няма, но като се има предвид, че от корема ми до волана имаше само 2 пръста.....  hahaha Водих плодчетата на театър и на концерт, пих винце, изобщо пълна програма  Grinning

Не съм гледана на УЗ от 20 дни и ми е ужасно притеснено най-вече от това, че не знам в какво състояние са плацентите и водите Blush В четвъртък съм в болницата на предоперативните изследвания, та дано ме видят и на УЗто. Гледаха ме за разкритие - няма и намек за скорошно такова, първото бебе било високо разположено. В краката съм вече същинска мечка, а глезените нито мога да ги сгъвам, нито да опъвам в някакъв шпиц  Crazy И 43-и номер ми омаля вече  Mr. Green

За изписването съм приготвила и космонавт, и пелена. Космонавтът, ако не друго, ще ми трябва когато водя чаветата на детска консултация. Взех ги секънд хенд и изобщо не съжалявам, а и действително смятам да ги ползвам.


Хайде да видим кой е наред утре  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed
Виж целия пост
# 206
Извинявам се, че пиша отделен пост, но да се открои...

Някой реши ли да съхрани стволови клетки и къде?
Ние ще съхраним, избираме между Cryo Save и Future Health, като едните са доста по-надеждни, но пък другите предлагат с около 10%  по-ниска цена  Crazy
Виж целия пост
# 207
Ето ме отново към края на работния ден.

Villygdr, стискаме палци всичко да мине леко и ще чакаме да споделиш  Hug

Виждам, че сте обсъждали секцио-то ... Наистина е деликатна тема ... Тук (зад океана) секцио-то по избор на пациент или лекар не е често срещано, но в крайна сметка 30% от ражданията (ако не греша) са секцио, така че не знам кое е по-добре ... от самото начало да планираш или в последния момент да имаш секцио по спешност ... Важното е всяка то нас да е уверена, че може да обсъди въпроса с лекаря си и да не гадае дали той и препоръчва секцио от удобство ...

А някой страхува ли се от епидуралната упойка?  Аз съм "лигла," признавам си, и мисля пак да си я поискам ... но и при нея, както и при секциото, има рискове ...

Кафенце, а вие защо решихте да съхраните стволовите клетки?  Аз с предишната бременност четох, четох и реших, че няма голям смисъл да ги съхраняваме освен ако нямам основателни причини да мисля че ще ми дотрябват ... но това си е мое мнение Simple Smile

Лека нощ на всички (особено на мамите с малки бебенца) и леки раждания на тези, които ще посрещнат новия ден с бебе  Wink
Виж целия пост
# 208
Кафенце, истински герой си ти, направо в учебниците ще те запишат. Едва ли има близнашка мама, която не се е спряла и е добутала безпроблемно до тези седмици. Много ме радваш да знаеш.
Еве, голяма мома отглеждаш и ти  Hug
Дидка, как си, не си докладвала скоро, следите ли разкритието?
При мен записите са 3 поредни дни заради болките, които имам , отразените на записите контракции и поради факта,че секциото ми е планирано максимално близо до термин все пак доки иска да е сигурна,че няма да тръгне моето торнадо самичко да излиза и да ни изненада някой ден, не искаме и да страда дребосъка и ако трябва да я вадим по-рано от планираното Simple Smile
В спора за и против секциото не ми се участва, всеки си има лекар и глава на раменете и може да прецени как да постъпи.
За стволовите клетки ние няма да имаме възможност да съхраним, но честно казано не страдам особено, да не дава Господ да потрябва такава интервенция.

Виж целия пост
# 209

Последната седмица шофирах цели 3 пъти, е, вярно, след 22 ч., когато трафикът го няма, но като се има предвид, че от корема ми до волана имаше само 2 пръста.....  hahaha


ти висока ли си? На не съм, краката са ми къси и ако си наглася седалката според корема, не стигам педалите с крака  Crazy мога да вдигна малко волана само, за да мога все пак да го въртя. Качването ми и слизането в колата могат спокойно да се разпространяват в ютюб сред най-смешните видеоклипове. Но всеки ден благославям ММ, че е купил кола със стъпенка и с дръжка горе, на която да увисна, като стъпя на стъпенката.

знаете, че съм с две секцио, нямам опит с нормално раждане, освен започнало такова, но също не бих препоръчала такова по желание или сериозни мед. показания, защото тесните тазове не са. Говорихме в темата няколко пъти вече за начина на раждане. Има и мноооооого изписано по темата. Има и специални теми във форумите. Забелязах обаче, че малко са бъдещите майки, които наистина четат и търсят допълнителнои информация, а като не искат, значи не искат. толкова месеци бременност имаше време за четене....и още  може да се търси инфо - не в тази тема, защото тя е основана само на личен опит - а търсете всякакви източници! То вече и с кърменето се започва, и там ще има "спря ми кърмата". Ето, че на катито никой не е дал адекватна информация какво да прави с кърмата, дето явно я има.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия