След Коледното настроение, Януарче готви се за нападение! - тема 17

  • 35 555
  • 747
# 270
Честито на мама Desito, но коя е тя? Не намирам такъв ник в списъка ни.
Мисля, че става дума за desssito4 Wink
Мами, да не ме биете, аз предавам дословно каквото ми пишат в смс-ите  Hug
Сега да честитя на новообебилите се мами:
ЧЕСТИТИ ПРИНЦЕСИ НА МАМА МИМИ26 И ФРЕШМИ!НЕКА БЪДАТ ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО ПОСЛУШНИ!НА МАМИТЕ СКОРО ДА СЕ ВЪЗСТАНОВЯТ И ДА ВЛЯЗАТ В РИТЪМА НА БЕБОЦИТЕ!
Нашите мъжлета спят бе, само моми излизат, ама аз и от майка ми, и по принцип знам, че момичетата повече бързат да излязат  Laughing
Виж целия пост
# 271
Здравейте мили мами Simple Smile
Диткинс, честит ти рожденник! Жив и здрав да е!  bouquet
Честито за новите бебчета, 2 дена не съм влизала, а те толкова много малки изненадки са се появили! Много е хубаво! Simple Smile Специални поздрави на Г-жата за сладката Вероника!  Hug
Гледам обсъждате дрешките. Ние бяхме с боди с къс ръкав, ританки, блузка, шапка и космонафт. Нищо му нямаше на детето, а Т не беше от най-високите. Недейте да се притеснявате, наистина се показва навън буквално за няколко секунди и после в колата. Wink
За почерпката - разбрахме се нищо да не правим и да няма сърдити, че и сезона е такъв и няма и къде, пък вкъщи ми е само до гости, след които да се чудя как да оправям. Родителите ни дойдоха на изписването и си се прибраха след това. Живот и здраве след месец може да ги поканим вкъщи, но дотогава и ние ще сме влезнали в ритъм.
Ренката, не се притеснявай за храната, натъпкват те догоре с едни разтвори, от които нито ти се яде, нито ти се пие, само виждаш как сменят пълните торби от катетъра и се чудиш това от теб ли е излезнало Wink
Силвия, ММ ми купил от аптеката за 3.50лв. стягащ колан. Съвсем обикновен, нахлузва се и си седи където си го оставил. Ето го
Ние иначе сме добре. Кърмим се успешно. Болят ме китките, но това е защото ми отне прекалено много опити, за да намеря най-удобния вариант за кърмене, пък малката е претенциозна откъм позиция Wink Мрънка от време на време, ама явно още свиква с целия нов свят около нея  Heart Eyes
Хайде, стиснати палчета за всички, на които им предстои!
Виж целия пост
# 272
ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ! ЖИВИ И ЗДРАВИ БЪДЕТЕ!

СТИСНАТИ ПАЛЦИ И НА ТЕЗИ, КОИТО УТРЕ ИМ ПРЕДСТОИ ГОЛЯМОТО СЪБИТИЕ!



Както каза Мими, останахме разочаровани от разясненията за великото дишане.

Ще се опитам да Ви предам аз каквото разбрах, но за дишането по време на самото раждане, а не по време на БОЛЕЗНЕНИТЕ контракции.

ЗНАЧИ, КОГАТО СЕ ПОЯВИ НАПЪН И ВЕЧЕ УСЕЩАНЕТО Е ЗА ХОДЕНЕ ПО ГОЛЯМА НУЖДА, РАЖДАНЕТО ЗАПОЧВА! ТОГАВА БЪРЗО, РЯЗКО И ДЪЛБОКО СЕ ПОЕМА ВЪЗДУХ ПРЕЗ УСТАТА /НЕ НОСА/, ЗАДЪРЖА СЕ ОКОЛО 10 СЕКУНДИ И СЕ ИЗПУСКА ОТНОВО ПРЕЗ УСТАТА. ПОВТАРЯ СЕ ТРИ ПЪТИ!

КОГАТО ИМАМЕ КОМАНДА: НАПЪНИ! ТОГАВА ПОЕМАМЕ ДЪЛБОКО ВЪЗДУХ И СЪС СИЛНО ЗАТВОРЕНИ ОЧИ И С ЛЕКО УСМИХНАТА УСТА НАПЪВАМЕ С КОРЕМА /НЕ ГЛАВАТА/ ИЗДИШАМЕ. Ако имаме възможност по време на напъна си хващаме странично коленете и ги притегляме към тялото. ТАКА ДОКАТО НЕ НИ ДАДАТ КОМАНДА ДА СПРЕМ ДА НАПЪВАМЕ.

КОГАТО ИМАМЕ КОМАНДА: СПРИ ДА НАПЪВАШ! ТОГАВА СЕ ДИША КАТО КУЧЕ /ПЛИТКО, БЪРЗО, ДАЖЕ И ШУМНО/ БЕЗ ДА СЕ НАПЪВА.


Та това е, което аз разбрах, дано да съм успяла да Ви го обясня горе-долу.
Елена каза, че това което Ви обясних го приложим ще родим за 10 минути без разкъсвания!

Също тези, които ще раждат за пръв път да не бързат за болницата. Раждането продължавало 18 часа, ако Ви прихванат леки болки вечер може спокойно да си легнете и да се наспите  Laughing. Големите болки са последните 3 часа, така че не бързайте.
За тези, които им е второ и т.н. раждане, продължителността е от 8 до 10 часа най-много. Тогава не бива да се чака вкъщи, защото нещата се развивали двойно по-бързо.
Това беше в общи линии днешната лекция.

На нашите мъже явно още не съм им пораснали достатъчно "атрибутите", затова не бързат да излизат  Grinning Има време. Ще видите после като затръгнат, няма да имат спиране  Grinning

Eskyto много се радвам, че се разписа. Днес говорихме за теб. Липсваше ни. Радвам се, че всичко е наред!
Благодаря за пожеланията относно моя човек. Ставам да помогна на мама и да му приготвим трапезата. Лека и спокойна вечер!
Виж целия пост
# 273
Боже, колко много бебета се появиха последните дни Simple Smile Честито на г-жа Монк, Десито, фрешми, мими 26......  колкото повече чета, толкова повече противоречиви мисли нахлуват в мен - хем искам да го гушна вече този малък беборан, хем ме е страх, че не съм готова още....

Днес ходих за първи път на запис на тонове, голяма гадост наистина, имах чувството, че някой 100 килограмов е седнал върху мен... За 50 мин тоновете на бебо бяха много добри, а въпреки че доки постоянно ме плаши, че имам контракции, които не усещам, на записа нямах нито една, само накрая някаква малка.... Иначе отново съм със стафилококи и съм на антибиотик Sad и после и гъбички ще лекувам... страх ме е, че няма време вече за подобни лечения и бързо трябва да се оправям, че бебчо да не ме изненада предварително...

Иначе за стволовите клетки ние смятахме да вземем, но в последно време мнението на всички е, че не е сигурно.... не сме говорили окончателно с мъжа ми, че той вече 2 седмици е в командировка, ама скоро трябва да вземем решение, а аз наистина не мога да преценя. И име за бебо още нямаме, в дилема сме Simple Smile Имам и още дреболии за болницата  да купувам. Леглото на бебо сега се прави, но се оказа, че има проблем със скрина и трябва да сменим модела, а аз хич не мога да го разбера този дърводелец какво ми говори и май ще чакаме пак мъжа ми следващата седмица да се върне и тогава да го правим .... абе изобщо хич не съм готова да идва бебо, аз имам време, де,  ама ми е малко стресирано в момента /още повече ми е и мъчно, че съм сама  newsm45/
Оплаках се, извинявам се....
Виж целия пост
# 274
Честито на всички нови мами, явно малките мацки искат да посрещат новата година с мама и тати и за това са се разбързали    bouquet

При мен всичко е ок и се разхождаме постоянно, че не ме свърта в нас.А утре сме на запис на тонове и ще се отчета след това.

Исках да попитам има ли някоя, която като мен се готви за новогодишно парти навън или само аз съм смелчагата да ходя на ресторант, даже днес изпробвахме тоалети, ама нещо сме с много ограничен избор.   preggo
Виж целия пост
# 275
4естито на вси4и родили мами много се радвам и благородно им завиждам, нека малките бебоци да ги радват много и всяка трудност да посрещат с усмивка. Леко раждане на нас останалите и много сладки и здрави бебета.
Виж целия пост
# 276

Силвия, ММ ми купил от аптеката за 3.50лв. стягащ колан. Съвсем обикновен, нахлузва се и си седи където си го оставил. Ето го



Благодаря за съвета Hug ,ще взема и аз един такъв,ако намеря и ще видя който ми е по-удобен-този ще нося! Simple Smile

Виж целия пост
# 277
Браво, FRESHME! Най-накрая новини от теб- мислила съм те всеки ден! Честита радост и на теб! Да е жива и здрава и много да Ви радва малката бубанка! Разкажи повече за раждането-вълнува ме как е в Шейново Simple Smile
Виж целия пост
# 278
Честито на всички нови мами! Бъдете здрави вие и рожбите ви  bouquet

За стволовите клетки - не съм се интересувала специално, само ми дадоха брошура ако искам да стана донор.

Аз още не мога да вляза в час след празниците - мързеливо и спокойно ми е. Но от 2 дена почнах и аз да кукувам нощтно време и после през деня съм леко неадекватна. За капак голямата девойка получи монопол от дядо Коледа и сега постоянно иска да играем и малкото сън, който имам, сънувам улици, сделки, къщи и хотели Crazy
Виж целия пост
# 279
Freshme, да е жива и здрава малката Никол и много да се слушате!  bouquet
Виж целия пост
# 280
Имате ли представа, как стоят сега нещата с декларацията за припознаване на детето от бащата, когато родителите нямат брак? Спомням си, че преди няколко години искаха да е заверена нотариално, а сега по празниците намирането на нотариус може би ще е лек проблем.  newsm78
Повечето болници сега предлагат и тази услуга - срещу известна сума оправят документите на място. Миналата година във Втора градска таксата беше 50 лева, в Майчин дом - 20. Таткото се представя с личната си карта, плаща на касата и попълва необходимите документи.
Кърменето наистина е въпрос на желание и воля в повечето случаи. От лекари знам, че такова нещо като "нямам кърма" не съществува. При мен в началото беше борба, защото под влияние на редица фактори, най-вече огромен стрес, кърмата ми намаля още първия месец. Стимулирах лакатцията с всички известни методи, открих какво действа при мен и наблегнах на него. Така кърмих успешно, до 6-тия месец Никола беше само на кърма.
Тази нощ пък сънувах, че се налага да раждам секцио, беше ужасен кошмар. Въпреки, че имах трудно и мъчително според моите критерии раждане, мисълта да ми срежат корема ме ужасява в пъти повече от идеята, че пак ще трябва да понеса подобни болки.
Мама Мил, доста оптимистично ми прозвуча идеята ти с книгите и с филмите. Дано да успееш да изпълниш заплануваното. Аз, откакто родих, съм прочела точно половин книга с разкази на Чехов и то защото мъжът ми беше за месец в Германия и с дребното погостувахме малко у нашите.
Честито! на новите мами, здрави и с късмет да бъдат новите човечета!
Значи г-жа Монк все пак секцио е родила, последно останах с впечатление, че й бяха казали, че няма пречки за естествено.
cvete-to, ти къде ще раждаш? За партито навън, щом се чувстваш добре, значи е ОК. И аз бих излязла, ама... ще е друг път. Mr. Green
Виж целия пост
# 281
Здравейте и от мен януарки  Simple Smile

Честито на всички мамчета които вече гушкат своите рожбички  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

По принцип само ви чета и рядко пиша,но днес бях на запис на тонове  и съм малко притеснена.По принцип бебка върви доста мъничка и ме наблюдават всяка седмица и сега не е наддала нищо  Cry Вече съм почти в 38 седмица а е едва 2 370 g.
Лекаря все ме успокоява,но аз да ви кажа честно вече доста се притеснявам,пък и подготвителни контракции усещам често и едно напрежение в слабинита така че едва ли ще дочакам термина.
Ох въпреки че ми е второ нещо много взе да ме лови страх  Cry Вие как сте усещате ли контракции вече ???

Хайде до скоро и късмет на всички от мен!
Виж целия пост
# 282
Честито на г-жа Монк, Dessito4, фрешми, мими 26!
Отново страхотни новини от нетърпеливите госпожици!  Grinning Да са здрави и послушни!
Стволови клетки ние няма да пазим, надявам се да няма нужда.
За комплектчето за изписване и преди сме коментирали-  имаме и космонавт, и плътна пелена, ще преценяме на място. (Но космонавта е много красив и май ще сме с него  Heart Eyes )
За коланите и аз мисля, че при нужда тези от 5 лв биха свършили идеална работа, другото ми прилича на някакво дантелено бельо и не съм сигурна каква точно му е целта  Wink
shanny29, защо си имала чувството, че някой 100-килограмов ти е седял отгоре?
cvete-to, за НГ умишлено не сме си направили сметки, да не излязат без кръчмаря  Wink
Декларацията за припознаване и при нас искат да е нотариално заверена от таткото и се надявам, че все един ден от болничния престой ще има работещи нотариуси. Иначе в някои болници имат назначени служители и никъде не ходиш (срещу допълнително заплащане, разбира се).
Колкото до секциото и кърменето съм съгласна, че са важни и е добре да се коментират, но да се има предвид, че все пак не винаги става въпрос за личен избор!
Марету, явно не са се развили точно по план нещата с г-жа Монк, защото наистина последно си тренираше дишане Simple Smile
Виж целия пост
# 283
Шани, сериозно ли 50 мин. записваха тонове? При мен е за 10 и кръста ме заболява зверски, а ако стоя 50 ще се обездвижа сигурно.
Хубаво е момченцата да си постоят повечко, че от опита ми с приятелки и родилки около мен момченцата понасят по-тежко адаптационния период ако са родени по-мънички или по-рано. Момичетата са яки мадами, те се справят уникално бързо. Това в общия случай, естествено има изключения.
Виж целия пост
# 284
Честито на Новите Мами!    bouquet Пожелавам ви здрави, весели и кротки бебета  Wink Ще чакаме да разказвате когато се наспите и ви остане време за писане.

Стискам палци на всички със секцио утре! Всичко ще е наред и ще ви очакваме с новините за нови и пухкави бебоци  Wink

За книгите и филмите .. ами аз си правя планове, пък ако стане, стане, ако не, няма да е края на света Simple Smile Просто си спомням, че със сина ми се кърмехме по 30 минути на всяко ядене и това е идеално време за четене  Wink А и нали е полезно да се чете на децата - няма значение че не са детски книги  Joy

За стволовите клетки - в САЩ е разпространено, макар че не знам колко хора го правят.  По принцип е доста скъпо и съм сигурна че доста хора не се замислят и от чисто финансова гледна точка.  Иначе като всяка "застраховка" и запазването на стволови клетки е нещо, за което си плащаш и се надяваш да не ти се налага да го използваш  Sunglasses

Ditkins, мерси за обяснението за дишането - аз може би трябва да дам инструкциите на мъжа ми, защото аз със сигурност няма да си спомням ... Което ме подсеща - колко мами в БГ решиха таткото да присъства на раждането?

Аз днес следобед съм на лекар - ще видим дали има някакво развитие ... Тук никои не мери тонове (поне при "нормална" бременност), така че не знам дали в БГ е просто начин за правене на пари ... ако не е вредно за бебето и искате да го правите, не виждам защо не ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия