Франция извън Париж

  • 81 874
  • 558
# 240
С моя човек направихме пътешествие до замъците това лято. Първо бяхме 4 дни в Париж, а след това с кола под наем разглеждахме Лоара. Базови точки ни бяха Тур и Блоа, където се настанихме и имахме по няколко дни, за да разглеждаме замъците около тях. Около Тур близо са: Виландри, Ланже, Юсе, Азе льо Ридо, Шенонсо, Амбоаз, Шомон. Около Блоа близо са: самото шато в Блоа, Шеверни, Шамбор и др.
Тур е малък приятен град, в който по-интересното е старата му част и сградата на кметството вечер. По-важното е, че е удобен като разположение. Блоа ми хареса повече, беше някак китно градче, в което главна забележителност е замъка Блоа. Има стара част, която като всяко френско градче е китна. Съвет - не се движете по магистралите, защото нищо няма да видите от обстановката. Малките им пътища са по-хубави от нашите магистрали и усещането за пътешествие е пълно!
Сега за замъците малко:
По два замъка на ден за мен е най-удачно. Няма да бързате, спокойно си разглеждате както замъците, така и прилежащите градчета, хапвате вкусна френска кухня в някое малко ресторантче и така (цял живот мога така да живея).Simple Smile Шато Виландри е с наистина най-красивите градини - не го пропускайте! На няколко километра от Виландри е Ланже, може да го пропуснете според мен. Шато Юсе е т.нар. Замък на спящата красавица - хубаво е, но малко по-скъпо отколкото би трябвало (14евро вход). Азе льо Ридо е малък, но е на реката и на мен лично ми допадна. Шенонсо е красив, не го пропускайте.. Шато Амбоаз - хубава гледка от високо, но мен повече ми хареса самото градче Амбоаз. Наблизо се намира и Кло Люсе (имението на Да Винчи), малко прехвалено. Шато Блоа - вземете си комбиниран билет за шатото + Къщата на магиите + вечерното шоу. Не пропускайте вечерното шоу - страхотно е!!!
От Шеверни не очаквах много поне по снимки, а се оказа, че е красиво имение с огромен парк. Вземете си комбиниран билет за шатото + разходка в горите с електричка и лодка по каналите. Шато Шамбор за мен беше разочарование, очаквах много повече. То вътре си е почти празно; реставрацията на места е доста несполучлива; прекалено много народ. Много комерсиализирано ми се видя. На мен ми направи лошо впечатление например, че само в Шамбор паркинга е платен, навсякъде по останалите замъци е безплатен.
Общо взето всеки замък има свое очарование.
Виж целия пост
# 241
на мен тези замъци не ми направиха кой знае какво впечетление, лично мнение разбира се, като види човек два....е видял всички,в Италия има по-красиви но не чак толкова рекламирани, като например  замъците в Пиемонте или в Казерта.

много ми харесаха Прованса и Камарг ,последния е истинки рай а като види човек и дивите коне и розовите фламинго съвсем се обърква къде се намира,голям натурален парк с невероятни цветове и чувстовото е че човек е само временен гост,не както навсякъде окупатор
местните сигурно предпочитат компанията на комарите пред туристите но и това  ми хареса,автентично е  100% ,за мен поне е в пъти по-интересно от празните замъци.

там се качих на кон за първи път и е незабравимо  изживяване ,има  училища и разходки с кон,изобщо е страхотно място и го препоръчвам на всички, a за децата е голяма радост

нормандия и бретон сме запланували за догодина ,ако иска някой да сподели подробности и какво му е направило особено впечетление, ще се радвам.
Виж целия пост
# 242
И аз съм съгласна с   Bradley Cooper за всичко, включително за Етрета и Мон-Сен-Мишел! И на двете места съм била по два пъти. И пак бих отишла! Красиво е, много красиво... Peace А ако имате и късмета да наблюдавате големите приливи и отливи в района на Мон-Сен-Мишел, или Сен-Мало, ще останете със страхотни впечатления! Peace

А от споменатите от   Bradley Cooper замъци по Лоара бих прибавила и Виландри, най-вече заради красивите му градини. Peace
Виж целия пост
# 243
Някой ходил ли е в Гренобъл, да сподели впечатления? За нова година сме във френските Алпи, на час от града и се чудех, ако ни остане време да отделим един ден за разходка там  Thinking
Виж целия пост
# 244
...нормандия и бретон сме запланували за догодина ,ако иска някой да сподели подробности и какво му е направило особено впечетление, ще се радвам.
след пътуването ни до Прованс, 2013, ние също сме запланували Нормандия, Пикардия и Бретон , така че, аз също ще следя за отзиви в тази тема. Засега планираме следният маршрут (времето и престоя във всяка точка ще бъдат напасвани), 1 спирка - Дубровник (все се каним, когато ходим до Хърватия, но все нещо се случва и го пропускаме), 2 - Венеция (заради малкия, ние с таткото вече сме разгледали и дори можем да се включим като гидове Wink), 3. Cinque terre - персонално желание на жената в екипа, оттам - два пътя 1. през Женева до Блоа или 2 - направо към Блоа, разглеждане на 2, максимум 3 от прословутите замъци (изборът кои да бъдат ще бъде след основно препрочитане на темата  newsm78), следваща спирка - Saint Malo и засега дотук. Предполагаемо маршрутът ще продължи до Mont Saint - Michel, някъде се споменава като точка хубава за посещение и Bayeux, но все още предстои и предварително бюджетиране и планиране на време. Пътуване - само с автомобил, личен, "...не ми се чака по летища, гари и други подземия..." цитат - любимия bowuu
Виж целия пост
# 245
В Bayeux най-известното е 70-метровият гоблен от XI век, представящ битката при Хейстингс и покоряването на Англия от Уилям (Гийом във френския вариант) Завоевателя.

Иначе в Нормандия има много хубави места, и по брега, и във вътрешността.
Виж целия пост
# 246
...нормандия и бретон сме запланували за догодина ,ако иска някой да сподели подробности и какво му е направило особено впечетление, ще се радвам.
след пътуването ни до Прованс, 2013, ние също сме запланували Нормандия, Пикардия и Бретон , така че, аз също ще следя за отзиви в тази тема. Засега планираме следният маршрут (времето и престоя във всяка точка ще бъдат напасвани), 1 спирка - Дубровник (все се каним, когато ходим до Хърватия, но все нещо се случва и го пропускаме), 2 - Венеция (заради малкия, ние с таткото вече сме разгледали и дори можем да се включим като гидове Wink), 3. Cinque terre - персонално желание на жената в екипа, оттам - два пътя 1. през Женева до Блоа или 2 - направо към Блоа, разглеждане на 2, максимум 3 от прословутите замъци (изборът кои да бъдат ще бъде след основно препрочитане на темата  newsm78), следваща спирка - Saint Malo и засега дотук. Предполагаемо маршрутът ще продължи до Mont Saint - Michel, някъде се споменава като точка хубава за посещение и Bayeux, но все още предстои и предварително бюджетиране и планиране на време. Пътуване - само с автомобил, личен, "...не ми се чака по летища, гари и други подземия..." цитат - любимия bowuu

леле,какво пътуване....то месеци трябва ,всичко искате да видите за един път.
Не е ли по-лесно да летите до Буве и си наемете кола там,концентрирайки се в обиколки из  Нормандия и Бретон.
Ние отложихме засега този voyage.

Виж целия пост
# 247
Не, не трябват месеци (за разглеждането, за планирането - да, поне 2 месеца). Мисля, че с добро напасване на програмата за около 14 дни ще успеем да разгледаме (разбира се не всичко, но достатъчно, за да оставим и за следващия път Praynig). Това е само предварителна програма, обикновено като се навлезе в подробности и бюджетиране нещата се променят (разбирай оптимизират откъм разходи). Обикновено се съобразяваме с това, което е must see (задължително) и добавяме в рамките на възможното и приятното. И сега ще бъде така, затова препрочитам темата, а ако нещо не е описано, търся информация.
Виж целия пост
# 248
Отново е време да видим Франция, нямам търпение! Насочили сме се за региона между Бордо и Тулуза. Взехме билети за август, намерихме оферта за основната ни база в едно селце по средата. Сега остана само да нагласим горе-долу дните. 14 дни имаме, като искаме поне пет да останат за спонтанни излети в малките населени места. Според вас колко дни е минимумът за Бордо и колко за Тулуза? С две деца сме, та не бързаме да видим всичко за една почивка Simple Smile

ПП И съвети за детски забавления ще са ни много полезни.
Виж целия пост
# 249
Отново е време да видим Франция, нямам търпение! Насочили сме се за региона между Бордо и Тулуза. Взехме билети за август, намерихме оферта за основната ни база в едно селце по средата. Сега остана само да нагласим горе-долу дните. 14 дни имаме, като искаме поне пет да останат за спонтанни излети в малките населени места. Според вас колко дни е минимумът за Бордо и колко за Тулуза? С две деца сме, та не бързаме да видим всичко за една почивка Simple Smile

ПП И съвети за детски забавления ще са ни много полезни.

3 дни за Бордо и Сен Емилион
2 за Тулуза (на мене Тулуза не ми хареса особено)
много препоръчвам поне 2 дни в Алби с разходка до Корд Сюр Сиел
струва си и отбивката от Тулуза до Каркасон, особено ако няма да ходите в региона скоро след това  Peace
Виж целия пост
# 250
Благодаря, Брадли!
Разгледах в Гугъл градовете, много е красиво. Ще разпределя дните, така че да имаме време за всички предложения. За дневни излети от селцето, в което ще сме основно, са близо Montauban, Agen, Marmande и някои други. Мисля да резервирам нощувки в Бордо и Тулуза от booking, някакви конкретни предложения за хотел има ли някой?
Виж целия пост
# 251
Вчера ми остана малко свободно време и потърсих конкретни забележителности в района, който е извън градовете, засега записах следните:

Chateau de Bonaguil , Chateau de Duras , Happy Forest, Ville de Pujols, Musée du Fois Gras, Ferme Berino-Martinet - Musee du Pruneau, Notre-Dame de Peyragude, Cathedrale Saint Caprais, Latour-Marliac, Grotte de Lastournelle, Chateau de Poudenas, Jardins de Beauchamp, Musee des Beaux-Arts d'Agen, Chateau de Gavaudun, Chateau de Fumel, Moulin de Gorry.

За децата ферма Asinerie de Pinseguerre и намерих каране на картинги в Kartagen, паркове за катерене Parc En Ciel и Cap Cauderoue, разходки с лодка La Gabarre Fumeloise и воден парк AquaFun' Park Clarens.

Най-близо до нас е туристическото бюро Office de Tourisme Fumel-Vallée du Lot.

Ако някой може да сподели лични впечатления или препоръки, ще бъде чудесно. Иначе ще чакаме моите в края на август  Simple Smile
Виж целия пост
# 252
Докато се ровех  из нета, попаднах на чудно градче в Южна Франция - Saint Paul de Vence!
Много ми хареса! Някой ходил ли е там?
Клипче за градчето - http://vbox7.com/play:9c44adea7a


Ходих миналата година страхотно е! Кацнало на един хълм и пълно с галерии! Там е и гробът на Марк Шагал. Възстановено е он меценатската фамилия Маг, които се преместват от Париж към Ривиерата, заради сина си - мисля, че доста художествена измислица има във  възстановените крепостни стени и къщи, но както и да е........апропо в това отношение предпочинам Ле Бо дьо Прованс - подобвно селце, но доста по-автентично - http://www.lesbauxdeprovence.com/fr.
Виж целия пост
# 253
Днес се върнахме от Аквитания и бързам да споделя топли впечатления.  Simple Smile

Пристигнахме в Бордо без багаж. От 36 градуса кацнахме на 16 с къс ръкав и леки жилетки, а въпросните куфари получихме на другата вечер. За съжаление не видяхме всичко, което бяхме предвидили точно в този град, но пък, което посетихме, ни хареса. Отседнахме в Hôtel des 4 Soeurs. На мъжа ми въобще не му хареса, но честно казано цената и местоположението са невероятни! Освен това са много мили и отзивчиви.

Основната база за малките населени места, които разгледахме, беше Chateau de Barry (airbnb). Препоръчвам Карин и Бас като едни от най-милите хора, които сме срещали (от Нидерландия са). Оставиха ни на разположение целия замък, като дори се погрижиха да имаме провиант, като пристигнем. За децата също бяха оставили лего и други играчки.

Не зная дали само ние случихме на такива седмици: времето беше слънчево, но прохладно. Три дни имахме 30 градуса и бяхме в басейна, иначе си е планински приятен въздух.

Туристически центрове има навсякъде. Както и много частни и приветливи места за хранене и сувенири. Повечето собствена продукция.

С колата на Хертц нямахме никакви проблеми. Имаше вградена актуална навигация (доколкото разбрах в повечето им автомобили във Франция), та няма нужда да се наема и носи собствена. Каквато цена резервирахме, такава ни взеха накрая.

Тулуза: много много ни хареса! Тъй като и времето беше подходящо, прекарахме два прекрасни дни там. Има малко влакче, което за минимална сума прави обиколка някъде час и половина, за да добие човек представа от централната част преди да се впусне в разходки.

Освен по-известните забележителности отделихме дни и за:

- селцето Pujols, което ни беше любимо! Само в понеделник след пазара не трябва да се очаква нещо за ядене в малките ресторантчета там. Simple Smile

- Fumel, прекарахме целия ден там. Освен замъка и крепостта направихме и малко пътешествие с лодка.

- Penne-d’Agenais, където се ходи само пеша и има страхотен изглед.

- Nerac, където валя много, но пък плувахме във вътрешния басейн.

- Два пъти бяхме до страхотния Wailibi Parc (втория ден платихме само половината).

- Карахме картинги в Kartagen (Lyrac).

- По-градска и модерна обстановка усетихме в Agen.

- Хапнахме местни специалитети и научихме всичко за патките в  Musée du Foie Gras.

- Минахме през няколко по-малки местности, където основно хапвахме и пихме хубаво вино  Laughing На две си спомням дори имената: Podenas и Moirax.

Много ни хареса, отново срещнахме мило отношение и видяхме много приятна част от Франция, където не е пълно с туристи, но пък са подготвени отлично за такива.

ПП На много места между 12:00 и 14:00 беше затворено (аптека, поща, магазинчета, турситическа информация), а някои гостилници предлагат готвено само след 19:00.
Виж целия пост
# 254
Ли Лу, колата на Херц от летището ли я наехте?

Обичам такива места  Peace
....където не е пълно с туристи, но пък са подготвени отлично за такива.

Много хубав разказ, но за съжаление линковете не работят.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия