Хайде, покажете си спалните/7

  • 171 858
  • 820
# 435
Пина, малко сме едрички и тъкмо като сгъвам дрехите идват около 30-ина см. Носим предимно тениски, спортни дрехи и точно на толкова подреждам.
Явно ще трябва да ги правя поне 60см и да сбутам малко сгъването, че да редя на 2 камарки Simple Smile.

Випер, всъщност гардероба ще е около 2, 75 м до чупката, не знам колко крилен се води, но според сегашния ще е 5,5 крилен Simple Smile. То всъщност най-добре ще е да го направя на 4 (по 67-8 см (май няма да имам място)) или 5 (по 54-5 см) равни части и да свиквам да сгъвам по друг начин Simple Smile.
 
По принцип мислех да го правя до края около 3, 10м гардероба, но в последствие реших да е до чупката, а на нея да имам закачалки, където да окачваме ежедневни дрехи, панталони, такива, които не ги пера всеки ден. Сега ползвам случайно една стара закачалка и се оказа много удобно. Иначе си мятаме дрехите по столовете, които сега ползваме за нощни шкафчета Simple Smile.

Благодаря ви, момичета, за помощта, успях да си избистря някои неща.
Остава да мисля каква спалня да правя Simple Smile.
Виж целия пост
# 436
Meggysan, масив и плъзгане... недей.
Скоро писах защо не ми е удобно с Плъзгащите - отваряш едната страна, сещаш се че нещото, което ти трябва е в другата част, хайде пак плъзгане.
Виж целия пост
# 437
Мерси, мерси. Определено няма да ме огрее с плъзгане, само като го видях картинка Simple Smile. Ще са врати. Почвам да си мисля за вътрешно разположение, че ще има поне 2-3 м да го правя и да гледам картинки на спални. Защо го правя не знам, след като накрая аз си измислям нещо, но да гледам Simple Smile.
Виж целия пост
# 438
За вътре - чекмеджета също (сега съм с такива - много им се радвам), и задължително висок лост за палта и подобни, и всичко (сега нямам  и полудявам - една риза, панталон, нищо не се събира).Това за външния лост ми хареса идеално:)
Виж целия пост
# 439
Меги, ако завъртиш спалнята на 90 градуса, обратно на часовниковата стрелка, така че, гардеробът да остане към краката ви, ще ти остане 1,60м за гардероб и пътека, при дължина на леглото 2м. Дано ме разбра.
Виж целия пост
# 440
......

Имам един ъгъл в спалнята където мисля да сложа такава етажерка: http://www.mebelni-idei.com/bg/categories/Children_room%60s/# но без шкафчето отдолу.
Кой номер снимка е тази етажерка?  Thinking
Виж целия пост
# 441
Меги, ако завъртиш спалнята на 90 градуса, обратно на часовниковата стрелка, така че, гардеробът да остане към краката ви, ще ти остане 1,60м за гардероб и пътека, при дължина на леглото 2м. Дано ме разбра.

Разбрах те, но не става Simple Smile. Няма къде да сложим телевизора. Още на проекта на къщата сме заложили кабели на стената до вратата, там са ми скриновете и отгоре е той. Мислила съм и този вариант, но в такъв случай телевизора трябва да е в самия гардероб, а не харесвам как изглежда.
Да няма ТВ в спалнята няма как да стане  Grinning

Май 60-ти номер от линка се вижда, но не съм сигурна.
Виж целия пост
# 442
Да кажа и аз нещичко, значи плъзгащите врати са вариант когато няма възможност за отваряне на вратите с панти, плъзгащите врати могат да се направят е горно водене и да се избегнат алуминиевите профили, ще се виждат само когато се отвори вратата. Гардероб се прави 60 см дълбочина с вратите, ако ще е плъзгащи врати се прави 58 см + механизма, тоест размера за дрехите си остава същия.
Виж целия пост
# 443
Цитат
Цитат на: Мама на 2 бебета в Пет., 18 Ян. 2013, 14:21
......

Имам един ъгъл в спалнята където мисля да сложа такава етажерка: http://www.mebelni-idei.com/bg/categories/Children_room%60s/# но без шкафчето отдолу.
Кой номер снимка е тази етажерка?  Thinking


Ето, http://media.snimka.bg/s1/1634/029511077.jpg?r=0
Виж целия пост
# 444
Да кажа и аз нещичко, значи плъзгащите врати са вариант когато няма възможност за отваряне на вратите с панти, плъзгащите врати могат да се направят е горно водене и да се избегнат алуминиевите профили, ще се виждат само когато се отвори вратата. Гардероб се прави 60 см дълбочина с вратите, ако ще е плъзгащи врати се прави 58 см + механизма, тоест размера за дрехите си остава същия.

Има ли достатъчно здрави водачи, които да издържат врати от масив? Каква марка, модел, нещо да съм подготвена като вариант. Дали може да се намери някаква снимка на такъв гардероб?
Виж целия пост
# 445
цък

Този гардероб е в Германия, сниман е и ми е пратен за да го направя същия. Механизма е на Hetich и се води Topline22 (има го тук), на врата дават по 50кг, не е скъп и за парите си става.
Виж целия пост
# 446
А дали може да се направи с такъв тип врати : http://klas1995.snimka.bg/architecture/kuhnya-hol.618037.25612019 ? При този тип механизми за гардероби има ли плавно затваряне? Колко горе-долу струва един такъв механизъм? Има ли аналогичен на Блум, че фирмата работи с такива?
Извинявай за многото въпроси, но искам да съм подготвена за варианти.

Намерих тук някакви варианти май:
Top Line 22/21мм - комплект горни ролки за две врати  /максимална дебелина на вратите 21мм/ -  около 45 лв

Top Line 22/28мм - комплект горни ролки за две врати  /максимална дебелина на вратите 28мм/ - около 65 лв.
Това ли е? Има и за вариант три врати, но на мен по-скоро ще ми трябват 2 по 2 врати.
Може ли да се слагат и долни водачи, за да се избегне влизането на вратата навътре?
Виж целия пост
# 447
На снимката има чекмеджета.
Блум не правят мехазними за плъзгащи врати, инак този за които пиша струва около 150 за 2 метра гардероб (шините са по 6 метра) с плавното прибиране (на промоция е).

Цитат
Може ли да се слагат и долни водачи, за да се избегне влизането на вратата навътре?
Това не го разбирам.
Виж целия пост
# 448
Пита за горно водене най-вероятно.
Виж целия пост
# 449
Ясно за Блум, а цената не е страшна, устройва ме. Остава да мисля.
А иначе имах предвид след като са с горно водене и там има механизъм, имат ли и долу някаква релса все пак, по която да вървят направо? Не знам точно как да обясня.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия