Много мина, мъничко остана, февруарче ще се гушка скоро с мама! - Tema 17

  • 31 809
  • 739
# 165
Неви, това ми е втора бременност, при първата си минах с картончето и съм го замотала някъде... Днес ходих в две лаборатории и в двете резултата е един и същ, оказва се, че преди 16 години са ми я объркали.
Добрата новина е, че таткото е отрицателен, но и него го пращам утре на тест за по-сигурно.
Притесних си се...въпреки, че е късно за притеснения...

Освен да ми се е сменил резис фактора  Laughing
Виж целия пост
# 166
Мааале мале,какви работи правят по тия лабораторииии маааалеее! Как да им вярваш сега?
А искаш да кажеш,4е с предната бременност си била с "онова" грешното картон4е отпреди 16 години? Лелеее тия са за разстрел!!!! То добре,4е няма нищо притеснително сега!!!!!!
  bouquet
Виж целия пост
# 167
Леле,Дани и пак си късметлийка,че детето ти се е родило също с отрицателен резус фактор и най-вече,че все пак научаваш макар и късно.Сега няма ли да ти пуснат антитела,макар че и затова е късно?Аз си пазя картончето от предишната бременност но моят доктор пак ми пусна изследване за кръвна група и резус фактор и на два пъти антитела(аз се надявах и на трети път).
Виж целия пост
# 168
Ходих днес да гледам колички...много съм разочарована
Аз съм кинта и двайсе и всички, които бутах ми се сториха огромни. Ами бебето като е вътре няма да мога да мръдна. Гледам по улиците все мънички едни такива колички, ама аз като застана зад тях и...  smile3511
Гледахме, гледахме и накрая се спряхме на кенгуру виктория както си бях избрала от нета. Естествено тези цветове дето ги искам вече не ги предлагат никъде. Намерих смао в един онлайн магазин черно и червено, но се чудя това черно дали няма да спарва много лятото?!  newsm78
От новите цветове горе долу ми харесват сиво-жълтото и тюркоазеното. Ебаси изтезанието е да си намериш количка. Сега съм в голяма дилема дали черно-червената или някоя от новите цветове.
Виж целия пост
# 169
vanessка, аз ходих да гледам една мини количкаhttp://kasida.bg/phil-teds-bebeshka-kolichka-smart-2-v-1-s-kosh- … eno-131-6378.html преди да взема моята. За мен това не беше количка за зимата, но напоследък започнах да срещам доста майки с нея-явно става Simple Smile. Може да я видиш.
Виж целия пост
# 170
Vanesska, виж тази количка, мн е лека и е мъничка:
http://kasida.bg/phil-teds-bebeshka-kolichka-smart-2-v-1-s-kosh- … deno-48-6378.html
Ние доста се колебахме дали да не я вземем, но от Германия си купихме на мн добра цена АБЦ мамба и затова се отказахме от нея.
Виж целия пост
# 171
Май се дублирахме с Ваня  Embarassed
Виж целия пост
# 172
Rosa Linda не знам, аз поне сутрин минавам по-бързо, но пак е до късмет. Ако те включат веднага на запис, то пък ще се окаже, че лекаря ти е в операционна и трябва да висиш да го чакаш да види записа. При мен ония ден така стана, включиха ме веднага, но Илиев беше в секцио. Чист късмет извадих, че точно спираха апарата когато той се появи и не се наложи да го чакам. Иначе и на мен ми се изчаква чакалото, но там е така, лудница пълна.
Виж целия пост
# 173
момичета, и тук да попитам
вероятно ми е много глупав въпроса, но... защо се прави запис на тонове?

П.П. днес питах доктора - той нещо не схвана какво искам да кажа с тоз запис - само ми заобяснява как се следят тоновете по време на самото раждане... вероятно тук не го правят, ама мен ми стана любопитно
Виж целия пост
# 174
dani_l, твоята ситуация си е за ядосване. Най-добре е да си пуснеш COOMBS тест за антитела. Но внимавай къде го пускаш...
Аз не помня дали ви споделих, че миналата седмица на ЖК ми дадоха положителен тест COOBMS и ми изкараха акъла, защото може всякакви лоши неща да са се случили на бебето. Но на другия ден направих теста в Писанец - Пловдив и излезе отрицателен. И за всеки случай отидох в Хематологията на Университетска болница, където теста е най-достоверен и отново беше отрицатален за моя огромна радост. Но тия от ЖК с тяхното грешно изследване ме побъркаха. И все още съжалявам, че не си сложих ваксината Анти Д имуноглобулин в 28 г.с., защото се чудих, чудих и накрая се отказах... Просто си стискам палци да не съм направила голяма грешка...

Изобщо Женските консултации са направо отбий номер и ала-бала. Аз лично тези месеци си правих най-различни изследвания, които си плащах сама, включително и COOMBS в 28 г.с - а той се полага по каса. И си ги правих, защото паралелно ходих при гинеколог на частно.

bibilyana
, аз правих запис на тонове по препоръка на гинеколога ми на частно, а тия от ЖК и дума не са обелили за това и явно това не е задължително, а препоръчително изследване. Но определено има разлика между запис на тонове и ултразвук. На ултразвук може всичко да бъде наред, а записа да издаде проблем.
Ето ти инфо -
Запис на сърдечни тоновe (NST) -  запис на сърдечни тонове или кардиотокография се извършва чрез апарат, наречен кардиотокограф. Обичайно се назначава в напреднала бременност, след 28-ма гестационна седмица. Чрез това изследване се наблюдава вътреутробното състояние на плода в динамика, установяват се промените в честотата на неговия пулс и се проследяват маточните контракции.
Виж целия пост
# 175
Ето тук е обясняснено за записа на тонове

 http://kenguru.bg/%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%81%2B+%D0%B7%D0%B0 … JirMpWLQtiLcZmfYp
Виж целия пост
# 176
Момичета, аз днес съм с голямо притеснение...  smile3518 Миналата вечер почти не спах от постоянна болка ниско долу на корема. Днес бях на запис и споделих с лекарката за среднощните ми неволи. Тя реши да провери дали нямам разкритие. Манипулацията беше доста неприятна. Тя каза че няма нищо и си тръгнах. Когато се прибрах обаче видях, че имам слетло розово зацапване. Веднага й се обадих. Поиска да се върна за нов запис. Направихме втори запис - и той беше наред. Сега обаче виждам, че зацапването продължава и това ме притеснява...

Нормално ли е след такъв преглед да се появи?
Виж целия пост
# 177
Imortisha, доколкото знам след мануален преглед е нормално да има леко зацепване, но нека и другите кажат.
Виж целия пост
# 178
Имортиша , болката е силна и е ниско долу, отделно те опъва нещо, нали?
Аз днес съм така- от преди няколко часа, лежах доста време докато поотмине..
Зацапването най-вероятно е от прегледа-  на мен последния  път след като ми бръкнаха ми потече кръв.
Старлет , като бяхме на посещение в болницата при сестрата на мъжа ми видях 3 момичета с много много по-големи кореми в 8ми месец от мен и едната е родила 3 кг бебе, а моето ако сега е 2кг, колко да порасне до началото на февруари Sad
Ох, дано да не е слабичко, искам пухкаво грухче!
Виж целия пост
# 179
Imortisha, а болката има ли я? Да не се окаже, че това е тапата, ако утре пак я има пак потърси доктора.

Относно моят проблем...детето не знам коя кръвна група е, знам само че мъжът ми е B(-), при това положение Марио ми е 100% с отрицателна, а и бебо също трябва да е 100% (-). Но мисля да си пусна тези изследвания за антитела...
Луда работа...добре, че никога не се е налагало да ми преливат кръв  ooooh!
Утре ще се видя с доктора ми и ще си поговорим по въпроса.

Това със записа на тоновете е нещо ново и за да не изостана и аз си направих днес. Чудесни са Simple Smile
Преди ги правеха само при преносване на бебо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия