НОЕМВРИ месец мина, иде баба Зима!

  • 71 128
  • 739
# 150
дОБРО УТРО!
Който не е разбрал - ние сме с варицела  Mr. Green
След като средата на март заразата бе пусната с градината, дойде и нашия ред  Party
Тъпото е, че аз не съм я карала, та се преглеждам по 100 пъти на ден  ooooh! Йоси пък още е малък и няма да хване имунитет, но и него го преглеждам, но за сега сме чисти. СЪмнявам се обаче да пропуснем. Дано по-скоро се изприщим, че не ми се седи два месеца под карантина, докато си минем реда.  Crossing Arms
Ида за сега го кара много леко, дано и продължи така. Днес по-сериозно се е поизприщила, че до вчера бяха 5 пъпки на кръст. Повтарям по 100 пъти на ден, че не бива да се чеше, за да не станат ранички и тя се отнася много съвестно по въпроса. Днес за сефте се оплака, че я  сърби и я намазах с "вълшебното" кремче и мина. Милата на моменти се чувства като наказана у дома - без градина, без шоколад. ... горкото дете. Но поне си мина от реда и за вбъдеще няма да я мисля  Mr. Green


Рапорт - даден!  Wink
Виж целия пост
# 151
Добър ден!

Илка, бързо да оздравявате Hug!

Утро, успех с градината!

И Йоши от днес е на градина, вчера не успяхме (2,5 седмици не е ходил), защото в неделя нямаше кой да заспи в 1 през нощта Crazy. Аман от тези късни заспивания ooooh!.
Инак не съм се отчитала тук, но изкарахме вирус с едноседмична температура между 38 и 39,5, от което детето доста се окльощи, но вече е добре. Накрая вече беше и бая изтощеничък, но се подсилвахме с медове разни... Какъв е тоз вирус, така и не разбрах - преди месец имаше хрема, премина в кашлица, таман мина най-кофти периодът, в който от закашляне повръщаше и хоп - температурата, плюс изхождане веднъж на ден, но воднисто. Много странен вирус, но такива се разхождали из наше село Confused.

И така, отчетох се и аз Hug.
Виж целия пост
# 152
Да се отчета и аз тогаз  Mr. Green

Фафи си е на градина, честит и доволен  Hug Порасна детето и се поукроти, да видим докога ще продължи таз благинка. В четвъртък, като особено заслужил, ще го водим на Дисниленд за 3 дена. чака с нетърпение да ходел в замъка и да видел принцесите и рицарите. Детето много средновековно го раздава  Mr. Green

Това е частта, която става за разправяне и за пред хора  Mr. Green
Виж целия пост
# 153
Както сте се разписали взе, че ме досрамя колко отдавна не съм се вясвала  Blush
При нас няма нищо ново. Не мога да се оплача от детето - яде, спи, слуша. Дано да си е такъв и занапред. Установих, че е доста пораснал като му извадих есенните дрехи, които мислех, че ще поноси и пролетта. Сметките ми са били без кръчмар и сега дребния се оказа с два анцуга и едно яке.
Шамс, да разкажеш как сте изкарали в Дисниленд. Много ми се иска да заведа Косьо, но не знам дали е пораснал достатъчно за всички атракции. Имам спомен, че някои влакчета бяха над определена възраст или ръст, но какво беше точно ми е изфирясало.
Виж целия пост
# 154
оооо, заведете ме и мен в Дисниленд  Hug завиждам!

Нану, и Момо го изкара тоя вирус, но не 7 дни, само 3, само с Т и с кашесто ако по 2-3 пъти на ден. на 3 ден беше Ок вече. Но ми прави впечатление, че се е сдобил с някаква хронична кашлица, особено като стане сутрин и се прокашля като пушач няколко пъти  Thinking трябва да се сменя климата, спор няма. Надявам се след Великден да си вдигнем багажа за 1-2 седмици извън София  Praynig
На градина не ходи, защото мен ме мързи да го водя сутрин  Blush а баща му е от 7ч на работа и не става да го води, няма кой да им отвори градината. Та се гледаме тримцата, седим повечко навън, не контактуваме много с хора  ooooh! вчера в Била Момчил се дра с пълно гърло "искаааааам хлебчетаааа" (за някакви сухари), а Мая и тя не отстъпи, тя пък на всичко викаше "ам-ам-ам"  ooooh! все едно ги изкарвам неяли от сутринта  ooooh!
айде, отчетох се и аз.
Илка, няма да ви гостуваме, че ако пътуваме и се изприщим баш тогава, ще трябва да седим по цял ден вътре  Hug
Виж целия пост
# 155
Илка, да ти дам малко информация за шарката (нали я изкараха и двете диванета):

1. Ако едното дете е болно (в семейството), вероятноста да се разболее другото (брат, сестра) е 90%. Това важи и за теб Wink.

2. Лекото "изкарване" на шарката не зависи от възрастта на човека , а от имунитета и вида на шарката.

3. Можеш да мажеш пъпките с Ментолов спирт, облекчава най-добре. Peace

Нану, много ми харесва подписа ти!  Simple Smile

Шамс, какво стана с одисеята в работата ти? Преместиха ли те или не те пускат?

Виж целия пост
# 156
Диде, мен точно това, че продължи толкова дълго, ме стъписа. Обикновено всяко вирусно чудо е за 3 дни... И само веднъж на ден воднисто - не мож го нарече диария, тя обезводнява и е начесто Rolling Eyes...
Абе карай, да знаете, че и такива вируси има Whistling.
Виж целия пост
# 157
Вита, мерси че се сети. Уж ме пуснаха и 2 дена преди самото преместване блокираха всичко. То не е за говорене просто.
Виж целия пост
# 158
Благодаря, Витка Hug. И на мен ми харесва, и е много верен... най-вече си победил собствените си страхове, май-май Wink, което всъщност е най-трудното...

Шамси, едно голямо гуш, мила Hug. Стискам палци за скорошна положителна промяна Praynig.
Виж целия пост
# 159
Вита, мерси за инфото. Знам ,че едва ли ще ни подмине и педиатърката така ни зарадва  Mr. Green За това и се преглеждаме, но едва ли ще има нещо преди края на другата седмица.
Идинка днес беше много разстроена, цял ден хленчеше, болеше я главичка, но на финала си легна с усмивка. Аз й давах до сега Рус Токсикодендрон, за да избият по-бързо пъпките, но днес й дадох Пулстаила, да я успокои и може би 10 мин. след като я пи просто настроението й се обърна на 180 градуса! Ще я видим утре как ще е. Заради хомеопатичния препарат, който приема, няма как да я мажа с ментолов спирт и взехме едно чудо, наречено Вирасут, облекчава сърбежа. Но струва 25лв някаква малка тубичка, която почти я измазахме  ooooh! (Това го давам като инфо, имайки предвид, че всички лека по лека ще минем през варицелата) Пъпките взеха да завяхват от единия край, но преди да легне видях и някои нови. Чакаме с чинно да ни минат 10те дни карантина. А вече толкова й се е стегнала душичката у дома, а и не само на нея ooooh!

Бягам, че Йоси Отново се съуди, растат му 4 кътника и 2 кучешки!  #Cussing out
Виж целия пост
# 160
Добро утро!
Размърда се темичката!

Илка, много грижи са ви налегнали. Дано бързо дойдат по-добри времена!  Praynig

Шамс, и аз ти стискам палци за работата! Peace

Момичета, дали е възможно от мултивитаминен сироп да се оцветят зъбите на Симона? Откакто изкарахме грипа започнах да й давам Саностол, знаете - жълто-оранжев на цвят. Някъде от тогава насам забелязвам оранжево оцветяване по зъбите й. Днес вече особено се шокирах - след като закуси, изпи лъжица от сиропа и измихме зъбите, в колата я поглеждам - ами те почти целите й зъби оранжеви.  SickУж след измити зъби.  Rolling Eyes Аз си мисля, че е от сиропа. Не съм я наблюдавала стриктно, но на няколко пъти ми направи впечатление това оцветяване и днес особено много.  newsm78 Ще видя довечера как е. 
Виж целия пост
# 161
Шамси, дано се наредят нещата в работата! Голем иса инати значи! А как сте в семеен план? Надявам се да сте уредили съпружеските сътресения.  Praynig Искам и аз на Дисниленд  Crossing Arms

Нуши, радвам се, че сте го преборили вируса! Мислих ви след като говорихме!  Hug

Утро, много страно това със сиропа и зъбите, но щом казваш, че той е такъв оранжев ми се струва вероятно да е от него.  Thinking Спрете сиропа и четкайте по-често зъбките  Mr. Green

Иве, и аз си мислех, че есенните дрехи ще ги носим и на пролет, ама тц! Добре, че е момиче, та предимно блузките трябва да сменяме, но те и без това си дадоха дължимото от носене цяла зима в градината. Но на всички ръкавите й са къси и вече й купувам размер 116-122  ooooh! Моето дете ли е дефектно или просто ги шият както им дойде? Все са й къси на ръкавите и й стигат до пъпа  Crossing Arms А със сигурност е под 110см.  Thinking

Иначе ние сме добре днес, за сега. Денят го започнахме с усмивка. Надявам се да запазим тази тенденция. Но има още нови пъпки, надявах се да спрат да излизат и да започнат да завяхват, но явно много бързам.  Tired Направо откачам вече у дома! Днес се надявам да ме огрее и да изляза поне да отида до пазара  Praynig
Оставям ви преди да са разрушили къщата!  Crazy
Виж целия пост
# 162
Добро утро!
Днес ми е весело, щото е петък!  Laughing

Симона направо ме разстрелва с бисерите си напоследък. От седмица насам всеки ден ме увещава да й купя още един татко!!!  Shocked Rolling Eyes Не нов, а просто още един.  Crazy
Днес сутринта пък ми вика "Мамо, моля те да ми родиш едно бебенце, че да му обувам онези малките обувчици, дето вече не ми стават. Искам да е братче, ще му обличаме една поличка".  baby_neutral Това ми припомня как племенницата ми искаше от майка си да й роди кученце!!!  Shocked hahaha

Снощи бях на първия си урок по шофиране. Отидох с голям ужас, но се оказа, че първия час е само теория и ужаса се отложи за тази вечер. Щели сме да караме от Добрич до Балчик и обратно.  Shocked Rolling Eyes Майка ми направо щеше да припадне като й казах. И аз доста се шокирах, но като се замисли човек извън града е възможно най-удачно за обучение.  Thinking Да ми стискате палци за довечера!  Peace

Болничките бързо да оздравяват, че вече наистина идва пролетта - няма лъжа!

Хубав петък!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 163
Здравейте, сладурки!
Досрамя ме вече и реших да се отчета Simple Smile
Дани след 3 седмици отсъствие от вчера вече е на градина и според учителката бил във вихъра си Simple Smile Явно му беше писнало да си стои у дома.
С есенните дрехи май ще изкараме 1-2 седмици, че както рязко се затопля ми се струва, че направо летни ще купуваме. Иначе педиатърката го мери онзи ден - 108см, 17кг, много ми е трудно да му купувам дрехи. Всичко му е или късо, или широко. На мама гаврощюшчето Simple Smile
На всички пожелавам весел и усмихнат ден, изпълнен с много слънце!
Виж целия пост
# 164
Ида вече е здрава. Много леко изкара варицелата, слава Богу! Нямаше никакви катаклизми, нямаше и много пъпки. В някакъв момент към 3-4 ден започнаха да я сърбят повечко, но с кремчето нещата ставаха поносими. Сега вече всичките са с корички и ги чакаме да заздравеят. И да се оправи времето и да излезем малко, че луднахме у дома!  Crossing Arms

Ето ви и една смешка от днес сутринта. Ида гледа някакви филмче за Хотапонтас, разбирайте Покахонтас, но не на Дисни, друго, и по едно време индианците са се събрали около лагерния огън и танциват само по бедрени препаски. И в този момент Ида, безкрайно възмутена: "Ама, мамо, те защо се дупят така? Така не е прилично!"  hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия