Гримиране - техники, съвети, идеи - 4

  • 57 026
  • 741
# 60
И така,след като подменям от-до козметичната чантичка от непотребни/застояли гримове,идва ред на молива за очи.Искам го черен,траен,добре пигментиран и да не се размазва.MAC,UD ?
Харесах и товаhttp://www.clinique.com/product/1597/4770/Makeup/Eyeliners/Quick … r-Eyes/index.tmpl на Клиник,но предпочитам марка,специализирана в гримовете.


Виж целия пост
# 61

pepitttooo на 1ва стр на темата, линка з а контуриране + клипчета:

http://www.youtube.com/watch?v=05O1VcQuE0k
http://www.youtube.com/watch?v=3R3w0gJf4Bo

-True Blue- на първа стр под тип 'паднал клепач' (последния) има няколко клипчета като за твоите очи.

Apples ate Pickles. и с МАС  и с УД няма да сбъркаш.
Виж целия пост
# 62
Благодаря  Hug последното клипче е точно като за мен, остава само да се пробвам, ама хич ме няма с тия четки. Но от скоро, от както чета тази тема, доста неща понаучих, главно от твоите постове.
Виж целия пост
# 63
Харесах и товаhttp://www.clinique.com/product/1597/4770/Makeup/Eyeliners/Quick … r-Eyes/index.tmpl на Клиник,но предпочитам марка,специализирана в гримовете.
Имам го този молив и не го препоръчвам. Твърд е и не прави плътна черна линия.
Присъединявам се към мнението на Мис Нели, имам МАС и 24/7 на УД и са страхотни. Дори като че ли УД ми харесват повече - меки, лесни за нанасяне и трайни!
Виж целия пост
# 64
Благодаря ви, темата  чудесна! Ще следя всичко с интерес. Гледам клипчетата за контуриране, почвам малко по малко с упражненията Simple Smile Като цяло козметиката ми  казва, че лицето ми е тип ягодка, че не е пухкаво, така че и върху това ще поработя-да го определя най-сетне точно какъв тип е. Като се осъвършенствам в контурирането, почвам работа с очите Simple Smile
Благодаря на всички  bouquet
Виж целия пост
# 65
MissNellie , от предната тема - помня,че някой беше питал за състав на фдт на Диор и Ревлон и някой беше отговорил,че има много малка разлика и на Ревлон били доста добри.Не помня заглавието на темата  Thinking Въпроса го зададох,защото случайно си харесах един фдт,който обаче беше 2лв,на I love just you,сенките им са хубави и фдт излезе добър,но ме е страх да не ми стане нещо на кожата,само видях,че имаше талк на 4-то място.
Виж целия пост
# 66
Наистина ли има ФДТ за 2лв  Shocked
Ами, с много евтината козметика попринцип си е на късмет. Там няма особен контрол на качество, нито се спазват стрикно правилата за етикети на продуктите. Така, че не може почти в нищо да си сигурна  Wink
Виж целия пост
# 67
Не знам, аз не бих си сложила на лицето нещо, което струва 2 лв...каквото и да пише като съдържание   newsm78
Виж целия пост
# 68
potrebitel22  предположих че този разговор имаше предвид, беше в темата за съдържанието на козметичните  продукти, и както казах и в предния си пост, след коментара, колко си приличат, Софи беше казала, че повечето ФДТ си приличат по състав и разликите ще се видят повече в апликацията и това как финно са балансирани съставките, общо взето каквото казах в предния си пост. Моето мнение от сравнения е същото. Какво те притеснява талка? НАй-добре пусни състава да го видим направо...
Факт е, че по-често по-скъпите марки инвестират достатъчно в изпипване на формулата в лабораторията и като съотношение им се получават повече добри конкретно ФДТ, което не значи, че няма добри и в ниските класове. Но пак казвам, всеки продукт може да ти повлияе негативно на кожата , без значение от цената, ако има съставка, към която кожата реагира. Ето аз например днес съм само със спирала на очите, защото са целите червени, болезнени и подути. От няколко дена нося нов молив на Клиник за тест, и това ми е реакцията. Нито е евтин, нито е стар, но реагирам на нещо много неприятно. Няма да седна да тръбя из форума колко ужасни са Клиник, както дами с алергични реакции често правят тук, просто ще си имам едно наум за в бъдеще и ще се опитам да засека съставката, която ми е проблем. Голяма част от ФДТ на МАС при мен водят до поява на пъпчици. Пак не са евтини продукти, но ей на, не се сработват с моята кожа. НО и двете неща ги установих след теста и неприятния момент, просто ако реагираш към съставка единствено така ще го разбереш. Потенциални алергенизиращи съставки има в огрооомен брой от продуктите.
Виж целия пост
# 69
Точно в тези теми бях чела да се избягва талка,и затова се уплаших и не го купих фдт.Ако се престраша и го взема,ще напиша състава.Моята кожа има тук-там някоя пъпчица и с който и какъвто крем да се мажа,става ми червено цялото лице и до следващия ден не се оправя.Когато имам и раничка някъде по тялото,също става червена от лосиона за тяло и не минава  ooooh! Затова гледах и с фдт да внимавам,сега съм с един на импала и с него нямам проблем Simple Smile
Виж целия пост
# 70
Аз имам един въпрос, който от край време ме тормози  Tired
Как да предотвратя или минимализирам подчертаването на фините линии и бръчици когато съм с ФДТ?  Кожата ми е нормална, ползвам овлажняващи кремове, ползвам база за грим и въпреки това след определено време наблюдавам неприятно изостряне на мимическите бръчки когато съм с ФДТ  Confused
Виж целия пост
# 71
*November Rain* принципно базата върши тази работа, и подходящия ФДТ. Така че вариации на продуктите, които вече ползваш, докато откриеш оптималната комбинация.
Евентуално може да добавиш някаква финна пудра със силика, която да отразява светлината и оптически да ги намалява.
Виж целия пост
# 72
*November Rain* и аз го имах този проблем от известно време, но експериментирах с база за гримиране и като че понамаля......и няма как това си е, другия вариант е мезотерапия Simple Smile)))))))  И после вече и по-крути мерки!

П.С. Сега виждам, че и Мис Нелли ти е отговорила почти същото:-)))
Виж целия пост
# 73
Като пробвах базата на Инглот, имаше супер изглаждащ ефект  Peace В това отношение е много по-добра от Лумене примерно. Но пък в други неща не можа да ми пасне  Tired
Виж целия пост
# 74
Ами за да запълни бръчиците, трябва силикон, много силикон, предимно силикон да е базата, всички, които са по-гелообразни, ще са по-подходящи. Но пък силикона не матира например....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия