"Нека през Новата година, само здрави и щастливи Юнчета да има!!! - 21

  • 37 913
  • 738
# 525
Добро утро, момичета!  Hug

И аз се водя по детето за всичко, това и майчината интуиция до сега не са ме подвели.

Ние сме добре. Изкарахме страхотен уикенд. В събота разходка и почивка с Павел и майка ми. В неделя гостувахме на свекитата. Мъжете ходиха до една конна база, а ние с бабите пихме кафе по женски. Павел е възхитен от кончетата. Качали са го на няколко. Милвал ги, те го близали по косата Crazy . Никакъв страх! Нали това е неговото "свещено животно".  Laughing Всичко що е кон е на почит! Не знам от къде тази страст, баща ми харесваше конете, но само до там.

Моите дни до края на месеца ще се повечето работни. Добре, че таткото от днес е в отпуска и ще се гледат с Павел.

latinolady, добре дошла!   bouquet Представи се с няколко думи.

Хубав и усмихнат слънчев ден от мен и успешна нова седмица!
Виж целия пост
# 526
Добро утро, момичета!  Hug

И аз се водя по детето за всичко, това и майчината интуиция до сега не са ме подвели.

Ние сме добре. Изкарахме страхотен уикенд. В събота разходка и почивка с Павел и майка ми. В неделя гостувахме на свекитата. Мъжете ходиха до една конна база, а ние с бабите пихме кафе по женски. Павел е възхитен от кончетата. Качали са го на няколко. Милвал ги, те го близали по косата Crazy . Никакъв страх! Нали това е неговото "свещено животно".  Laughing Всичко що е кон е на почит! Не знам от къде тази страст, баща ми харесваше конете, но само до там.

Моите дни до края на месеца ще се повечето работни. Добре, че таткото от днес е в отпуска и ще се гледат с Павел.

latinolady, добре дошла!   bouquet Представи се с няколко думи.
Хубав и усмихнат слънчев ден от мен и успешна нова седмица!
Щастлива мама на едно юнско юначе Атанас Нна 27 г. с радост ще следя темата благотадя за хубавото посрещане

Щастлива мама на едно юнско юначе На
Виж целия пост
# 527
Не Наско е на 27 а аз извинете ме. Насито както се предполага е на 1.9 месеца и ние също отказваме да свалим памперса гърнето го използваме за да стъпваме вътре, а седалката да се разнася из къщи  Simple Smile
Виж целия пост
# 528
Здравейте и от мен!това слънце навън много добре ми се отразява Simple Smileс такова удоволствие си шетах вкъщи вчера.Изкарахме чудесен уикенд, ходихме до плажа, хранихме лебедите и си видяхме малката кръщелничка Simple Smile
Диди честито за розовите гащи, аз също като разбрах новината си представих едно розово копие на Иво Simple Smile
относно памперса, аз май бях писала,че Дани от декември вече е без, само през нощта слагаме.Не съм я карала насила, но от 7 месечна я слагам на гърне и си върши там нещата. Но за 6 год. дете ми се струва много непревилно Shocked
за бърборенето не спира, даже с баба си научила стихче от 4 реда и ме изненада за 8 март Grinning
коластра не съм давала и не бих, хомеопатия и билка да, но друго поне аз не.
Приятна и слънчева седмица на всички!
Виж целия пост
# 529
Росиии, много мило ми стана за стихчетооо!  Heart Eyes Павел е далеко от казване на стихотворения, но обича аз да му рецитирам римувани. На едно от тях - за кита, го довършва с последната думичка "Тит"(кит), като победоносно вдига ръце при казването й.  Laughing
Изобщо говоренето не му е силна страна, но комуникацията тече с пълна сила, с негови думички, жестове, възклицания. Вчера му казвам да не се качва на стола на тераста, защото ще падне при котето. И той веднага отива и каза на баба си: "Бабо, опа бам Баууу(мяу)".
Виж целия пост
# 530
Роси, защо си против коластрата?
Виж целия пост
# 531
Мая, не харесвам всички изкуствени витамини и добавки. Освен вит. С и ехинацея/ и хомеопатия при нужда /,нищо друго не бих давала, незнам гледам да избегна всички тези химии и химикали.Може би защото не съм сигурно доколко влияят добре и доколко вредят. Но това си е мойто мнение, предпочитам плодове, мед и свеж въздух Simple Smileи засегаима мн.голям ефект.
Виж целия пост
# 532
Мерси за отговора, Роси!  Hug Питах те, защото се чудих да не би да си чела нещо. Иначе и аз не обичам химията, макар и тя да ни заобикаля отвсякъде и колкото и да се стараем не винаги може да се избегне. Продуктите на АкваСорс се водят храна - не витамини и не имуностимуланти, но до колко е така незнам, вече след всичко слагам една голяма въпросителна  newsm78
Като пишеш плодове, се сетих нещо. Рая много обича да яде банани и зимата си хапваше почти всеки ден. Сега пък четох, че май не било толкова полезно  ooooh!
Виж целия пост
# 533
Пепси, разбира се, че не съм се обидала, просто исках да се поясня, че някой да не си помисли, че съм от майките дето на всяка цена искат да постигнат нещо.

R_varna, браво за памперса. А на вън без памперс ли сте?

MaYa___, какво точно си чела за бананите, Денис много ги обича и хапва почти всеки ден по един за следобедна закуска.

Марчелка, гледах снимките, явно Пафчо добре си е искарал при кончетата.
"Бабо, опа бам Баууу(мяу)".
hahaha hahaha hahaha
Както аз често обичам да казвам за Денис: Не може да говори, но недоразбран няма да остане.

latinolady, добре дошла при нас.
Виж целия пост
# 534
Киди, заради хистамина първо, но то този хистамин в колко храни го имааа...и после, че за сърцето не били добре. Но всичко, което четох не беше еднозначно, на едно място пишеше едно, на друго - друго и се отказах да чета. Рап също си обича супер много и яде винаги като види. Айде да не се задълбочаваме толкова!  Laughing Нека си хапват децата! Интересно ми беше, дали някой също е попаднал на нещо подобно.
Виж целия пост
# 535
Аз нещо не мога да разбера за тази коластра? Защо казвате,че е изкуствена? Гледах едно предаване на Гала и там казаха,че коластрата е от крави.ТЕ имали повече отколкото била нужна на теленцата и я събирали.Била много полезна за децата,когато са болни и отиват в детско заведение за първи път и ала бала. Мисля,че Мартеа беше писала за нейната дъщеря,че е давала и винаги когато я е спирала се е разболявала. Също има много мнения,че до 3 години децата не трябва да пият разни имунастимулатори,защото до 3 години си изграждат имунитет.Ама знам ли? Не съм доктор.Пиша каквото съм чула тук там.
Киди браво за памперса.И ние сме далеч от това чудо наречено гърне  Laughing
Виж целия пост
# 536
Креми, те имоностимулантите по принцип не трябва да се дават дългосрочно. Рая сега пие Есберитокс за подсилване след ангината за 2 седмици и после спирам. Мисля, че не е хубаво да се дават непрекъснато, но не знам, някой по-запознат ще каже...  Thinking
И аз не мисля, че Коластрата е имуностимулант (както и останалите на Аквасорс).
Виж целия пост
# 537
Киди , да и навън.Даже много се радва като пиша на  тревичката.
За бананите незнам, Дани също много ги обича Simple Smile
Виж целия пост
# 538
Досега не съм давала, но съм ЗА коластрата. ДАже смятам като почнат яслата, да давам от нея. Че тя си е вид мляко. Да не би да сте против и кравето мляко?!!? ДАже ми се струва, че извлек от някоя билка минава повече обработка, отколкото една коластра...... както и да е, всеки си решава сам за себе си  Peace

Относно гърнето: и ние сме доникъде. Rolling Eyes Само сутрин се изпишват. Ама и аз не ги слагам  през деня. И за да успокоя майките (който са на моя хал) да кажа какво съм чела по въпроса: Има деца, който си създават условен рефлекс да пишат и акат, като ги слагат на гърне. Но това са деца с определени черти на характера и на отделителната система. Т.е. и да слагате децата от 7-8мес, само малка част от тях ще се научат да вършат работата на гърне. Аз също съм ги слагала от 7-8 мес. възраст и дори тогава по-често имаше резултат в гърнето. Но сега стават, разхождат се, играят си и т.н. И аз като повечето чакам лятото за тази работа. Пък и от много майки съм чувала, че дете на 2+ години се научават за 2-3 дни (буквално!). Просто чакам децата да узреят за това Simple Smile

Също има много мнения,че до 3 години децата не трябва да пият разни имунастимулатори,защото до 3 години си изграждат имунитет.Ама знам ли? Не съм доктор.Пиша каквото съм чула тук там.
Киди браво за памперса.И ние сме далеч от това чудо наречено гърне  Laughing
Аз пък знам от педиатри, че до 3 години имуната система не 'запомняла'. Имунитета изграждал своята памет след 3 г.  Заради това и малките деца често боледували. Не знам доколко е така, но аз си давам сироп АД ЛИКУИД ФОР КИДС, за имуностимулатор.  ФАкт е, че ние много често сме със сополи и напоследък преминава в кашлица. Ето защо давам такива билкови сиропи, защото хиляди пъти ги предпочитам пред антибиотиците. Peace
Виж целия пост
# 539
Хелоууу, компанията !  Hug

Добре дошла на latinolady сред нас !   bouquet

Мерки и теглилки обсъждахте наскоро - Кими е 87 см, минимум 13 кг, но не съм го мерила наскоро.
Злояд, та се не трае.  ooooh! Намислила съм си да му лекувам злоядството с "гладна терапия", т.е. да го оставя да яде, ако ще. Hо не знам дали ще ми издържи за дълго майчиното сърце.  Rolling Eyes

Имуностимуланти, добавки, витамини и аз не давам. Според мен, каквото е с тях, такова е и без тях.  Peace  За мен (като RV) разнообразната храна и чистият планински въздух са достатъчни. Ама точно второто в момента силно ни липсва.   Sad

Марчелка, е как да не говори детето ?! Я, как хубаво си се разбирате !  Laughing Много са сладки на тази възраст - искат толкова много неща да кажат, а още възможностите им са твърде малки.  Heart Eyes
Ето, вчера ние проведохме такъв разговор за времето и за други интересни неща от живота.
Той: "Вън, вън!" (Голяма хаймана е, все навън иска да е.) И аз му обяснявам, че не може навън, защото има пясъчна буря и хвърчи пясък навсякъде. Обаче за него пясъкът нали е за игра, та не може да разбере детето защо, аджеба, не искам да го изведа навън.  Mr. Green И аз му викам: "Виж, има облаци и не може навън !" А той : "Бототииии (облаци), дъжд валииии...... дър (чадър) ??? Аз: "Ами нямаме чадър."  И той :"Айде, гина гина !" (Хайде, купи' от магазина !).  Laughing

Пепси, за дете над 3-годишна възраст бих процедирала като Денито.  Peace В никакъв случай не бих го оставила с памперс.  Stop
R_varna, браво ви и за стихчето и за гърнето !!!

Други дребосъци без пампи има ли вече ??? Ако има, бързо да се похвалят !

Сърдечни поздрави на всички !!!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия