Осми клас преполовихме, дружно се успокоихме

  • 38 665
  • 740
# 705
Гани, а знаеш ли дали в деня на ВО ще се учи или ще е като при матурите на 7 и12 клас - ще си имат само изпита и толкова? И знаеш ли в колко почва изпита?
Само изпит, няма да се учи.
Виж целия пост
# 706
Гани, а знаеш ли дали в деня на ВО ще се учи или ще е като при матурите на 7 и12 клас - ще си имат само изпита и толкова? И знаеш ли в колко почва изпита?
Само изпит, няма да се учи.

Мерси за инфото.
Виж целия пост
# 707
Изпита си е като всеки друг сериозен изпит. Ще са с квестори, в стаята няма да има много ученици, мисля че през чин ги подреждат. Нашата класна каза, че класа ще е в две стаи. Само дано устройствата, които възпроизвеждат текста да работят, че иначе много лоша ситуация се получава. То има учители, които да прочетат текста в случай че техниката откаже, но ако не е госпожата която им е водила подгответо тогава пък идва проблема с това, че другата госпожа ще чете с ритъм различен от този, на който те са свикнали, може и произношението и дикцията й да не са както трябва ... Гадничко си е, но нищо не можем да направим.
Девойката обаче изобщо не се е трогнала, така лежерно я кара всеки ден, че чак се ядосвам на спокойствието й  ooooh! ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 708
Аз не се притеснявам за устройствата, защото сега на класното ще си тестват лаптопите, от които ще се пускат текстовете.
Моята също не се притеснява от този изпит, защото ще е след голямото и трудно класно, та за самия изпит хем ще е вече претръпнала, хем пък и доста потренирала Simple Smile Все пак почти цяла седмица е класното и трябва на доста неща да са ги въртели Simple Smile
Виж целия пост
# 709
Интересна тема повдигнахте и ме хвърлихте в чуденка за този  езиков изпит... Гледам в сайта на МОМН има ВО за профилираните и отделно за професионалните гимназии. Ние, като сме ни риба, ни рак, към кои се причисляваме?  Thinking Като че не видях разлика във формата, дали има в трудността? Колкото и да ни е езикова годината, нивото едва ли ни е като за ЕГ... На една дата ли са? ... Някой наясно ли е?
Виж целия пост
# 710
Morrighan, и аз това съм се чудила, защото дъщеря ми има приятелка в тукашната ПМГ и съм я питала знае ли те дали ще имат такъв изпит. Така и все не я пита.

Иначе изпита е за цялата страна на една дата. Гледам, че е определен със заповед на министъра.
Може да видиш какво е нивото от ВО от предните две години. Според дъщеря ми е средна трудност. Явно нивото е съобразено и с не ЕГ, въпреки че нали казват, че и по другите училища се учили много часове език и от същите учебници.
Както писах вече, вчера са им дали диктовката от предна година и никак не я е затруднила. 2 грешки са едно нищо и то едната не от незнание. А иначе при други диктовки допуска малко повече от 2 грешки Simple Smile
Виж целия пост
# 711
аз пък мислех, че вече диктовки няма да има на изпитите по език. newsm78
Виж целия пост
# 712
Изпитът е един и същ и за ЕГ, и за МГ. За едните ще бъде много лесен (те затова и им "устройват" допълнително "забавление" Simple Smile), а за другите ще е малко труден.

Разликата в подготовката мисля, че е огромна. Нашите деца (МГ) последното контролно, което правиха беше през месец март, още не е проверено (или поне не е върнато). Не е първия случай, но със сигурност ще е последния за тази година Simple Smile Simple Smile Joy
Виж целия пост
# 713
Ще видим как ще се справи девойката.

Вчера имахме родителската среща, ама аз не можах да отида, първо, че Миленка ми каза след като се прибра от училището, а второ - имах родителската среща в училището, че детето ще ми тръгне на предучилищната в 144 СОУ - не можах да изпусна мястото, защото голям е наплив, а местата не стигат, досега не сме се класирали за градината, така че...
Виж целия пост
# 714
Изпитът е един и същ и за ЕГ, и за МГ. ...
ВтасАхме я!  Joy
Виж целия пост
# 715
Изпитът е един и същ и за ЕГ, и за МГ. ...
ВтасАхме я!  Joy

Наистина е ужас, не е хубаво, защото обучението е на различно ниво... newsm78
Виж целия пост
# 716
Защо да сте я втасали? Всички, които изучават ЧЕ по 18-19 часа седмично, независимо дали учат в ЕГ или МГ се предполага, че са сравнително на едно ниво.
Виж целия пост
# 717
Защо да сте я втасали? Всички, които изучават ЧЕ по 18-19 часа седмично, независимо дали учат в ЕГ или МГ се предполага, че са сравнително на едно ниво.
Само се предполага, Ганис!  Wink
Виж целия пост
# 718
Защо да сте я втасали? Всички, които изучават ЧЕ по 18-19 часа седмично, независимо дали учат в ЕГ или МГ се предполага, че са сравнително на едно ниво.

ама само се предполага Simple Smile Simple Smile

Надали има учител в езикова гимназия, който да е правил само 3 контролни за всичките 32 седмици, както и да дава домашно на две седмици веднъж.
Виж целия пост
# 719
Е, това зависи от много неща- от самото дете, самия учител....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия