СЕПТЕМВРИЙЧЕТА-есенно-зимна тема:-))

  • 78 451
  • 613
# 315
Оле Simple Smile май всички имате второ дете вече. Да са ви живи и здрави. Добре дошли на новодошлите човечета и честито на очакващите мами. Добре дошли на българска земя и на всички, които не живеят в България вече, лека и незабравима да ви е почвката.
Маги... има обеци. Порасна и тя.
Виж целия пост
# 316
Привет, момичета,
аз мислено вече съм на морето, броя дните и нощите до мига, в който ще видя Созопол, до мига, в който ще си топна краченцата в хладката вода, до мига, в който ще чуя гларусите и ще държа пясъка в шепите си. Много искам да видя как Жорчо ще възприеме морето, Елинка беше на 10 месеца, а той ще е на девет ЖЗ. Тя много се изплаши и дърпаше баща си за шапката, да си ходят. Много беше страхлива.
За двете деца - Данип, трябва много да говорите на малката, да й обяснявате какво предстои. Как вече ще е кака, как ще се грижи заедно с вас за бебо, как ще спинкат в една стая след време и ще си играят заедно. Как мама пак ще я обича много, независимо, че няма да може да й отделя толкова време като сега. Знам ли как точно, но трябва много да се говори на детето. Друго, което направихме - на изписването Ели получи играчки и дрешки, УЖ донесени от Жорчо за нея.
Виж целия пост
# 317
И аз като Флу,нямам търпениеда видя Созополеца Mr. Green
Дано и нашия Гогич го хареса.Ще е на почти 6м. и след морето ще се захранваме.Да ми е жив,здрав и всичко да му е наред.
Ние не обяснявахме на Монката за бебето.Всеки път,когато и говорехме за него тя обръщаше темата.Като проговори и проходи ще са си дружки,но за сега няма как
Виж целия пост
# 318
Да ви успокоя, че балансът в отношението към две и повече деца не е нещо, което се постига веднъж и завинаги. Ще се налага да търсите решения отново и отново в различни етапи от развитието на децата.  Wink  Иначе ето моите съвети за най-първата ревност след появата на бебето: 1) включвайте  по-голямото дете в грижите за бебето- да подаде памперс, кремче, хавлийка. Покажете как да държи бебето; помагайте, но не забранявайте да го вдига и гушка. 2) Подчертавайте пред по-голямото дете колко се радвате, че е пораснало. Изтъквайте колко повече неща може да прави в сравнение с бебето. Wink Аз казвах така на по-големите деца: " Я виж, твоята сестричка още нищо не може да прави, само реве и ака. Защо смяташ, че обичам нея повече, като ти си по-голям(а), с теб можем да се разхождаме, да си приказваме...." и т.н. в този дух Wink. 3) Напомняйте си, че сте решили да имате още едно дете заради себе си, не заради голямото дете. Не очаквайте благодарност от него, че сте му родили брат или сестра. 4) Давайте възможност на по-голямото дете да изрази негативните си чувства. Не разчитайте то само да ги сподели, а помагайте с въпроси като: " досажда ли ти понякога бебето", "мъчно ли ти е, че вече не си единствено дете". Не реагирайте с възмущение на възможни изблици като " мразя го това бебе" и
"защо го роди". На въпроса "защо го роди" отговаряйте "Защото с баща ти така решихме. Не си длъжен (длъжна) да го обичаш. Разбираме, че си ядосан(а), защото вече не си единствено дете, но както в началото сме поискали ти да се родиш, така поискахме сега и твоето братче (сестриче). "

Спирам, че ще изпиша цял ферман. Laughing
Виж целия пост
# 319
Суити,не спирай ,мила!Много поучително и полезно ми е! Hug Hug Hug
Завиждам на всички,на които предстои моренцето Wink
моарейн,бременността не е време за геройства,ако ти е тежко на работата позволи си малко болнични! HugАз в първите месеци този път бях много зле...хич не искам да си спомням,а сега пъхтя в тия жеги като парен локомотив и броя дните . LaughingНадявам се и момъка като кака си да се появи поне седмица по-рано,че после да не се карат 25-ти август на кой рождената дата е!:lol:
Виж целия пост
# 320
Много се радвам, че има още бременни! Моарейн  Hug
Понякога и аз сънувам, че съм бременна, но още не се чувствам готова за второ човече.
Като дете от многодетно семейство мога да кажа, че ревността и съревнованието остават винаги и са по-силни ако децата са с малка разлика и са от един и същ пол. В нашето семейство братята ми постоянно водеха битки, сега се обичат и уважават много. Отношенията брат - сестра сякаш не са толкова конкурентни.
За контактността не се тревожа, защото сега лятото играе с много деца. В момента се тревожа за откритото вредно вещество в Цитросепта, който Йордан пи 2 месеца, но вече се поуспокоих. Все за нещо трябва да се тревожа Simple Smile
Виж целия пост
# 321
Флу,забравих да благодаря и на теб за съветите! Hug Hug HugАз говоря на дреба откакто минах -тия месец сигурно.Ама едва ли е достатъчно,каквото и да правя щом се появя на вратата с бебето в скута предполагам ,че нещо в нейния свят ще се срине... Cry
Виж целия пост
# 322
Помня,я Монката като видя бебето за пръв път Heart Eyes Такава радост смесена с ревност,обич и неадекватност.Не очаквах да е така като се появи бебето,но тя ме понаучи на търпение спрямо собственото и поведение.Каза ми "мамо,аз от обич го правя и не знам как да се държа"
Децата са най-големия ни житейски учител
Виж целия пост
# 323
Ехаа, супер новини! Нови бебчовци, нови бъдещи мами  newsm68 newsm44 smile3501 smile3521 Браво, браво!

Аз имам сериозен проблем с Ния. Откакто се появи дребната, детето ми сякаш спря да се развива .... Някак си се вдетени. Лази по земята с Дария, имитира я и се кефи. Малката е толкова нахална и обсебваща и палава, че миг не ми остава за кака и. Моя грешка, но нямам никой, който да ми помага.  Което не ме извинява Sick И ми е толкова криво ...
Например вчера открих, че НИя продължав да бърка цветовете и изпаднах в шок. Не е нормално нали.  newsm78 За нея жълтото е бяло и това си е. Чудя се възможно ли е да е далтониска. Червеното го знае. Черното, също. НО синия и зеления цвят ту ги познава ту ги бърка. Допускам че може и на пук да ми прави. Защото  снощи цяла вечер се занимавах с нея ( можело значи ..) И сега ми се реве - мамка му. Не зная дори към кого да се обърна. Иначе все си мисля, че не е тъпа. щом намира начин да се измъкне от въпросите ми - като например - Ния какъв цвят е шишето на Дария - а отговора е - е писна ми да ти го казвам 100 пъти и съм гладна вече .... ooooh!
Полудявам ....
Виж целия пост
# 324
Стелка, ниЩо й няма бе, спокойно Hug
Успокой се просто  Peace
Виж целия пост
# 325
Стеле, и аз в подкрепа на нощното птиче. Нищо му няма на детето. Относно цветопознаването и дълтонизма. Не е далтонистка със сигурност. Ама ако може после да ти пиша, а? Просто миг свободен нямам, ама рекох да те успокоя. Гуш!
Флу, как сте? Започна ли да никне косичка на Елинка?
Виж целия пост
# 326
Е да де, нищо и няма, само дето е зверски разсеяна, не ме слуша какво и говоря, и не мисли какво ми отговаря ...... Ами след няколко години ..... как ще учи уроци ....
Виж целия пост
# 327
Е да де, нищо и няма, само дето е зверски разсеяна, не ме слуша какво и говоря, и не мисли какво ми отговаря ...... Ами след няколко години ..... как ще учи уроци ....
Лелее,Стеле. Къде отиде чак? Hug Успокой се, занимавай се с Ния е ще видиш как съвсем скоро ще запееш друга песен.  Wink
Виж целия пост
# 328
Ееее, то това няма да е постоянно. Пък и на децата не им е работа да са послушни. Разсеяна само ти си мислиш, че е Simple Smile За уроците не бери грижа. Има още време, а и ще се справи детето. Ще вземеш да ме задминеш, бе! Само кусури му намирам на моето. Пък то съвършено Simple Smile Честно! Всички са!
Виж целия пост
# 329
Добре де  Grinning Прави сте.Дълбоко в себе си, зная че Ния е добро дете, липсва и увереност и за това съм виновна аз.С моя перфекционизъм - всичко да става сега и веднага. Липсва ми търпение ...  Sick
И да имате прекрасен ден  Hug Hug Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия