Холандска тема - 39

  • 37 940
  • 727
# 630
dtra, ето тук има информация и цени - http://www.keukenhof.nl/en/12/how-to-get-there.html
В центъра има туристически бюра на всяка крачка. От тях можете да си купите комбинирания билет, билети за различните музеи,също така и някоя друга екскурзия, ако имате време.
Тук също има полезна информация за туристи - http://www.iamsterdam.com/en/visiting/placestogo
Желая ви приятен престой в Амстердам и дано и времето е хубаво! Grinning
Виж целия пост
# 631
Тони, Мопси  Hug   bouquet Hug   bouquet
Виж целия пост
# 632
Добро утро момичета. Hug
Днес реших да стана по раничко,че откакто сме ваканциja сутрин се излежавам и установих ,че от това явно не мога да спя добре нощем.Навик  Thinking
Шанел и аз мисля, че става дума за Мега Минди.Много е популярна.Точно миналия ден купихме най-новия диск от пазара(теглен от интернет)за 2 евро  Joy hahaha...пффф и още няколко диска на Барбита  Joy
Ние си изкарахме чудесно по немско.Муви парка много ни хареса.Особено на Елисе-безстрашната Shocked.Качи се на всички влакчета,летящи обекти където допускаха деца под 130 см.Места на които дори само да ги гледам ми става лошо.Емка се е метнала на мен-страхливка голяма Laughing.Дори още с влизането на входа,нали стоят хора с костyuми на анимационни герои-леле какъв рев,едвам ja издърпах навътре.Ни Дора ни мора...само да видеше някой екипиран и като магаре на баир.Уникален пъзел е....ама явно на мен прилича..Гледахме част от Айс Еидж на 4 Д ...супер яко беше,все едно си в екрана.Чак и с вода те пръскат на разни сцени от филма.... Laughing
.Ходихме и в големия мол в Оберхаузен,ама само на децата пазарихме...ми те същите неща като тук.Аз днес и другата седмица като остана само с Емка съм на здрав шопинг...саааамооо за мамааааа..Не че не си получих и отделно подарака за мудердаг ...ама нещо ме сърбят ръцете Mr. Green.
Вие как сте момичета?. Hug...много утихнала темичката  Whistling
Виж целия пост
# 633
Здравейте момичета! И аз се включвам с въпрос.Предстои ни пътуване до Хага(за втори път).Искам да попитам за билетите в градския транспорт.Цената им(поне миналата година) е 2.50 евро.Пише -30 мин.Какво ще рече това-че имам право 30 мин. да се возя с този билет или че  ДО 30 мин.може да се ползва пак билета.И за дете на 5 год. трябва ли да взимам билет?Не разбирам холандски,а познатите ми имат карти и не могат да ми отговорят на въпроса.Мерси предварително!Лек ден на всички!
Виж целия пост
# 634
Меги, браво за Мувипарка, ще си го заплюя значи. Wink
И аз ходих на шопинг за мен, ама нищо не си купих,
освен това едни летни дрехи, къде да ги нося...Ще изчакам края на май.
Но виж днес за децата, най-вече Мила доста нещица купих. Embarassed

Ние в събота заминаваме на почивка и ни чака същото кофти време като тук.  ooooh!
Само дъжд са прогнозите и малко се скапах, ама поне ще се разнообразим.

Аз не мога да спя до късно и през ваканцията, а така ми се спи.

кинг конг, не мога да ти помогна, на градски транспорт не съм се качвала откак шофирам.
Виж целия пост
# 635
king kong някъде по-напред в темата бяхме писали подробно за възможностите за пътуване с градския транспорт и влака (не помня кой бе питал  Blush) Според мен е по-удачно да си закупиш една анонимна OV-chip карта (7 евро) и да си я зареждаш. Продават се на гарата, на метро станции от автомати или гишета. Ще ти излезе в пъти по-евтино вместо да взимаш билетчета за 2.50.  Peace Да, това означава, че в разстояние на 30 минути можеш да използваш билета и в друг транспорт. С картата първия транспорт струва около 0.90 е, а прекачването зависи от разстоянието може да ти излезе и 0.5-0.15е, значи около 1 евро. Е, разбира се, ако пътуваш някъде по-далеч и цената ще е по-голяма. За дете над 3г. трябва да се ползва билет. Не знам има ли някакви намаления за него, ако не е персонална карта. Може би някой друг е по-запознат.  Peace

Малиии, какво шантаво време днес! Мъгла, слънце, пек, дъъъъъжд.  Rolling Eyes

Нали съм от детската градина  Mr. Green на мен страшно ми се ходи на такива паркове. Обаче едното дете му доскучават вече, другото е недорасло...ще чакам.  Wink

Днес гледах за момиченца какви прекрасни дрешки има. Очите ми напълниха. Освен да му пусна дълга коса и да го глася.  Laughing
Виж целия пост
# 636
Да,най добре е с карта..и да се зарежда.За децата е след навършени 4 год .Има специални детски карти,но мисля не стават за туристи.Ползвайте нормална анонимна. Peace
Маги не му ли взе нещо днес на господина ?
Мила,къде ще ходите?И аз днес само няколко парцала.Покрай двете моми се затрудних... А и като че ли не бях на вълна шопинг newsm78 странно  Joy
Виж целия пост
# 637
Меги, купих му...един бял летен гащеризон. Не мога да си обясня как се получи, но блузките, които само 2 часа преди това бях харесала се бяха изпарили.  Crazy Не ги намерих. Имаше други, които също харесах, много хубави цветови гами, но само до 92 размер и добре, че не се изкуших да купя. Нямаше да му станат. Сега само за панталоните няма да се разкарвам.
За сметка на това съм доволна, че на кака му накупих хубави блузки. Поне единия е от части обзаведен.  Mr. Green
Виж целия пост
# 638
Много ви благодаря,момичета!Както винаги сте много отзивчиви и изчерпателни.Поздрави от топла и слънчева България!
Виж целия пост
# 639
king kong не забравяйте, моля, и като идвате насам да опаковате една чанта слънце.  Mr. Green
Виж целия пост
# 640
Непременно! Grinning Hug
Виж целия пост
# 641
Брей, тъпо време и това е...
Е как не се появи това слънце, направо ми писна да ми е студено, да ми вали. Пфу.

Опитвам се да събера багаж, ама много трудно.
Изпиха ми силите и двамата вкъщи, не става и за градината, нещо се изнервиха и те.
днес цял ден викам и се пробвам, да пълня куфари. Tired
Виж целия пост
# 642
На мен днес ми хареса,че мрачно.Никъде не ми се мърдаше така или имаче.Цял ден в къщи се търкаляме и гледаме филми LaughingВчера по лекари за Елисе.Доктора и иска супер пълни изследвания.Вчера и правиха някакъв ренген.Другата сряда рано сутринта има ехо,а по другият понеделник ще и сложат някъква машинка за отчитане на сърдечни тонове за 24 часа.Иска със сигурност да изключи диагноза-hartstoornissen....Кръвните и бяха добри,незнам дали съм споменала вече newsm78.
И така малко по болници.. Дано само хубави новини чувам
Като казах хубави новини,вчера разбрах че ще ставам леля.Супер съч щастливаааа Laughing Heart Eyes Heart EyesАма супер много  Heart Eyes
Мула ,весело изкарване Hug.Не им се нерви на децата..  HugТова им е работата.От както почнах да си пийвам всяка вечер по 2 чаши червено винце съм много по спокойна(това по съвет на свекито.. За ниското кръвно  Joy hahaha)
Мопси де избяга???
Ами Звезди и Кате ???покрихте се
Виж целия пост
# 643
Леле какви правописни грешки,сори Мила ...винцееееее hahaha
Виж целия пост
# 644
Меги, къде ме търсиш и аз пропих винце, ей така за отпускане. Laughing

Добре е , че и правят изследвания. Мислех че сте приключили вече.
Дано всичко е наред.  Praynig

Звезди отдавна се губи.... Дано е ок.

Събрах багажа, с 300 зора и е мнооого. Пфу.
Уж за седмица.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия