Парфюмни размисли и страсти - 149

  • 45 929
  • 731
# 510
Мимси, намираш ли във фазата на затихване на Мароканската пустиня нещо Еликсир-де-Мервейско?

Атти, по скоро не. Ако отчопля смолата и се съсредоточа върху нея - може би. Еликсирът ми утихва смолисто-сладко и плътно, докато този смолисто-амброво-цветно и някак ефирно.
Виж целия пост
# 511
Бубка,откъде се сдоби с Имортеловия ууд на Байредо?Дай линк,моля!
 
Аз днес пак с Ванилията на Серж,много ми харесва.Мека е една,галеща,като копринен шал.

Шерги е хубав,но стои много близо до кожата,трябва през два часа да подновявам,постоянно се напрягам,за да го усетя.Задължително проби!
 
Между другото,имам една позната от Варна,която изцяло на сляпо си купува парфюмите,при това все скъпи и напоследък само ниш.Като я питах защо рискува така каза,че чете много и предварително за състава и досега имала само 2-3 фала.Аз лично съм доста по-предпазлива.Като си помисля,че имам разочарования дори и с парфюми,които съм пробвала...Пък и всички знаем колко пъти сме усещали неща,които ги няма в пирамидата,посочена от фрагрантика...Защо го пиша това ли?Защото понякога ми се е искало да спра с тези проби/чки ,но не съм и  много сигурна дали е разумно да купувам така,като дамата от Варна.
Виж целия пост
# 512
Прибрах се у дома и пръснах Мон Парфум Шери. Сливата не ме дразни; аз харесвам сливи. Тука плодовете са в съчетание с нещо (подозирам цветно-ирисов акорд), и цялостният ефект ме кара да пожълтявам и да ходя да се мия като невротичен ракун.  Сорри.....  отдавна не съм имала такава реакция към парфюм.

За мене Коромандел и Пачулените Листа не си приличат особено. Коромандел е сух, с добре подчертан бензоин, и ми харесва. Пачулените Листа имат една зелена нишка и като цяло не ми харесеаха. С тях се разделих отдавна на размени, така че не мога да ги тествам заедно   Peace

П.П. За любителите на трайни аромати, това чудо (Мон Парфум) не се измива лесно.....
Виж целия пост
# 513

Другият е Le Parfum Barbara Bui http://www.fragrantica.com/perfume/Barbara-Bui/Le-Parfum-6210.html. Той е малко като розово ангорско пуловерче, сладък, но умерено и има вечно търсеният сакъз или мастиха (както е на гръцки).

Точно! Много спокоен, релаксиращ, нежен и женски, чист. Ако съм преситена от аромати, такъв тип бих сложила.
Виж целия пост
# 514
Мимс, Пачули лийвс го исках, но преди това си взех пробичка. И аз го усещам точно като Коромандел и просто няма смисъл да го купувам. Единственото, което ме кара поне малко да се замисля е чудовищната трайност на тази марка.  Mr. Green
Мисля, че с Дълбокото Лилаво на Монтал няма да се спогодим... Sad
Виж целия пост
# 515
Пикси, какво е ракун? Смешна дума  Laughing
Мон Парфюм е един от най-трайните парфюми, които съм пробвала  Peace

Вдовичке, какво му е на Дълбокото лилаво, че не го хареса?

Като казах за Барбара Буи, че е "чист" парфюм, вчера пробвах в Дъглас този. И той е такъв тип (не че мирише подобно), хареса ми. Пак ще намина да го мириша, че тогава пробвах и новото Кавали и ми се разми конкретиката. Тази последният изобщо не ми хареса. Отегчителна, банална халтура отвсякъде.
Виж целия пост
# 516
За мен е чиста роза, някак ме задушава.
Ракун е това
Виж целия пост
# 517
Аз не усещам роза в Мон Парфюм Шери, но може би не съм разбрала за кой парфюм става дума  Peace

Мимс, да, точно това е. Миеща мечка според речника. Виждала съм как си мият лапите. Имат невероятно сръчни пръсти!! Ако имат вода наблизо, си мият и храната преди да я сложат в уста. Тукашните от нищо нямат страх и са специалисти-крадци на боклук  Simple Smile  

Виж целия пост
# 518


Pixiе, за това говорим.  Peace
Виж целия пост
# 519
Благодаря, Блек Уидоу!  Аз, както винаги, не съм разбрала  Embarassed  Съгласна съм за розата в този.
Виж целия пост
# 520
След онази срещичка-чудесна пак съм на парфюмна вълнА Mr. Green А си бях толкова добре без никакви терзания преди това Confused
И да си кажа за Пустинята - подуших на рамото на Лю, но НИЩО почти не усетих - ще трябва да се тества пак информативно ( тамян, пачули и ветивер съвсем не са ми любимци)
Обаче Крушите на Монтал....ами няма ги тук във Фарена и поне 3 месеца няма да има доставка Rolling Eyes Няма ги и в Лъкисент, а ги има само 100 мл в Немския сайт, но пък странно защо цените там и без доставка са доста завишени, а като се добави и сериозната доставка, направо си идват над 30% повече Close
Та сега съм в издирване, нещо което отдавна не ми се е случвало Laughing
Виж целия пост
# 521
Asinka, незнам кои са крушите на Монтал, но преди време Оле беше дала един унгарски сайт.Аз от там си поръчах Белият ууд.Всичко беше точно и цената добра. Това е сайта провери за твоите круши   http://www.parfumneroli.hu/parfum/list/montale_parfums/ Hug.
Виж целия пост
# 522
Allys - непременно  Hug мерси
ТЦ....няма го и там  Cry

Нещо се загледах по Chocolate Greedy - има ли отзиви за него?
Виж целия пост
# 523
Другият е Le Parfum Barbara Bui http://www.fragrantica.com/perfume/Barbara-Bui/Le-Parfum-6210.html. Той е малко като розово ангорско пуловерче, сладък, но умерено и има вечно търсеният сакъз или мастиха (както е на гръцки).

И къде може да се намери тази Барбара Буи? Направо ми запали фитилите с този сакъз, Калина.  Hug
Виж целия пост
# 524
Другият е Le Parfum Barbara Bui http://www.fragrantica.com/perfume/Barbara-Bui/Le-Parfum-6210.html. Той е малко като розово ангорско пуловерче, сладък, но умерено и има вечно търсеният сакъз или мастиха (както е на гръцки).

И къде може да се намери тази Барбара Буи? Направо ми запали фитилите с този сакъз, Калина.  Hug

Вени, ето.
Аз не помирисвам отчетлив сакъз, намерих си и аз пробата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия