Толкова ли е трудно да се омъжиш след 35 г.?

  • 267 163
  • 5 581
# 2 145
 

В допълнение упорито се повтаря мантрата за вечната младост, и че животът започва като се пенсионираш. Да, ама не! Това може да важи за хората от следвоенното поколение, дето се е пенсионирало на 50, но не и за сегашното поколение. То, направо човек се чувства ддлъжен да кипи от младост и енергия на 40+, като на двайсет, иначе ще е лузър!




  Е тоя дядо ли е на тия деца от кадрото? Аз знам и такива татковци на хлапета на идентична възраст.

Ми нашия дядо е, да.

Ле ле, къде отишла темата....    Joy    
Дали се чувствате по-добре на 35, отколкото на 25, няма значение.
Така или иначе организмът старее, органите се износват, и на 35 са работили 10 години повече, отколкото на 25.
И аз се чувствам чудесно на 45, не се уморявам от 3-4 км разходка,енергична съм,но....
На 20 години ми се случваше да изкарам три денонощия без сън (купон ли бе, да го опишеш   Mr. Green   ), ама на 40 ако една вечер си легна към 1-2 през нощта, на другата вечер заспивам още в 10....    Laughing
Та така, чувствайте се млади, лошо няма.Но старостта и амортизацията не е пропуснала никого.За съжаление.



 Peace При положение това, че не работиш и имаш предостатъчно време за почивка и поддържане...Да не споменавам сега каква е разликата за работещите в повечето случаи...
Виж целия пост
# 2 146
ами, погледнете статистиките на заболеваемостта по нашенско, и ще разберете колко здрави са хората по възрасти! Жените вече все по-рано влизат в критическата, включително на възраст около и малко над 40 години, хипертониите, диабет тип 2, неврологични и др. болести, смятани за запазена марка на 60-годишните, вече слизат при хората преди петдесетте, да не кажа и четирсетте години! Хроничните заболявания се подмладяват, включително стерилитетът. Това поне може да се провери.

В допълнение упорито се повтаря мантрата за вечната младост, и че животът започва като се пенсионираш. Да, ама не! Това може да важи за хората от следвоенното поколение, дето се е пенсионирало на 50, но не и за сегашното поколение. То, направо човек се чувства ддлъжен да кипи от младост и енергия на 40+, като на двайсет, иначе ще е лузър!

Напълно съм съгласна с това!

Ле ле, къде отишла темата....    Joy   
Дали се чувствате по-добре на 35, отколкото на 25, няма значение.
Така или иначе организмът старее, органите се износват, и на 35 са работили 10 години повече, отколкото на 25.
И аз се чувствам чудесно на 45, не се уморявам от 3-4 км разходка,енергична съм,но....
На 20 години ми се случваше да изкарам три денонощия без сън (купон ли бе, да го опишеш   Mr. Green   ), ама на 40 ако една вечер си легна към 1-2 през нощта, на другата вечер заспивам още в 10....    Laughing
Та така, чувствайте се млади, лошо няма.Но старостта и амортизацията не е пропуснала никого.За съжаление.




Абсолютно е така!
Виж целия пост
# 2 147
Я вместо да си оплаквате вътрешните органи изплюйте цигарата, станете си на краката и потичайте 3-4 км за здраве. И след една година елате да си говорим пак:)
Хем и нервите лекува, хем и тялото. Малко диета да си прочистите артериите и сте като нови. На 50 ще сте МИЛФове за чудо и приказ  Mr. Green
Виж целия пост
# 2 148
да, това е и другият фактор - родителите остаряват и вече имат нужда от грижи, а собствените деца са още в детската градина, и в един момент нашата героиня трябва да се грижи за две поколения извън трудоспособна и способна за грижа за себе си възраст. тъй като ножицата между поколенията се разкрачва все повече, един човек около 40-45-годишна възраст има малки деца или деца в начална училищна възраст и родители към и над 70-гоишна възраст. Нито едните могат да се оправят без нашия човек, нито другите. Съвсем различна е картинката, когато децата са почти пълнолетни или вече завършили училище, и тогава да се наложат грижи за болни и възрастни родители.

Ах, да, този елемент как пропуснах да го спомена, при положение, че ме изцежда допълнително от няколко години. Явно несъзнателно се опитвам да го игнорирам, за да не ми тежи толкова...

Виж целия пост
# 2 149
Еднакво уморена се чувствах и с големия на 23г., и сега с малкия - на 40г. Разликата е в това, че тогава умората се подсилваше от непреодолимото желание за забавления ( нормално за възрастта), а сега - от съчетаването на отглеждането с работата, на която се върнах, когато беше на 11 месеца. От позицията на годините си и вече изградени трудови и социални навици, не можех да допусна по-дълъг престой вкъщи и по градинките с 20-тина годишни мами, даващи ми непоискани съвети как се гледа бебе.
Другата разлика е, че сега спокойно зарязвам телевизията, книгите, домакинската работа и лягам вечер с него да се приспиваме дълго, гушкайки се и въргаляйки се по спалнята. Тогава ревях, че не мога да си подредя къщата, сега не ми пука, ако ще да падне, не мога да насмогна на всичко. И въпреки това ми падат гащите от умора и слабеене. На последната родителска среща на големия ми син ( 11 клас) гледах другите родители, вече отдадени на лайфа, и си дадох сметка, че нямам никакъв шанс да се отпусна в близките 20-тина години и че след 15 години трябва да сън на същата родителска среща с родители, които са се родили по време на моята ранна младост.
Но много изместихме темата всички.
А тя беше за това дали е трудно да се омъжиш след 35. Да, трудно е, колкото и да си готина. Имам един куп такива приятелки и познати. Не е въпросът до физиология и раждане, а до шанс да срещнеш свободен, при това подходящ мъж, отговарящ на всичките ти, вече старателно подредени изисквания.И който да те иска за жена, разбира се. Щото и той си е направил сметката за твоите шансове да го дариш с нас;ледници, с вече изградените ти навици, с които трудно ще направиш компромис и така.
Точно така!!! Peace
А, иначе по повод твоя личен живот само мога да кажа Браво, че си се решила, но въпреки това ясно осъзнаваш с какво си се нагърбила/за щастие, разбира се/ и не ни се правиш тука на Супермайка, която не се уморява или изнервя.Радвам се, че беше откровена с нас Hug
Виж целия пост
# 2 150
Ах, да, този елемент как пропуснах да го спомена, при положение, че ме изцежда допълнително от няколко години. Явно несъзнателно се опитвам да го игнорирам, за да не ми тежи толкова...

Да не говорим за сегашното поколение деца, на което ще му се наложи да се нагърби с грижата за дърти родители още преди да е завършило училище явно.
Виж целия пост
# 2 151
Я вместо да си оплаквате вътрешните органи изплюйте цигарата, станете си на краката и потичайте 3-4 км за здраве. И след една година елате да си говорим пак:)
Хем и нервите лекува, хем и тялото. Малко диета да си прочистите артериите и сте като нови. На 50 ще сте МИЛФове за чудо и приказ  Mr. Green

 Joy

А последно ще раждаме ли тогава или не???
Виж целия пост
# 2 152
 Ами добре, но ако като много млад си отдадеш енергията и безсънните нощи на децата и техните зъбки, болести, училищни страсти и прочие, кога ще е тогава времето за беснеене по купони, концерти и нерегламентирани пътувания?
 Като пораснат децата, подозирам че вече няма да ти се ще, а и старите ти родители тогава ще искат грижи... никога ли? Sad.
Виж целия пост
# 2 153
Кой е казал, че не стареем? Стареем, разбира се. И аз без сън вече не мога, нито да заспивам призори, и кръстът ме понаболява и алергиите ми се обостриха. Какво общо има това с желанието да се грижиш за деца? На 25 просто не ми минаваше през главата, също и на 28, нещо друго ми е било приоритет. Сега ми се гледат деца, не тогава. И?
Има изследвания - забавянето на възпроизводството забавя стареенето на вида, увеличава продължителността на живота.  Grinning Не, никаква цел не ми е, още по-малко - мания, не се замислям за тези неща - старея ли, не старея ли, не съм маниачка нито на тема прекрасна фигура, нито живея супер здравословно, нито си броя бръчките. Даже не съм сметнала на колко години ще съм на баловете на щерките. Смятам да работя още 25-30 години, ако е живот и здраве.
Да са ни живи и здрави децата и ние, че да им се радваме! Голяма забава е темата, факт. Grinning
Виж целия пост
# 2 154
Я вместо да си оплаквате вътрешните органи изплюйте цигарата, станете си на краката и потичайте 3-4 км за здраве. И след една година елате да си говорим пак:)
Хем и нервите лекува, хем и тялото. Малко диета да си прочистите артериите и сте като нови. На 50 ще сте МИЛФове за чудо и приказ  Mr. Green

 Joy

А последно ще раждаме ли тогава или не???

не, щото много ще се умориш  Grinning
Виж целия пост
# 2 155
Ах, да, този елемент как пропуснах да го спомена, при положение, че ме изцежда допълнително от няколко години. Явно несъзнателно се опитвам да го игнорирам, за да не ми тежи толкова...

Да не говорим за сегашното поколение деца, на което ще му се наложи да се нагърби с грижата за дърти родители още преди да е завършило училище явно.

Така е. Горкото ми малко! Голямото ще е голямо!  Simple Smile
Виж целия пост
# 2 156
Я вместо да си оплаквате вътрешните органи изплюйте цигарата, станете си на краката и потичайте 3-4 км за здраве. И след една година елате да си говорим пак:)
Хем и нервите лекува, хем и тялото. Малко диета да си прочистите артериите и сте като нови. На 50 ще сте МИЛФове за чудо и приказ  Mr. Green

 Joy

А последно ще раждаме ли тогава или не???

не, щото много ще се умориш  Grinning

Благодаря ти, душко, разбрала си най-сетне и ти фактите  Hug
Виж целия пост
# 2 157
Радвам се, че беше откровена с нас Hug

Беше ми приятно да споделя! Hug
Виж целия пост
# 2 158
Вие това годините от 30-50 ги нямате за нищо.
Това са 20 години!
Сега ако ме попитат дали ще родя?
Виж целия пост
# 2 159
Я вместо да си оплаквате вътрешните органи изплюйте цигарата, станете си на краката и потичайте 3-4 км за здраве. И след една година елате да си говорим пак:)
Хем и нервите лекува, хем и тялото. Малко диета да си прочистите артериите и сте като нови. На 50 ще сте МИЛФове за чудо и приказ  Mr. Green
Добре де Рокси, като изключим изброените от теб пороци/понеже не ги притежавам и тичам редовно след детето си Mr. Green/ Да те питам, ако пък съм поспалива и последните месеци не си доспивам, дори имаше случаи да не спя......това как се възстановява? Това не е ли част от умората? Да ти се спи, нещо лошо ли е?
Защото на 25 спях по цяла нощ без да ставам и се наспивах прекрасно, а сега дали заради детето или друго ми се случва всяка нощ да ставам/различно от 1 до 15пъти/. Както всички знаем, съня е много важен за това да си в тонус, да не си нервна, да не си уморена и не на последно място да си свежа и красива Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия