В допълнение упорито се повтаря мантрата за вечната младост, и че животът започва като се пенсионираш. Да, ама не! Това може да важи за хората от следвоенното поколение, дето се е пенсионирало на 50, но не и за сегашното поколение. То, направо човек се чувства ддлъжен да кипи от младост и енергия на 40+, като на двайсет, иначе ще е лузър!
Е тоя дядо ли е на тия деца от кадрото? Аз знам и такива татковци на хлапета на идентична възраст.
Ми нашия дядо е, да.
Дали се чувствате по-добре на 35, отколкото на 25, няма значение.
Така или иначе организмът старее, органите се износват, и на 35 са работили 10 години повече, отколкото на 25.
И аз се чувствам чудесно на 45, не се уморявам от 3-4 км разходка,енергична съм,но....
На 20 години ми се случваше да изкарам три денонощия без сън (купон ли бе, да го опишеш
Та така, чувствайте се млади, лошо няма.Но старостта и амортизацията не е пропуснала никого.За съжаление.
При положение това, че не работиш и имаш предостатъчно време за почивка и поддържане...Да не споменавам сега каква е разликата за работещите в повечето случаи...
.
Не, никаква цел не ми е, още по-малко - мания, не се замислям за тези неща - старея ли, не старея ли, не съм маниачка нито на тема прекрасна фигура, нито живея супер здравословно, нито си броя бръчките. Даже не съм сметнала на колко години ще съм на баловете на щерките. Смятам да работя още 25-30 години, ако е живот и здраве.