И Априлската дружина първи късметчета вече има!

  • 38 379
  • 752
# 630
Здравейте, момичета!
Не ми остава време да пиша тези дни, но сега откраднах половин час да изчета каквото сте написали и да се разпиша и аз.
В понеделник бях на ФМ, бебето е наред, майка му и тя започва да се оправя  Laughing Плацентата се евдигнала дотатъчно, участъка, който предполагаше проблем е наред, изобщо за сега нещата са добре. Малчо е качил 1кг. за 1 месец  Rolling Eyes
Днес бях пък на ЖК, редовното мерене, теглене, пуснаха ми изследвания и ми дадоха направление за кардиолог, защото преди десетина дни имах някакаво гадно стягане в гърдите.
Видях се и с benitabeni. Добре е, но й е скучно  Simple Smile Вливат й разни лекарства и за сега нещата се развиват добре, може и по-рано да я пуснат, а не да седи цяла седмица. Надявам се да излезе по-скоро и да не се връща в болницата преди април  Hug

Морето ....., ах, морето ..... За първи път водихме Плами на море като беше на 6 месеца. Но като казвам море имам предвид - на морски климат. Бяхме в Гранд хотел Варна, и за незапознатите ще кажа, че комплекса има голяма градина с много хубава и поддържана трева и страхотни сенки. На плажа отидохме всичко на всичко 2 пъти за 10 дни, и то да се разходим една сутрин и един следобед. През останалото време се излежавахме под сенките и си пийвахме коктейли. На малката й се отрази много добре тази почивка - различен климат, прохлада, спокойствие. И ние си починахме и намързелувахме. За мен това е почивка - да не правиш нищо и да релаксираш. Морето не го свързвам с пържене на слънцето и зариване с пясък  Sick Тази година се замисляма пак за този вариант, а още повече, че не искам да лишавам каката от морския въздух. Ще е хубаво и планината да отразим поне за малко .....
Виж целия пост
# 631
anichka.bsHug само малко търпение. Можеш ли да излизаш или си предимно у дома?


И преди това лежах, но излизах понякога, а сега след последния преглед на 4-ти не излизам. Ставам само до тоалетна или да хапна, иначе лежа. Днес ме заведе домакина ми до лабораторията с колата и ме прибра. По-добре да лежа в апартамента, отколкото в болницата. Това са 2-та варианта. Не съм мислила, че ще имам такава бременност - лежане, болки и т.н. Но заради 2-те човечета в мен си заслужава всичко. Преди да забременея не се спирах на едно място, а сега ... Както казах - заради бебетата всичко ще изтърпя. Толкова са желани Simple Smile
Виж целия пост
# 632
Aneliika - И при мен беше подобно, но не са ме разстройвали чак защото съм чела и гледала че дори е полезно да има куче защото се повишава имунитета само първите месеци ще ограничим достъпа и ще изчистим добре.Казах им - Това е все едно да си иззхвърлиш по голямото дете защото ще имаш ново - пълни глупости.Само се притеснявам, че ще ревнува и ще се чуства пренебрегнат.За това сме взели мерки от рано да не спи вече при нас а в антрето където се налага да заключваме за да свикне да не ходи по спалните до като ни няма само до кухнята има достъп.Мисля че свиква за сега добре...
Виж целия пост
# 633
Малко остана, момичета  Hug
Като пиша всеки ден и си гледам лентичката отдолу и дните си минават бързо-бързо!!
anichka.bs всичко си заслужава, само веднъж да си ги гушнеш и всичко лошо ще е забравено.
И аз много лежа, особено като не става за излизане, а седнала ми е неудобно, че ме болят ребрата. Снощи така се изкривих на тия неудобни столове по заведенията, че тъкмо беше ми минал малко гърба, сега пак е  #Crazy
Цял ден от тия компютри и главата ме наболява сега...
Виж целия пост
# 634
KRASI1982: АСко може поне да ми нахвърляш списъка с нужните вещи, че ще пазаруваме с майка ми на 25-ти и ако нещо сме изтървали ще трябва после пак да пазарувам, а незнам дали ще имам сили Simple Smile

За болницата - за теб нощници - 2 бр., превръзки - нощни или лигнин дават в началото, каза че и да не си донесем в началото нещо, няма старшно, лични вещи за тоалет и чехли. ДОКУМЕНТИ за болницата плюс лична карта!!! За бебето - само памперси - имат си дрехи и шишета и храна.
Но казаха че и да е спешно и само с лична карта да идем - няма да ни върнат. Стаите и випа са еднакви - само че във вип си самичък и това е. Повечето са двойки. Атмосверата е много добра, не си заслужава да се ходи на частно, не виждам селена например да е с нещо по-така, особено като видях новите зали за раждане, хигиената и прочиее - а може би само на храна няма да е като на частно, но хайде - няма да векуваме там ... нали  Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 635
wood-nymph - За киселините получават ми се от сладки работи и също когато комбинирам въглехидрати с кисели храни, например ориз с кисело мляко....Майка ми ме светна за един трик много ми помагат репички, от тези малките хапвам една две и ми минават...като нямам прибягвам до стария номер с содата защото не смея да пия никакви хапчета...
Виж целия пост
# 636
Аз и сода не смея да пия Simple Smile утре съм на лекар по ЗК, пак ще ми се кара, че много съм качила...
В петък съм си на консултацията на частно. Нямам търпение...

И нямам търпение да изляза в отпуск, че направо ми писна. Нямама сили вече, а имам още месец. На всичко отгоре от събота пак ми започват лекциите и съвсем не знам как ще се справям
Виж целия пост
# 637
Относно почивка край морето - и на нас ни се иска, но пьрво да се запознаем с бебчо, че както е "овньо"....С Дара отидохме при роднини в Бургас, когато тя беше на 3м. На плаж сме ходили в нормалните часове без печене и плацикане,основно разходки. Никакви притеснения и проблеми при смяната на климата, но тя е от здравите деца. Всичко е субективно!     
Виж целия пост
# 638
Добро утро! Blush

Имам въпрос малко в страни от "горещата" тема  Party

Днес ми издават 45 дневният болничен, а от понеделник започвам да се следя само при лекарката, която ще ме изражда. Та въпросът ми е: освен обменната карта, последните изследвания и болничният-друго трябва ли да искам от ЖК?

  bouquet

Направлението за раждане и без това е с 30 дни давност, така че то май не ми трябва за сега. Или?  newsm78
Виж целия пост
# 639
Добро утро мами! Като гледам как сте подхванали темата за морето... ммм чак се размечтах, като гледам навън колко много сняг е. И на нас ни се иска да отидем на моренце, и най-вече заради баткото, ако можем живот и здраве ама ще е в края на лятото, за да пораснат мъниците. Представям си какво голямо семейство ще сме newsm44 newsm51 и най- вероятно ще е голямо шоу. Дай Боже да сме живи и здрави, да родим по най-лекият начин, всичко да е наред пък за морето,иска ни се ,но кавото стане, то не е най-важното.
Аничка представям си колко ти е кофти, ох аз хич не мога да съм далеч от вкъщи, първо защото без детето не мога и ден, пък и мъжа ми ми липсва. Само се моля бебенцата да са добре, секциото да мине леко и таткото и баткото бързо да ни вземат вкъщи.
Пожелавам един прекрасен ден на всички! newsm03 smile3535
Виж целия пост
# 640
Добро утро!   Hug
Ех, че е слънчевооо  Nature Sunny  (как ми идва да изляза навън, но не ми стиска, ще пазя дивана  Confused).
Снощи изобщо не мигнах цяла нощ - боля ме гърба, ядох и обикалях като зомби. Разглеждах бебешки дрешки в сайта на Marks&Spencer. Нещата без намаление са им 2 пъти по-евтини от тук, а сега имат и малка промоция. Харесах доста дрешки, да видим таткото дали ще плати. Wink

Satori , миналият път ми дадоха всичките документи наведнъж, не съм ходила след това при ЖКто. Те си знаят, няма нужда да ги питаш, ЗК ги направи не лекари, а отлични администратори.

Довечера съм на ЖК, днес ми изтича 30те дни болничен от ЛКК и силно се надявам тая да не оплеска нещо, а да ми даде продължение до 45 дневния. А и този път ще си искам направления за всички възможни изследвания - трябва да изследвам RH антителата и да повторя МБ, урина и кръвни.

Днес за какво ще си мечтаем? Sunglasses Хубаво е, човек да си мечтае, а дали ще стане, здраве да е. Wink
Морето го подредихме вече, викам за екскурзия до чужбина.  Heart Eyes На мен ми се иска до ноември да съм спряла да кърмя и да отскочим за един уикенд до Истанбул или Солун.  Sunglasses Или пък да отидем с таткото 2та до Виена за Коледа.  Flutter Ех, мечтииии...
Виж целия пост
# 641
Здравейте  newsm53
Аз вчера бях на преглед по ЗК , а днес ще съм на частно. От вчера новините са добри, мериха ми тонове за първи път и чух сърчицето на бебка - отдавна не ми се беше случвало, много са развълнувах  newsm44 Сега нямам търпение да я видя и на ехографа днес  Laughing

Satori, на мен вчера док от ЖК по ЗК ми каза, че следващия път ще ми издаде 45-дневния болничен и всички други документи - обменна карта и направление за хоспитализция. Не знам всяко от тях с каква валидност е.
Аз съм се насочила да раждам в ТК и като ходих на Деня на отворените врати ни казаха, че документите за прием са следните:
1. Лична карта
2. Обменна карта от ЖК
3. Талон за хоспитализция от ЖК
4. Личен амбулаторен картон - само че не знам дали това е този, който си имаме по принцип или картона, който ни се води при док в ЖК. Но май трябва да е този, който имаме по принцип, защото казаха, че който няма ЛАК, трябва да си купи.
Дано да ти е полезна тази информация  Hug

Стискам пaлци на Benitabeni да се прибира по-скоро  Praynig Peace
Успех и на S.kov и другите момичета - дано скоро се приберат благополучно вкъщи  Praynig Hug
Ако някой има новини от тях, моля информирайте ни   bouquet
Виж целия пост
# 642
Благодаря Balonesa и Andromeda_84bouquet

ЛАК още в началото ме накараха да си купя-в него се записват болнични и тн. Вече имам един щрактнат.

Мен ме притеснява, че моята понякога "забравя"разни неща по ЖК и ако не си ги искам или не знам за какво иде реч-меко казано ме набутва.
А другата лекарка при която ще разждам каза: донеси всичко.... Crazy

Та след малко тръгвам  newsm49

Още веднъж благодаря  Hug

И хубав ден на всички Simple Smile
Виж целия пост
# 643
На мен доктора ми каза, че сега ще ми даде 45-дневния болничен, а 1 месец преди раждането се издавало направлението за раждане и се оравят изследванията, които се искат за болницата.
Виж целия пост
# 644
Момичета, а на мен ще ми трябва ли ЛАК като не работя и не ми трябва да ми се пишат вътре болнични? Thinking

На мен вече започнаха да ми се надуват краката и кокалче на глезена не се вижда и с предишната бременност от 8мия месец се бях подула Sad
А за обезкосмяването вече става мисията невъзможна - нищо не се вижда от голямата централна ложа Laughing по спомени и пипане действам
Тази нощ спах сумарно 2часа и половина Sad  не заради ходенето до тоалетна просто не ме сдържа нощем на едно място и не ми се спи грам
хайде оплаках се набързо за мое спокойствие Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия