В месеца на любовта, ще гушнем нашите деца! - 20-та Февруарска

  • 38 057
  • 727
# 300
Честито на всички мами. Много да ги радват малките съкровища, да слушкат и папкат и много да спинкат. На тези с по трудно раждане героини сте милички, важното е , че всичко е наред и сега остава да се радвате на хубавото. Ние още сме 2 в 1 , вече ми дотежа и нямам търпение да гушна бебчо. Успех на всички предстоящо им раждане.
Виж целия пост
# 301
АлексА, браво за смелостта!  Peace
Аз смятам да изчакам гинекологичния преглед и тогава да се престрашавам. Лекарят ми каза да отида след около 2 месеца след раждането... Е, за мъжа ми е кофти, но пък нали има и други технологии...  Wink

За родилния дом бях купила Pufies и нямам оплаквания. Но втория пакет купих на Pampers и определено ми харесаха повече. По-удобни са, с по-хубав дизайн и прилепване към тялото. Поне за сега станах фен на Памперс. По-нататък ще видим...
Виж целия пост
# 302
Аз за болницата няма да нося нищо - там каквото дадат....

А що се отнася до количеството - пакета, който купих е 164бр... за това го мислих,че за около месец трябва да отиде - ама само хора, дето сменят могат да кажат...
По колко пампита отиват и по колко кърпички - освен това в къщи мокри кърпички ли трябва да се ползват или памук с вода (това не знам от къде го бях чула, не помня) ? Питам вие как правите де.... просто да споделите опит   bouquet
Виж целия пост
# 303
She_Moto Ако те изчистят добре и имаш лохии малко дни, мисля, че не е проблем да правиш секс, разбира се само в по- безболезнени пози. Аз посмях само в ембрионална, защото ме е страх, че при друга ще ме боли операцията и може да стане някаква беля.

polisia 2 месеца са си доста, като преди това 6-7 не си правил..  Laughing

BoBoDes Сега видях, че наистина така пише.. Апък лекарката ми каза да са в млякото.... Нещо не ми харесва какви ги мисли детската лекарка, защото освен това каза да минаваме още сега от ПРЕ-НАН, на НАН, а бебето ми още няма 3 килограма и взех пак ПРЕ-НАН, като се посъветвах с аптекарката, която беше също на моето мнение...

alice62   bouquet

Някой използвал  ФРИЗО или ХИП??? Доволни ли сте? Мисля да не взимам НЕСТЛЕ НАН, както ме посъветва лекарката, защото съм чувала, че запичал много.
Виж целия пост
# 304
Честито на всички, които пропуснах.
Ние се прибрахме в понеделник.... Пак не искаха да ни изпишат, ама прекаляват значи- 1 ден на лампи, че стойностите на билирубина високи, един ден без лампи, че леко се понижили... Ми, че ние така месец можехме да изкараме там... заеби.. Жълтеницата и е силничка, но тя е толкова жизнена и така добре суче, че няма как да не се оправи бързичко. Едва и сменяме памперса.. 3ма души се борим с движенията и..
 Вкъщи си е друго. Някой ме беше питал за анестезиолога- д-р Войнова. Просто страхотна. Тя си е в екипа на д-р Маленов.
На 5ия етаж нямаше свободни единични стаи и затова ме сложиха на втория етаж-и там имало едичнни, много малк, но поне със самостоятелна баня. Отношението на 2рия не е като на 5ия- по-гадно е. На 5тия етаж с предното ми раждане се изреждаха да ме наблюдават, да ме консултират за кърмене. Обгрижваха ме, или просто ей така идваха да ме видят, да ме питат как съм, а на втория, освен визитацията, никой друг не влизаше. Трябваше сама да ходя да си взимам бебето с коремния дренаж. Гледаха ме лошо, като я водех за смяна на памперса. Бе все нещо крива им бях. Елси Аз заради доктора в Тина Киркова, иначе краченцето ми нямаше да стъпи там. Последната вечер ми казаха, че трябвало да я оставя при тях(не знам защо) и, че това не ме прави по-лоша майка...  hahaha изобщо не претендирам да съм добра майка-их я оставила, за да си поспя, но това значи гърдите да ми се пръснат през нощта, а подкрепяли кърменето..... Хубавото е, че вече сме си вкъщи Simple Smile и въобще не е същото. Все едно за първи път раждам...

И аз имам въпроси към ЛЛЛ
Кърмя още от родилното и само в първите два дни съм давала от добавката и то веднага след като е била на гърдите ми. Много добре сучеше и реших, че и стига. Роди се 3,300, свали до 3 кг и ни изписаха 3кг и 70 гр., което според мен значи, че хапва добре...има обострена жълтеница и педиатърката ни препоръча, или да спра да кърмя за 3-4 дни, или да и давам по около 150 мл. глюкоза на ден. Няма как да дам толкова глюкоза с лъжичка, затова използвам шише и сега се притеснявам, че ще откаже да суче от мен. Откакто съм се прибрала ми се разраниха зърната. Мажа с лансинох, но ефекта не е много голям. На дясната гърда, точно в ареолата преди кърмене се образува бучка, която бебето успява да разбие за едно кърмене, но в първия момент на зсукване е толкова болезнено, че се изпотявам. какво друго мога да направя за зърната.?
Бебката суче активно около 15 мин. а после се налага да я посъбуждам. Сама пуска гърдата, вече изтощена и след 5 мин.  пак иска.. Случи се през нощта да кърмя от 3 до 6 сутринта почти през цялото време, което след това е доста болезнено. Усещам гърдите като мускулна треска. Как да разбера наяжда ли се от една гърда след като сама я пуска, или просто и се будува през нощта и се чуди какво да прави-защо пък да не суче до откат. Неприятно е.   #Crazy Много объркано стана, но имам нужда да знам, дали всичко това е нормално и дали не бъркам някъде.
Виж целия пост
# 305
Алексче, Мими яде HIPP от първия ден и съм много доволна !С две ръце съм ЗА това мляко,защото стомахчето и го приема много добре и нямам проблем със запек и повръщане Praynig
Сестра и ядеше NAN и вечно беше запечена...Смених го по някое време на FRIZOLAC-същата история и най-накрая минахме на кисело мляко.Голям зор беше-колики,пищене ,ужас.
Аз сега се колебаех между Лактана Био и Хип,но в болницата им даваха Хип-а и аз си го продължих Peace
Да кажа и ЧЕСТИТИ БЕБЕНЦА на всички новообебили се мамита  bouquet
Виж целия пост
# 306
Алекс, относно храната аз изпробвах Аптамил , Фризолак и НАН 1 на нестле, от цялата тази работа и при нас от  НАН-а се запече ужасно.....Фризолака беше добре, но фаворит си остава Аптамил-а , мисля да не си  правя повече експерименти и да послушам педиатърката като подхванем едно мляко да го караме с него....

bibilyana, относно памперсите, аз ползвам Памперс премиум кеър , общо взето се преобуваме между храненията, защото той в повечето случаи като папка върши голямата работа /общо взето по 7 памперса на ден/  Simple Smile)))Много  ми се ще да пробвам и Либеро и Хъджис четох позитивни мнения, но както казват повечето хора си е много относително всичко,ако може някой да сподели от опит ще е най-добре....
Виж целия пост
# 307
Относно памперсите - имайки предвид,че тука избор почти няма - ако искам Памперс трябва да се изръся не двойно а петорно и да поръчвам от Англия примерно - няма смисъл наистина - вярвам,че и местните марки ще свършат работа....

Вижте аз какво прочетох и после реших да купя Huggies - http://papa-bebe.com/pampersi.html
хареса ми сравнителния анализ, но това са някои от по-популярните марки в България мисля....
Виж целия пост
# 308
BoBoDes Сега видях, че наистина така пише.. Апък лекарката ми каза да са в млякото.... Нещо не ми харесва какви ги мисли детската лекарка, защото освен това каза да минаваме още сега от ПРЕ-НАН, на НАН, а бебето ми още няма 3 килограма и взех пак ПРЕ-НАН, като се посъветвах с аптекарката, която беше също на моето мнение...

Някой използвал  ФРИЗО или ХИП??? Доволни ли сте? Мисля да не взимам НЕСТЛЕ НАН, както ме посъветва лекарката, защото съм чувала, че запичал много.
ами те моите спомени са от преди повече от 7 години, и не се сещам дали точно за капките за колики се отнасяха, или за витамин Д, но щом така пише на листовката, значи се отнася за всички капки.
за млякото - сина ми го отгледах с фризолак и нямахме оплаквания. още тогава най-добри бяха отзивите за Аптамил, като най противоалергичен, но нямах пари за него. а ти щом си започнала с НАН, трябва да го сменяш внимателно
за секса - наскоро четох някъде, че трябва да се въздържаме първите 2-3 месеца, тъй като там, където е била закрепена плацентата все още е отворена рана, и сме много податливи на инфекции. аз предния път поднових на 20-я ден без проблеми, но явно риск си има
Виж целия пост
# 309
Здравейте, момичета! От днес сме си в къщи вече. Благодаря на всички за стиснатите палчета и за пожеланията. Утре обещавам да се включа с разказче за раждането, което беше възможно най-лекото, което можех да си представя. Честито на всички нови мами! Иначе сме добре и двамата. Кърмим се, както Дейзи разпрзавя, нощно време ми виси на гърдата постоянно. През деня само яде и спи. Много е лаком. Суче, повръща, пак продължава...  Joy Нищо друго не го успокоява, освен кърменето. По отношение на условията и отношението в болницата съм доста доволна. Аз бях на 12-ти етаж, където бебетата са при теб. Педиатрите ни насърчаваха да ги кърмим когато и колкото си поискат. Гледаха да не изписват АМ. Моето бебе не е вкусило примерно. В родилна зала също имаше отлично отношение, насърчаваха ме, подкрепяха ме, условията са отлични. Е, има какво да се желае разбира се...  Това е от мен за сега, чакам бебчо да се събуди - да го кърмя, че сетне и аз да се пооправям.
Виж целия пост
# 310
Ей Стар, чудесно е че се завръщаш толкоз позитивно настроена, нямам търпение да прочета разказа и да видя повече от теб и Борко във фейса като снимков материал
Виж целия пост
# 311
star много се радвам, че всичко е протекло по-добре от очакваното. Освен разказа, моля те пиши при кой лекар се падна.
Виж целия пост
# 312
Добре дошла Стар  Hug
радвам се, че всичко е наред!
Виж целия пост
# 313
Абе, Rou, каква е тая твоя влюбеност в бременността баш в деветия месец!...  Shocked Те този път не мога да те разбера, маме... Аз харесвам бременностите си като състояние на духа (и дори на тялото - посмявам да река!) ама само докъм осмия месец. След това вече не е работа - дотежава, притеснява, очакването "всеки момент" поопъва нервите - малко или много... Въобще... на мен вече например почти всичко ми е приготвено и не мога да си обясня - чисто рационално, какво има още да я разпъваме с бебока тая история във времето... Давай да се виждаме и да си кажем каквото имаме: право куме - та в очи...  Grinning
Днес метнах и багажите (моите и бебешките неща) в две отделни чанти, та отсега нататък вдигам крака на табуретката срещу компа и чакам... да се почне. Е, не че баткото ме оставя за дълго в това положение - с вдигнатите крака... ама... колкото - толкова... Всъщност това е другата ОГРОМНА причина, поради която вече лелея да съм небременна и родила. Предпочитам да съм с две малки деца в околовръст, но с нормалната си жизненост, подвижност и работоспособност, отколкото с едно почти тригодишно човече, с което трябва да се тича, скача, боричка и... дори за най-малкото нещо да се задействам с лекотата на мечка в средата на зимния си сън... УФ.  Crossing Arms

Но пък - както казах и наскоро из някоя от темите (ами тъй де, не се сещам кога последно съм писала) - аз съм с настройка за раждане между 10-о и 20-о число, така че (реално погледнато) имам още само 2-3 дни...  bowuu Пък да видим дали няма да станат и 20.  Laughing

***
Да се включа по някои от обсъжданите теми - за АМ - предния път аз биберон нямах подготвен, какво остава за АМ. На малкия лакомник му бях и биберона и манджата, макар че в началото съвсем определено кърмата не достигаше, синът ми изкара и жълтеница, която го приспиваше на петата минута от кърменето, та се будеше през час - вечно гладен, но след първия-втория месец нещата съвсем се орегулираха. Кърма си имах достатъчно, с кърмене изкарахме почти до втората годинка, та сега не мисля предварително да се настройвам за проблеми в тая насока. Ако се появят - магазини и избор на марки АМ бол. Отделно, да вметна, че даже и шише за вода не ми се купуваше, тъй като децата на изключително кърмене нямат нужда от допълнително вода, но пък - от друга страна - може да се наложи я чайче срещу колики, я нещо друго от сорта да дам... та... шишето все пак влезе като част от бебе-подготовката.

bibilyana - питаш за мокрите кърпички. Моето бандитче имаше много чувствителна кожа - не можехме да се отървем от обриви (заради тях и никога не съм използвала никакво масло или мляко за тяло, само преварен зехтин) - и аз реших да преустановя почистването с мокри кърпички. Минах на вариант или подмиване, или изтриване с бархетени кърпички (от напарчетена пелена). Малко древно и по-трудоемко, но аз си бях свикнала - парчетата ги напоявах с топла вода, изтривах хубаво, после подсушавах, а използваното парче веднага накисвах. В края на всеки ден перях използваните парчета, след изсъхване ги гладех - и отново бяха готови за употреба.
Разбира се - друго си е по метода ползваш-хвърляш, но в крайна сметка - кой каквато система си създаде...  Peace

***

И накрая (но не на последно място!!!) - ДОБРЕ ДОШЛИ ОБРАТНО ТУК НА ВСИЧКИ РОДИЛИ И ПРИБРАЛИ СЕ У ДОМА МАЙЧЕТА! (И особено на *starlet*  Wink  - значи можело и да не е толкова страшно раждането, а?!?! Истински се радвам, че този път спомените ти ще са различни от предходните! Както и за това, че успешно се кърмите с юнака Борис... Simple Smile )
И да пишете, ей!!!!  Hug
Виж целия пост
# 314
Честито и от мен на всички нови мами! Да си гушкате и гледате най- здравите бебоци Simple Smile
Да се включа и аз по обасъжданите теми Wink Относно АМ не съм проучвала въпроса, но мисля да взема една кутия на Аптамил за резерва и се надявам да си остане неразпечатана. Ей тка, за зор заман дето се казва  Peace Памперси сме вззели на Памперс за начало, а в последствие ще преценим, евентуално ще минем на друг вид (по-евтини надяваме се). Това бебчо ще си го покаже Wink А за мокрите кърпи личното ми мнение е, че те са екстра за навън, по време на разходките. За вкъщи на мен най- удачно ми се вижда да се измива дупенцето на течащата водичка на бързо. Варианта със забърсване не ми се вижда достатъчно хигиеничен. А и така на чешмата- дупенцето според мен е най-лесния и бърз начин Wink И все пак това са си моите виждания по темата, всяка майка знае най- добре кое е най-доброто за нейното бебче Simple Smile
Късмет и леко раждане на всички, на които им предстои  Peace Аз вече тръпна очакване, надявам се да е др. седмица, но да видим ...  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия