Спешна педиатрична помощ в София-къде?

  • 21 686
  • 21
# 15
ketballu благодаря за отзивчивостта и готовността да обясняваш.Бих искала да споделиш какво може да се направи като първа помощ вкъщи когато детето направи пристъп било от ларингит или др.За съжаление това се случва предимно през нощта.
Ние имаме горчив опит с това,когато сина ми беше на 5 мес. и единственото място,за което в суматохата се сетих беше Токуда.Не искам отново да бъда там и затова ми е интересна информацията за другите спешни кабинети.
Виж целия пост
# 16
Да, паниката ме подведе.Даже ние с баща му, като възрастни не ни се е налагало да ползваме такива кабинети, за това реших, че трябва да отида в спешен кабинет. От педиатърката иначе съм много доволна. Тя още на сутринта по телефона ми каза какво му е на детето и, че въобще не сме за болница. Сигурно и в болницата го знаеха, но "докторката" след 20 минути звънене на звънеца, на иначе спешния кабинет, направо си дойде с болничен картон и попълни имената на детето преди да кажа изобщо какво му е. Уж го приеха, като спешен, а "докторката", каза баща му да отиде до педиатъра сутринта и да донесе направление за хоспитализация, т.е. все едно измисленото заболяване е установено преди това и в болницата постъпваме за лечение.Защото като те приемат като спешен, направление не се иска.
Вкарват здрави деца, хем да не се занимават с тях, хем да си взимат парите по измислени от тях пътеки.
Всичко което тогава се изписа и изговори за 3та градска си беше чистата истина, да не кажа, че по медиите много неща бяха спестени.
Иначе даваш много полезна информация в темата, за което много ти благодаря!
Виж целия пост
# 17
Мили майчета, питате за ларингита. Ако чуете детето да се буди по малките часове с дрезгава, лаеща кашлица,дразнеща и почти непрестанна, става дума точно за това. Първа мярка- изнесете детенце на балкона,добре увито в одеялце, ако времето е студено-още по-добре,само да не е под 0 градуса,тогава отворете прозорците широко. Ако имате домашен инхалатор от типа на небулайзерите(разпрашители),веднага го включете с доза физиологичен серум и направете инхалация. Би трябвало да се успокои детето дори само от студения въздух, но все пак наблюдавайте дишането. Ако ви се струва, че гръдната стена се люлее, че хлътват ямките под ключиците- в колата и в болницата. Там ще преценят дали се нуждае от допълнително лечение и за какво точно става дума. Ако детето прави няколко пъти през сравнително кратки интервали такива пристъпи, непременно се консултирайте с детски пулмолог, който да наблюдава детето. Личният лекар може да е много добър и внимателен, но това си е работа за специалист, особено при повтарящи се епизоди. Ако от 5 месечната възраст на детето ви не е имало повторение на пристъпа и сега е на 2-3, може би всичко е минало, но нека го следи специалист,ако не е така! Единственият спешен кабинет за такива заболявания е на Първа детска пулмологична клиника в Александровска болница, нашият в педиатрията няма статут на спешен. Въпреки това не сме оставили никой ларингит без лечение:))
Виж целия пост
# 18
Относно фебрилните( при висока температура) гърчове-те могат да бъдат провокирани и от рязко сваляне на температурата, не само от рязко покачване, за това като първа мярка разсъблечете детето и го сложете в хладно помещение. Ако приема добре, може да се сложи в любимата му ваничка за къпане с гумените играчки, като температурата на водата да не е по-ниска от 37 градуса, може постепенно да се разхлажда. Употребата на лед е описана в горните постове. Хексалгинът на капки най-добре сваля много високата температура, но ако детето повръща-свещичка Ефералган по килограмите и физикално охлаждане. Ако все пак детето получи фебрилен гърч, ОБЪРНЕТЕ ГО НАСТРАНИ И НЕ БЪРКАЙТЕ В УСТАТА ДА МУ ВАДИТЕ ЕЗИКА! Фебрилният гърч обикновено преминава без лечение за 2-3 минути. Склонността към фебрилни гърчове намалява с приближаването на седмата година и съзряването на нервната система. Обикновено от фебрилен гърч последици няма, когато единствената причина е възрастта на детето и високата температура. Ако ви се случва за пръв път, добре е да сте в болница под наблюдение. Когато лекарите преценят, се прави ЕЕГ, за да са сигурни, че няма проблеми.
Виж целия пост
# 19
Здравейте! Искам да благодаря на Ketballu за полезната тема. Ходили сме по много спешни отделения и никой не ми е казл, че има спешен пулмологичен кабинет.
Виж целия пост
# 20
Здравейте! Искам да благодаря на Ketballu за полезната тема. Ходили сме по много спешни отделения и никой не ми е казл, че има спешен пулмологичен кабинет.
Здравейте!тези дни се канех да пиша, че май са им отнели статута на спешен, като в Педиатрията. Което означава доброволен труд за нас.  Но няма да ви върнат и ако детето Ви е за приемане в болница с ларингит, бронхиолит или пневмония, ще го приемат веднага, без препращания,както и в Педиатрията...ако има места. Ако няма, няма да бъдете оставени да се оправяте сами. Същото се отнася и за Окръжна, и за всички градски болници с Детско отделение-за споменатите заболявания и ако детето не е под 30 дни. Голямото предимство за децата в Първа пулмологична клиника е, че там работят лекари със специалност "детска пулмология". Бъдете здрави:)
Виж целия пост
# 21
Благодаря Ви Кетбалу за полезната информация!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия