Занимания с 8-месечно бебе - 2

  • 23 653
  • 737
# 690
Ааа, аз сиренето го планирам към зеленчуково пюре, че глутенът ще е после.
Не иска ли да яде каши, че се чудиш какво да даваш? Не знам какви може да яде, но има от просо, спелта, ако не си давала?

Павчо през 1 час се размърдва и проплаква, понякога за малко и заспива, понякога за повече.
А снощи се събудих с адска болка отстрани под слепоочието, все едно някой ме ударил с чук! Боля, боля, мина ми, обаче сега го чувствам точно като след удар, лека, тъпа болка. Мъжът ми не си спомня да ме е ударил случайно, аз също и изобщо не знам откъде ми е дошло, но го усещам сега...  newsm78 Предната вечер ме събуди адска болка пък в корема, кръста си ме боли вече постоянно, общо взето съм развалина. Crazy
palomax и аз така съм чела, ама а, де Simple Smile Ще питам пак за всеки случай.
Виж целия пост
# 691
Тони, от какво да се запече, тиквата е разхлабваща, картофът регулира, няма страшно. Оризова каша хапва ли? Ако хапва, давай нея. Аз толкова дълго карах само на оризова, че накрая му писна на детето и започна да мрънка, та вече внасям разнообразие с овесена и пшенична.  Laughing

Палома, може да не ѝ се спи? Кица вчера си пропусна предиобедната дрямка, щото чисто и просто не желаеше да спи. Насила хубост не става, оставих я да вилнее. Но вечерта се беше уморила като куче направо, едва сварих да я нахраня.

Абс, стареем, стареем. Мен ме въртят коленете, почнах да правя гимнастика с клякане, че да мога да смогвам в игрите с Кица.  hahaha
Виж целия пост
# 692
abs,напротив хапва каши,но незнам кои не са газообразуващи и щадящи стомаха,освен ориза. newsm78
ИрПуц и аз давах оризова каша повече от 2 месеца.След нея Елда ,овес и пшенична спелта,но и трите май дразнят стомаха и са газообразуващи. Thinking
Виж целия пост
# 693
Добро утро!

Ние вчера бяхме на гости. Скоро не бяхме излизали сами. Беше много хубавооо.. Обаче бабата се видяла в приключение с Ани. Тъкмо на детето му се доспало и да го оправя за сън, токът изгаснал и Анито като се разревало няма спиране. 40 мин плакала докато заспала, майка ми в тъмното немогла да и направи млякото, нито да и смени памперса. Но после си заспала добре, само веднъж се събуди да яде.

Магнет , Жожо бързо да оздравява!

Тони, аз редувам различни каши , досега само веднъж слива съм слагала в елда, газове не съм забелязала да има, но всеки организъм си е индивидуален. По принцип елда, овес, просо е хубаво да има в менюто на захранващото се бебе, защото предотвратяват запека.
Виж целия пост
# 694


Добро утро!
Днес се чувствам значително по-добре,след вчерашния гаден ден. ooooh! Само носът ми тече.
Магнет,дано се оправи бързо Жожо.Какви капки му капеш?При нас май се размина с еднократната температура.Много ме беше страх да не я заразим.Може баща му да го е заразил,ако ходи на работа.Не е задължително и той да е бил болен,а само да е донесъл вируса.
Палома,при нас преди обяд сънят май започна да отпада.Както винаги към 10ч. я слагах да спи,но забелязвам,че от няколко дни не желае да спи и го пропуска. Rolling Eyes
Тони,давай си й оризова каша,след като другите й действат така.Ние сме само на такива,сменям различни видове плод.Смятам,че с другата храна й предлагам достатъчно разнообразие.Попара не се въвежда,след като си въвела поотделно компонентите-глутен и млечни.Даваш си директно цялата доза.На мен ми казаха,че трябва да достигне 3-4 сухара,толкова и ядем-4 сухара.
абс,и аз понякога така се чувствам-всичко ме боли и сякаш ще се разглобя.Мисля,че е от постоянното тичане след малките по цял ден.Всяка сутрин се будя с болки във врата,мисля да сменям възглавницата.Болки в кръста имам от време на време,но все пак по цял ден я вдигам да я връщам от не знам си къде... Hug
Пуц,спахте ли?
Мама на Ани,имали сте приключение.Горката ти майка. Grinning Как изкарахте на гостито?
Тази вечер се наспах.Сякаш усети,че снощи ми е дошло в повечко и се кротна.Събуди се към 4 и 30ч. за мляко и спа до 7.30ч.Вчера беше някакъв ад-всичко ме болеше от настинката,а тя се вреше по всевъзможни места и ходя да я връщам.. ooooh! Към 15ч.,когато мъжът ми се върна от работа,направо истерясах.Викам му "Взимай я,че вече не мога да я гледам."  Laughing
За капак на обяд не хапна нищо,а бях й приготвила такова хубаво пюренце. Rolling Eyes
Вчера падна много гадно-хванала се за покривалото на спалнята и се набира да стане.Изправи се на колене и се хвана за самата спалня,но не успя да се задържи дълго на крачка и тупна назад.Поплака малко,но се успокои бързо.Ужас...В момента лиже стъклото на вратата и се залива от смях. Crazy
Хайде да отида да си допия кафето.  bouquet
Виж целия пост
# 695
Добро утро  Hug Hug Тази нощ мина добре  Laughing Laughing
Момичета извинявам се ако вече сте говорили за това,но искам да дам елда на Владис но се чудя дали готова да взема или да си я направя сама  Hug Hug
Виж целия пост
# 696
Клавде,каша елда на Хип е много хубава.Има само елда и елда с плодове(ябълка и банан).Иначе съм виждала и елда на зърна,трябва ти да я вариш и пасираш,но май е по-тежка за коремчето.

Пуци,Пупи,спеше й се и то много,спа час и половина,просто напоследък много нервничи и мрънка и всичко става много трудно.Събужда се рано,недоспала и е много лошичка Laughing
Виж целия пост
# 697
Уф, да, много са криви като са недоспали.

Пупи, а така, бързо оздравявай! Кица спа, да, след като събори една торба с дрешки за следващото бебе я заварих блажено спяща насред чорапките.  hahaha

Тони, не знам за газообразуващи, при нас няма проблеми с никоя от кашите. Може би докато свикне стомахчето ги приема така или си е някаква особеност.
Виж целия пост
# 698
Добро утро!
Пупи,мерси за кафето и се радвам,че си по-добре  Hug
Магнетче,как е Жорко,как изкарахте нощта?Знам,колко са тежки нощите като са им запушени нослетата  Cry сигурно знаеш,но да кажа-ако можеш го остави да спи леко под наклон,главата да му е по-високо,дано бързо отминава  Hug
Тони,да ти кажа и аз днес ще дам попара,сирене съм давала козе,само маслото ще е ново,споделяй отзиви после  Grinning
Относно газообразуващите,си мисля,като Пуц,защото и Янис беше така-пръцкаше от всяка храна в началото,а за едно пръцване ореваваше света  Wink Но сега явно стомахчето му свикна и не е така  Rolling Eyes
Пуц,Паломакс,благодаря ви  Hug Hug Hug

Виж целия пост
# 699
Хммм, абе да ви кажа и Павката пръцка шумно следобед. Laughing Но пък не съм обръщала особено внимание на това. Да не го мъчи корем пък през нощта? newsm78 То  менюто му не е особено разнообразно, та ще трябва да се понапъна да разбера от какво така пръцка. И аз давам само оризова кашичка все още, само добавям различно плодово пюре.
Виж целия пост
# 700
Абс, те стомашните мъки нали лесно се познават - присвиват крачета към коремчето. И то къркори.  Laughing
Виж целия пост
# 701
Здравейте и от мен!
И понеже винаги доста окъснявам, и все се включвам по обяд, Пупи вече е сервирала кафето. Та от мен тогава един обяд  Laughing


Аз нещо май се разболявам  Confused Боли ме глава, гърло, кашлям... Да съм солидарна с Пупи  и Жорко Grinning
Магнет, какъв аспиратор за нос ползваш за малкия?
Клавде, и аз мисля, че купешка каша от елда е по-добрия вариант. Иначе е много връткаво. Имай предвид, че въпросните каши на Хип за безмлечни
Виж целия пост
# 702
Еееех,Мели,лигите ми потекоха,хем не съм по месото  Laughing И за това нашия обяд ще е една чиста попара  Mr. Green
Да се оправяш,не е позволено повече болни  Naughty  Hug
Янис,като пръцка се напъва и прави гримаси,ако е нощно време в повечето случаи изревава и после се чува пръцкането .
Виж целия пост
# 703
И Ани се е разпръцкала тези дни. Но това е защото готвих  грах и вече два дена го ядем и горкото дете.
Елдата на Хипп е най-хубавата каша според моето дете.Според мен пръцкането идва от пюрето в кашата, плодовете ферментират в червата, когато са върху другата храна и образуват газове.
Магнет как е Жожо, на Ани като и беше запушено нослето кашляше много страшно и хрипаше. Ужасно е!
 И мен ме болят разни части на тялото особено кръста и гърбът.
Виж целия пост
# 704
Здравейте,влизам набързо...нощта беше тежка,сложих го да спи на моята възглавница,иначе не може да диша,само се дави в сополи, днес е пак така,водих го до педката-вирусна инфекция, давам му имунокинд,зиртек,сокчета,редовно смукане на сополи и капя виброцил...иначе няма температура,яде като змей със завиден апетит-всичко!закача се,но е леко видимо отпаднал...гушкаме се плътно като спим и така ..яко сополи само,ама яко ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия