Обичам Топлофикация

  • 67 516
  • 750
# 360
Доста хора /вкл. и аз/ смятат ,че миналия декември си беше по-топъл от този.Вчера Фандъкова каза,че са назначили ревизия на топлофикация ,заради завишените сметки с повече от 1/3 и многото жалби.

Нашата сметка за декември е 100% по-висока от тази за ноември... а декември имахме проблеми с парното и около 10-5 дни се отоплявахме на ток... Абсолютно нереално и не в ред са нещата и смятаме да платим след отчитането на третия месец, когато излязат изравнителните сметки.
Виж целия пост
# 361
Здравейте, има ли някой, който не е плучил сметка за декември все още? В сайта на Топлофикация ми стои 0.00 лв. Само да уточня, че блокът ни е на месечно отчитане, но ноември не бяхме отчетени. Възможно ли е да са ни начислили двойна сума за ноември и сега с изравнение да става 0?
Виж целия пост
# 362
Би трябвало.
А и са добавили нещо отгоре заради празниците и "по-студения" декември тази година спрямо 2011  Laughing

Мерси! Явно за всички по малко, но от сърце. Simple Smile
Виж целия пост
# 363
Кажете тази такса мощност всеки ли я плаща и въз основа на какво се начислява , хора , които изобщо не ползват топла вода и парно трябва ли да я плащат ?
Виж целия пост
# 364
Кажете тази такса мощност всеки ли я плаща и въз основа на какво се начислява , хора , които изобщо не ползват топла вода и парно трябва ли да я плащат ?

Тази такса, според мен, е за общото затопляне на сградата, тръбите са вградени в нея и като минават затоплят стени и т.н. Така Т без никакво отопление в топлофицирана с града, е значително по-висока от тази в нетоплофицирана. Вкъщи, например, се топлим само така, парно пускаме в студени зими като предната, иначе не е нужно.
Разбира се всяка сграда е различна и не всички са така топли, но пак ако се сравнява конкретната сграда без и със тези общи части, ще има разлика от определени градуси.

Така че въпросната такса се дължи, независимо дали си пускал твоите радиатори, тази енергия е отишла в апартамента. Нещо като данъка, и да не го ползваш, пак трябва да платиш  Mr. Green
Изчислява се на база големината на апартамента.

Иначе би било прекрасно да не я плащаме, отоплението при нас ще е безплатно, при други за вдигането на 3-4 градуса - минимално Simple Smile но не вярвам някога да я махнат.
Виж целия пост
# 365
При нас абсолютно необитаем тристаен - 35 лв. - само за сградна инсталация  за декември Mr. Green
Виж целия пост
# 366
При нас абсолютно необитаем тристаен - 35 лв. - само за сградна инсталация  за декември Mr. Green
Вие сте добре-при нас за същия дължим 50 лв.А тръбите са ледено студени.Поне да бяха леко топли да сушат панела...Добре,че преди години махнахме радиаторите да не плащаме сега и за отчитане на топломери,а само за посещение на "счетоводителите"по 10 лв.  ooooh!
Виж целия пост
# 367
Току що си получих сметката за декември и побеснях!!!! Увеличение от 54% спрямо миналия декември. За миналия отоплителен сезон имаха да ни връщат - тоест сметката ни е била повече от точна, че дори и завишена с малко. От години отопляваме целия апартамент - демек не е да сме пуснали още един радиатор, защото просто нямаме повече стаи. Тази година Топлофикация  правиха ремонт и сменяха тръбите в нашия квартал и ги побърках от жалби, защото държаха трапове по 30 метра дълги необезопасени. Преди месец им подписах протокола, че нямам забележки. От лятото до сега не съм ги оставяла на мира. Сега явно отмъщават тези.... (всяка точка е по една тежка и гадна обида!)! Тоя ремонт според тях щял да ни занижи значително сметките, тъй като щели да се намалят топлозагубите. С колко ли щеше да ми е увеличена сметката ако го нямаше не ми се и мисли, щом това е понижената сметка!
Написах им мейл да искам обяснение и ги уведомих, че спирам да плащам и ще ги съдя за саморазправа. Те не могат да докажат, че апартамента ми е пораснал, а имам доказателства, че съм топлила целия апартамент миналата година, както и тази, както и топлим целия апартамент от 10000000 години. Публикували са анализ в сайта си, че 4% можело да имат увеличение с над 30% ма къде са 30, а къде 54!!!!! Направо място не мога да си намеря от нервите, дето ми вкараха. Направо си заслужават участа, дето ще ги сполети скоро, а именно и такива като мене, дето досега не са им дължали и стотинка да спрат да плащат и да ги пратят там, където им е мястото (на майната си!!!). Писах им да ме съдят ако искат. Няма да платя докато не ми пуснат кредитно известие. Плачат за дело тея и то много плачат... От утре ги подпуквам пак с жалбите във всички институции...
Виж целия пост
# 368
..От утре ги подпуквам пак с жалбите във всички институции...
smile3501
Само така, да ги засипем с жалби,та да се осъзнаят малко.
Виж целия пост
# 369
katia13 , то проблемът в тая скапана държава е, че за да ти разгледат жалбата трябва да имаш първо жалба в топлофикация, на която да ти е отговорено. Демек аз трябва да пиша на крадците и да ги питам защо  крадат. Крадците естествено ще отговорят, че не крадат (1 месец) и след това чак е жалбата към КЕВР (отговор 1 месец). Патологичните крадци никога не си признават  Mr. Green. Обяснението е в учебниците по психоложгия, но за съжаление няма как на топлофикация да се постави законно диагноза. Омбуцмана ще си го премести в другия крачол (без извинение). Комисията за защита на потребителите не разглеждат жалби към Топлофикация.  Столична община изпраща към Топлофикация, защото си били самостоятелно дружество и така - параграф 22. За да има смисъл трябва да се заведе дело - държавна такса, хонорар на адвоката, излизане от работа поне 5 пъти. Делото ще се точи осурнайсе години. Така е в нашата родна мила картинка. Единствения изход от патовата ситуация се нарича Терминал 2. Казвам го като минала по този път преди години (пак същите хубостници ми надписаха 2 пъти по 200 лева - единия път ме удариха в топлинните единици, а след като се разбра, че съм се усетила ме удариха във водата. Просто старото показавние на водомера просто изчезна и искаха да платя водата за .... 5 години, която естествено вече е платена веднъж... Тогава стигнах и до Миглена Кунева - беше еврокомисар в брюксел още и резултата е едно голямо нищо... Върнаха ми 200те лева, защото била станала "техническа грешка". В българия кражлата се нарича просто техническа грешка и толкова... Наказани... естествено няма...
Виж целия пост
# 370
А как стои въпроса с новите топломери с радио отчитане? И там ли има нереално високи сметки?
С тях ще има ли изравнителна сметка, всеки месец ли ги засичат?
Виж целия пост
# 371
А как стои въпроса с новите топломери с радио отчитане? И там ли има нереално високи сметки?
С тях ще има ли изравнителна сметка, всеки месец ли ги засичат?

Доколкото разбрах, за да има радиотчитане, то цялата сграда трябва да е с такива измервателни уреди. Ако само ти си сложиш у вас такива, няма да ти ги отчитат дистанционно, ами ще идват да ги гледат така, както на твоите съседи.
Виж целия пост
# 372
По-скоро дали тук има съфорумци, които живеят в такива сгради. Дали нещата със сметките са по-добре, отколкото на база?
Виж целия пост
# 373
Здравейте .Ние сме с топломер Мултикал 402 .По характеристиките му в нета /изчетох цялото упътване/ не съм много сигурна,защото има различни серии от този модел и не схванах нашия от кои..с дистанционно или не.Но на събранието ,когато решаваха в блока какви да се слагат казаха ,че са с дистанционно.ОБАЧЕ ,тъй като има около 20 апартамента ,които са с пломби /без топломери т.е. необитаеми/ ,вероятно това е причината да не ги отчитат дистанционно,а и така или иначе трябва да дойдат за водата по водомерите..
Но сметките са със сигурност завишени с около 45% отгоре при нас.Казвам го защото съм си засекла мегаватите,звъняла в топлофикация и знам колко са ми начислили за топлоенергия и колко сме изхабили./изгабени под 80лв .. седемдесет и няколко ,начислени 135 ..само за парното - обяснение с водата,със сградната..с това че е ненаселена,малко ползватели..,че щяло да има контролно отчитане и да се коригират евентуално.На другите съседи незнам как са,защото не са дошли фактурите,а аз си я проверих по телефона /.След контролното отчитане ,взависимост има ли корекция или не ще мога да ви кажа - реални ли са отчетите или пак си намират начин да ти товарят сметката. Колкото и логично да им звучат обясненията Laughing.
Богиня ,може и така да е.Аз не хвърча в облаците,че като пусна жалба и ще дотърчат да правят проверки ..ще се извинят и пр.  Laughing.Не се заблуждавам .Но поне ще съм казала мнението си.А така, ако си мълча ,все едно се съгласявам с хитринките им и си затварям очите.
За дело бих говорила ,ако е много сериозно положението.На този етап по-скоро бих се отказала от услугите им ,ако сметките се окажат все така високи.
Виж целия пост
# 374
katia13, аз ще ги засипя с жалби  Mr. Green, макар да зная изхода от тях. Просто го правя само с ясното съзнание, че го правя само за да им е гадно.
Другото, което ще направя днес е да си пусна молбя, че потреблението вече ще ми е 0 и ще си плащам сметката на края на отоплителния сезон. Между другото.... миналата година сметката ми за октомври беше увеличена с 64% спрямо по-миналата (беше 255 лева!). След скандал в Бруната някак сами ми намалиха базата като на края на годината пак имаха да ми дават, но не и 64% върху общата сума ми някъде около 0,5% от цялата сметка. И понеже тая година пак става същото като миналата та се сетих за вица за стария кръчмар
Идва сметката на някакви хора в ресторанта и те почват да я гледат - пиле, салата, ракия, безалкохолно и накрая пише АМ - 10 лева. Викат кръчмаря да го питат какво е това АМ, а той свива рамене и казва "Миииии, Ако Мине"...
Та и работата на топлофикация същата.
Между другото нали от януари падала цената на парното... Явно искат да ни кажат, че декември са ни топлили, топлили някъде към половината от общата ни годишна консумация....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия