Обичам Топлофикация

  • 67 499
  • 750
# 450
Здравейте, искам да попитам може ли да се проследят стари плащания към топлофикация, както това може да стане при ЧЕЗ например. Бих искала да проверя миналата година за декември колко съм платила, за да направя сметка тази година как се движим след увеличенията на цените. Влезнах в сайта на дружеството, но такава опция не открих, а може и нещо да пропускам. Благодаря, Ви!
Виж целия пост
# 451
Кажете ми какво да ги правя тез от Топлото...сметка тоя месец 60 лв за тръби и топла вода Shocked ...

Топлата вода предпоплагам е 20-25 лв. и още 35 за отопление... на мен ми се струва съвсем нормално, а и все пак е прогнозна.

katia13 , това със заявлението за намаляване на база и кубици ставало с 3 подписа от 3ма съседи. Защото се предполага, че ако ти заявиш 0, но все пак ползваш в сезона трябва да го плащат твоите съседи, а на изравнението ти да даваш, а те да си вземат парите обратно. Т.е. съседите ти трябва да са съгласни на тая схема... Измислили са го гадовете...

Правила съм го за клиент. Установих, че никой не проверява дали тези подписи са истински!  Crazy можеш да напишеш имената и да им драснеш сама по един подпис...

Здравейте, искам да попитам може ли да се проследят стари плащания към топлофикация, както това може да стане при ЧЕЗ например. Бих искала да проверя миналата година за декември колко съм платила, за да направя сметка тази година как се движим след увеличенията на цените. Влезнах в сайта на дружеството, но такава опция не открих, а може и нещо да пропускам. Благодаря, Ви!

Малко по-назад писах, ето телефона  Peace

...не става с Инфосърф и онлайн проверката, щом са платени. Ние звъннахме на телефона за информация, на него казват тези, които са изплатени  Peace

Ето на тази страница, за всеки район има такъв телефон:
http://www.toplo.bg/kontakti...
Виж целия пост
# 452
Здравей ,от други момичета тук в темата знам ,че са звъняли по телефона и по абонатния номер са им казали колко им е била сумата за декември миналата година.
п.п. Човечето е отговорила Embarassed
  Богиня , на мен ми казаха за заявлението за прогнозния дял да си го изтегля онлайн бланката от сайта на счетоводителя,да си я попълня и да я подпише домоуправител и един съсед.Аз реша ли да сме на бойлер направо ще им кажа ако искат да пломбират водомера  и крана за топлата вода и изобщо да не се пуска.
 От вчера вечерта понеже отново е гореща след разправиите с всички инстанции цял ден  Mr. Green .Та днес идвал техника ,погледнал в абонатното - водата си била на 55гр. Даже портиера го пратил да се качи до нас да ми каже .
Доколкото разбрах е възможно от незатворен възвратен кран да връща студена вода от бойлер по щранга на топлата  Twisted Evil .Ако е така на водомера се начислявало наобратно .. Ето една схема как като изхабиш 10 кубика , да пуснеш от бойлера наобратно да тече студената ..,за да ги намалиш на 5 и да платиш наполовина .Факта ,че при нас се получи след като излчзоха сметките за декември ,ме навява на мисълта ,че не несъзнателно ,а нарочно. Ако такъв съсед ,след обяснения като на мен ,че водата щяла да ни е 15-20 кубика заради топлозагуби ..е решил ,а да пусна наобратно студената /тя е по 3-4лв/ и въпреки ,че ще изхаби 5 кубика студена по тръбите наобратно..  ще му е по-евтино вместо да ги плати по 15-20 лв  Twisted Evil.Нищо ние после ще ги платим и по над 20 лв даже неговите  Twisted Evil .Господ да ги затрие такива.
Сега като говорих с топлофикация и им обясних  ,че вече има топла и най-вероятно е от такъв кран /защото има топла от вчера вечерта ,след като домоуправителя е известил съседите да си спрат крановете ако не са/ .. , техника е идвал днес сутринта ,а водата от вчера си я имаме..значи не е техника да я е оправил ..
та попитах ги има ли как да се хванат такива съседи с липсващ или незтворен кран .Тя ми отговори,че ако нямат такъв кран - специалист на годишния отчет като огледа системата ще разбере.Но ако имат и не го затварят няма как да ги хванем  Shocked .
Още една причина да съжалявам ,че съм на ТЕЦ , с газта нямаше такива проблеми..щото на всички имаше само по един водомер - за студена вода .. ,всеки си имаше газомер и шашми нямаше. ooooh!Аман от тарикати.
Виж целия пост
# 453
Благодаря, Ви момичета! Знаех си, че пропускам нещо. Иначе вчера дойде нашата сметка - 80, 19 лв. с ДДС за апартамент 46 кв.м. Успешен ден на всички.
Виж целия пост
# 454
На гърба на фактурата за декември най-долу има информация за сравнение с миналогодишния, ама е в кВтч  Rolling Eyes

Ако са любезни от районната ви  топлофикация могат да ви извадят "досието" , където е отразено потреблението и сумите ви по месеци/години. Поне така беше преди години  newsm78

На топломерите едната индикация е тазгодишната, а другата - от миналия сезон, третата е номерът на топломера. Е, горе-долу можеш да сравниш как се движите като ползване само в имота.
Аз специално си играя игричката - запиши, за да помниш  Grinning

Всъщност, трябва да черпиш за тези 80 лв. само!
Виж целия пост
# 455
...Значи днес си говорих с някаква по-свестна жена от Бруната, която ми обясни на какво се дължи високата ми сметка....
И аз нацелвам отвреме навреме такива  Laughing
Значи аз съм математик човек, ясни са ми цифрите, но тяхната стъкмистика просто ме уби. Значи миналата година декември съм била на база 539 единици (доколкото схванах това трябвало да е 5,39% от цялата сграда), на края на годината имали да ми връщат, но средно според тях съм ползвала 6,20 от цялата сграда  Mr. Green Mr. Green Mr. Green. Сега имало отказали се абонати (2 апартамента, в които вече никой не живее и предполагам, че наистина са си заявили нулево потребление), та делът ми е скочил на 6,50%. Само дето не схващам ако на 5,39% са имали да ми дават, то как на края на годината се е оказало, че съм използвала 6,20 и не съм имала да давам, а съм имала да вземам Това, което ни остава е само да се пеним по форумите явно.
Това в червеното е абсолютно противоречиво .. и аз със цифрите съм ок и както и да го гледам не ми се вижда логично и възможно.Обясненито с двата апартамента е задоволително ,но не достатъчно за да оправдае завишената сметка -  имайки предвид твърдението в червено.
п.п. колко са имали да ти връщат?тези 539 ед за целия сезон ли са?В киловат/час ли са ..би трябвало? Така лесно можем да сметнем колко ти е бил дела ..на база колко ти е начислено (ед/пари) ,колко върнато (пари)  и да добавим 30 ед отгоре за двата отказали се апартамента ( гледам толкова са ги разпределили за вас)
Виж целия пост
# 456
На нас ни излезе и отчета... Той домоуправителя го прави (замерванията) и носи в топлофикация...
И гледам, че за декември топломера е отчел 540 киловатчаса (където имахме проблеми и сме ползвали 20тина дни парно), а за декември.... дръжте се... 2000! А тогава ползвахме само 10 дни парно и останалите се топлихме печка (просто защото имаше някаква драма с инсталацията и парно ня-мах-ме)..... Ще припадна просто.
Виж целия пост
# 457
На нас ни излезе и отчета... Той домоуправителя го прави (замерванията) и носи в топлофикация...
И гледам, че за декември топломера е отчел 540 киловатчаса (където имахме проблеми и сме ползвали 20тина дни парно), а за декември.... дръжте се... 2000! А тогава ползвахме само 10 дни парно и останалите се топлихме печка (просто защото имаше някаква драма с инсталацията и парно ня-мах-ме)..... Ще припадна просто.
как така за декември хем 540 хем 2000 ..да не би едното да е за миналата година..или за ноември?
Нямате ли топлинен счетоводител.За пръв път чувам домоуправител да измерва , да носи данните и да ги признаят  newsm78
Виж целия пост
# 458
katia13 , това със заявлението за намаляване на база и кубици ставало с 3 подписа от 3ма съседи. Защото се предполага, че ако ти заявиш 0, но все пак ползваш в сезона трябва да го плащат твоите съседи, а на изравнението ти да даваш, а те да си вземат парите обратно. Т.е. съседите ти трябва да са съгласни на тая схема... Измислили са го гадовете...


Нека пробва. Аз си намалих кубиците от 6 на 4, без подписи и без проблеми...
Виж целия пост
# 459
На нас ни излезе и отчета... Той домоуправителя го прави (замерванията) и носи в топлофикация...
И гледам, че за декември топломера е отчел 540 киловатчаса (където имахме проблеми и сме ползвали 20тина дни парно), а за декември.... дръжте се... 2000! А тогава ползвахме само 10 дни парно и останалите се топлихме печка (просто защото имаше някаква драма с инсталацията и парно ня-мах-ме)..... Ще припадна просто.
как така за декември хем 540 хем 2000 ..да не би едното да е за миналата година..или за ноември?
Нямате ли топлинен счетоводител.За пръв път чувам домоуправител да измерва , да носи данните и да ги признаят  newsm78

Ох, объркала съм се - 540 е за ноември, 2000 за декември. Просто ги мерят в началото на месеца.
Ами може и да имаме, или на 3 месеца те да идват и да си сравняват....... Май е така всъщност. И после се вижда ако има да се връща или доплаща нещо.
Но ми е адски странно как топломера ни е отчел 3 пъти повече от ноември, при положение че ноември ползвахме повече парно.
Виж целия пост
# 460
Значи аз съм математик човек, ясни са ми цифрите, но тяхната стъкмистика просто ме уби. Значи миналата година декември съм била на база 539 единици (доколкото схванах това трябвало да е 5,39% от цялата сграда), на края на годината имали да ми връщат, но средно според тях съм ползвала 6,20 от цялата сграда  Mr. Green Mr. Green Mr. Green. Сега имало отказали се абонати (2 апартамента, в които вече никой не живее и предполагам, че наистина са си заявили нулево потребление), та делът ми е скочил на 6,50%. Само дето не схващам ако на 5,39% са имали да ми дават, то как на края на годината се е оказало, че съм използвала 6,20 и не съм имала да давам, а съм имала да вземам Това, което ни остава е само да се пеним по форумите явно.
Това в червеното е абсолютно противоречиво .. и аз със цифрите съм ок и както и да го гледам не ми се вижда логично и възможно.Обясненито с двата апартамента е задоволително ,но не достатъчно за да оправдае завишената сметка -  имайки предвид твърдението в червено.
п.п. колко са имали да ти връщат?тези 539 ед за целия сезон ли са?В киловат/час ли са ..би трябвало? Така лесно можем да сметнем колко ти е бил дела ..на база колко ти е начислено (ед/пари) ,колко върнато (пари)  и да добавим 30 ед отгоре за двата отказали се апартамента ( гледам толкова са ги разпределили за вас)
Никой не ми казва дали за целия топлителен сезон миналата година съм била на 539 единици, но за декември потвърдиха и от топлофикация и от Бруната. Предполагам, че целия сезон съм била на една база. Надали някой ми я е увеличавал през сезона. Имаха да ми връщат към 30-40 лева, което е незначително. Т.е. сметката ми е била абсолютно точна. Т.е. 539 единици са си били идеални. Как са скочили на 620 единици в края на сезона, че и на 650 евиници тоя декември историята мълчи. Просто пълни изроди... Да ги вземат мътните просто.
Виж целия пост
# 461
И аз отново тук.
Преди време звънях къде ли не , че парното е много слабо. Бяха го пооправили , поне така ми се струваше. Но сега забелязвам , че от 3-4 следобед до към 12 е силно , а след 1 -2 вечер направо са си студени радиаторите. Вече не знам на кого да звъня. Някой има ли идея на какво може да се дължи.
Имаме абонатна която е в другия вход.  А сега два дни като на вън е около 10 градуса, радиаторите са съвсем леко затоплени. Накрая да не се окаже да имаме мега големи сметки за супер слабо парно.
 newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 462
Нашите радиатори са с термоглави и като се покачи температурата в помещението ли ..или като се нагреят главите /не ми е ясен механизма им на работа/ ,но радиаторите сякаш се "изключват" т.е. стават хладки .Сигурна съм ,защото отворя ли врата на балкона да влезе студен въздух веднага се затоплят.
Освен това новите абонатни станции имат датчици за отчитане на външната температура и регулират подаването на топлина - при по студено повече топлина..при затопляне навън помалко съответно подават топлина.Същото знам ,че се прави и на местно ниво в тецовете.Регулират градусите на самата вода взависимост от околната температура навън.
Обаче това не би обяснило изстиване на радиаторите късно вечер или нощем ,когато всъчщност е по-студено.
Ето нашите на 3 цял ден днес слънце и са студени почти,ако отворя обаче се затоплят сами без да пипам крана.А нощем и без да отварям са си горещи на същата степен. Според мен звънни и питай ,защо нощем са ви студени...да не би някой да краде /ако не сте с външни топломери/ и да пуска радиатори само нощем,за да не усетят съседите.
Виж целия пост
# 463
И аз отново тук.
Преди време звънях къде ли не , че парното е много слабо. Бяха го пооправили , поне така ми се струваше. Но сега забелязвам , че от 3-4 следобед до към 12 е силно , а след 1 -2 вечер направо са си студени радиаторите. Вече не знам на кого да звъня. Някой има ли идея на какво може да се дължи.
Имаме абонатна която е в другия вход.  А сега два дни като на вън е около 10 градуса, радиаторите са съвсем леко затоплени. Накрая да не се окаже да имаме мега големи сметки за супер слабо парно.
 newsm78 newsm78 newsm78

При нас беше същото, но с изключението, че и през деня спираше или имаше дни в които не работ Затова декември го спряхме и бяхме изцяло на ток, докато не се оправи проблема.
Моя приятелка, която се занимава с това, каза че проблемите могат да са следните:
-недобре изчислен обем на абонатната
-слабо налягане
-въздух
Виж целия пост
# 464
аз минах ве4е на бойлер март месец ще видим колко се  е  увели4ила  сметката за тока.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия