Последните февруарчета ги чакат нетърпеливите им майчета - 21- ва февруарска

  • 44 372
  • 734
# 375
RS ,по принцип сме с две кучета Лабрадори-майка и син.Майката си е в къщи изцяло.Има си легло предимно спи в коридора иначе си ходи навсякъде.Сега не я пускаме в детската стая ,защото наистина пуска косми.Мъжът ми ги разхожда кучетата аз им чистя.постоянно мета и обирам с гъбата.Кучето е много послушно,ако я повикам идва и подушва бебето,иначе не го доближава.Никак не ми тежи животното,аз си го обичам,тя си е член на семейството.
Виж целия пост
# 376
Ето ме и мен  Peace само където не съм спала цяла нощ...
Кажете ми какво да правя за по-голямо разкритие. Бях до болницата, шийката ми е изгладена идеално, имам малко контракции (от 21:00ч снощи) но никакво разкритие  ooooh! Само се мъча вече близо 17 часа

Ооооо завиждам ти ти поне си у дома Simple Smile Питай ме мен с изтекли води и без никакво разкритие 18 часа докато родя Simple Smile ужааааас! Мен ме накараха да се разхождам в болницата за по-голямо разкритие ...е не стана веднага ама помогна Simple Smile Успех!
Виж целия пост
# 377
Здравей, Atrakcia
Дохранвам с различно количество - понякога изяжда 60мл, понякога 20. Засукването на Борко е добро и той не стачкува, а просто се нервира че намаля млякото. Аз не искам да му давам Ам, но да го оставя да гладува ли? Слагам го на гърдата понякога през час, за момента се успокоява, но само след няколко минути отново търси да яде и тогава съм принудена да го дохраня. Много искам да имам достатъчно кърма, но явно някъде бъркам. След като го нахраня, се опитвам с помпата, но едва покрива дъното на шишето.
Small Sun, това, че се ръководиш по Борко, предлагаш често гърда и следваш нуждите му, е чудесно.
Предлагайки ти варианта за алтернативните начини на дохранване, имах предвид, че храненето от шише може да създаде известни затруднения и ако все пак се налага дохранване, е добре то да бъде  с чашка, лъжичка, пипета, дозатор. Най-важното е бебето да бъде нахранено.

Понякога първите седмици от съвместния живот с новия член на семейството,  могат да са съпроводени с някои предизвикателства за майките, но с напасването на ритъма на двойката мама-бебе,  се преодоляват и остават само приятните мигове  Heart Eyes Няма причина да се чувстваш зле. Може да се опиташ да се отпуснеш преди кърмене, да си мислиш за нещо приятно, което да предизвика приятни емоции у теб и да стимулира рефлекса на потичане на млякото.

Ще се радвам да споделиш как сте  Hug
Виж целия пост
# 378
Ето ме и мен  Peace само където не съм спала цяла нощ...
Кажете ми какво да правя за по-голямо разкритие. Бях до болницата, шийката ми е изгладена идеално, имам малко контракции (от 21:00ч снощи) но никакво разкритие  ooooh! Само се мъча вече близо 17 часа
Намери си някой блок с много етажи и качвай стълбите-колкото можеш повече!
Виж целия пост
# 379
veiana,и аз ти препоръчвам разходки.Стискам палци да родиш лесно и чакаме новини Hug
Виж целия пост
# 380
Ето ме и мен  Peace само където не съм спала цяла нощ...
Кажете ми какво да правя за по-голямо разкритие. Бях до болницата, шийката ми е изгладена идеално, имам малко контракции (от 21:00ч снощи) но никакво разкритие  ooooh! Само се мъча вече близо 17 часа
Намери си някой блок с много етажи и качвай стълбите-колкото можеш повече!
мислите ли, че това със стълбите дава резултат?
отивам на тонове сега и после нападам мола, да се разхождам....
мислех си, че ще родя по-рано, а то дойде март ooooh!
Виж целия пост
# 381
veiana, нещо зачезна от обяд и на ЛС не ми е отговорила Laughing Нещо започвам да си мисля Grinning
Виж целия пост
# 382
Чакаме значи veiana да се отчете... Дано всичко да мине бързо и леко!  Praynig
По моя опит - стълбите не помагат, поне за мен.
RS, как е положението?
skrech, благодаря ти за отзивчивостта!  Hug Честно да си призаная, когато си чувствам гърдите по-празни, не издържам и дохранвам с малко мляко - около 30 мл, които той между другото не винаги изпива. Става дума за 1-2 пъти дневно, главно вечер. Значи да разбирам, че според теб проблем с недохранване няма? Само искам да отбележа, че първоначално беше наддал 300 гр за 6 дни - от изписването. В последствие - 300 гр за 2 седмици. Аз затова реших, че е малко. Казваш да компенсирам с по-често кърмене... Тогава обаче забелязвам, че се получава един омагьосън кръг - суче малко, колкото да си залъже глада, след това примерно нервничи и спира да се храни, след това заспива и да кажем след 1,5-2 часа е пак гладен, но всъщност пак цока малко и пак се повтаря историята. Далеч съм от идеята да го храня по часовник или да спазвам някакъв определен режим - да го държа гладен, но съм забелязала, че когато прави малко по-голям интервал - 2,5-3 часа, вече суче повечко и съответно издържа до следващото хранене - пак след 2,5-3 часа. За нощна пауза за момента и не мечтая. Описаните от теб методи ги прилагам. Купихме и помпичка за нослето, лекуваме го, ходим да му отпушват носа и се надявам проблемът да е наистина в него. По повод на пълненето на памперсите също искам да отбележа, че започна да се случва да не ака на всяко хранене. А преди беше задължително. Е, със сигурност имаме поне 3 наакани пелени на ден и още 3-4 доволно напишкани. Чудя се дали намаляват нааканите памперси, заради евентуален фактор - недояждане, или би могло да се дължи на капките против колки, с активно вещество- симетикон, или пък на пробитика Биогайя?   newsm78
Виж целия пост
# 383
да се отчета и аз: от няколко дни моята красавица тотално отказва гърдата ми,какво ли не правя но явно много бързо свикна на шиши,а почнах шишето първо защото ми се нараниха зърната а после започна много да плаче повреме на кърмене и искаше през 30-40 мин да суче аз и давах но реших да използвам помпата за да видя колко имам и установих че едва 30-40мл изцеждам от 2гърди,и първо дохранвах с около 30-40мл а сега вече и давам веднъж АМ веднъж ИЗЦЕДЕНА КЪРМА.надявам се по този начин да не ми свърши кърмата.трябва да приключвам че големия иска компютъра Laughing
Виж целия пост
# 384
Ех,момичета, февруари свърши вече! Колко мами 2 в 1 останахме? Аз днес бях на преглед- тонове: идеални,води също,плацента узряла, но в състояние да храни бебчето още доста време,контракции и изгледи за раждане никакви с изключение на 2 см разкритие, но вече ми е притеснено,подгонва ме параноята дали всичко е наред  Sad
Тъпия ехограф пък дава термин на раждане 25.02,що за глупости...доктара пък мери,гледа-бебето си отговаряло на възрастта, не съм преносвала...
Виж целия пост
# 385
starlet, и при нас е горе-долу същото положението с храненето. Давам изцедена кърма, но и все още го слагам на гърда и той си изсуква лесното мляко, но от около една седмица насам има моменти, когато пуска гърдата или шишето (значи не е само гърдата) и почва да писка, да се гърчи, да си върти главата и да си опъва краката... След няколко минути се успокоява и може да яде пак. Същевременно си намали количеството ядене наполовина, увеличи броя на хранения и вече не ака толкова често като преди. Даже има пауза от два дена, и днес пак не е акал... В полузаспало състояние най-много яде. Вечер си спи, но през деня почна да надава вой без видима причина. Бих казала, че коликите му намаляха/спряха, но може би сега са такива без много видими симптоми. Може би затова реве. Малко се виждам в чудо, но и това ще мине.  Wink

eeli , настоявай с гърдата. Може да е само период. Не сте само вие така.  Peace

Момичета, вече е 1 март при вас! Дъщеря ми има днес рожден ден. Почерпете се за нейно здраве:



Ха дано да се родят много мартенички днес! Също така ЧЕСТИТА БАБА МАРТА

Виж целия пост
# 386
*starlet* , аз нямам правомощия да казвам дали има недохранване  Simple Smile , само давам информация, че това наддаване си е в норми според таблиците, които ни служат за някакъв ориентир. Прави ти впечатление, че разликата спрямо предишните седмици е голяма, това е възможно да се дължи на разлика в кантарите (когато сте отчели наддаването за 6-те дена след изписването, предполагам сте сравнявали теглото от кантара в АГ при изписването с друг кантар след 6 дена). Напълно възможно е и запушеното носле да влияе и на изсуканото количество мляко, като пречи на бебето да се насуче спокойно, но все пак памперсите продължават да бъдат пълни. И ако урината продължава да бъде почти безцветна, без неприятна миризма, а също и да ака поне по 2-3 пъти на ден кашесто ако, това е добър знак, че бебето се нахрани добре.

 Вечер е по-скоро обичайно гърдите да се усещат по-меки (както и бебетата да са по-нервни). Както защото може да си се поуморила и рефлекса на потичане може да е малко затруднен, така и защото често бебетата в тези часове сучат по повечко и по-начесто, за да "заредят" за една малко по-дълга пауза в сън. В подобни моменти може да кърмиш от двете гърди, да прилагаш компресия(ако не знаеш как, ще обясня), да кърмиш втори/трети път следм малка пауза от 10-20-30 минути.

 Казваш, че ако кърмиш по-начесто, бебето суче по-малко. Всъщност целта е с по-малки дози по-начесто да получи повече мляко общо за денонощие, защото така или иначе бебето нервничи и имаш съмнения, че не изсуква достатъчно мляко. Но ако суче съвсем недостатъчно, може би не е вариант. Все пак ти общуваш с него и познаваш реакциите му и ако не го намираш за работещ вариант, не го прилагай. Ако бебето ползва залъгалка, това може да е причина да суче по-слабо и само да си залъгва глада, защото вече е задоволило сукателния си рефлекс. Ако предлагаш биберон, може да пробваш да го ограничиш и да проследиш дали ще има ефект върху ефективността на сученето.
 А по отношение на неспокойното и евентуално недостатъчно сучене по принцип, кърменето с малки почивки може да даде добри резултати. Като се разстрои, да го успокоиш, като го гушкаш изправено с глава под брадата ти или по ваш начин и след това отново да предложиш, докато не заспи или не пусне сам гърдата спокоен. Атракция е дала чудесни идеи, които могат да ви помогнат за по-спокойно кърмене, независимо от причината за нервниечене. А това(достатъчно изсукано мляко) е основен стимулатор за производството на още мляко.

 За изхожданията, възможно е да имат влияние капките против колики. Ако тези поне 3, които казваш, че има, не са просто зацапване, а поне една чаена лъжичка(за ориентир  Wink ) и е кашесто, това е нормално.
Виж целия пост
# 387
a_tita Съжалявам много  Hug Hug Hug Мойте съболезнования , наистина незнам какво да кажа просто ... Hug Hug Hug
Честито на новите мами Simple Smile На чакащите успеххх
Ох мами ние вече имаме ужасни колики ... Sad дано скоро този период отминее
От вчера давам и Нан понеже кърмата ми намаля за съжаление. Чай пия , течности , овесени ядки , какво ли не ама ,,,файда никаква.
Ние онзи ден бяхме на първата си разходка , Дени спа като пънче и после като папка пак така спинка ,
Честита баба марта на всички ! Да сте живи и здрави  Simple Smile
Виж целия пост
# 388
Честита Баба Марта на всички! Да сте живи и здрави!!!

Аз съм все още 2 в 1, днес съм на преглед в 14.
Виж целия пост
# 389
Честита Баба Марта!

Да сте здрави, румени, засмени и бебоците ви също!

Аз бях на тонове - всичко ок, днеска пак. За сега изгледи за раждане няма!
Веяна, чакаме те на отчет  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия