Последните февруарчета ги чакат нетърпеливите им майчета - 21- ва февруарска

  • 44 372
  • 734
# 435
Добър ден от мен!
Нямам особено време напоследък, затова и не пиша. Двете девойки ми спират тока Mr. Green
На 16-тия ден я водих на консултация. Направо счупи кантара с +730 гр. и 2.5 см. Shocked Като знам с Ели как съм се радвала на +400 гр. за месец, Кати ме разби Laughing Да е  ЖиЗ, лакомичка е. Иначе е много миличка, раздава усмивки, спи сладко, кокорчи се много. А двигателно е много напред. Още на 6ти ден си извади ръцете изпод гърдите като я обърнахме по корем, а на консултацията се обърна от гръб по корем на повивалника на педи Rolling Eyes Голямо шило е, държи си и главата изправена, обича да заспива на рамо... Кърмя я на поискване, има някакви колики и все пъне, ще кажеш тежък физически труд извършва hahaha Утре замислям да излезем за сефте с двете деца на разходка, дано не е фул морската, че не ме влече като е пълно с народ. В понеделник ще водя Кати на ортопед, полага се в пакета с прегледи, но се заплаща допълнително, както и ехографията на глава. Рапорт даден Sunglasses
Виж целия пост
# 436
Здравейте момичета Simple Smile Доста се чудих дали да разказвам за моето раждане,но след като почти всички вече са родили ще взема да си споделя историята,че дано ми олекне малко...
На 30.01 в 21ч. ми изтекоха водите и отидохме в болницата,прегледаха ме и ме зарадваха с 1 см разкритие Sad болки нямах никакви все още.Биха ми някаква инжекция(за да съм поспяла) и дежурните и те си легнаха Simple Smile Колко съм спала само аз си знам...и така цяла вечер се гърчех от болка по коридорите.Мисля че към 7-8 сутринта бях с 5 см. разкритие и от там вече ми се губят доста неща..Какви инжекции ми биха,какви системи ми слагаха идея си нямам...тотално се бях предала..А най-тъпото беше че напъните ми бяха много болезнени и в следствие на умората и болката при напън се оказа ,че нямам ефективни напъни..колкото и да напъвах те твърдяха,че нищо не съм правела,а това направо ме смаза..В крайна сметка с яко натискане на корема и за сметка на доста шевове родих в 12.30ч. дъщеричката си 3700 кг,52 см.За капак ме зашиха с пълна упойка,аз настоявах за месна,но те ме увериха ,че това бил единствения начин..или с пълна или без упойка(много интересна практика)Оказа се ,че ме е боляло толков много,защото болкоуспокояващите не са ми подействали(случвало се понякога)
И тъкмо си мислех,че с раждането най лошото е минало,след като на другия ден ми съобщиха ,че вследствие на продължителното раждане и 15 часовия престой на бебето в спукан около-плоден мехур, се е заразило с Ентерококи(в нослето) и го слагат на антибиотично лечение.Лечението трябваше да продължи към 5 дни,но на 5 ден ми казаха че сменяли антибиотика и оставаме още,защото не се повлияла от първия Sad А на 7 ден от престоя ни в болницата ми изръсват(съвсем случайно) че при раждането са и счупили ключицата,но не ми казали незнайно защо...и аз така  Shocked Само аз си знам какъв кошмар изживях в тази болница...В крайна сметка ни изписаха на 10тия ден.Радвам се че малката ми кукличка вече е добре,кърмя си я от първия ден,ръчичката и е добре и днес става на 1 месец.
Преди малко се върнахме от консултация и вече е 4.200 кг и 53 см(това малко ме озадачи,защото тя се роди 52 см ,1 см дали не е малко) но докторката не каза нищо,приемам че може при раждане да са объркали ръстът и.
Дано разказът ми не ви е отегчил,но имах нужда да споделя и да започна да забравям...
Виж целия пост
# 437
maminka85 всичко е зад гърба ти мила spoko Гушкай и се наслаждавай на бебка  newsm32

Днес вече съм малко по-добре. Най-накрая спрях да вдигам Т. Гърлото е добре също./ Забравих да кажа,че и цистита ме лепна... ама допивам си АБ и се чувствам по-добре./

Майче, много бързо растете Laughing Тъкмо щях да ти взимам малката мома за снаха, ама то трябва по тротоара да върви моя синковец,че да и смогне на ръста  Joy hahaha
Виж целия пост
# 438
mayanka, браво на Кати. Нека да расте момата! Да папа и да е спокойна.  Hug за тричките ви


maminka85, то твоето си е направо кошмар.... коя е тая болница.

_JenY_ , да се оправяш по-бързо
Виж целия пост
# 439
Small Sun и ние сме със жълтеница още Sad и нашата педиатърка ни кара да даваме вода със захар или глюкоза,но Лора не иска да пие.Страх ме е да я заведа пак при нея,защото и на мен ми се кара,но аз детето на сила няма как да го наливам Sad

Пробвай с капкомер, като поставяш водичката отстрани в бузката.
Аз пък трябва да му давам на Жорката оризова вода със сол., има разстройство и губел сол...

Маминка85, радвам се, че принцесата ти се е справила геройски  Hug

Жени, дано повече не боледувате, че и ти се измъчи... За цистита на мен много ми помага отвара от магданоз.

She_moto, видях малката сладурана във ФБ. Все така блажено да спинка  Heart Eyes Много е нежна  Hug
Виж целия пост
# 440
Hello, ladies!

Ние сме още болнички - прихванахме от болни близки, които ни дойдоха на гости. Днес викнах докторката на домашно посещение. Изписа пробиотик, витамини и капки за нос Виброцил на бебешон. Аз и майка ми сме със течащ нос и ни пари носоглътката, сега сме нон стоп с маски, но майка ми се влоши - сега и кашля  много дълбоко. Дано да не накачим още повече бебето.

mayanka Много се радвам, че растете толкова добре. Дано с бебчето да нямаш притесненията, които си имала с каката.

Честито на празнуващите първия си месец от раждането бебешоци!

maminka85 Било е истински кошмар! Ужас! Направо незнам как си издържала! В коя болница ражда? Какви са тия лекари....
Виж целия пост
# 441
Честита Баба Марта със закъснение ! Честито и на всички мами. Не смогвам да се добера до компа. Като чета за оплакващите се от естственото си раждане малко се успокоявам, че се наложи да родя със секцио, някак си по безболезнено ми изглежда и по щадящо от към психика. Иначе ние сме добре спим и хапваме редовно, особено второто. Пепи, помня, че твоят малчо хапваше по 120 мл. и ние сме на толкова и сме само на 18 дни и имаме 6 хранения на ден, чудя се не хапва ли много моят лакомник. Иначе колики не мога да разбера дали имаме ? Имаше период на рев и гърчене , но от както увеличихме храната от 100 мл. на 120 мл. спряха и си мисля, че не му е достигало а, не са били колики. Въпреки, че се гърчеше, като при колики, оф много ми е объркано. Не , че ритам за колики ама ми е странно.ВЪПРОС КЪМ ЛЛЛ : Мойта кърма почти спря не съм изцеждала и давала от 2 дни и даже не ми потича сама кърмата, ако стисна зърното предполагам ще излезе, но малко. Мисля да я спирам педиатърката ми и лекарката от ЖК ми изписаха 2 вида хапчета , едните са достинекс а другите са хомеопатични-ракинус. Има ли смисъл в моят случай на почти спряла кърма да почвам някое от тях ? Притеснявам се ако оставя така гърдите да не направя някой мастит. На пипане са меки, нямат бучки, но са леко болезнени.
Виж целия пост
# 442
AлекcA ,бързо да се оправяте..
ангелче,нека си хапва детето...Не му е много,ние от 20 ден даваме 120мл,все още по толкова ядем.Щом не реве и не повръща значи не му е много.И аз докато разбера защо плаче след храна и не заспива,а то какво било искал още 30 мл/ядеше по 90мл/
Виж целия пост
# 443
maminka85, много съжалявам, мила, че първото ти раждане е било такова. Като четох разказа ти е 1:1 с историята на едно момиче от моята стая, милото сълзите си изплака. Ако съвпадаха и дните на децата, щях да реша, че е така. Много ме е яд на българските лекари, че продължават с този варварски подход, както е било и в твоя случай.

Стар, аз знаех каква е практиката в ТК, но мислех, че само "ползвам базата", защото моята док на практика е външна на ТК, а и съм свикнала като плащам да поръчвам и музиката, ама както казваш там са брутални Laughing  Както и да е. Аз не съжалявам, всъщност стана по-добре, беше перфектното раждане, защото спестих упойката на бебока, а и си върнах вярата, че мога и аз да родя бебе, само със собствени сили, без някой да го вади зорлем като ми се мята по корема Grinning След първото раждане си мислех, че е абсурд да мога сама със собствени сили да изгоня плод. Е, вярно, че и шушулката беше 2700 та помогна на мама. Абе, добре се отървахме и двете, като знам какви са ни били първите раждания  Crazy

Граци, радвам се, че си оценила литературния ми талант, не беше трудно, толко съм им насъбрала в ТК, че го избълвах на един дъх Laughing
То и аз се озовах там, само заради докторката ми. Златна е, ама ако има нова продукция, че сменям цеха.  А ти си била в единичния вип, в който по мое време беше Лъчезарка, та й ходих на гости и не знам направо от какво се оплакваш, в сравнение с моята стая ваша беше като от Риц или поне Мериат Mr. Green Що се отнася до това, че си затворила фабриката, нали знаеш, никога не се заричай, защото  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 444
Благодаря от сърце на Skrech /ЛЛЛ/ за подробния отговор на всички мои въпроси  Hug  bouquet
Извинете,че се забавих, но тези дни беше лудница у нас, а и вчера бяхме кумове на сватба освен всичко друго... като луда се прибирах в няк.промеждутъка до вкъщи да се кърмим...
Да,вече се кърмим  Peace ... даже от днес и без протектори..бебчо е мн.щастлив,че отново си е на гола цицка  Joy Joy Joy Joy Хич не е и отвикнал даже... само вечерта/нощем се храним с шише, а  аз се цедя...за да ми олекне до край...а и да го видя колко изяжда...през деня... по цял ден може да стои на гърдата..мн.го кефи...  Laughing днес като махнах и протекторите...сигурно от радост..ами, все на гърдите ми висеше... през 1 час... а те бяха цял ден омекнали(не им даде шанс да се напрегнат както обикновено) ,чак се чудех отде идва туй мляко,дето го смуче  Laughing
Аз по принцип от 2-те гърди цедя към 150мл... понякога и 180...само след нощ...изцеждам над 200мл от двете...досега максимумът ми е бил 230мл...ама след 7 -часова пауза в цеденетата,че спа като къпан бебо и ние също..ама аз като се събудих...вдървена чак..не мога да си мръдна ръцете от цици  ooooh!
Бебчо прави дълги паузи посред нощ...4-5-6 часа дори... през деня паузите му са по 3-4 часа обикновено....пълни тежки памперси...наакани и напишани.... за 10 дни от изписването си е наддал 850гр... (твърдяха,че тежал 3450 на изписването,а се роди 3700, сега е 4300)
И така, расте и хубавее..и много се смее , особено като е доволен след ядене  newsm32 newsm32 newsm32 newsm32 newsm32 newsm32
Виж целия пост
# 445
color=darkred]ВЪПРОС КЪМ ЛЛЛ : Мойта кърма почти спря не съм изцеждала и давала от 2 дни и даже не ми потича сама кърмата, ако стисна зърното предполагам ще излезе, но малко. Мисля да я спирам педиатърката ми и лекарката от ЖК ми изписаха 2 вида хапчета , едните са достинекс а другите са хомеопатични-ракинус. Има ли смисъл в моят случай на почти спряла кърма да почвам някое от тях ? Притеснявам се ако оставя така гърдите да не направя някой мастит. На пипане са меки, нямат бучки, но са леко болезнени.[/color]

 Здравей, ангелче... , честито бебенце!
 Би било добре кърмата да се спре по естествен път, ако е възможно. Щом гърдите не се напрягат, няма нужда да се прави нещо особено. Хапчетата за спиране на кърмата са хормонални и имат странични ефекти, които често може да са доста неприятни.
 Болката в гърдите възможно ли е да е от твърде стегнат сутиен или дреха или банел на сутиена да се опира в гърдата? Или може би притискане по време на сън? Важно е на гърдите да им бъде комфортно, за да не бъде предизвикван проблем. Подходящо бельо е това, което е плътно, но не стяга. Например сутиен за бременни и кърмачки или спортен сутиен или обикновен, но без банели(ако има банели, те трябва добре да обхващат гърдата, а не краищата да се опират в нея).

 Ако гърдите започнат да се напрягат, може да изцеждаш по малко, само колкото до облекчение, а след това да наложиш охладен и намачкан или набоцкан с вилица зелев лист(от прясна зелка, не кисело зеле). Според много майки действа подтискащо производството на мляко, а и облекчава при болки в гърдите. Поставя се така, че да не докосва зърната и ареолите. Листа се сменя, като завехне или след няколко часа.
 Докато усещаш гърдите си леко болезнени, може да ги масажираш нежно с кръгови движения и да си правиш компресите със зелев лист, дори да не са напрегнати. А вместо зеле, може да слагаш просто хладен компрес - хавлия напоена в хладна вода или пакет замразени зеленчуци например.

 Би могла да започнеш и да пиеш лецитин след консултация с лекар. Това е хранителна добавка(най-често от соя), която възпрепятства запушвания. 2-3 капсули от 1200мг на ден докато усещаш болка или ако ти се напрягат гърдите, докато спрат да се напрягат. След това намаляваш с по една капсула през няколко дена и като остане само една на ден, би било добре да продължиш да го пиеш поне седмица.

 Ако в гърдите се образуват болезнени уплътнения, ако започнеш да вдигаш температура, ако забележиш зачервявания по кожата, вероятно в гърдите има застой на мляко. За справяне може да се цедиш под душа, да правиш нежни масажи преди изцеждане,  по посока от основата на гърдата към зърното и кръгови движения на болезненото място. Ако до 24 часа предприетите мерки не доведат до някакво подобрение, трябва да те види лекар и да прецени какво е положението.

 Не съм запозната с историята ви, но ако по някое време промениш решението си за кърменето, можем да обсъдим евентуална релактация(възобновяване на производството на мляко).
 Ако категорично си взела решението да спреш да кърмиш, ласките и прегръдките са начин да се замести близостта от кърменето. Майчинството продължава, ти продължаваш да бъдеш най-добрата майка за своето бебе  Peace .

 Желая много прегръдки и щастливи мигове!

Благодаря от сърце на Stretch /ЛЛЛ/ за подробния отговор на всички мои въпроси  Hug  bouquet
Радвам се да прочета чудесните новини за вас!  Simple Smile

*starlet*, ето още едно кърмаче със запушен нос, само че на него му е забавно, че носът му свирка  Laughing : http://www.youtube.com/watch?v=GHOq8WV3g5Q&feature=youtu.be
Виж целия пост
# 446
Здравейте майчета.
Първо да честитя на последните родили мами и да ви пожелая здрави бебчета и само хубави емоции с тях.
При нас нещата не са добре. Сърцето ми се къса от мъка и тревоги smile3518
От четвъртък с моя малък Никола в интензивно отделение- повръщане на фонтан след хранене, натдал е 500 гр. за 1 месец и още е с жълтеница. Съмняват се за пилорна стеноза, което ако се потвърди означава незабавна операция. А е толкова крехък- само 3100 гр.
Моля ви стискайте ни палци и се молете за нас,защото ще се побъркам. А е толкова красив и сладък
Виж целия пост
# 447
_JenY_, малчо ще стане голям мъж, не бой се Grinning Бързо оздравяване!
she_moto  Hug и за вас двете
AлекcA, сигурна ли си, че може да се дава Виброцил на толкова малко бебе? Моята педи не го изписва преди годинката...
Пепито, как е бузанчо? Simple Smile
primavista7, машала за наддаването Peace
selania, стискам палци и дано да не се налагат интервенции Praynig

Кати снощи се дра като магаре до 23.30, биба категорично отказва...Пусти колики Mr. Green
Сега се наслаждавам на 20-те минутки тишина и спокойствие като спят дзверовете, след малко ще се събуди дребното...
Да се оправя това време, че да свирим сбор в морската градина Sunglasses
Виж целия пост
# 448
здравейте мамчета!
selania какво означава пилорн стеноза? Силно се моля за бебчо!  Praynig
елзи, упойката не стига до бебето. Нали разговарях по този въпрос с анестезиоложката след раждането.... Но все пак при положение, че бързо си свършила "работата", по-добре, че си я пропуснала. Аз обаче за себе си не съжалявам, макар, че финалът при мен също беше бърз(след пукане на мехура на 6 см - 1,5 часа до раждането). Иначе и аз се радвам на чувството, че съм успяла да се справя с една толкова не лека задача, като тази и то съвсем сама-без натискане по корема, дори бе система окситоцин.
маминка85, съчувствам ти за преживяното тежко раждане. Знам какво е... Съжалявам и за патилата на бебчо. Добре е, че сподели, поне да ти олекне. Като казваш как заради спукания мехур си е навлякъл ентерококи, все чудя как навремето майка ми са я оставили с мен 2 седмици с изтекли води... Родила съм се с тмпература...
Алекса, бързичко да оздравявате, че много неприятно...
ангелче, има опкаващи се и от нормалното раждане, но в същото време има и много такива, за които е минало много леко. Също така има и много оплакващи се от секциото. Питай Граци... Не бих го определила, като по-добрият вариант. Относително е.
Абе нещо се губи и дитта нещо ми се губи...
аskrech, благодаря ти, че ме накара да се усмихна. И без това не ми е иначе особено смешно... Нослето му е по-добре вече, а и изпомпваме честичко насъбралото се, но то успя да ни навлече беля. За съжаление, въпреки ината ми, се налага поне няколко пъти на ден да дохранвам, като само до онзи ден дохранвах не повече от 1-2 пъти...  newsm45 Храня на поискване, цедя се, правя всичко възможно, включително да го успокоявам, но той цоква малко и пуска цицата. Когато е по-спокоен суче уж по-добре, но аз усещам, че всъщност доста бъро изсмуква съдържимото. Поради факта се налага да се храним по-начестичко, което ти ще кажеш, че е решение на проблема, но не е... Когато не му е достатъчно, за съжаление не се успокоява до следващото хранене, което да речем ще е след 2 часа, вместо след 3, а просто нервнични и мрънка и накрая получава добавката. Знам, че всички възможни съвети ми ги дадохте и няма какво повече да се направи. Имам само един въпрос. По-честото кърмене, при което обаче гърдата не се източва до дупка предпоставка ли е за по-добра лактация или по-скоро пълното изпразване на гърдата е важно? Чудя се дали да доизцеждам неизяденото, което обаче ми се свиди да изхвърля и той го получава в шише(идеалният вариант за него-хем хубаво мляко, хем лесно), или като кърмя честичко ще се стимулира прозиводството? Разсъждавайки над бъдещето си мисля колко ли бихме могли да изкараме така с дохранване... Бих се успокоила, ако знам, че нещата ще се задържат поне на това ниво. Страхувам се обаче, че това може да доведе до отбиване - или отказ от негова страна, или просто спиране на кърмата. Пробвах с лъжика да дохранвам, но след като за 15 мин не беше изял и 5мл и се беше изнервил тотално се отказах. Навремето така се отби големият ми син. Беше на 3 месеца, когато на прегледа се оказа, че малко бил наддал. По съвет на педиатъра заместих едното кърмене с АМ, 1 вече беше заместено с пюре примерно, отделно той сам си беше намалил храненията до 5 на ден. Та кърмата ми почна да намалява и, когато стана на 4,5 месеца вече едвам събирах да го кърмя само вечер, като скоро и толкова нямаше. Той обаче въпреки шишето не ми отказваше гърдата. Факт беше обаче, че въпреки добавката, пак беше наддал много малко, та на 1 година тежеше едвам 8 кг. Сега е на 12 години и продължава да е дребничък. Та си мисля, че не съм имала проблеми с количеството кърма, за разлика от сега.
Виж целия пост
# 449
Момичета,благодаря за разбирането  Hug Имах нужда да го споделя и с вас и да затворя тази лоша страница от живота ми и да се наслаждавам на прекрасните мигове с моята бонбонка...Болката определено съм я забравила,но не и тревога която изпитвах през 10те дни прекарани в болницата.Чувствах се супер виновна,че бебето ми е болно заради мен,заради това че съм имала бактерии и,че не съм се справила добре с раждането(лекарите не спряха да ме навикват,че не се справям добре)
За протокола:Преди раждането са ми правени микробиологии,като последната е месец преди да родя и всички резултати ми бяха супер,а накрая се оказа ,че съм имала ентерококи Sad но в нашите скапани лаборатории правете сметка,колко са им верни резултатите..
selania Опитай се да бъдеш силна!Ще се моля за бебчо,дано не е това за което се опасяват!!!И дано се оправи по-бързо!!! Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия