Последните февруарчета ги чакат нетърпеливите им майчета - 21- ва февруарска

  • 44 372
  • 734
# 555
Честит празник момичета  bouquet
Алекса много съжалявам за това което се случва с малката Валерия, дано  се оправите час по-скоро.  Сигурно е много трудно да се оправяш в такава ситуация сама, защото доколкото знам съпругът ти е на път. Моя мъж и голямата дъщеря също са болни и аз постоя но се притеснявам малката да не се зарази, но вече като че ли психически се настроих че каквото има да става ще стане - просто с две деца е така . Всеки ми казва да изолирам голямата но сърце не ми дава да я оставя болна / не че има на кой/ още повече че сме в период на ревност и това съвсем ще я разстрой. Както са казали хората не сме първите няма да бъдем и последните в тази ситуация така че гледам напред пък да става к,вото ще.
Виж целия пост
# 556
ЧЕСТИТ 8 МАРТ, МНОГО ЩАСТИЕ ОТ ФАКТА, ЧЕ СТЕ ЖЕНИ А, ВЕЧЕ И МАЙКИ ! Алекса,  спокойно мила  Hug с малката принцеса ще се оправите. И моят мъник има 37,4 температура, педиатърката ми каза, че се махат 5 единици на 100, тоест значи има 36,9 вярно ли е ? Защото се притеснявам и се чудя има ли или не температура? Меря с електронен термометър. След хранене най често му свирят гърдичките и си мисля , че е от умора понеже е лаком, но се притеснявам да не е нещо бронхит, като цяло е спокойно бебе и плачът му не може да ми сигнализира за проблеми. Чакам съветче, особено за тази температура се притеснявам Cry.
Виж целия пост
# 557
Ангелче, ако мериш Т в дупето се изваждат 5 стотни. А запушено ли му е нослето? Ако много те притеснява по-добре ходете на лекар да го чуе на слушалка.
musiiv, и нашия батко е болен - бронхит...вече цял месец ще стане, а не може да се оправи...една седмица добре после пак...това никога не е било. Аз гледам да не са заедно, докторката ми наблегна на това. Много ми е мъчно. Пак се наложи да го снимат заради съмнения за пневмония...за 10-ти път го облъчват за 7 години  Sad 
Алекс, дано бързо се оправи Виктория  Hug
Рони, как е Жорката?
Виж целия пост
# 558
Здравейте момичета ,
честит празник - да сте все така грижовни майки, красиви и много обичани
честито бебче Никол на мама и тати
За мен най-големия подарък днес е,че ни изписаха от болницата и от 3 часа вече сме си вкъщи newsm44
Билирубина още ни е над нормата, но е спаднал драстично.Диагнозата остана тежък физиологичен ГЕР- държим се по 30-40 мин. на ръце след хранене и седи в полулегнало положение. Ще ни наблюдават и другата седмица пак сме на изследвания. Отлагаме ваксините за сега с 2 седмици. Бебчо се измъчи в болницата от бодене, системи и две рентгенови изследвания, но сега се чувства добреу естествено,щом той е добре-добре съм и аз.
Алекса- кураж мила и при вас нещата ще се оправят Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 559
Селания много се радвам че с вас всичко е наред, защото само една майка знае какво е да ти е болно детенцето.
Виж целия пост
# 560
Селания, мислех ви  Hug Страхотна новина!  Много се радвам, че сте си в къщи и всичко е под контрол  Simple Smile
Виж целия пост
# 561
Благодаря ви момичета- не се познавам с никоя от Вас във форума лично, но ви чувствам много близки и съм трогната от загрижеността ви.Съчувствам на всички от вас,когато има проблеми с бебчетата и искрено се радвам на добрите ви новини.
Подкрепата ви е много ценна за мен, защото знам,че разбирате тревогите ни.
Не съм вярвала,че кърмата може да спре така бързо- на два пъти преди хранене се цедих за да видя какво мога да изцедя и едвам изцеждах по 20 мл. За контрастното изследване трябваше 60 мл. кърма, но аз просто нямах нищо и ползвахме АМ. По-точно гърдите ми бяха напрегнати и имаше кърма в тях,но не слизаше надолу. След рентгена,когато доктора каза,че няма пилорна стеноза кърмата потече като чешма. Беше достатъчно само да се наведа напред и тя си течеше сама на струйка.
Сега продължаваме да се кърмим успешно,но по предписание на лекарите по-често- на 1,30 - 2 часа но по-малко време.
Виж целия пост
# 562
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК И ОТ МЕН, МИЛИ МАМЧЕТА!  Simple Smile
Да сте живи, здрави и много обичани. А малките ни съкровища да са винаги здрави и щастливи!  Hug

Почерпете се макар и виртуално от мен, тъй като днес остарявам и помъдрявам с още една година!  Laughing

Виж целия пост
# 563
Честит Празник, Мили Мами!   bouquet

selania Много се радвам за вас! Лекарите са прави - давай му да суче на по-кратък интервал от време, за да не прегладнява и да не суче лакомо. Така ще поема минимално количество въздух и ще му е по-леко на коремчето. ГЕР-а се израства, така че търпение и ще се наместят нещата  Hug

diana_78 Честит Рожден Ден!   bouquet

Алекса Дано бързо да се оправи Валерия!

musiiv И нашата кака отново е болна от вчера. За трети път тази зима прави отит Sad Засега е само на локален антибиотик и се надявам да си остане така. От ноември месец досега и се събират най-много 2 седмици без да е била болна. То не бяха бронхити, отити, хреми.. горкото дете  намъчи се. И аз не знам как да пазя бебето, но не мога да го изолирам от нея. И нашата кака още ревнува и иска внимание така че не мога да я пращам при бабите в момент, когато иска само мама..

Иначе бебона се в справила добре първия месец. Качила е 1 кг и е пораснала с 3 см. Още се движи на долна граница по размери, но то няма и как да е след като стартира от 2.350 кг. Много се надявам така да продължаваме, че с това ниско тегло на всеки качен грам се радвам.
Виж целия пост
# 564
Честито на RS за чудесната новина  newsm44 Да е жива и здрава малката Никол, много послушна и да папка хубаво  baloni  smile3522 baloni  Видя ли че всичко мина... само където чакането беше много  Simple Smile Голяма мадата, почти отгледана. Чакаме разказче...

diana_78 Честит рожден ден, мила!   bouquet
Виж целия пост
# 565
Здравейте!
Честит празник на всички! Hug
Честито и на всички бебчета да растат здрави и щастливи и да радват мама и тати!
Аз малко късно се включвам, но да се похваля че на 01.02. розих момиченце - Михаела, 3 кг. 50 см. естествено раждане. За 1 месец е качила 700 гр. и е порастнала със 7 см.
Поздрави Hug
Виж целия пост
# 566
Спящата не знам дали не е лично - аз да попитам пък може и да не ми отговаряш - защо ще го отбиваш толкова рано?  Hug

Ами, няма да е чак толкова рано - ще гледам да докарам поне 3-4месеца, но няма да успея  9 месеца, както с каката.  Peace Иначе по 2 причини - здравословни (ако те интересува, мога да пиша повече във ФБ), а и в момента с моите кърмения нямам възможност да си гледам както преди по-голямото дете...
Виж целия пост
# 567
Честит празник, мамчета!   bouquet
RS, честито, мила! Голямо бебче си родила. Нормално предполагам?
Алекса, дано Валерия бързичко се пооправи!  Praynig Разбирам колко ти е тежко... Дано да не се налага влизане в болница. На мен лично малко пресилено ми звучи...
Селаниа, много се радвам, че сте си у дома вече.  Hug
skrech, да, ние намерихме решение - изцеждам се. Нощем при първото хранене, което е от по-пълната гърда суче добре, другото - умряла работа. През деня също пробвам понякога да го слагам на гърда и после да дохранвам, но ще видим, че става една... не мога да го разбера колко изяжда, нахранил ли се е, не е ли?... Така поне следя нещата. Проблемът ми е, че никак не е фен на АМ, та като се налага да додавам не го изяжда
Виж целия пост
# 568
Въпрос към ЛЛЛ

Родих дъщеря си на 29.02 – Лора, 3300 грама. Още от отделението бяхме захранени с АМ, но то беше и нормално, защото аз нямах никакви изгледи дори, че ще кърмя. Така почти 3 дена... свикна на биберон и на АМ. След това малко по малко започна да ми идва коластра, но отначало изцеждах едва 10-15мл (стимулирах се, докато тя спеше защото правеше спанета от 4часа) съотвветно и додавах. Имам проблеми със зърната – плоски са. Като се изцеждам с помпата, малко се уголемяват, но пак не достатъчно сякаш. Всеки ден се опитваме да започне яденето си на гърда (защото ако се нахрани преди това, няма шанс да захапе) – ближе я, дразни се че нищо не пуска или поне не е така както шишето и най-вече, че трябва да се напъне да суче, а не е наготово. Отдавам това на болницата и на себе си, че се цедях отначало само с помпа и след това и давах с шише. Пробвах със силиконови зърна – никаква файда ; дърпам си зърната преди ядене – след малко те пак се отпускат, защото тя не ме суче постоянно. От всичко това сега резултата е, че не иска да я слагам на гърда и нещото, което най-вече ме учудва – след като суче от гърда след това повръща.  Shocked Не знам дали има друг такъв случай като нашия, но факт. Цедя се, давам и веднага с шишето – няма проблем. Храни се в една и съща поза и на цица и с биберона. Пробвах на гладно цица – повърна, дадох мляко, след това гърда – повърна... така 3 различни пъти и все един резултат.
В момента изцеждам 40-60мл на интервал от 3 часа. Цедя се редовно, дори и малката да спи, правя компреси, пия чай – стремя се да имам кърма, защото много искам да я кърмя. Проблема обаче сега е друг – това количесто ни е крайно недостатъчно. Давам и 60мл (вече мляко според мен, защото не е коластра със сигурност) и тя търси още. Не се успокоява въобще докато не и дам добавката. Стигали сме и до 100мл на ядене,  ooooh! нормалното сега ни е 80мл. Знам, че това количесто е много за бебе на една седмица, но кажете ми какво да направя?? Държала съм я само на кърма – не реве, а се дере от рев ; давам и често цица, но тя като е раздразнена, че не е нахранена напр. и не захапва дори. Странното също е, че не повръща от такова количество. Може да върне малко, но не бих казала, че е повръщане, само си нацапва дрешката напр. Притеснявам се от тези мл. Sad Пишкаме често, акаме по 1 максимум 2 пъти на ден, но си пълним памперса доволно, дори и за 1 път. Храним се на поискване. Странното също е, че спим много различно. Може да спи половин час, може и 5 часа
Та въпросите са ми за повръщането от цица и за количеството храна, което приема?
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 569
Здравейте мамита и чести 8ми март   bouquet
Искам да ви попитам за получаване на детските, знам какво е необходимо, но аз подавам за доход от февруари тази година назад до март включително, но съм била болнични и за декември, януари и февруари са ми подали доход 0 лева, а аз съм взимала болнични!!! Откъде трябва да вчема бележка за изплатените ми болнични?Благодаря ви предварително  Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия