Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво е значението на ВИП залата при раждането?
Какви са предизвикателствата, пред които е изправена майката при кърменето на новороденото си дете?
Какви са препоръките за хранене на бебето, което често повръща?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво е значението на ВИП залата при раждането?
-
Какви са предизвикателствата, пред които е изправена майката при кърменето на новороденото си дете?
Майката среща трудности в началото, тъй като кърми бебето си на всеки 2 часа и половина. С течение на времето обаче бебето регулира храненията си до 3-часови интервали. Тя се тревожи от бързото намаляване на броя хранения през деня и се чуди дали трябва да събужда бебето, когато то спи твърде дълго. Освен това тя дава глюкоза, за да помогне с храненето.
-
Какви са препоръките за хранене на бебето, което често повръща?
Една майка препоръчва да се използва специално мляко, което помага при повръщане и запек. Тя предлага използването на по-гъсто мляко, приготвено с по-гореща вода, за да се улесни усвояването. Друга майка споделя опита си с Frisovom и Frisolac, като използва лъжичка Frisolac за намаляване на повръщането.
-
Какво е важно при кърменето на бебето?
-
Какви са някои методи за облекчаване на коликите при бебета?

с малката принцеса ще се оправите. И моят мъник има 37,4 температура, педиатърката ми каза, че се махат 5 единици на 100, тоест значи има 36,9 вярно ли е ? Защото се притеснявам и се чудя има ли или не температура? Меря с електронен термометър. След хранене най често му свирят гърдичките и си мисля , че е от умора понеже е лаком, но се притеснявам да не е нещо бронхит, като цяло е спокойно бебе и плачът му не може да ми сигнализира за проблеми. Чакам съветче, особено за тази температура се притеснявам
.

Иначе по 2 причини - здравословни (ако те интересува, мога да пиша повече във ФБ), а и в момента с моите кърмения нямам възможност да си гледам както преди по-голямото дете...
Разбирам колко ти е тежко... Дано да не се налага влизане в болница. На мен лично малко пресилено ми звучи...
нормалното сега ни е 80мл. Знам, че това количесто е много за бебе на една седмица, но кажете ми какво да направя?? Държала съм я само на кърма – не реве, а се дере от рев ; давам и често цица, но тя като е раздразнена, че не е нахранена напр. и не захапва дори. Странното също е, че не повръща от такова количество. Може да върне малко, но не бих казала, че е повръщане, само си нацапва дрешката напр. Притеснявам се от тези мл.