Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Защо миомната операция е коремна, а не лапароскопска?
Какви са ползите от лапароскопската операция за миома?
Как се изследва качеството на яйцеклетките?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Защо миомната операция е коремна, а не лапароскопска?
Операцията за миома може да бъде коремна, а не лапароскопска, ако възелът на миомата е разположен на трудно достъпно място. В такива случаи минилапаротомията става по-бърза и по-лесно достъпна за хирурга, осигурявайки по-кратка упойка. Изборът на метод също зависи от лекаря, който извършва операцията, и наличното оборудване в болницата.
-
Какви са ползите от лапароскопската операция за миома?
-
Как се изследва качеството на яйцеклетките?
-
Какво представлява емболизация на маточни артерии?
-
Какви са предимствата на емболзиацията на утеринните артерии пред хистеректомията?
. Сега вече действаме по другия въпрос
Тъй като миомата ми беше по вдясно, като лягам на дясно доста ме опъва. Понаболява ме, но най-много ме сърби кожата. Незнам от лепенката ли е, от операцията ли, но направо ще полудея от сърбел. Като цяло съм добре, но навън не съм излизала. Така или иначе докторите дават 1 месец болничен, значи няма как още първата седмица да сме пушка. Само се пазя да не вдигам децата и въобще нищо не вдигам.
Мажех се с LIPIKAR BAUME AP НА LA ROCHE POSAY след като ми махнаха клипсовете.
Имам миома с големина почти 7 см. от 1 год я следя и постоянно нараства.Вчера доктора ми каза, че трябва да я махна , той прави само коремни операции и естествено ми предложи такава, но мен не ми се иска и го попитах за лапароскопкса каза да се насоча евентуално към Св. София(Тина Киркова), бихте ли ми препоръчали някой на който мога да се доверя за такъв вид лапароскопия бихте ли споделили как протича този вид операция- колко дълъг е престоя в болницата,колко дълго е възстановяването, а и около каква сума вървът този вид операции
Мисля около 800 лв но може и да бъркам.