Операция на миома!Молба за съвети

  • 317 549
  • 769
# 165
Ели не се плаши, това е стандартна реплика преди лапаро. И на мен така ми казаха - ако  е близо до голяма кръвоносен съд и се получи кървене, ще се наложи разрез и ще зашият матката от външната страна. Мен лично това не ме притесни, па един разрез не е края на света.
Нормално е да те е страх, ще видиш, че всичко ще е наред.
Виж целия пост
# 166
Ели, задължително преди и след операцията си с тяхна нощница, след това можеш да преминеш към твоя, дори и пижама може  Peace
Виж целия пост
# 167
Момичета благодаря ви много за успокоението Hug
Виж целия пост
# 168
Здравей Ели !Не се плаши от операцията.Важното е да се отървеш от тая гад в теб която създава само проблеми.Само трябва да си сигурна в лекаря да мислиш позитивно и с Божията милост всичко ще е наред.Дали ще е лапароскопия или коремна това е без значение.Дали ще имаш белег или не също няма значение минава-заминава и всичко се забравя./да безспорно е факт че при лапарото се възстановяваш много по- бързо/.После се чудиш "защо съм се шашкала толкова?"ама на не можеш да не го мислиш.При мен проблема беше че ще ме приспят и аз няма да мога да "контролирам" нещата newsm61./то мойто е професионална деформация/Трябва да знам кой къде какво защо как и т.н. WinkДоктора ми се смя че аз съм първата която иска да  присъства на операцията си.Така че бъди СПОКОЙНА И ПОЗИТИВНО НАСТРОЕНА ВСИЧКО ЩЕ БЪДЕ НАРЕД!И да добавя като тръгнеш за болницата не носи никъкви бижута и лак на ноктите.В операционната не допускат дори с обеци.
Виж целия пост
# 169
Много ти благодаря за окуражаването и за информацията и да си призная мен всъщност сякаш не ме е толкова страх от операцията, колкото от упойката страно ми е да ме приспят, сякаш ще умра #Cussing out а ме е страх и от момента в който ще ме запуска, че съм виждала такива хора след упойка и бяха страшна гледка хич не ми се иска да изпадам в това състояние Sad
Виж целия пост
# 170
 Mr. Green Да си призная и мен голямо шубе ме гонеше от това "приспиване" и си го представях като умиране точно. Еле па като разбрах, че няма да мога дишам сама а ще ми сложат тръба  Shocked
Aма гледай от тази гледна точка нито си първата, нито последната. Подобни операции са рутинни вече, всички си се събуждат и живота продължава.
След оперативния период не го мисли от сега. Там много си зависи и от теб, а като знаеш, че всичко вече е зад гърбати си много по смел.
ПП: Мен па Попов си ме оперира с пръстените, никой не ми е казал, че трябва да ги махна. Явно съм минала между капките.
Виж целия пост
# 171
Честно казано и аз така си викам да мине пък после всичко ще търпя, всяко нещо ще е крачка напред, но най-трудно е това чакане, даже е убийствено и за съжаление аз съм точно в този гаден период Cry
А относно приспиването сутринта реших да по прочета нещо из нета уж за успокоение и попаднах на статии на хора които докато били под пълна упойка виждали тунел към отвъден живот това направо ме вцепени Shockedи реших вече да не чета нищо, а само да чакам да ми мине тази гадна грижа Whistling
Виж целия пост
# 172
Това с тунела и аз го чаках ама не!НИЩО!Абе аз писах подробно ама май не съм го пратила EmbarassedВ деня преди операцията спрях да ям още в 9.30ч а водата я спрях в 18 ч ако ми се пиеше само глъдка жабуркане и изплюване.Ще карам малко телеграфно:час на лапарото 11.15ч /последното което помня защото часовника беше точно срещу мен/Събуждане-16ч мама и мъжът ми нахълтаха.Малко преди това усещах че ми е студено и треперя а акушеркие се суетяха около мен-наместваха ме завиваха вкл. банка с лек.От 16 до 20 ч ту су събуждах ту заспивах но нито за миг не съм усетила позиви за гадене повръщане главоболие или нещо подобно.Така до 23ч когато получих дихателен спазъм.Оказа се че е от антибиотика/странично действие -анафилаксия/ и предположиха никотинова абстиненция-пушачка съм/.Та затова ме оставиха още 1 ден за наблюдение.Говорих с 2 приятелки който са оперирани и по техен съвет спрях храната и водата още предния ден и по този начин се спасих от "екстрите " на излизането от упойка.Носи си ментови бонбонки за смучене защото може да те наболява гърлото/като при ангина/ от тръбата 
Виж целия пост
# 173
 ina74 от 11.15 до близо 16ч. ли ти е продължила операцията не е ли много,то всъщност колко време продължават този вид лапароскопии Rolling Eyes
Страшно много ти благодаря за инфото, ще ми бъде полезно Hug
Виж целия пост
# 174
Доктора каза че е продължила 4 часа.Аз бях с 2 интрамуларни: 7/6/тази го е измъчила защото е била на голям участък и доста лигавица е изрязъл/ и другата е с р-ри 4/2 на краче.Но в процеса на операцията е намерил "гнездо" от 5 бр. субсерозни с р-ри 2/2.Така че станаха общо 7 броя за героя Laughing
Виж целия пост
# 175
Леле много бе този доктор верно се е измъчил, но важно е че е свършил работа, при мен засега е една 4.7/4.2 субсерозна, и дано да няма още които не се виждат
Виж целия пост
# 176
Трябва да се направи преди 10 ден защото тогава лигавицата е тънка и не кърви толкова много.
Моята операция ще е на 12-ти ден. Не знаех, че е добре да е до 10-ти ден  Thinking. Да се надяваме, че няма да има проблеми.

elica_2007, не се тревожи, бързо ще се възстановиш. След моето лапаро, още в болницата си ходех и изпитвах трудност единствено при ставане и лягане. И в никакви тунели не съм попадала  Wink -просто си заспах и се събудих в реанимация. Нямах неразположение в гърлото. Предния ден спрях да ям и да пия към 20 часа.
Виж целия пост
# 177
Благодаря ви момичета и то много Hug
Виж целия пост
# 178
Здравей Тортичка!Не се притеснявай че операцията ти е на 12тия ден от началото на цикъла.Това  е преценка на доктора.Моя док. ми обясни че до 10тия ден е по тънка лигавицата и така иска да избегне рисковете от по голяма кръвозагуба.В края на краищата всичко зависи от това как ти се съсирва кръвта.Нали ще ти правят пълна кръвна картина преди операцията ?!?А до колкото разбрах  newsm78 от хилядите сайтовее и форуми които прегледах преди моята лапаро. операцията може да се извърши по всяко време с изключение на дните които си в цикъл.Хубав ден ви желая
Виж целия пост
# 179
Здравейте момичета току що от една позната разбрах, че някаква жена при операция от миома не я изчистили хубаво и умряла, това направо ме втрещи Shocked, и "много ме успокой" CryКаза ми го относно това,че трябва да търся много добър специалист, направо вече съм много объркана, виждам, че повечето от вас са оперирани от различни доктори и ми е трудно да отсея, кой е най-добър за да се насоча натам, пък и мисля, че освен добър доктор трябва да имаш и късмет
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия