Операция на миома!Молба за съвети

  • 317 559
  • 769
# 450
И защо се налага коремна операция а не лапаро?


Да,защо наистина


 newsm78 newsm78 newsm78, вероятно са по задната стена на матката и не могат да се достигнат с лапаро или са интрамурални   33uu
Виж целия пост
# 451
Интрамурални миоми във вътрешно на матката се отстраняват чрез лапаро. Не мисля, че има значение точно на коя стена са. Примери само в тая тема бол.
Задодах въпроса просто защото ми е любопитно. Аз също съм водила подобни разговори с известни тук специалисти.
-Може ли лапаро?
-Не не може.
-Защо не може?
-Защото не може
Както и да е. Това си е лично решение и все сам си носи последствията от това.
Желая ти успех и бързо възстановяване.
Виж целия пост
# 452

Ще чакаме фиона76 да се включи и да ни каже, какво обяснение са й дали за операцията Tired

Да, лапарото си има своите предимства пред коремната, но  в много случаи е невъзможно да се приложи, дори опасно и рисковано. Да, решението си е лично,  всеки сам си решава дали да се оперира, къде и как, но сам не може да си направи операцията, така че остава да се доверим на докторите-хирурзи-специалисти /едва ли биха тръгнали да режат коремно, ако има шанс за лапаро/. Говоря конкретно за д-р Еленчев и д-р Персенска!!! То едно е какво ние искаме, друго е както може и трябва да се направи  Peace.
Виж целия пост
# 453
Ми дано да се включи. Интересно ми и на мен да чуя аргументирано медицинско мнение защо не може лапаро при 4 см миома.
Още по интересно ми е пък д-р Еленчев прави ли лапаро или практикува предимно и единствено само коремни операции.
Виж целия пост
# 454
Д-р Еленчев практикува и лапаро! Мен лично ме оперираха коремно, но момичето до мен в стаята беше оперирано лапароскопски от д-р Еленчев и д-р Персенска, за отстраняване на миома и прекъсване на тръбите  Peace
Виж целия пост
# 455
Като човек,който обиколи почти цяла България заради миомата си мога да кажа,че някои лекари не умеят лапарото,но нямат доблестта да го признаят на пациента.За мен също е безумие при 4 см да я режат коремно.Травмата,срастванията,възстановителния период са кошмар в сравнение с лапарото.
Аз затова винаги съветвам да се направи консултация с повече лекари.Така ще се видят повече гледни точки и възможности
Виж целия пост
# 456
Да Милена, прави си,че има лекари и Лекари  Peace. Не бих казала, че д-р Еленчев е от тези, дето си режат за кеф, че му е по-лесно, а лапарото не го умее. Не говоря на посоки, а на основание на това което видях с очите си. Размера на миомата не е определящо за вида на операция, а по-скоро мястото й на разположение и типа и вероятно още куп други причини.
Виж целия пост
# 457
Здравейте момичета! Виждам, че дискутирате причините за коремна операция вместо лапаро при мен. След като се срещнах с д-р Персенска, тя ми пусна снимки на 3 те миоми, две от които се оказаха в стената на матката, и особено едната е много близо до лигавицата. Именно тя според нея може би е причина за липса на имплантиране на ембрионите, и според нея няма да бъде добре да се премахва с лапаро.
 Определено може да смятате, че се доверявам сляпо, но аз не съм лекар и нищо не разбирам от тяхната работа, следователно моето вътрешно убеждение, е че или се доверявам на интуицията си към този човек напълно, или търся друг. За жалост на база досегашните ми допири с болници и лекари в България смятам, че тръгнаш ли от един да друг доктор за някакъв проблем се въвличаш в една стръмна спирала, на различни мнения и много пари и накрая едва ли се чувстваш по-добре и по-сигурен. Това е лично моето мнение и усещане, може би аз съм така устроена, не знам. Моля, се всичко да мине добре, и определено си мисля, за нещата след операцията, вместо да се средоточавам на нея.
Виж целия пост
# 458
fiona76 ,всичко ще мине добре.Ще те боли повечко коремния разрез,но не е болка за умиране
Виж целия пост
# 459
Milena___
Благодаря много. И аз вярвам, че всичко ще бъде наред. Определено съм твърдо решена да се разделя с тези неприятна неща в мен, пък после ако е писано и другото ще стане Simple Smile
Виж целия пост
# 460
Успех Фиона ! newsm10 Всичко ще е наред!
Виж целия пост
# 461
Да кажа нещо по темата . Аз определено смятам , че коремната операция е за предпочитане . Всичко се вижда и риска да се пропуснат неща е по-малък. Аз съм оперирана, но матката ми е отстранена бях на 36 години. Миомата беше 5 месечна бременност. Добре , че имах детето вече. Миомата ми я откриха на 28 години. Фиона няма страшно това е една рутинна операция. Пожелавам успех Hug
Виж целия пост
# 462
sisitons ,преди колко време и къде ти правиха операцията?Моята миома беше с размер на 5 м бременност.Запазиха ми матката.Коремната има и много плюсове,верно е
Виж целия пост
# 463
Преди 8 години, самата матка беше с много възли и така да се каже беше за отстраняване . Освен това смятам, че ако жената е приключила с детеродната дейност е по-добре цялата матка да се отстрани, иначе дава само проблеми и не се знае във времето как ще се изроди. Миналата година когато оперирах яйчниците си в стаята имаше възрастна жена с миома и вече с най-лошата диагноза Sad. Така , че благодарих на господ, че я отстраних на време. Опитах всякакви билки , гладолечения и какво ли не само ножа ме оправи. Само да уточня миома е видоизменена структура на матката, повечето говорите за миомни възли, външни или вътрешни , това не са няколко миоми Peace.Оперирах се във втора градска, но има едно уточнение , опериращата ме докторка ми е най-добрата приятелка Hug
Виж целия пост
# 464
sisitons,преди доста години ти е била операцията.Миомата може да е и злокачествена,да.Редки са случайте,но е възможно.Аз не можех да си представя,че на 31 години ще бъда без цикъл.Затова много се радвах,че след операцията имах матка.Но  важното е да сме живи и здрави.Всичко друго се преживява
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия