страховитите лайна по тротоарите

  • 42 402
  • 778
# 315
Никакъв ефект след разлепването на брошурките, имам чувството че  домашните кучета в квартала са се увеличили, поне от оставените от тях следи така изглежда.
Прави впечатление, че все млади хора ги гледат.
Има и една улица кръстена на шега Crossing Arms " Улицата на лайната", явно много предпочитана и харесвана от собствениците на домашни любимци.
Виж целия пост
# 316
 Много гадно.  Sad Явно стапаните си мислат, че чистачите от общината ще изчистят мизериите на кучетата, а то дори не навяскъде се чисти... Tired
Виж целия пост
# 317
Проблема е голям , но аз смятам , че и бездомните много допринасят  Confused На улицата , където е офиса ми , в центъра на София си живеят необезпокоявано 4-5 помияра и те редовно минират тротоара пред офиса . Виждала съм ги с очите си . Е , на кой да се оплача и с кой да се скарам като те нямат стопанин ... Да не говорим , че са и злобни  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 318
Проблема е голям , но аз смятам , че и бездомните много допринасят  Confused На улицата , където е офиса ми , в центъра на София си живеят необезпокоявано 4-5 помияра и те редовно минират тротоара пред офиса . Виждала съм ги с очите си . Е , на кой да се оплача и с кой да се скарам като те нямат стопанин ... Да не говорим , че са и злобни  Rolling Eyes

Общината е длъжна да чисти всеки ден, но просто не се прави. Но пък иска доста висока такса смет.
Виж целия пост
# 319
Само за протокола- никой няма право да изхвърля изпражнения от какъвто и да е вид в обществените кофи за боклук. Затова за кучешки изпражнения се поставят специални контейнери, а за хората има тоалетни и отходни води.

Моля за линк към въпросната нормативна уредба.
Най-близкото, което открих се отнася само за оборска тор.
Цитат
АДМИНИСТРАТИВНИ НАРУШЕНИЯ,

Чл.  31. На територията на СО се забранява:
...
16.  изхвърлянето и натрупването на земни маси, отпадъци от строителна и селскостопанска дейност, оборска тор и трупове на животни и птици в съдовете за битови отпадъци, около тях и на местата за обществено ползване, а също и край пътища, пътеки, граници между имоти, кариери, речни корита и дерета, и всички комуникации, свързващи отделните имоти;
линк

Иначе моят е дребен и маслинките му ги събирам с носна кърпичка, макар, че понякога ми е трудно да ги открия измежду другите гигантски л***а.
Виж целия пост
# 320
Проблема е голям , но аз смятам , че и бездомните много допринасят  Confused На улицата , където е офиса ми , в центъра на София си живеят необезпокоявано 4-5 помияра и те редовно минират тротоара пред офиса . Виждала съм ги с очите си . Е , на кой да се оплача и с кой да се скарам като те нямат стопанин ... Да не говорим , че са и злобни  Rolling Eyes
То си личи кои са на бездомни и кои на домашни, последните са огромни.
Бездомните не се изхождат на плочките на тротоара, поне аз не съм видяла такива.
Виж целия пост
# 321
То си личи кои са на бездомни и кои на домашни, последните са огромни.
Бездомните не се изхождат на плочките на тротоара, поне аз не съм видяла такива.
Явно си голям специалист по темата  Simple Smile
Но да твърдиш , че бездомните не серат по тротоарите е безумно просто  ooooh! Или щом ти не си ги виждала , значи не го правят ...
Ами заповядай един ден на кафе при мен и лично ще ти покажа  Sick
Виж целия пост
# 322
Специалист съм, защото ми е писнало, всеки ден да навигирам детето да не стъпи в някое домашно кучешко лайно. Определено в квартала ни има много, много домашни кучета, никога не съм предполагала, че толкова хора гледат кучета. Сигурно има и изпражнения от бездомни, но определено са доста по-малко/ най-много 3-4 бр. на фона на десетките домашни........../
За мен, проблема е в домашните, по-скоро в безотговорните им собственици........ и за това, че видите ли имало бездомни, дайте да оставим домашните да правят същото.
Виж целия пост
# 323
Йеее, понавдигнали сте темичката Simple Smile
Вече не помня писала ли съм или не за това, ама  зарежете тия глупости, че бездомните псета серяли по тротоарите, много ви молим!!!  Stop
Виж целия пост
# 324
Ох, болна тема. Трябва да измислят бебешки колички само с по 1 колело за по-лесна навигация. Колкото и да внимаваме, колкото и да се пазим, все прегазваме някое лайно и после се чудим как да чистим гумите, че да не си го вкараме вкъщи. Тия дни на пързалката в градинката имаше една кучешка красота  ooooh! Тревните площи са по-зле от минно поле. Да те е страх да пристъпиш. Децата ритат топка сред лайна  Sick Ако ти се прииска да седнеш на тревата - няма как да стане.
Може би трябва и в България парковете да са оградени с високи огради и след определен час да се заключват. Тъкмо и пейките няма да има кой да троши нощно време.

Хайд Парк



 
Виж целия пост
# 325
Вече не помня писала ли съм или не за това, ама  зарежете тия глупости, че бездомните псета серяли по тротоарите, много ви молим!!!  Stop
А къде серат бездомните ?
Или искате да ме убедите , че не виждам добре ? Че те всъщност не серат върху тротоара , защото са много интелигентни ? само кучетата , които имат собственик серат , другите не  ooooh!
Виж целия пост
# 326
А какво следва да се направи и кой да го направи /как/ с човешките Rolling Eyes че много често взеха да се срещат Rolling Eyes Кеф ти по улици, кеф ти по булеварди, кеф ти по тротоари, разнообразие и откъм вид и откъм цвят  ooooh! То хем ме избива на смях, хем на погнуса #2gunfire Sick Shocked
Виж целия пост
# 327
Хайде съберете си първо екскрементите на домашните кучета, пък после ще се борим с бездомните, бебешките, другите човешки и прочее. Че първите са 10 000, а вторите 200 000, сметайте...
Бях чела някъде и за колко тона л*** дневно става въпрос. smile3544
Виж целия пост
# 328
То си личи кои са на бездомни и кои на домашни, последните са огромни. Бездомните не се изхождат на плочките на тротоара, поне аз не съм видяла такива.
Явно си голям специалист по темата Simple Smile Но да твърдиш, че бездомните не серат по тротоарите е безумно просто ooooh! Или щом ти не си ги виждала, значи не го правят... Ами заповядай един ден на кафе при мен и лично ще ти покажа...

Да, бе...
Всичките 'наденици' по улиците и тротоарите са работа на домашни кучета, а не на бездомни.
Бездомните явно имат някакъв инстинкт, но винаги намират закътани места, където да си свършат работата...
Виж целия пост
# 329
А къде серат бездомните ?
Или искате да ме убедите , че не виждам добре ? Че те всъщност не серат върху тротоара , защото са много интелигентни ? само кучетата , които имат собственик серат , другите не  ooooh!

Много искам да видя снимка на разхождащо се по тротоара бездомно.
Явно имаш псе, разхождаш го редовно, нали?
Защо го разхождаш? Не е ли, за да се изсере навън? Или ти избягваш тротоарите?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия