Въпроси и отговори за майчинството и новите промени - 15 част

  • 68 800
  • 770
# 180
Здравейте момичета аз пак с едно вьпросче.От 17.5 сам в не платена отпуска за 6 месеца а до 16.5 бях по майчинство за 2год та вьпроса ми е по време на не платената отпуска внасят ли ми шефовете здравни усигоровки или трябва аз да ги внасям?Ако ще ги внасям аз като ида НОИ трябвали да нося някакьв документ от фирмата?много ви благодаря  Hug
Виж целия пост
# 181
Здравейте момичета аз пак с едно вьпросче.От 17.5 сам в не платена отпуска за 6 месеца а до 16.5 бях по майчинство за 2год та вьпроса ми е по време на не платената отпуска внасят ли ми шефовете здравни усигоровки или трябва аз да ги внасям?Ако ще ги внасям аз като ида НОИ трябвали да нося някакьв документ от фирмата?много ви благодаря  Hug
Работодателя внася здравните по време на неплатен за гледане на дете до 8 год.
Виж целия пост
# 182
Много благодаря Hug
Виж целия пост
# 183
Здравейте! Имам едно питане. В майчинство съм. Искам да се регистрирам като земеделски производител и да кандидатствам за субсидии по програма "Млад фермер". Ще се отрази ли това по някакъв начин на майчинството ми. Благодаря, ако някой може да ми помогне с отговор!  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 184
*Ita*
намерих това :

Могат ли да кандидатстват студенти, редовно и задочно обучение, или жени, които са в отпуск по майчинство?
- Да, но ако имат трудови или служебни правоотношения за повече от 4 часа дневно, до три месеца от датата на сключване на договора за отпускане на финансовата помощ те са длъжни да прекратят тези взаимоотношения или да ги ограничат до 4 часа дневно.
Виж целия пост
# 185
Момичета въпросът ми вероятно не е за тук ,но все пак ще питам, ако има вещи.Когато излязох в майчинство ме осигуряваха на една ставка.Сега при връщането ми на работа, това се е променило.Въпросът ми е на каква база трябва да ми се изплати отпуската натрупана през 2те години майчинство - на новата или на тази за която година е отпуска?
Виж целия пост
# 186
Момичета въпросът ми вероятно не е за тук ,но все пак ще питам, ако има вещи.Когато излязох в майчинство ме осигуряваха на една ставка.Сега при връщането ми на работа, това се е променило.Въпросът ми е на каква база трябва да ми се изплати отпуската натрупана през 2те години майчинство - на новата или на тази за която година е отпуска?

ако нямаш 10 отработени дни в месеца преди да ползваш отпуска,ще ти я изплатят по старата заплата от преди майчинството
ти ще отработваш ли или направо пл отпуск ще вземеш?-ако направиш така,направо отпуск,трябва да ти я изплатят според заплатата от преди майчинството ти
Виж целия пост
# 187
Ох той моя казус е странен - сега ме водят в отпуск, за да може да се изчиства и в същото време ходя на работа за по 4 часа, за да оправям нещата за които се разчита на мен.И понеже аз също мисля че трябва да ми се плати на старата база/която е по-висока от сегашната/, а шефката ми иска да ми изплаща по новата, затова реших да питам тук, преди да говоря с нея или със счетоводителката.
Благодаря за отговора!Излиза, че трябва да ми изплатят отпуска на база старите ставки.
Виж целия пост
# 188
ходиш на работа така да се каже нелегално.реално си в отпуск и щом не си отработвала дни,трябва да ти я платят по заплатата от преди майчинството.колкото и да й е кофти на шефката  Laughing
Виж целия пост
# 189
Еми да - нелегално е откъдето и да го погледне човек.Аз ще и обясня как стоят нещата пък дали ще ме огрее е друг въпрос....То нали знаете - последната дума има шефа.Ама какво да се прави на този етап няма къде другаде да отида и трябва да си пазя мястото, дори и с цената на подобни компромиси.Благодаря Елфита!  bouquet
Виж целия пост
# 190
здравейте,искам и аз да попитам нещо.
В момента съм по майчинство  което получавам от социалните,но то свършва чни месец.дъщеричката ми ще навърши 1год.на 16.юни.
През целия си живот имам трудов стаж около 4год.последно съм работила до декември 2009г.Въпросите ми е следните:
Ако през юни,след като детето навърши 1год.аз започна работа,мога ли след месец да изляза в отпуск по майчинство за отглеждане на дете до 2 год.възраст.?

Годината през която съм получавала пари от социалните води ли ми се като трудов стаж?

благодаря предварително за отговорите! Simple Smile
Виж целия пост
# 191

Ако през юни,след като детето навърши 1год.аз започна работа,мога ли след месец да изляза в отпуск по майчинство за отглеждане на дете до 2 год.възраст.?-да,направи точно така,за да получаваш пари и втората година.отработваш 1 ден и излизаш в майчинство

Годината през която съм получавала пари от социалните води ли ми се като трудов стаж? не,но ти стаж си имаш достатъчно и не ти трябва друг стаж,за да получаваш майчинство

благодаря предварително за отговорите! Simple Smile
Виж целия пост
# 192
Въпросът ми е остатъка от април кога да го чакам? Дали до края на май ще ми бъде изплатен?

зависи вашите кога ще подадат декларацията
може края на май да получиш парите
с пик код следи на сайта на НОИ

В края на месец април са подали декларацията. В сайта на НОИ следя, но няма още информация  Rolling Eyes


Здравейте отново Simple Smile
Сега дата на последно представяне е 18.05.2012 г. Кога евентуално ще си получа остатъка от майчинството за април Simple Smile

Няма нова табличка отдолу за втората година...... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 193
Здравейте отново Simple Smile
Сега дата на последно представяне е 18.05.2012 г. Кога евентуално ще си получа остатъка от майчинството за април Simple Smile

Няма нова табличка отдолу за втората година...... Rolling Eyes

значи на 18 ти са представили декларацията за втората година
чакаш да ти се поява на сайта и съответно да ти я изплатят
Виж целия пост
# 194
♥Elfita♥ , благодаря  Hug Дано да е до края на месеца Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия