Въпроси и отговори за майчинството и новите промени - 15 част

  • 68 817
  • 770
# 465
Здравейте!

♥Elfita♥  Имам един въпрос, на които не мога да си отговоря сама поради индивидуалността на случая. В момента ще влизам в 4ти месец от бременността /термина ми е за 14 фев. 13г./, от предходни години, не от тази, разпокъсано имам общо 6 месеца стаж,  имам възможност ако от сега нататък започна работа да ми продължи стажа, но до януари - 45дни преди термин пак няма да съм събрала 12 месеца осигурителен стаж и в тоя случаи ще мога ли да взема обезщетение за бременност и раждане. А за майчинството колко време и каква сума ще мога да взимам.
А проблема че нямам стаж е не защото съм безработна или не ми се работи а защото съм студентка Simple Smile
Предварително благодаря за отговора Simple Smile
Виж целия пост
# 466
Tsvetelinaaa , не съм елфита, но да кажа...Ако сега те назначат на договор на 8 часа за още 6 месеца, веднага щом направиш 12-месеца осиг. стаж ще започнеш да получаваш майчинство.Най-вероятно майчинството ще е минималното 290лв. първата година и 240лв. втората.Ако си студентка редовно обучение имаш право на помощ за майки-студентки в размер на 2880лв.Има си тема за това.
Виж целия пост
# 467
Здравейте, Аз съм Мария Ванкова от БТВ Новините.Правя репортаж за бащите, които ползват отпуск за отглежадне на малко дете,съответно получават майчинство, вместо майката.Необходим ми е такъв баща.Ще съм благодарна, ако ми помогнете в издирването.Снимките на репортажа са утре,21.08.2012г.
Оставям Ви мой телефон и имейл за връзка:
0887110474
vankova.m@abv.bg
Виж целия пост
# 468
Момичета, не зная дали питането ми е по темата и се извинявам ако това не е точното място да питам.
Имам неизползван годишен отпуск, а вече съм на работа, но планирам да напускам. Чакам предложение за работа, но все още се бави, а от настоящата фирма ме притискат да си ползвам и платения отпуск.
Та възможно ли е да подам заявление за ползване на отпуск да кажем от 27. 08 и докато съм отпуск да подам да кажем на 30.08 и молба за напускане и да не се връщам докато ми тече предизвестието?
Ще съм благодарна, ако някой ми помогне с отговор  bouquet.
Виж целия пост
# 469
Момичета, не зная дали питането ми е по темата и се извинявам ако това не е точното място да питам.
Имам неизползван годишен отпуск, а вече съм на работа, но планирам да напускам. Чакам предложение за работа, но все още се бави, а от настоящата фирма ме притискат да си ползвам и платения отпуск.
Та възможно ли е да подам заявление за ползване на отпуск да кажем от 27. 08 и докато съм отпуск да подам да кажем на 30.08 и молба за напускане и да не се връщам докато ми тече предизвестието?
Ще съм благодарна, ако някой ми помогне с отговор  bouquet.

Да.
Виж целия пост
# 470
Хайде и тук да попитам ,дано не го отчетете за спам ,но получавам само мнения от хора ,които предполагат ,а не са сигурни дали е така ,а въпросът ме вълнува много.Накратко,ситуацията е следната.Завърших наскоро висшето си образование.В момента съм бременна ,бременността ми е рискова и не мога да работя.Нямам 12 м. стаж на трудов договор ,на практика не съм работила ,защото след университета се омъжих и забременях.Следователно не мога да получавам майчинство - нито редовно ,нито социално ,защото доходите на съпруга ми са по-високи от изискуемите за него.Имам възможността да сключа трудов договор ,като имам 6 месеца до раждането.Въпросът ми е следният - ако започна работа 6 месеца преди да родя и при раждането имам 6 месеца стаж по трудов договор ,следващите 6 месеца след раждането ,при които се отглежда дете ,признават ли се за стаж (ако допуснем ,че трудовият ми договор не е прекъснат и формално се водя на работа:например майка ми гледа детето ,а аз работя още 6 месеца)?Тогава имам ли шанс да получавам майчинство 6 месеца след като съм родила (при навършване на 12 м. трудов стаж) ,в продължение на 1 г. и половина ,вместо на 2 г. ?Ще ви бъда много благодарна за отговора !
Виж целия пост
# 471
Хайде и тук да попитам ,дано не го отчетете за спам ,но получавам само мнения от хора ,които предполагат ,а не са сигурни дали е така ,а въпросът ме вълнува много.Накратко,ситуацията е следната.Завърших наскоро висшето си образование.В момента съм бременна ,бременността ми е рискова и не мога да работя.Нямам 12 м. стаж на трудов договор ,на практика не съм работила ,защото след университета се омъжих и забременях.Следователно не мога да получавам майчинство - нито редовно ,нито социално ,защото доходите на съпруга ми са по-високи от изискуемите за него.Имам възможността да сключа трудов договор ,като имам 6 месеца до раждането.Въпросът ми е следният - ако започна работа 6 месеца преди да родя и при раждането имам 6 месеца стаж по трудов договор ,следващите 6 месеца след раждането ,при които се отглежда дете ,признават ли се за стаж (ако допуснем ,че трудовият ми договор не е прекъснат и формално се водя на работа:например майка ми гледа детето ,а аз работя още 6 месеца)?Тогава имам ли шанс да получавам майчинство 6 месеца след като съм родила (при навършване на 12 м. трудов стаж) ,в продължение на 1 г. и половина ,вместо на 2 г. ?Ще ви бъда много благодарна за отговора !


Отговорих ти в другата тема...Нека някой познат да те води на работа на 8 часа...назначаване максимално скоро...
Виж целия пост
# 472
Благодаря ти много !   bouquet
Виж целия пост
# 473
pantera666
Благодаря много за отговора   bouquet.
Виж целия пост
# 474
Здравейте извинявам се предварително ако някой вече е задал този въпрос, но не успях да го видя тук. Искам само да по питам дали съм разбрала добре, че ако като ми сметнат майчинството на база 24 м назад се получи сума по-малка от мин работна заплата , то няма да получавам тази сума, а ще взимам 290 лв. , а втората година 240лв., а не както бях чула 120лв?
Виж целия пост
# 475
Здравейте извинявам се предварително ако някой вече е задал този въпрос, но не успях да го видя тук. Искам само да по питам дали съм разбрала добре, че ако като ми сметнат майчинството на база 24 м назад се получи сума по-малка от мин работна заплата , то няма да получавам тази сума, а ще взимам 290 лв. , а втората година 240лв., а не както бях чула 120лв?

да,така е
Виж целия пост
# 476
Аз съм в позицията на Tsvetelinaaa ,през първите 4 месеца след раждането няма да получавам майчинство ,понеже няма да имам 12 месеца стаж.Интересува ме дали за тези 4 месеца не мога да поддам молба до социални грижи и да взимам минималното социално майчинство от 100 лв ,а когато вече имам 12 месеца стаж ,да започна да получавам редовното майчинство ? #Crazy
Виж целия пост
# 477
Аз съм в позицията на Tsvetelinaaa ,през първите 4 месеца след раждането няма да получавам майчинство ,понеже няма да имам 12 месеца стаж.Интересува ме дали за тези 4 месеца не мога да поддам молба до социални грижи и да взимам минималното социално майчинство от 100 лв ,а когато вече имам 12 месеца стаж ,да започна да получавам редовното майчинство ? #Crazy

Да ще имаш право на социално майчинство и помощ за бременност 45 дни преди термин,ако дохода на човек ви е под или равен на 350 лв бруто
Виж целия пост
# 478
А в какви срокове преди раждането трябва да подам молбата ?В социални грижи е доколкото знам...Не съм наясно и с документите ,които трябва да представя... Tired
Виж целия пост
# 479
В социалните подаваш,да.Отиди и попитай за документи и срокове
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия