Въпроси и отговори за майчинството и новите промени - 15 част

  • 68 804
  • 770
# 525
Здравейте..
Моят въпрос е>в момента съм в майчинство втора година и съм бременна в трети месец.Дъщеря ми навършва 2 годинки на 21.02.13,а аз излизам на 23.02.13 г в 45 дневен болничен преди раждане-та въпроса ми е кое е удачно да взема - болничен или отпуск за двата  дни разминаване и ще ми се плаща ли за второто майчинство.Питам понеже някои ми вметна,че в случая може да не ми плащат майчинство??

опитай да ти започне 45 дневния от 20 ти,за да ти се получи застъпване
разбира че ще ти плащат и второто маичинство
Виж целия пост
# 526
Здравейте.имам следния въпрос.бременна съм в 7 месец.излязох в болнични от началото на Август месец.преди да спра да работя бях ползвала само 10 дена от платения годишен отпуск който ми се полага(20 дни.). Сега искам да си взема оставащите дни за да не изгоря с тях, и ми казват че нямам право на 10 дни а на 7 заради болничните и защото нямам цяла работена година! може ли някои да ми каже имали такова нещо или не?
Виж целия пост
# 527
Здравейте.имам следния въпрос.бременна съм в 7 месец.излязох в болнични от началото на Август месец.преди да спра да работя бях ползвала само 10 дена от платения годишен отпуск който ми се полага(20 дни.). Сега искам да си взема оставащите дни за да не изгоря с тях, и ми казват че нямам право на 10 дни а на 7 заради болничните и защото нямам цяла работена година! може ли някои да ми каже имали такова нещо или не?

Отпуската ти няма да изгори.Ще я ползваш след като приключиш с майчинството си.Поради уважителната причина,че си в болничен и после в майчинство отпуската ти се трупа през това време
Виж целия пост
# 528
Здравейте,

Не съм сигурна дали въпросът ми е за тук - дали можете да ми кажете на колко болнични, неплатен и платен отпуск годишно имам право като майка на 3 годишно дете?
Виж целия пост
# 529
Здравейте,

Не съм сигурна дали въпросът ми е за тук - дали можете да ми кажете на колко болнични, неплатен и платен отпуск годишно имам право като майка на 3 годишно дете?

неплатен 11 м /6 м твои и 5 м от бащата/-ползва се от 2 г до 8 г на детето
платен отпуск-най-малко 20 работни дни годишно или повече,ако е уговорено
болнични-60 дни за гл на дете,180 дни за теб.За теб се налагат повече дни,се явяваш на ТЕЛК
Виж целия пост
# 530
Много благодаря за бързия отговор!!

Само за 11те месеца неплатен отпуск да попитам - аз мога да използвам само 6 месеца от тях, не може да се прехвърля отпуск, нали така? Simple Smile
Виж целия пост
# 531
Много благодаря за бързия отговор!!

Само за 11те месеца неплатен отпуск да попитам - аз мога да използвам само 6 месеца от тях, не може да се прехвърля отпуск, нали така? Simple Smile

напротив,може да се прехвърлят 5 м от бащата на майката
затова съм писала,че имаш право на 11 м общо неплатен
Виж целия пост
# 532
Още веднъж - много благодаря!!  bouquet
Виж целия пост
# 533
Здравейте,
не съм сигурна че въпроса ми е за тук, но нямам много време и само вас открих. Дъщеря ми е на 9 месеца, а аз тази година се записах наново студентка след като бях прекъснала. По принцип съм семестриално завършила 2008 и трябваше да защитя дипломна работа, но аз не го направих. Тази година си възстанових студентските права и се водя редовна студентка за учена година 2012/2013. В този случай ( дано съм го обяснила добре ) имам ли право на еднократна помощ за майка студентка? Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 534
Здравейте,
не съм сигурна че въпроса ми е за тук, но нямам много време и само вас открих. Дъщеря ми е на 9 месеца, а аз тази година се записах наново студентка след като бях прекъснала. По принцип съм семестриално завършила 2008 и трябваше да защитя дипломна работа, но аз не го направих. Тази година си възстанових студентските права и се водя редовна студентка за учена година 2012/2013. В този случай ( дано съм го обяснила добре ) имам ли право на еднократна помощ за майка студентка? Благодаря ви предварително.

Четеш първа страница на тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=670929.0 и отиваш в социалните да дискутирате
Може да се опитат да те върнат,защото детето е над 6 месеца
Виж целия пост
# 535


Четеш първа страница на тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=670929.0 и отиваш в социалните да дискутирате
Може да се опитат да те върнат,защото детето е над 6 месеца

[/quote]


Много благодаря за бързия отговор. Утре отивам да си взема бележка от университета и ще подавам.
Виж целия пост
# 536
Здравейте, имам следният въпрос.
В майчинство съм първа година. Трудовият ми договор е прекратен края на юни, а първата година на майчинството ми ще изтече края на май 2013.
Имам ли право да бъда  назначена на трудов договор в момента( проформа), за да мога да си ползвам и втората година майчинство а и най-вече да се възползвам от програмата "Аз мога повече"
Виж целия пост
# 537
Здравейте, имам следният въпрос.
В майчинство съм първа година. Трудовият ми договор е прекратен края на юни, а първата година на майчинството ми ще изтече края на май 2013.
Имам ли право да бъда  назначена на трудов договор в момента( проформа), за да мога да си ползвам и втората година майчинство а и най-вече да се възползвам от програмата "Аз мога повече"


Да.
Виж целия пост
# 538
  bouquet , Пантера
Виж целия пост
# 539
Здравейте, каква е сумата през втората година на детето? Все още ли е 240 лв и ако е променена, от кога и на колко е променена?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия