Въпроси и отговори за майчинството и новите промени - 15 част

  • 68 802
  • 770
# 555
Мерси за отговора Simple Smile) Ние с бащата и двамата сме безработни и не сме работили на договор  аз от около 2 години ,а бащата ...нямам си и на идея от кога Simple Smile
Виж целия пост
# 556
Удобно ли е на лични?

Например срещу уговорено обезщетение от страна на работодателя; може да се промени длъжностната характеристика, така, че да не отговаряш на условията и т.н. В общи линии е въпрос да не те освобождават по някоя от точките, които изискват разрешение от ИТ.
Благодаря много, ориентирах се   bouquet
Виж целия пост
# 557
Здравейте,мами-моля ви помогнете ми за една приятелка-фирмата ,в която е по майчинство в момента ,искат да прекратят дейност за 5-6 месеца-това ще навреди ли на нея,в смисъл ще и прекратят ли майчинството,какво става с майката?И ако я преместят при земеделски производител как стоят нещата при тях-имат ли това право да я назначат при него и ще може ли да си продължи майчинството?
Виж целия пост
# 558
Имам и аз едно питане Embarassed
В начална бременност съм,7г.с ,но работата ми е тежка и ще бъда през  цялото време в болнични.Осигуряват ни на 490лв.
Та ,въпроса ми е как  и колко ще получавам майчинство през първата ,а и втората година?
Мерси !!!
Виж целия пост
# 559
имам въпрос и ако някой може да ми даде отговор ще съм му мн благодарна!!! аз съм безработна и като цяло имам 8 м осигурителен стаж,та въпроса ми е ако сега започна някъде работа и след като ми пуснат трудов договор и примерно след седмица две си пусна болничен  дали ще ми плащат ли болничните и колко (примерно ако се осигурявам на 400лв.)?
Виж целия пост
# 560
Цитат
Имам и аз едно питане Embarassed
В начална бременност съм,7г.с ,но работата ми е тежка и ще бъда през  цялото време в болнични.Осигуряват ни на 490лв.
Та ,въпроса ми е как  и колко ще получавам майчинство през първата ,а и втората година?
Мерси !!!
Зависи от колко време те осигуряват на тези пари. Майчинството се изчислява на база осиг доход 24 месеца назад, също така трябва да имаш 12 мес стаж през живота си. В интернет има такива калкулатори за изчисляване на майчинство и болнични
Виж целия пост
# 561


имам въпрос и ако някой може да ми даде отговор ще съм му мн благодарна!!! аз съм безработна и като цяло имам 8 м осигурителен стаж,та въпроса ми е ако сега започна някъде работа и след като ми пуснат трудов договор и примерно след седмица две си пусна болничен  дали ще ми плащат ли болничните и колко (примерно ако се осигурявам на 400лв.)?

да,обикновения болничен ще ти го плащат,защото аз него се искат само 6 м осиг стаж,а ти ги имаш.сумата е трудно да се каже колко ще е,защото базата е 18 м назад.а това,че като започнеш работа ще те осигуряват на 400 лв няма никакво значение,защото ти ще излезнеш в болничен и тази сума не се взима предвид
Виж целия пост
# 562
Здравейте,мами-моля ви помогнете ми за една приятелка-фирмата ,в която е по майчинство в момента ,искат да прекратят дейност за 5-6 месеца-това ще навреди ли на нея,в смисъл ще и прекратят ли майчинството,какво става с майката?И ако я преместят при земеделски производител как стоят нещата при тях-имат ли това право да я назначат при него и ще може ли да си продължи майчинството?

Зависи за кой отпуск говорим - ако са 410-те дни, то ще си получава обезщетение до изтичането им; нека има предвид, че времето след прекратяване на трудовия договор не се зачита за осигурителен стаж и трябва да си внася здравните осигуровки сама. Ако вече ползва отпуск за гледане на дете до 2 год. възраст, то след прекратяване на договора се прекратява ползването и на отпускът за гледане на дете. Може да бъде наета от друг осигурител и да продължи ползването на отпуск за гледане на дете.
Виж целия пост
# 563
благодаря мнооогооо за отговора Simple Smile Хубав ден на всичкии!   bouquet
Виж целия пост
# 564
здравейте, искам да попитам мога ли да пусна сина си на детска 2дена и после да го спра и да си продължа майчинството
 Rolling Eyes
Виж целия пост
# 565
здравейте, искам да попитам мога ли да пусна сина си на детска 2дена и после да го спра и да си продължа майчинството
 Rolling Eyes

да,можеш
за тези два дни прекратяваш майчинството си и после го възобновяваш.но детето не трябва да се води в яслата.трябва да го отпишеш

каква е идеята на това упражнение
Виж целия пост
# 566
моя колежка ще я съкратят ако се върна на работа, а сме приети в ясла, има друга колежка която излиза след месец и половина 45 дни преди раждане и за да я прехвърлят на нейно место не трябва аз да съм се върнала а неискам да загубя мястото в градината.незнам дали го обясних добре newsm78
Виж целия пост
# 567
моя колежка ще я съкратят ако се върна на работа, а сме приети в ясла, има друга колежка която излиза след месец и половина 45 дни преди раждане и за да я прехвърлят на нейно место не трябва аз да съм се върнала а неискам да загубя мястото в градината.незнам дали го обясних добре newsm78

разбрах,но не знам дали така ще ти пазят мястото или ако ти го пазят няма да ти треснат глоба.
защото не може ти да си в майчинство,а детето на ясла
Виж целия пост
# 568
е ми като не става да я спася си тръгвам на работа той на градина а колежката съкратена, другата майка не иска да излезе болничен защото това беше другия вариант.надявах се на някаква вратичка в закона но щом няма .няма.мерси все пак Hug
Виж целия пост
# 569
е ми като не става да я спася си тръгвам на работа той на градина а колежката съкратена, другата майка не иска да излезе болничен защото това беше другия вариант.надявах се на някаква вратичка в закона но щом няма .няма.мерси все пак Hug
Вземи си платения отпуск, натрупан през майчинството. Тогава колежката ти все още ще те замества. След като излезе другата в болнични се върни на работа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия