Въпроси и отговори за майчинството и новите промени - 15 част

  • 68 806
  • 770
# 495
аз да попитам тъй като не ми е много ясно,миналата година родих октомври месец,бях в болнични до 25декември,от януари 2012 ми изплащат обезщетение от нои,една година ли се плаща,или се смята от 45дневният болнични 410дена,дефакто спират да ми плащат този месец,обезщетението месец за месец ли се плаща,или върви едн месец назад? мерси предварително за отговора
Виж целия пост
# 496
аз да попитам тъй като не ми е много ясно,миналата година родих октомври месец,бях в болнични до 25декември,от януари 2012 ми изплащат обезщетение от нои,една година ли се плаща,или се смята от 45дневният болнични 410дена,дефакто спират да ми плащат този месец,обезщетението месец за месец ли се плаща,или върви едн месец назад? мерси предварително за отговора

Плаща се един месец назад, тоест през септември получаваш парите за август.През месеца, когато детенцето прави 1 годинка се прави изравняване между обезщетението и майчинството и започваш да получаваш по 240лв.
Виж целия пост
# 497
аз да попитам тъй като не ми е много ясно,миналата година родих октомври месец,бях в болнични до 25декември,от януари 2012 ми изплащат обезщетение от нои,една година ли се плаща,или се смята от 45дневният болнични 410дена,дефакто спират да ми плащат този месец,обезщетението месец за месец ли се плаща,или върви едн месец назад? мерси предварително за отговора

Плаща се един месец назад, тоест през септември получаваш парите за август.През месеца, когато детенцето прави 1 годинка се прави изравняване между обезщетението и майчинството и започваш да получаваш по 240лв.


значи октомври трябва да получа за септември,и вече след това по 240лв...мерси за отговора  bouquet
Виж целия пост
# 498
Здравейте, момичета  bouquet!
Имам следният въпрос, в момента съм бремена в края на шести месец,към края на октомври мисля ще ми издадат първия болничен, но шефа ми не е внасял осигуровки от началото на тази година, ако успее ще внесе поне първите два месеца това ще повлияе ли на парите които ми се полагат, от 5 години съм с непрекъснати осигуровки и то на 950лв., но покрай кризата човека сега не успява да ги внася, за него те са задължение и той рано късно ще ги внесе, но дали мен ще ме ощетят от това забавяне newsm78?
Виж целия пост
# 499
Здравейте, момичета  bouquet!
Имам следният въпрос, в момента съм бремена в края на шести месец,към края на октомври мисля ще ми издадат първия болничен, но шефа ми не е внасял осигуровки от началото на тази година, ако успее ще внесе поне първите два месеца това ще повлияе ли на парите които ми се полагат, от 5 години съм с непрекъснати осигуровки и то на 950лв., но покрай кризата човека сега не успява да ги внася, за него те са задължение и той рано късно ще ги внесе, но дали мен ще ме ощетят от това забавяне newsm78?

Те са негово задължение и няма да е проблем при смятането на обезщетение, щом се подава необходимата информация от счетоводството. (декларация 1)
Виж целия пост
# 500
Много благодаря за отговора  bouquet!
Виж целия пост
# 501
Включвам се да дам отчет. Съвсем скоро ви занимавах по моето застъпено майчинство. Оказа се, че са ми объркали сумата, преизчислиха ми я, имам отразено доплащане в сайта на НОИ. Това за по малкото дете, а за по голямото не ми внасят половината на 240 лв, тъй като не съм подала декларация по чл 54, отделен е въпросът, че не са ми казали, въпреки че работодателят ми е питал. Така че следете си нещата и питайте за всичко, което не ви е ясно.
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet на всички помагащи ни  Hug
Виж целия пост
# 502
шанел,подай сега прил 4 със задна дата
Виж целия пост
# 503
Аз с едно такова питане  newsm78 ... имате ли напредстава дали работи Е-услугата на НОИ: https://applications2.nssi.bg/noiforms/services.aspx Уж попълвах там с въпроса си, но като тръгна да изпращам и все грешка ми дава.
Ама веднъж реших да питам там, а не тук да досаждам.....Интересуваше ме, че след като си подавах документите последния път се получи  едно забавяне и сега август месец получих парите си зали, а септември за август....все така ли ще вървя с един месец назад  newsm78
Виж целия пост
# 504
Здравейте пак ,в случай ,че преди да ми е изтекло майчинството ,регистрирам фирма на свое име и започна частен бизнес ,майчинските помощи прекратяват ли се ? newsm78
Виж целия пост
# 505
сега август месец получих парите си зали, а септември за август....все така ли ще вървя с един месец назад  newsm78

точно така се изплаща обезщетението-месец за месец
този месец плащат за предходния
нямаш забавяне и не вървиш с месец назад
Виж целия пост
# 506
Здравейте. Детето ми е на почти 11 месеца. Аз съм самоосигуряващо лице, регистрирано като земеделски производител. Дата на прекратяване изплащане на обезщетението, определена от системата на НОИ: 04.11.2012 г.
Бихте ли ми казали за втората годинка на детето какви документи трябва да подам и къде?
В момента работя и на трудов договор и след свършване изплащането на това обезщетение ще получава 50 процента от майчинството, т.е. 120 лева.
Кажете ми кога трябва да подам документите, какви да са те и къде. Ще се справя ли сама, според вас или да търся помощ от фирма?!
Моля ви, отговорете ми, защото времето до 4 ноември почти не остана. Бях ви питала по този въпрос, но не уточних някои неща. Сега ще се радвам на отделено време за достоверен отговор. Поздрави!
Виж целия пост
# 507
Здравейте. Детето ми е на почти 11 месеца. Аз съм самоосигуряващо лице, регистрирано като земеделски производител. Дата на прекратяване изплащане на обезщетението, определена от системата на НОИ: 04.11.2012 г.
Бихте ли ми казали за втората годинка на детето какви документи трябва да подам и къде? Ето тук е описано https://docs.google.com/document/pub?id=1KPU8R-sanXbT60mDbIHQ8lt … H0xAkrF6mSpvRQEw4
В момента работя и на трудов договор и след свършване изплащането на това обезщетение ще получава 50 процента от майчинството, т.е. 120 лева. Може да подадеш документи за 240 лв. като ЗП /ако подновиш регистрацията/, ще получаваш 240 лв. На труд. договор може да работиш или да си в отпуск за отглеждане на дете.
Кажете ми кога трябва да подам документите, какви да са те и къде. Ще се справя ли сама, според вас или да търся помощ от фирма?!
Моля ви, отговорете ми, защото времето до 4 ноември почти не остана. Бях ви питала по този въпрос, но не уточних някои неща. Сега ще се радвам на отделено време за достоверен отговор. Поздрави!
Виж целия пост
# 508
сега август месец получих парите си зали, а септември за август....все така ли ще вървя с един месец назад  newsm78

точно така се изплаща обезщетението-месец за месец
този месец плащат за предходния
нямаш забавяне и не вървиш с месец назад
newsm78 може и така да е значи. Аз се подведох по това, че в справката ми пише: парите получени на еди коя си дата за месец еди кой си.
Виж целия пост
# 509
Здравейте, момичета !

На 7 ноември трябва да изляза в 45- дневният болничен,
към днешна дата съм безработна.
Въпросите към вас са
1. Има ли смисъл от сега да започвам към някоя фирма/ с идея да си взема болничен дни след това / и
ако започна сега- ориентировъчно на каква база се изчислява размера на болничния.
2.Мои познати ме насочват да започвам да се осигурявам чрез осигурителна каса - това ми е малко
тъмна Индия -  дайте съвет - да търся ли някаква фирма или и такава каса е ОК !

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия