ДЕКЕМВРИЙЧЕ гука сладко, стопля сърчицата то на мама и на татко!

  • 37 938
  • 751
# 630
me4koni с какво пюре започнахте захранването че неиска зеленчуковите?
ами по съвет на педи започнах с пюре от картофче-аз го правих,разбито като бозичка-резултат две-три лъжички,после почва рев и плюене...пробвах и  с готови пюрета на Хип-картоф с морков,картоф с карфиол като добавях и малко АМ-абсолютно същият ефект... Thinking Thinking
Принципно  и аз бях чела    за късното захранване,но той така или иначе е основно на Ам,а като ядем пред него така примлясква,милият,чак лигички му текат и чак така гузно ми става Embarassed Embarassed Embarassed
Всъщнос не драматизирам-така или иначе той в един момент ще започне да хапва,но педи ми каза че постепенното захранване със зеленчуково пюре идва да замени обедното хранене,а с този темп при нас едва ли ще се случи Thinking
Съжалявам,че попитах в др тема във форума,че чак се ядосах от коментари от сорта"че ние сме си виновни,че пидито не става"-знам,че въпросът за захранването кога е малко спорен,всеки решава за себи си Peace Peace-просто споделям нашата ситуация,а ще се радвам да прочета и за вашия опит,без да будя излишна полемика Peace Peace
Виж целия пост
# 631
Здравейте мами,
искам да питам с какво пюре почнахте да захранвате. Педиатърката ми каза с ябълки, но не ми е ясно готово пюре ли да купувам, аз ли да го правя, сварени или сурови.
От 3 седмици давам сокчета от ябълка и морков. Другата седмица ще включвам и магданоз.
Но относно пюретата -съм забравила.
И освен ябълка с какъв друг плод мога да захраня.
Благодаря предварително.

А и друго исках да питам. Някой правил ли е в къщи пюрета и да ги затваря в буркани и каква е технологията?
Виж целия пост
# 632
me4koni с какво пюре започнахте захранването че неиска зеленчуковите?
ами по съвет на педи започнах с пюре от картофче-аз го правих,разбито като бозичка-резултат две-три лъжички,после почва рев и плюене...пробвах и  с готови пюрета на Хип-картоф с морков,картоф с карфиол като добавях и малко АМ-абсолютно същият ефект... Thinking Thinking
Принципно  и аз бях чела    за късното захранване,но той така или иначе е основно на Ам,а като ядем пред него така примлясква,милият,чак лигички му текат и чак така гузно ми става Embarassed Embarassed Embarassed
Всъщнос не драматизирам-така или иначе той в един момент ще започне да хапва,но педи ми каза че постепенното захранване със зеленчуково пюре идва да замени обедното хранене,а с този темп при нас едва ли ще се случи Thinking
Съжалявам,че попитах в др тема във форума,че чак се ядосах от коментари от сорта"че ние сме си виновни,че пидито не става"-знам,че въпросът за захранването кога е малко спорен,всеки решава за себи си Peace Peace-просто споделям нашата ситуация,а ще се радвам да прочета и за вашия опит,без да будя излишна полемика Peace Peace

Разбира се, тук е място за споделяне, а не за спорове. Аз другата седмица ще почвам със зеленчуковите, въпреки че на мен педи ми каза да почвам с плодови Simple Smile
Виж целия пост
# 633
И аз да питам - кърмене и захранване - за да не спре кърмата, винаги първо тя се предлага, а след това пюре и т.н. Нали правилно съм разбрала?
Виж целия пост
# 634
Галактик, а с каката първо давах от пюрето и после и давах да суче колкото прецени, за да се нахрани. И така постепенно замествах храненията. Иначе мисля пак да започна със зеленчукови пюрета, но след месец. Този път ми се иска да опитам сама да си приготвям вкъщи, но ще видим...
Виж целия пост
# 635
Отчет за ДК.Дани вече е 6920(+720 гр) и 43 см(+2),глава 42,гърди 63 или обратното беше newsm78
Поради доброто ни качване продължаваме на кърма .
Аз ще започна с зеленчук(картоф).Първо пюрето после кърмата.Поради липса на домашни зеленчуци ще купувам готови такива,защото от ХЕИ моя приятелка ги изследват редовно и твърди че са без отклонения от нормите.
На трети  май ни викат за ваксина,че много изоставаме
Виж целия пост
# 636
fifi 2011,
моят човек хапва от началото на 4 месец плодови пюрета - круша, слива, праскова. Кайсия не харесва. Сокове съм му давала още през 3 м., прясно изцедени - круша, слива, портокал. От 3 дни му давам зеленчуци - първо аз сварих картоф, разредих го с АМ - хареса му. Днес му дадох комбинирано зеленчуково - картоф, зелен фасул, домат и морков на Ганчев - хареса му. Яде полулегнал в шезлонга с лъжичка на Авент. Днес кихна с пълна уста и познайте какво стана около нас  Joy
Досега всичко е приемал без проблем, само от плодовите пюрета му стана по-гъсто акото, защото в тях има оризов грис или царевично нишесте, затова не му давам много.
Ще се радвам да споделяте кой какво е давал и как са реагирали бебовците!
  bouquet
Виж целия пост
# 637
Имах намерението да захранвам чак 6-ти месец, ама девойката посяга към чинията ми Shocked До сега съм й давала да смуче краставичка, ябълка, круша - определено й харесва, защото като ги извадя от устата й надава вой  Grinning Снощи и дадох смачкани парченца сварен картов - яде и още как Mr. Green Така, че ще почвам, но с купешки пюрета в началото за по-сигурно, а лятото ще готвя от пресни зеленчуци.

Да се похваля с първо зъбче - като малка перличка на долния венец tooth
Виж целия пост
# 638
vatzi твоя бебо сигурно е с 42 см. обиколка на главата, а не 62 см.  Mr. Green
Виж целия пост
# 639
vatzi твоя бебо сигурно е с 42 см. обиколка на главата, а не 62 см.  Mr. Green

 hahaha и аз точно това си мислех
Виж целия пост
# 640
vatzi твоя бебо сигурно е с 42 см. обиколка на главата, а не 62 см.  Mr. Green

 hahaha и аз точно това си мислех
JoyАБСОЛЮТНО СТЕ ПРАВИ Crazy Crazy Crazy
Виж целия пост
# 641
Галактик и аз така правих няколко пъти с ябълка и круша и определено му хареса.Не ,че е изсмукал кой знае колко Laughingно сега като ме гледа да ям и изобщо не ми се радва  Rolling Eyes Ще изчакам обаче да оздравее,че е с хрема.След 2 седмици ще му слагат ваксините,че ги отложихме заради хремата и като стане на 5 месеца го почвам с картоф и после педи препоръча да давам първо оранжевите зеленчуци и после зелените.
Виж целия пост
# 642
Привет момичета.
Аз си ви чета много редовно нищо , че не пиша. Сега темата покрай захранването ми се струеа , че ще се пораздвижи. В тази връзка да питам аз нещо :
Като се замести изцяло обедно хапване с пюре не ви ли намалява кърмата?
При мен няма ли често сукане и всичко отива на кино  Cry Незнам какво ще правя като отпадне едното ядене  Whistling
Виж целия пост
# 643
Защо не пробваш да се изцеждаш? Изпразваш гърдите "до сухо", след което изцедената кърма можеш да замразиш във фризер или да използваш за приготвяне на храна с нея.
Виж целия пост
# 644
Докато се храним Йоан е при нас, но не проявява никакъв интерес. Гледа ни, извръща глава и въздиша все едно ни съжалява  Laughing На 15.05 съм решила да му предложа сварен картоф смесен с кърма. Избрах тази дата, защото на 15.12.11г. ми беше термина и все едно тогава навършва 5 месеца /роден е на 05.12./. Не изпитвам кой знае какво желание да го захраня. Така като го кърмя е така лесно. Но и това ще стане.

И аз по- често пиша в групата във ФБ, защото ми е по- удобно, но и тук следя какво става с нашите бебоци  Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия