МАЙчета 2009 - 9

  • 47 901
  • 735
# 570
Лято! аз мога да ти препоръчам две, не мога да преценя колко са ти близо - едната е ЧДГ "Доверие". Алекс ходеше там преди и беше мн доволна, а другата е gymboree на бул. Цариградско шосе 149. В началото на август я водех там Алекс и каките са супер, лошото е че там нямат следобеден сън, но пък храната им е в хотел Експо, ползват и тяхната площадка. Ние останахме очарование. Всеки ден се прибираше с нещо направно от нея.
Успех в търсенето Simple Smile
Виж целия пост
# 571
Аничка, благодаря Simple Smile Чувала съм добри отзиви и за двете и даже познавам едно момиченце, което беше в "Доверие". Определено я имам предвид, а и ето, че мога да почерпя информация от първа ръка. Simple Smile
Виж целия пост
# 572
И аз за "Доверие" само хубави неща съм чувала, най-вече за собственичката й. Едно дете от групата на Стефи от "Мечо Пух" бе отписано от майка си още на 2рата седмица, 1 група и бе записано там.
Виж целия пост
# 573
Смешко,много лошо така с градината. Те децата и без това се стресират от ново място,нови хора,а когато са и в прекалено количество + другите екстри...горкото дете.  Confused
Ако имаш възможност,не го пращай всеки ден.

Аз искам да се похваля и да благодаря и оттук на мама Луни4ка  Hug
Бях писала по-напред,че ни приеха в полудневна детска градинка. Ивко на Луничка,го приеха в целодневна такава,но предпочитали да ходят до обед. И понеже вече системата позволява прехвърляне на деца,направихме размяна Simple Smile
Официално Криско ще ходи на целодневна градина  Grinning Много сме доволни всички у нас Simple Smile
Зори,ако четеш  Hug  Hug  Hug

лято!,стискам палци и вие да намерите нещо подходящо,а дано да ви приемат и в държавна градина на следващ прием  Praynig
Децата имат нужда да са сред връстници,определено.

Днес се обаждах на шефката ми(бившата) да я уведомя,че скоро ще съм свободен,търсещ работа човек  Laughing Дано се окаже,че ще им трябва още една брока към екипа,че условията са идеални,особено като имаш малко дете,което му предстои да боледува..евентуално...
Като казах болест,нещо ни е тръшнал вирус в момента всички. Цялото домочадие сме с по два реда сополи... ooooh! 
Имаме и един напредък- Кристиян вече пие от чаша и се храни сам  Laughing До преди седмица,беше мисия невъзможна,ама ето,стават нещата. Малко повече търпение ми трябва обаче,че яденето продължава около 40мин.  Crazy
Спокойна нощ,майчета  Hug
Виж целия пост
# 574
И на Ели градината е в ремонт (къщите на градинските групи са в трагично състояние след земетресението), събират се в огромни сборни с различни учителки всеки ден. И една разсеяна баба беше ѝ отмъкнала жилетката. Ама аз съм над тия работи, а оттам явно и Елица Wink.

За Джумбуре да кажа - от близо година е преместено в Манастирски ливади, в една от бизнес сградите на бул. България.
Виж целия пост
# 575
KayRenn, има две Gymboree, едното е на бул. България, а другото до хотел Експо.

Как така от земетресението се почупило, много странно, Все си мислех, че само в Перник има щети.
Браво на мама Луничка и честито на Маевка и нейния юнак. Дано бързо да се адаптирате, а иначе скорошно оздравяване.

Дами, аз ще се побъркам с това висене в офиса... Всеки ден от 9ч30 до 8ч30. Идва ми в повече Sad И днес какъв мейл получих от прекия ми началник. На цялата лудница и пращане на мейли по спешност не съм си била форматирала правилно мейла и видиш ли изглеждал като "Шопска салата"?! Направо побеснях. После ми разправял да си коригирам ЦВЕТА на подписа, но аз му показах, че си противоречи. Получих извинения, но вече бях ядосана, така, че не помогна много...
Сори, ако на някой не му е интересно, но трябваше ей така да го споделя.

Айде хубава вечер и за работещите утре дано да е по-лек ден.

Виж целия пост
# 576
Привет майчета как я карате  Peace

Отдавна ви загубих дирите из форумската тема, но нямах време  Whistling наскоро пак се наложи да търся помощ из форума и реших да намина да ви видя как сте щот бая ви мисля какво ли правят майските дружки... Heart Eyes  ееее зачетох последните страници и гледам -- градински Радини вълнения  Mr. Green

То и аз съм на тази тема Теди тръгна вече в първа група в същата ЦДГ, където изкара и яслената група тук в Чепинци и направо не се сдържам да я нарека както й подобава на градината "селска" особено след днешната родителска среща  #Crazy  Не сикам да обиждам госпожите и лелките на нашата група специално са добри, но като цяло манталитета в цялото село/квартал Чепинци ( все още не знам как се водим  Laughing) си е такъв селски, а за родителите направо нямам думи  smile3555 горките им дечица  Sick  95% от родителите гледаха ето така  smile3506 а една дори беше ето така  smile3502 минус балоните естествено  Laughing и на въпросната smile3502  майка й се сторили гадни марципанчетата от лакомствата дето децата ги получиха за Коледа и 1-ви юни и ги била метнала в коша...не можело ли да се купи нещо по-качествено като един голяяяям киндер шоколад примерно  #2gunfire #2gunfire #2gunfire оф оф оф

Както и да е миналата година отидох толкова отворена и позитивно настроена на тази среща с надеждата да видя хубави и слънчеви хора като дечицата в групата, а вместо това видях една купчина от разкривени и апатични физиономии...тази година отидох вече с предубеждение като знаех какво ще срещна и с нагласата да извоюваме да има повече от една фелдшерка на цяла ЦДГ която да следи за болни деца при сутрешния прием....да ама ТЦ освен нас - 3-4 родители, никои друг не се обади да ни подкрепи било абсурдно нямало щат нямало пари дрън дрън....явно тези мълчаливите са тези които си пускат болни децата на градината дори ги и знаем кои са все пак сме едно китно малко затворено шопско общество в което всеки  знае всичко за всеки и пак сме с вързани ръце. Учителките и сестрата (която всъщност се оказа фелдшер) нищо не могат да направят всичко опира най сетне до самосъзнанието на местните майки, което пък от своя страна не е на много високо ниво  Crazy лудница главата ми щеше да се пръсне след срещата, след нея си направихме една разходка с малчуганите из парка и се разведрих. С толкова апатия и простотия се сблъсках, че едва се отърсих от нея трябваха ми няколко часа  Mr. Green

Стига толкова и без това много дълго стана трябва да лягам, че Теди ходи 7 дена на градина и се разболя и вече цяла седмица се гледаме у дома с разтройство и повръщане така ще съм направо ска-па-на  Tired До утре дано да мога да ви чета по-често липсвате ми   bouquet
Виж целия пост
# 577
Добро утро!
Снощи мина и нашата родителска среща. Равносметката - на първо време едни 50 лв. за комплекти за оцветяване и апликация на изд. Анубис, боички, флумастри, моливи, пастели, лепила, четки и т.н. + конструктори и мозайки и т.н. + 5 лв. поне за книжки с приказки. Това е за всяко дете, до кога ще стигнат, не се знае. Прилежно събраха и списъци на родителите кой къде работи + телефон на педиатъра.
Не че не бях подготвена - след написаното от Мадам С. и другите мами, даже при нас ще е малко. Съседката, чието дете обаче ходи в друга ДГ, ми каза, че на тях са им искали 60 лв. за по-малко неща дори... Така че здраве да е!
Засега Бела закрепи положението и стана месец ходи на ДГ с желание. Проблемът е,че непрекъснато иска да ходи с рокли и поли, а учителките все повтарят, че искат децата с клинчета или панталонки без ципове и копчета  ooooh!. Всяка сутрин е малка драма, но се надявам да поотшуми с времето...
Виж целия пост
# 578
Галя, дано намираш време по-често да пишеш! Хубаво, че бързо си преодоляла лошото си настроение след родителската среща.
Днес като си заведох детето на градина и се оказа, че ще е сам, защото всички други деца са си ги оставили вкъщи. Много ми стана мъчно, че ние нямахме начин в събота да го гледаме и трябваше да го оставя на градина. Колкото и да съм доволна от нашата градина- за мен градината е компромис.
От доста време Божко пресъздава роли, които е видял във филм. Имаме вече репертоар от 5-6 сцени, които играе невероятно артистично и детайлно. Сам си измисли тази игра. На ДВД е гледал някоя френска комедия или друг филм/баща му подбира/и е харесал някой епизод- запомнил го е и после го играе и ме кара да отгатна какво играе. А като цяло вкъщи почти нищо не гледаме и не стоим пред ТВ. Даже кабелна нямаме- така че рядко пускаме нещо за гледане. Затова пък компютърът ни е включен и Божко е цар - сам го пуска, избира си любимите сайтове от букмаркс, знае къде са неговите игри, снимки и т.н.
Другата ни любима игра е да решаваме книжки-игри- с лабиринти, лепене на стикери, разлики, броене и оцветяване.
Аничка- това с работата ти е просто ужасно. Naughty
Виж целия пост
# 579
Ех,как живна темата  покрай съботният работен ден Mr. Green
Галя винаги съм си мислела,че допълнителните емотикони не ми вършат работа,но така на място си ги поставила и се смях от сърце особено с дъвката.
Аничка за шефовете винаги съм се сещала за онзи виц "Зайо ти що си с шапка,защо си без шапка"  Laughing

В случай,че не го знаеш:
Скрит текст:
Вълкът и лисицата решили да се гаврят със заека. Срещат го и му викат:
- А, Зайо, ти що си без шапка бе? - и го съдрали от бой.
На другия ден отново го срещат, но този път заекът предвидливо си сложил шапка.
- А, Зайо, ти що си със шапка, бе? - и пак го съдрали от бой.
Така няколко дена се гаврили, що си със шапка, що си без шапка и бой. По едно време им писнало и решили да сменят стратегията. Наговорили се: "Утре като видим заека, ще му искаме цигара. Ако ни даде с филтър - Що ни даваш с филтър, ако ни даде без филтър - що ни даваш без филтър и пак ще го бием!". Зайчето обаче, било в храстите и чуло всичко. На другия ден носи две кутии цигари, с филтър и без филтър. Срещат го вълкът и лисицата и му искат цигара:
- Ей, Заек! Я дай една цигара!
- С филтър или без филтър? - пита Зайо.
Вълкът и Лисицата се спогледали, почесали се и в един глас изревали:
- Абе заек, ти що пак си без шапка?



Мигле и ние днес така,ама нямахме друга алтернатива.Само,че при нас  вчера тактично ни намекнаха,че ще са сборна група и не е много хубаво...разбираш ли Wink И сутринта последен пристан на надеждата ни питаха;"Да го слагаме ли да спи на обяд  Shocked,защото повечето деца ще бъдат взети към 12.00ч. Вие вашето?? Аз казах "Ще спи,за какво му събирам пари за чаршафи,да стоят ей така на леглото ли  Mr. Green И настана гробна тишина.....

Виж целия пост
# 580
Утре мисля да направим един "тигел"  Grinning с детето в зоопарка.Ако има и други ентусиасти може да се видим.
Виж целия пост
# 581
Madam, браво! Добре си им го рекнала  Mr. Green
И аз съм работна но имахме късмет с неработещ днес дядо и той отнесе челядта тази сутрин.
Аз ще пропусна разходката в зоопарка   Mr. Green. Не че не искам но ще берем грозде утре  Sick

Галя, добре си се зявърнала  Hug

И честито на всички "изтръскани" майчета  Mr. Green Мен още ме щадят от ДГ. Мина училищното тръскане и вече с нетърпение чакам градинското.
Виж целия пост
# 582
Здравейте,мили мои!Гледам,че за родителски срещи пишете,нашата ще е следващата седмица.Нямам търпение да внесат някаква яснота,че положението е...........
В петък отивам да прибирам Ицко,питам ,,другарката",как е било детето и отговорът беше с много изнервен тон:,,Не ме питайте,не ми задавайте въпроси,всичките деца са били добре!" ooooh!Е,аз,как бих могла да получа информация.Отказа да ми даде пижамката,да си я взема и изпера.Нищо нямало да му стане да спи с нея и следващата седмица.Лошото е,че той обаче само първия ден е спал с нея и явно е хванала крачета.В петък,също така са спали голи децата,само по гащи,че било топло.Нещо не ми се вярваше,та поразпитах и други дечица от този кошер и те потвърдиха.  doh
Виж целия пост
# 583
От сума време не съм се вясвала, но когато имам възможност ви чета.
Честито на всички бременни дами - леко и безпроблемно бременеене ви пожелавам!
Смешко, Маевка, честит ви прием в градина! Дано децата са здрави, другото някак си ще го преглътнете. Смешко, душо, съветвам те да се заредиш с много търпение и непукизъм, защото големи изцепки те чакат да чуеш и видиш в градината.
Колкото и да не ми се искаше Зарката да го пускам в сборна група с непознати госпожи и 100 деца в нея вече нямам избор. Цялата рода се извъртя да го гледа септември, но градината все още не е приключила с ремонта и от утре и той в мелето. Не разчитам да ми го връщат с пълен комплект негови дрехи, а си и представям в какъв вид ще излиза - разпасан, с разменени пантофи и блуждаещ поглед, направо ми е мъка, но ще видим ако не потръгне и тази година ще го спра и това е.
От събота пък човекът тръгва и на музикална работилничка, и не знам дали няма да му дойде нанагорно, но пък знае ли човек, може да има слух пък аз да не знам  Wink.
Иначе цяло лято не беше на градина и добре му се отрази, обикаля по баби и дядовци, а и мъж ми цял месец го гледа. Станал е много послушен и изпълнителен, няма претенции за нищо, на всичко, което му се каже да направи казва 'обе' - (добре) и изпълнява. Много е внимателен и към себе си и към околните. Лошото е, че много се притеснява за неща, които изобщо не трябва той да ги мисли...направо ме стряска понякога. Мога да кажа, че реализира качествен скок в развитието си последната половин година (пу-пу). Дано не ми го повредят в градината, че ще ги побъркам.
Хайде спокойна нощ и успешна седмица на всички!
 
Виж целия пост
# 584
vaiza, за градината не се притеснявай, ще са си в помещенията от яслената група. Учителките са много симпатични, особено тия на "Б" група. До момента хаос не е имало, насърчават ги да са по-самостоятелни, но който не може да се справя, му се помага. Надявам се Зарко бързо да се адаптира, че доста дълго  отсъствал.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия