Магическа пролет се задава и Октомврийчето цветя на мама ще раздава!

  • 32 451
  • 738
# 75
Олееее  Mr. Green

Добро утро и успешна седмица ви желая  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 76
Аааа, Хейли, как, ами аз пиша и съм си варненка  Naughty

Аз изпъдирах мъжо да води Йована на градина, направих на Мила сандвич, на себе си кафе и бисквитки и съм се плъоснала пред компа да се досъбудя  Crazy
Сега ще прегледам обявите за работа и после влизам в банята.
Тези дни все вотра смяна ми се падна да работя, но поне се наспах, голям кеф  Mr. Green
Виж целия пост
# 77
Моята пък не е пристрастено кърмаче обаче така ми е по-лесно да я приспивам през нощта, иначе реве по десет минути, а може и съвсем да реши да става.
За сега само няколко пъти й се е случвало през деня да реве и да се окаже, че искала да суче.
Е, на мене не ми се отразява много добре това неспане, ама чакам да порасне, поне брат й така започна на определена възраст да спи по цяла нощ.

Бърди, радвам се че е хубаво където са те преместили  Peace

Хайде чао, и аз няма да ви досаждам с много писане
Виж целия пост
# 78
 Здравейте!  Hug
 
 Скорпи, ще се справите, ето нещата вече потръгват, малко остава, а както е казала и Олето, можеш да даваш изцеденото с лъжичка.  Peace

 Ние пък преминаваме през някакъв кошмар със зъбите! Такова чудо не съм си и представяла, че може да има. След като 2 дни ми вдига Т и реве и се дере денонощно, вчера го заведохме да го видят все пак, ми нищо му няма - само леко зачервено гърло и температурата, нито уши, нито хрема, нищо, та казаха - зъби! Ама аз се чудя това дете акула ли ще става, някакви крокодилски зъби ли му растат, че така зверски го мъчат, то не просто е кисело и реве, ами направо се гърчи от болки и нищо не може да го успокои. Вчера по едно време след един безкраен рев започнах да му чеша венците с една бебешка четка и то започна да кърви, а горкото примира и отваря устата. Задремва и се събужда с писъци и рев, щом снощи след часове реване дадох и нурофен и панадол, само и само малко да го успокои и да подремне и пак през нощта се буди сумай ти пъти с рев и писъци. Добре, че все още се кърмим по малко, та се поуспокоява на гърда.Поспа малко повечко чаак днес сутринта, ама и сега е кисел и дъвкоти една четка.  Crazy
 Сега се чудя колко може да продължи това, като се има предвид, че за момента има излезли само 3 кътника, 4ия е пробил наполовина, а има да избиват и кучешки и още кътници, направо не ми се мисли какво ни чака!  ooooh!
 Ей го пак почна да се гърчи и да пищи, горкото!  Tired
Виж целия пост
# 79
skorpion4e не се отказвай от започнатото, на мен ми се струва, че добре вървят нещата  Hug
Noel явно и Светлозар не се чувства достатъчно голям да се откаже от АМ, щото категорично не приема киселото - ни бисквити, ни плод не го привличат.  Mr. Green Купих и чаша с по-големи дупки, че да не му е много разредено - хвърля я само като я види  Mr. Green Засега официално се отказвам от идеята  Crossing Arms
При нас нещата са извън контрол - Светлозар пак започна да реве почти постоянно - реве, тръшка се, по половин час не успявам да го успокоя, и като се успокои - след 10 мин. пак започва. От ангината ли, зъбите ли - не знам, ама вече не се издържа. Знам, че не е без нищо, но понякога му се разкрещявам и после се чувствам ужасно, плаче ми се от безсилие  Cry Следобед отиваме при педиатърката да видим какво става Sad
Не съм гледам и при вас са така нещата  Hug Ние досега чак такова чудо със зъби не сме имали - ама сега 4-те кучешки явно вампирски ще излизат  Rolling Eyes
Бързо да оздравяват всички болнички!

Виж целия пост
# 80
Здравейте, мили мои!  Hug

Не съм, сигурно си пробвала, ама може и да те подсетя. Ако имате домашна ракийчица (искам да ПОДЧЕРТАЯ, че съм абсолютно против тия мерки, но...) може да го поуспокои. Николай също се дра-дра сума ти време наред и тъкмо се бяхме върнали от педиатър, УНГ и какво ли още не с диагноза "здрав". А тия ревове не се знаеше от какво са. И да ти кажа, прибегнах към по-крайни мерки - домашна ракия на пръста и му поразтрих венчетата. Ами не след дълго и спря да плаче и за деня се беше успокоил. Може пък и да помогне и при вас. Ама, ако са му разранени венците пък, може и много да го щипе. Тъй де, аз само споменавам...  Peace Дано му избиват тия ми ти мъченици (по-скоро, отколкото кътници), а и кучетата да не го мъчат...

Мамам-ам, дано и при вас свърши вече....  Hug

Скорпи, браво на Алекс! Дръж се и ти и му давай изцеденото,. Аз мислех и аз да му давам за имунитет, но при мен нямаше ни напрежение, ни запушване, та се отказах да си причинявам излишни главоболия... Ще успеете!  Hug
Виж целия пост
# 81
  Здравейте и от мен. Ние сме добре, ставаме си в 4,30 да си играеме и така...Аз се помъчих да спя сега, но не ми се получава, нещо нервите ме тряскат, ще пробвам по-късно пак. На Мишел и избиха два долни кътника. Леекоо не се търпи, но ще мине.
  Иначе всеки ден все по сладка ми става  Heart Eyes Приказва непрекъснато на патагонски, ама едни интонации, физиономии  Laughing На градината си мислят, че говори на БГ и се радват колко е умна  Mr. Green Днес се научи да се качва на дивана и като се качи една физиономия прави, все едно се е качила на еверест. Поне като се качи сяда и седи по половин час и не мърда, толкова е доволна, а аз блея на компа  Simple Smile
  Не съм мажеш ли го с тези кремчета Калпол, Бонжела и тн. На Мишел и мажа бибата с тях и тя много се успокоява, но не за дълго  Confused В будно състояние пробвай с студена краставица да ръпа, много деца се успокояват. И от тия гумените играчки за зъбоникнене, където се замразяват. Дано скоро мине.
   
Виж целия пост
# 82
Оле, ама веднага се възползвам!!  Laughing Hug
smilekris, Меркуриуса по принцип е за разширяване на дихателните пътища, подути лигавици и гнойни огнища (както примерно е ангината), но сега се сещам, че при зъбоникнене може да има гной и подуване! Особено ако са 3 наведнъж ooooh! Не съобразих, защото на моя не му са се подували венците Crazy
Не съм, ужасно е това, което разказваш.. горкият Стоян Heart Eyes За метода, който говори Аник съм чувала легенди, само че с мастика Peace
Да ви кажа за моя мушмул. Вече 3 дни от време на време има лека температурка, съвсем лека - 37,2-37,3, като само в събота вечерта беше 38,1. Мрънка в рамките на нормалното. Общо взето е на кеф. Няма сополи, не кашля, спи добре. Огледах го, обриви няма, около ушите и лимфните възи не е подуто, чурката, дупето също са наред. Гърлото не мога да видя, НО видях тъмнолилаво петно кръвонасядане на венеца върху един от никнещите предкътници. Освен това ситуацията с лигавенето вече излиза от контрол! Докато спи, върху възглавницата му стават огромни петна лиги, от устата му непрекъснато капят плюнки #Crazy. Реших, че е от зъби, давам Хамомила и Беладона. И все пак ходихме при педиатърката тази сутрин, но видях че целият коридор е пълен с кихащи кашлящи дечица, та се отказах бързо бързо. Crossing Arms по телефона чувам само: Доведи да го видя Rolling Eyes, за което не я виня де.. Сега пак няма темп., да видим до час-два как ще е. Thinking
Виж целия пост
# 83
Арим, не съм го водила на лекар. То за варицела тук не се ходи, хаха.
Но поразпитах и всички ми казват, че са подути лимфи, явно от вируса.

В сряда мислех да го водя вече на музика, ама нещо се отказвам, че май още е заразен.
Докато не изсъхнат пъпките има зараза, нали?

Буболече, зъб му излиза. И Нико имаше такива съсиреци. Peace
Виж целия пост
# 84
: Milla Elaine - като хванат коричка пъпките вече НЕ е заразен. РАя я изкара миналия месец варицелата със 6 пъпки. От деня на избиването педиатърката сметна 10 или 12 дена и ми даде бележка за детската. Гого пък така и не я прихвана - нищо че пият от една чаша, ядат едно и също и т.н. Явно си е имунитет.

 
Виж целия пост
# 85
Здравейте,момичета чудесна нова тема!!!  bouquet

Milla Elaine, напълно съгласна съм с irinopolis , когато завехнат вече не е заразен!!!Вкъщи всички я изкарахме,иначе периода през който може да те хване ако си контактувал със заразен с шарка е 28 дни,по принцип казват 21, но на Ники пъпчиците избиха на 24 ден и когато говорих с педиатърката,каза че за по сигурно вече се водят 28 дни.
Виж целия пост
# 86
Blagodarq vi otnovo Hug
Виж целия пост
# 87
 Здравейте, при Стоян май не са просто зъби. Има вероятност да е реакция от ваксината, която сложихме преди 10 дена защото се и обрина сега следобед. Четох и в листовката, че една от реакциите е раздразнение и необичаен плач, освен обичайните Т и обрив.  Crazy Утре ще го заведа и до ЛЛ да видим тя какво ще каже, но като се има предвид, че ме убеждаваше, че при нея нямало и едно дете с реакция ще видим какво ще каже.  Thinking

П.П. М/у другото преди да вдигне Т и малко след това много се пипаше около ушите, което и ме усъмни, че може да го боли ухо, та да го заведохме да го видят, но се оказа, че не е ухо.
Виж целия пост
# 88
Мамам, ама естествено, ти ли ще кажеш "кой ще кара влака".  Mr. Green Хехех. Давай си АМ с чиста съвест.

Мила, "периодът, в който може да се предаде заразата е 2 дни преди появата на обрива и продължава до пълното излющване на мехурчетата".

Буболече, зъби да не са?

Не съм, пиши какво е казала личната.

Мирче, какво става, как е Евка?

Скорпи, устискай още малко.

Днес ми изтекоха очите в работата, много съм уморена. Ева се е държала перфектно в яслата - спала, яла и т.н. Заварих я да си играе с някакви играчки.
Моника вече е добре. Много ми е печена тя.
Виж целия пост
# 89
Здравейте!

Всички са паркирани по леглата. Симеон е наказан без цокане тази вечер, защото цял ден се държа безобразно. Сега ми е ужасно криво и изтощено. Никакъв общ език не мога да намеря с него. За огромно мое съжаление единственото, което дава някакъв резултат, е крещенето. Ама истинското, граничещо с истерия Cry . Прилагам го в крайни случаи, когато вече няма какво друго Confused Rolling Eyes . Много ми е тъжно. И се чувствам адски виновно, че не мога да намеря начин да се разбирам със собственото си дете Embarassed Cry . В такива моменти имам нужда силно да го гушна, но той и това не ми дава. Изобщо не обича да го гушкат. Адски гадно се чувствам... Само се моля да е някакъв период, който бързо да отмине. Иначе, не знам как ще я караме. newsm45 Колкото повече искам да съм добра, търпелива и да водим някакво нормално ежедневие, толкова повече ми се качва на главата. Дали е само от скука или има и друго... Confused

Бобче, Hug извини ме! Ама ти си ми от чужбинките мами Grinning  Hug

Мила, как е крачето на Мила. А страха си преодоля ли го?

Буболече, Мирче, как са децата? Ноел, Мони по-добре ли е? Hug Hug Hug (а, ти си отговорила, радвам се, че е добре Heart Eyes )
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия