Обичате ли стихове? - 9

  • 113 166
  • 752
# 150
Здравей, Влад@

Ето нещо мое, в случай че ти хареса за абитуриентската.
Виж целия пост
# 151
Здравей, Влад@,
Тук също има идеи: [http://www.pozhelaimi.com/

Дени

Виж целия пост
# 152
Марѝ , "Не ме е страх" е сякаш мое... newsm74

Виж целия пост
# 153
janna_3 , Hug Hug Hug



Обичам


Когато другите се радват с тях празнувам.
Когато плачат, срадам тихо с тях.
Когато тъжни са и аз тъгувам.
Така тече животът покрай нас.

Обичам дни безоблачни, със слънце.
Потапям се в безбрежни висини.
И радвам се на всяко малко зрънце,
поникнало на нашите земи.

Обичам всичко дето диша, гледа.
Такава съм си . Всеотдайна чак.
Обичам да достигам до победа.
И се стремя за все по-малко мрак.



Лично творчество/МарИ Г./ bowuu
Виж целия пост
# 154
Isabell, denicay, благодаря ви   bouquet
Виж целия пост
# 155
"Обичате ли стихове"...


"Обичате ли стихове"?- ме питат.
Обичам ги, разбира се, че да.
Обичам, но не дават да ме ритат.
Обичам да съм силната жена.

Посрещах ветрове, преминах бури.
Слънца изпепеляваха плътта.
По тялото ми имаше мехури...
Не се предадох. Продължих така.

Сега на вас разказвам всичко. Ето.
Защото сте приятели добри.
А утре пак ще тичам през полето.
И ще преследвам нови висини.

Ще пиша стихове, ще радвам някой.
А после ще притихвам в някой кът.
Там малко ще почивам, ще поплаквам.
И  пак ще продължа по моят път.


Лично творчество/МарИ Г./ bowuu
Виж целия пост
# 156
Виж, не се забравя ей така
любов, която много ти е дала.
Която ти е вземала съня,
която за ръка те е държала.
Която те е вдигала и над
омръзналите вече битовизми.
Която е засищала и глад,
която ти е давала и риза.
Не се преглъща като залък тя -
застава ти на гърлото и дращи.
Отива си с нечувана цена,
която много трудно се заплаща.
Не се прежалва и със черен шал -
тя мрази някой помен да й прави.
Каквото и преди да си й дал,
не ще си го откупиш. Не продава!
Не я очаквай в някой друг живот.
Един път се гори във този огън.
Не се забравя истинска любов.
И двеста пъти да й кажеш сбогом!

автор Мартин Спасов
Виж целия пост
# 157
Марѝ, погледни първия пост.  Mr. Green Hug
Виж целия пост
# 158
Безкрайно съм поласкана и ти благодаря, Естел Hug  Heart Eyes


П.П  Писах на лични.  bouquet
Виж целия пост
# 159
Не ме събуждай! Чуваш ли? Въобще!
Аз може да поискам да остана
в страната с виолетово небе
заспала на прозрачното ти рамо...
Не ме събуждай... Общият ни сън
така прилича истински на обич.
Ще пишеш приказки. А аз ще съм
мастилото, с което всичко можеш...
Не ме събуждай. Все ще те сънувам.
Ще пием чай. Ще сплитаме вълшебства.
Ще бъда тиха. Ти ще ме целуваш.
И истинско ще бъде. Като детство.
А в книгата на нашето обичане
(каквато и във сънищата има),
с душите си през времето ще пишем:
(съвсем по детски): „Заедно. Завинаги”.
Приемаш ли ме? Искам да остана.
Едничък ти превръщаш ме във щастие.
Не ме събуждай. Друго място нямам.
Излъгах, имам... Но пък там пораснах.

автор Мира Дойчинова




Когато ме прошепваш през нощта
и нежността ти гали раменете ми,
забравям колко много ме е страх.
И ставам твоя. Цялата. За вечност.
А ти забравяш целия си свят...
Така ненужен ти е, като имаш мене.
Притихваш в ласките ми на жена,
която те превръща във безвремие.
Не казвай нищо повече...Мълчѝ.
От толкова обич думите умират,
безплътни, недостатъчни за стих...
Защото
любовта
е много тиха.

автор Caribiana




Ти ухаеш в ума ми - всяка нощ, всяка пролет
и целуваш с очите - мойта скрита тъга,
после бързо отлиташ, закопняла за полет
и за южния вятър, с теб танцуващ в нощта.

Ти ухаеш на лято със душа от циклами
и връхлиташ мечтите ми със вълни от любов
и избухват в мен сякаш преродени вулкани
и събудждат се бури, скрити в нежна покров.

Ти ухаеш на нежност и на влюбено време
на събудени чувства и пленена роса,
всяко атомче болка от съня ти ще взема
и ще пръсна тъгата с капки дъжд по света.

Ти ухаеш на мисли от танцуваща вечер,
със коси от комети и със рокля от дъжд
и с очите си всъщност би разрязала глетчер
ако дръзне да види... в мен самотния мъж...

автор Чавдар Райчев




Този ден ще те каня на чай.
(Не че страшно си падам по чая.)
Но е толкова хубаво май,
щом момиче и момче се мечтаят...
И тогава се сбъдват вълшебства.
Ти не вярваш? Ела ми на чай!
Както някога... Ние... И детството...
Чудесата ни нямаха край...
Ето, сипвам ти малко магия.
(Представи си, наужким, играй!)
Направи се сега, че отпиваш,
а целувките – нека са чай.
Много захар ли сложих? Прощавай!
Колко трябва му днес на човека?
Малко обич изпусната в чая,
да е сладък живота му. Нека.

автор Мира Дойчинова-irini




Твоя...
Докосваш ли ме? Или си измислям
онази непрогледна тишина,
в която пръстите ти
бавно ме разлистват
и устните ти нежно ме четат...
Написана съм твоя, много твоя
от стръмното на мъжкият ти пулс
по гладката изящност на завоите
и мекото на женския ми вкус...
Прочиташ ме...задъхано...на срички...
до най-дълбокото на сладките ми тайни.
И аз настръхвам, цялата обичане.
Шептя те. Искам те. И ти се давам.
Нали е обич... Нека да е тиха...
Обичам те безмълвно. Със очи.
Обичаш ме контурно. С щрихове.
Такава обич само се мълчи.

автор Caribiana
Виж целия пост
# 160
Isabell  Много ми хареса ,,Да бъдеш". И аз ще го напиша на една красива абитуриентка .
Виж целия пост
# 161
А по повод абитуриентите, долното е по искане на едни деца, които тази година се разделят със своята класна и толкова много я обичат, че ме помолиха да напиша нещо, което да е лично, единствено за нея и да й го подарят на бала:


На г-жа .....

Този Май е различен и тъжен.
Шепнат тихо печални липи.
И не можем светът да излъжем –
уж сме весели, а ни боли.
И не можем да скрием тъгата,
че изтича на детството срока.
Ще ни носи от утре реката
на живота в различни посоки.

След звънеца последен ще литнем,
само спомен зад нас ще кръжи.
Вие бяхте не просто учител,
а родител, най-щедро дарил
от душа и сърце свойта  ласка,
своя ден и тревога... Сега
във очите ни влага проблясва
и души ни неясна тъга.

Този Май е изпълнен със горест, 
даже вятърът млъква смутен.
Но за всички ни днес е безспорно –
ще Ви помним до сетния ден.
Вие бяхте Човекът, от който
се научихме как да ценим
своят дух и да пазим достойнство,
да признаваме, ако сгрешим,

да сме първо със себе си честни, 
да прощаваме чуждия грях,
и че с обич животът е лесен,
а лекарство е ведрият смях.
Неведнъж сме ви носили болка,
неведнъж се гордяхте със нас.
Днес е ден на раздяла и толкова
е болезнен последният час.

Вие, мила учителко, Вие
ще сте вечно във наште сърца.
Запомнете ни тъй, както ние.
С обич:
Вашите трийсет деца.
Виж целия пост
# 162
И тук следва да помълчим...

Прекрасно е, ellyst    bouquet
Виж целия пост
# 163
  ellyst , прекрасно е! Снощи го прочетох и плаках...

 Днес беше изпращането на дъщеря ми. Изплаках си очите от рев. Толкова хубава беше!  Heart Eyes Принцесата ми е тя.
Виж целия пост
# 164
Мариана,  благодаря ти!
Ellyst,  страхотно е. Изпитвам специални емоции от написаното,  усещането е много силно. Поздравления!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия