Автоимунен тиреоидит на Хашимото (Тема 23)

  • 97 933
  • 759
# 225
Merelenda, благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 226
Не искам операция. За мен тя не е решение. 

Мереленда, а какво налага операция при теб? Извинявай, не помня дали си казала, а ми е интересно да разбера. Peace
Виж целия пост
# 227
Не искам операция. За мен тя не е решение.

Мереленда, а какво налага операция при теб? Извинявай, не помня дали си казала, а ми е интересно да разбера. Peace
И аз това се чудя. Rolling Eyes Предвид, че няма възли, жлезата произвежда повече хормони и се предполага, че ако ми резнат част от двата дяла ще почне да произвежда нужното количество. #Crazy Евентуално се пият и хормони известно време, но както и лечението с тиреостатици е успешно в 40-50 % от случаите, то и операциите са толкова успешни. С разлика, че тиреостатици се пият до 2 години (явно са токсични, знам ли и аз), и ако няма ефект се прибягва до хирургична намеса. Втора опция за хирургична намеса е рецидив след лечение с тиреостатици - както съм аз сега. В зависимост от реакцията на организма обаче, дори и след операция е възможно жлезата да не функционира както трябва. Явно ако продължава и тогава да произвежда в повече се налага и пълното и отстраняване и после хормони до живот. Знам ли обаче аз моята как ще реагира, на каквото и да било?! Rolling Eyes
Ето, от откриването на заболяването много бързо се оправиха нещата, хормоните бързо влязоха в норма, ама след спиране на терапията - контрола 3-ти месец - ТСХ е пак към нулата.

Да ви кажа, повече се притесних след като ми спря лечението доктора, отколкото като го започнах. Докато си пиех хапчетата не ми пукаше и бях спокойна, а след като ги спря започнаха тревогите - колко ли ще е ТСХ, дали ще има рецидив и такива неща. Е, как да се успокоя, като не мога!

Първоначално докторът ми каза - операция или лечение с тиреостатици - до 2 години. Аз избрах второто.
Сега вече направо не искам да мисля, какво ще ми каже. Confused

Забравих да спомена, че съм с Хашитоксикоза. Rolling Eyes
Ниско ТСХ, високо Анти тро.
Виж целия пост
# 228
Разбрах, благодаря за разяснението.

Ако решиш, все пак, да ти резнат част, дай я насам. Да си я добавя към моята мързелива, почти непроизвеждаща жлеза. Wink

По повод на Райков, (ако имаш предвид Варненския), имай предвид, че доколкото съм схванала за две години почти, не препоръчва операции как бъде.
Аз изрично го питах, при моите два немалки възела, препоръчва ли ми такава - отговори ми категорично "не", предвид това, че не били малки, и че жлезата е доста "поизхабена", което, вероятно би наложило да ми махнат цялата. Което никой не би искал, освен, ако няма наложителна причина. Затова и направих биопсията миналия месец, да се успокоя.

Отдавна се каня да попитам тези от вас, които не са бременни: и вие ли си пускате ТСХ на всеки 45 дни, или правите по-дълги контроли?
Виж целия пост
# 229
Здравейте!
Искам да ви попитам стойности на ТСХ над 2  при останали хормони и антитела в граница притеснително ли е?
Някъде четох, че идеалната стойност на ТСХ е под 2. Моята също беше толкова преди няколко месеца и сега реших да си направя пак изследване поради засилен косопад и излезе 2.30. Всичко друго в норма.
Виж целия пост
# 230
Момичета,
много съм притеснена!
Лекуващ лекар ми е Катя Тодорова. Бременна съм в 13 седмица.
На 24.02 си бях пуснала изследвания, ТСХ - 0.27, при доза Еутирокс 100, каза ми да продължавамс  тази доза. Преди 4 дни си пуснах отново ТСХ и беше 0.09!!! От тогава се мъча да се свържа с нея, и по мобилния, и на телефона в Плевен и нищо! Звъня по сто пъти на ден...
Спрях да пия Еутироксина засега, защото ТСХ съвсем ще падне...
Някой има ли алтернативен номер за контакт освен посочения на 1 стр., не мога да чакам до 7 април, когато ще е в София, за да се видя с нея.
Обмислям да се консултирам с Начев...През седмицата кога преглежда?
Поздрави!
Виж целия пост
# 231
Разбрах, благодаря за разяснението.

Ако решиш, все пак, да ти резнат част, дай я насам. Да си я добавя към моята мързелива, почти непроизвеждаща жлеза. Wink

По повод на Райков, (ако имаш предвид Варненския), имай предвид, че доколкото съм схванала за две години почти, не препоръчва операции как бъде.
Аз изрично го питах, при моите два немалки възела, препоръчва ли ми такава - отговори ми категорично "не", предвид това, че не били малки, и че жлезата е доста "поизхабена", което, вероятно би наложило да ми махнат цялата. Което никой не би искал, освен, ако няма наложителна причина. Затова и направих биопсията миналия месец, да се успокоя.

Отдавна се каня да попитам тези от вас, които не са бременни: и вие ли си пускате ТСХ на всеки 45 дни, или правите по-дълги контроли?
Да, за варненския Райков става въпрос. Ще видя, какво ще каже Христозов и ще отида за второ мнение (видях че го практикува) при Райков. Благодаря за споделеното относно него.
Аз следях ТСХ - при откриване на заболяването ме извика на 45 ден. Последващи контроли на 2 месеца, но при мен бяха преобладаващо на 3 месеца, защото все го изтървах доктора, но не се е оказало проблем при мен, защото през цялото време след първата контрола на 45-ти ден бях на лечение с 1 таблетка и явно тя ми идваше добре и ми държеше хормоните в норма.

Виж целия пост
# 232
smiley_girl, недей да го спираш съвсем, защото ако преди това си била в хипофункция, ще се качи много рязко, по-добре просто намали дозата на 50 например, докато успееш да отидеш на преглед при някой ендокринолог.
Виж целия пост
# 233
smiley_girl   потърси д-р Начев или друг ендокринолог на които имаш доверие и аз мисля, че не трябва да се спира напълно, но не съм лекар. Аз съм в 17 г.с и съм с TSH:0,334, при което доктор Начев каза, че е много добре и запазихме дозата. Пия по 150 на един ден и 125 на друг. Начев е всяка сутрин през седмицата от 8 часа, трябва да си под наблюдение от лекар специалист, на първа стр му има телефона. Всичко ще е наред, просто потърси веднага лекар и се консултирай! Hug
Виж целия пост
# 234
smiley_girl, и моето мнение е да не спираш лекарството. Намали дозата, но не го спирай.
Виж целия пост
# 235
Да се отчета и тук:
27.03 - Рецидив на хипертиреоидизъм при Базедова болест  Rolling Eyes
Тирозол 2х2, Пропранолол 2х1 от 20 мг. - старата песен наново.
Контрола след месец, максимум 45 дена на ФТ3 и ФТ4 и тогава ще се произнесе, какво ще правим. Това му бяха думите.
Не можах да убедя доктора, че треперенето ми е от това, че като го видя него и треперя като лист и ще ми хвръкне сърцето, а иначе съм ок.  Rolling Eyes Пулса ми беше над 120 в кабинета и в седнало и в легнало положение, щеше да ми се пръсне сърцето от страх, а сега е 90.  Close   Иначе ме успокои, че всичко ще се оправи, и че 60% рецидивират от тая гадост и да не се тревожа. То хубаво ама... как да съм спокойна, особено като ми каза, ще видим след месец Т3 и Т4 и ще ти кажа, какво ще правим ?!  Rolling Eyes
Вече тоя хипертиреоидит ме обърка тотално - Тиреотоксикоза, хиперфункция при тиреоидит - Хашитоксикоза, хипертиреоидит при Базедова болест. Може и да е едно и също... понятие нямам, но антитела имам и за двете. Confused
Виж целия пост
# 236
Merelenda, съжалявам, че така се получава!  Hug
Стискам палци да се похвалиш с по-добри резултати следващия път.
Виж целия пост
# 237
Merelenda, съжалявам, че така се получава!  Hug
Стискам палци да се похвалиш с по-добри резултати следващия път.
Мерси, Лаленце!  Hug
Учудвам се, какъв мазохист съм. Щом ми изписа хапчета вече съм ХИПЕРспокойна и все едно не съм болна, а когато нямах хапчета се филмирах и си докарах отново ХИПЕРнеспокойствието, довело до хиперфункцията. Не мога да си го обясня. Знам, че спокойствието е ключа, а в същото време съм спокойна само като пия хапчета. Мазохизъм!
Виж целия пост
# 238
Мереленда, важното наистина сега е да си спокоойна Peace
Виж целия пост
# 239
smiley_girl писах ти на лични.
Според мен повтори изследването отново, и също ти давам съвет да не спираш Еутирокса, все пак носиш две бебчета. Стискам палци, и чакам да пишеш как се развиват при теб нещата.  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия