Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Кога трябва да се направи контролът на TSH след раждане?
Кога е препоръчително да приемате хормона Еутирокс след раждане?
Кои витамини и минерали се препоръчват за хора с Хашимото?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Кога трябва да се направи контролът на TSH след раждане?
-
Кога е препоръчително да приемате хормона Еутирокс след раждане?
-
Кои витамини и минерали се препоръчват за хора с Хашимото?
-
Какво е мнението за имуновенина при Хашимото?
-
Какво е Хашимото и какви са неговите симптоми?
Евентуално се пият и хормони известно време, но както и лечението с тиреостатици е успешно в 40-50 % от случаите, то и операциите са толкова успешни. С разлика, че тиреостатици се пият до 2 години (явно са токсични, знам ли и аз), и ако няма ефект се прибягва до хирургична намеса. Втора опция за хирургична намеса е рецидив след лечение с тиреостатици - както съм аз сега. В зависимост от реакцията на организма обаче, дори и след операция е възможно жлезата да не функционира както трябва. Явно ако продължава и тогава да произвежда в повече се налага и пълното и отстраняване и после хормони до живот. Знам ли обаче аз моята как ще реагира, на каквото и да било?! 

Иначе ме успокои, че всичко ще се оправи, и че 60% рецидивират от тая гадост и да не се тревожа. То хубаво ама... как да съм спокойна, особено като ми каза, ще видим след месец Т3 и Т4 и ще ти кажа, какво ще правим ?!