Орхидея - тема 7

  • 89 284
  • 752
# 105
Лаленце, последната, която си купих е тази

Дали не са еднакви?  Rolling Eyes

Жълтичката на Надето ми е мечта  Heart Eyes
Виж целия пост
# 106
Ох момичета, дано да оживее - в момента ги пресаждам, изкъпах ги и сега наново в саксийките... И вашите - стискам палци да се съвземат  Hug
Виж целия пост
# 107
А продавачката каза ли ти какви цветове са или ще е изненада?
Виж целия пост
# 108
Единия фаленопсис каза, че е цикламен. За другия не знам... Дендробиума изобщо не знам какъв е - изненада ще е. Снимах ги. Пресадих фаленопсисисите, дали дендробиума има нужда? Погледнете го:
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/532007_2847706675 … _1396305954_n.jpg
Ето и здравия фаленопсис в цял ръст и с пъпчиците отблизо:
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/557765_2847704995 … 4_177507051_n.jpg
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/527128_2847705355 … _1067419456_n.jpg
Ето и болничкото, дано оцелее:
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/531114_2847705795 … _1445761084_n.jpg
Виж целия пост
# 109
Благодаря за отговора _re_ge

 Има ли някой друг освен мен в темата на
КОЙТО МУ Е ЦЪФТЯЛО МИНИ. МОЖЕ ЛИ ДА СПОДЕЛИ КАКОВО ТОЧНО Е ПРАВИЛ- УСЛОВИЯ ПОЛИВАНеЕ МЕСТОРАЗПОЛОЖЕНИЕ ?

Здравейте дами, по въпроса за минитата

Първото ми фалче е мини (лявото). Купих го юли 2010, а септември същата година купих второ мини. От тогава и двете цъфтяха 2 пъти, дори в момента са цъфнали с по 2 цветоноса и имат по 20-24 цветчета всяко.

И двете бяха в малките саксийки със сфагнум, но след първия цъфтеж ги преместих в 10 см саксийки (тези за полу-минита) в по-ситни корички и резултата са 2 цветоноса и повече цветове

това е първия цъфтеж, докато бяха във сфагнум



а това са сега (малко кофти снимки, цветовете са тъмни и лилавеят, но се виждат и двете)



Не ги гледам по-различно от останалите, но определено след като ги преместих в 10 см саксийки полудяха на корени и листа, а както е видно също на цветоноси.

Поливам ги веднъж седмично, напред с останалите фалчета с около 5мл течен тор в 2 л вода на всяко поливане. Ползвам тази тор http://www.strelitzia-bg.com/images/products/237_1.jpg от поне година и половина и веднъж месечно или като се сетя ги промивам на течаща вода, за да не се задържат соли.

Януари ми подариха още 2 фалчета, но те в момента са на фаза коренчета и листа след прецъфтяване. Като цъфнат и те, тогава тях ще показвам.

Пропуснах да спомена, че сега като се затопли времего, горните 2-3 цветчета и на двете минита се съсухриха малко след като се разтвориха - така ги заварих след един уикенд и бяха малко просъхнали. Явно ги е пекло слънцето и от това са се спаружили, тъй като на останалите нищо им няма, вече около месец май стана, но от тогава им пускам щори като започне да грее директно слънцето.... На всичко отгоре продължават да удължават цветоносите и да развиват нови пъпки по върховете.

Е, надявам се съм помогнала малко и да виждаме по-често цъфнали минита във форума
Виж целия пост
# 110
Момичета да се похваля и аз с две нови придобивки  Grinning. Едната е наситено жълта
http://snimki.be//store/1/521332949209.JPG
а другата е оранжева  Heart Eyes
http://snimki.be//store/1/381332949468.JPG
По другите ми орхидеи имам три нови листа, дано скоро да се похваля и с тръгнал цветонос. А вашите красоти са уникални, дълго да ви радват с обилен цъфтеж!
Виж целия пост
# 111
Привет и от мен. Сега се връщам от Mr Bricolage, където имаше промоция на Орхидеи по 12 лв.
За съжаление не се сетих да снимам, но бяха доста прилични. Пускам снимка на новата ми красавица  Hug с молба някой да ми каже какъв вид е точно. На картинката пише Orchidacea, но не намирам подобен вид на 1 страница. Предполагам, че се гледа като другите, ама все пак  Praynig
За тези които ги заинтересувах имаше жълти и бяло-розови Онцидиуми, и като моята в потъмни лилаво и розово Simple Smile Е малко трудно намерих с няколко цветоноса.
Имаше и един господин, който избра една красавица, явно за подарък на жената  Laughing така че може и още някои да се похвали с придобивка от днес Simple Smile

Ето и снимчицата Wink


Виж целия пост
# 112
Ина _Ар
Честито, много са красиви, дълго да те радват с цъфтеж. Аз имам и двата вида - затова и аз смятам че са прелестни . Освен това се запознахме и с теб задочно - виждам те на снимката в огледалото  Wink

Катя_82. моля те да снемеш и самото растение- не само цвета, то също ще ми е полезно за разпознаването. Като го определим какво е ще наравим материал как да го гледаш- различните видове орхидеи се гледат по различен начин.

Момичета много сте писали. Искам и аз да пиша за минитата ( че и за другите ми орхиде) но нещо нямам време, дано утре сколасам, че ми е много интересна темата. Особенно след поста на Цвети.
Виж целия пост
# 113

Оки ще снимам и ще къча малко по късно снимки. Много благодаря. Супер си Simple Smile
Виж целия пост
# 114
Привет и от мен. Сега се връщам от Mr Bricolage, където имаше промоция на Орхидеи по 12 лв.
За съжаление не се сетих да снимам, но бяха доста прилични. Пускам снимка на новата ми красавица  Hug с молба някой да ми каже какъв вид е точно. На картинката пише Orchidacea, но не намирам подобен вид на 1 страница. Предполагам, че се гледа като другите, ама все пак  Praynig
За тези които ги заинтересувах имаше жълти и бяло-розови Онцидиуми, и като моята в потъмни лилаво и розово Simple Smile Е малко трудно намерих с няколко цветоноса.
Имаше и един господин, който избра една красавица, явно за подарък на жената  Laughing така че може и още някои да се похвали с придобивка от днес Simple Smile

Ето и снимчицата Wink




Beallara  Peace Още като я видях си помислих, че прилича на моята - на предната страница е, но твоята е по-различна... Твоята ми излиза като Beallara Eurostar Simple Smile Моята също е от тази промоция на Бриколаж и си избрах даже с поникнал втори цветонос... да видим кога ще порасте и цъфне и той Simple Smile
Виж целия пост
# 115
Beallara  Peace Още като я видях си помислих, че прилича на моята - на предната страница е, но твоята е по-различна... Твоята ми излиза като Beallara Eurostar Simple Smile Моята също е от тази промоция на Бриколаж и си избрах даже с поникнал втори цветонос... да видим кога ще порасте и цъфне и той Simple Smile

Добро утро на всички!

ПиПеЛолитка страхотна реакция!
 Hug
Веднага цъкнах и се намират две три материалчета за тази Беалара Евростар. Ще ги преведа и оформя и ще ги пусна малко по-късничко, а после директно на първа страница.
Лек ден на всички
  bouquet
Виж целия пост
# 116
Моето полумини е от 2 дни в корички и вече се отвори първата пъпка  newsm44
Виж целия пост
# 117
Момичета, днес получих един фаленопсис, който нещо май е болен  Confused По листата му има кръгли петънца като изгорено от цигара... виждали ли сте такива, от какво може да са и как се лекува това:
http://media.snimka.bg/s1/0252/026747421.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/0252/026747422.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/0252/026747423.jpg?r=0
Виж целия пост
# 118
Здравейте момичета  Hug
аз минавам да се похваля че за моята поизмряла орхидея  май има шанс-ако се сещате пусках снимки- с премръзналите листа посивели меки и клюмнали и без корени, сега излиза ново листо  Grinning което се надявам че е знак че ще оцелее.
Виж целия пост
# 119
на 31 март в София ще откриват нов магазин - Bauhaus
в брошурата има фалчета по 7лв - лилави и бели
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия