За ужасните гъбички по краката

  • 1 094 542
  • 914
# 195
АЗ съм едва на 16 години и имам гъбички но странното е 4е не ми меришат краката или нещо такова. Благодаря Ви за мазилата които препоръчвате ще ги пробвам подред .Незнам от къде съм се заразил но ще спазвам още по строга хигиена особено на краката .

Иди на дерматолог.  Peace
Така или иначе мазилата, които сме изредили, са с рецепта.... Повечето, предполагам..
И си приспособи твоя си кърпа за крака, която да ползваш само ти и само за краката!  Naughty

А възрастта няма значение за гъбите. И малки деца се разболяват!  Tired
Виж целия пост
# 196
...Така или иначе мазилата, които сме изредили, са с рецепта...
                             Маслата не се.
Виж целия пост
# 197
Пробвай с Ламизил,аз се излекувах с него.
Виж целия пост
# 198
Аз се мазотя пролет и есен с Дактакорт, ама пак излизат гадовете.
Виж целия пост
# 199
Киснене във винен оцет, подсушаване след баня или мокрене, намаляване на сладките храни (доколкото е възможно) и пробвай с прополисов вазелин 30%-  не е опасен и за браменни (и стига да нямате алергия към мед и други пчелни продукти!),може преди самото мазане да почиствате и подсушавате с обикновен спирт.
Виж целия пост
# 200
PEVARYL крем за мазане - продължително, дори след видимото изчистване,
MYCOMAX 150 - орално - 3 хапчета, по 1 седмично ! не дневно ! (малко е драстично, но при упорити гъбички по-добре с него, за да не тръгнат по ноктите),
изваряване на чорапите отвътре,
изхвърляне на подозрителни обувки.

(при гинекологични - GynoPevaryl, Mycomax,
Pevaryl крем външно, партньорът също се маже, заразените части да не контактуват до пълно излекуване - няколко дена след видимото подобрение).

Работи безотказно.
Успех!
Виж целия пост
# 201
P.S.
Никога не ползвайте чужди нокторезачки и пилички,
не давайте и своите на другиго -  ако ще да се сърди.
Не ползвайте едни и същи кърпи с човек, който има гъбички по кожата или ноктите.
Ако ползвате обща баня, измийте накрая под течаща вода краката, подсушете и намажете профилактично с противогъбичен крем.
Не перете бельото и чорапите си заедно с чуждо, особено при съмнения за гъбички. По-добре на ръка.
Никога чужди чехли на босо, никога! Никога не давайте свои чехли на другиго, дори да е с чорапи,
нито пък ръкавици - дори видимо да няма нищо.
Не изпробвайте обувки в магазин на бос крак - може някой преди вас да е бил с проблем. А за ръкавиците - ...
След мазане с противогъбичния крем мийте добре ръцете.
... и т.н. ...
Ако сте с гъбички, пазете другите! Не ходете боси по килима...

По чорапите и бельото спорите се махат само след изваряване - престояване във вряща вода, а не просто при по-висока температура в пералнята (внимателно, ластиците може да се развалят във врящата вода). Сменят се всеки ден след измиване, подсушаване и намазване с Pevaryl. За кожени обувки нямам идея как да се почистят...не мога да кажа дали спори оцеляват във фризер например...
Виж целия пост
# 202
ЦИТРОСЕПТ - вътрешно и външно! Peace
И продължителна употреба - поне 1\2 година.
ако ще чакам толкова то по добре да се надявам да си минат от самосебе си.а колкото до тоя цитросепт сам го ползвала за гъбички на влагалището и се надявах ,като го ползвам 1 седмица да ми мине.ама не то трябва 1 година. Е МЕРСИ ТОГАВА!
Виж целия пост
# 203
Ако някой е ползвал певарил крем, да сподели, моля, нормално ли е да се лющи кожата!?   Thinking
Виж целия пост
# 204
Ако някой е ползвал певарил крем, да сподели, моля, нормално ли е да се лющи кожата!?   Thinking
Да , аз ...и ми се лющеше кожата  и на  мен! Но за кратко...
Виж целия пост
# 205
Здравейте, на мен преди седмица маникюристката ми каза че имам гъбички на ноктите на крака и ми изписа едно масло на Gehwol, това била специална серия продукти за грижа за краката. Мажа се само от три дни. Тя ми каза че трябва след три седмици да видя ефект. Жълтото по ноктите да избелее и да израстне нов здрав нокът. Много се надявам да помогне, че като чета тук колко са упорити просто не ми се мисли. Ето ви сайта на тази марка:http://www.gehwol.com/en/footcareproducts/gehwol_med.html Моля някой ако го е ползвал да сподели опита си.  Simple Smile
Виж целия пост
# 206
Аз си направих смес от масла -  от чаено дърво /10 капки/, от евкалипт/2 капки/ и от пачули /2 капки/и трябваше да добавя бадемово масло /20 капки/, но го нямаше в аптеката в момента, а аз не съм особено търпелива, та го заместих със зехтин. Мажа. Ще видя, дали ще има полза, но друго си мислех. Ние пишем тук, какво ползваме и всеки дава неговото спасение като последно, но дали за всички става!? Като прочетох по диагонал само, колко видове гъбички има.... ooooh!
Пример давам.: Нито по кожата ми, нито по ноктите ми някой ще разбере, че имам гъбички, но аз си знам, като не се мажа, как ме сърбят стъпалата и като влезна в банята и постоя повече от пет минути, как ми побелява кожата около нокътя на големия пръст на единия крак.  ooooh!  Други проявления при мен няма.
Виж целия пост
# 207
...но аз си знам, като не се мажа, как ме сърбят стъпалата и като влезна в банята и постоя повече от пет минути, как ми побелява кожата около нокътя на големия пръст на единия крак...
                             За побеляването на кожата не мога да преценя, но сърбежът не е гаранция за гъбички. При мен беше контактен дерматит - махнах причинителя (един препарат за чинии) и ми мина след 2 седмици без нищо да правя.
Виж целия пост
# 208
от известно време ноктите на големите пръсти на краката ми започнаха при растежа си да се изкривяват и да се забиват в кожата в двата си края.Като ги докосна боли и почти не мога да обуя затворена обувка.Аз ги режа доста дълбоко,за да мога да изрежа и това,което е изкривено и забито.Много е трудно и болезнено.
Незнам как да се справя.Това сигурно са гъбички,но ще може ли след някакво лечение да ми се оправят ноктите?
Виж целия пост
# 209
от известно време ноктите на големите пръсти на краката ми започнаха при растежа си да се изкривяват и да се забиват в кожата в двата си края.Като ги докосна боли и почти не мога да обуя затворена обувка.Аз ги режа доста дълбоко,за да мога да изрежа и това,което е изкривено и забито.Много е трудно и болезнено.
Незнам как да се справя.Това сигурно са гъбички,но ще може ли след някакво лечение да ми се оправят ноктите?

Не мисля, че това са гъбички -  по-скоро имаш изкривен растеж! Самите нокътни плочки променени ли са?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия