Глоба, ако нахраниш бездомно куче

  • 27 187
  • 857
# 480
http://www.svobodnoslovo.com/%D0%BD%D0%B0%D0%B4-700-%D1%81%D0%BB … 0%B8%D0%BD%D0%B8/
Виж целия пост
# 481
1. JP това не отговаря на въпроса ми, защо в САЩ, след толкова евтаназия не е изчезнала популацията?
Дори и блога които си ми дала, само доказва, че има стабилна, ежегодна евтаназия на кучета, която не намалява - защо, ако всичко е проконтролирано? А какво ще се случи, ако не е както при нас + евтаназия?

2. Да, всеки греши и е редно да си признае, смятах, че повечето страни са минали през кастрирай и върни. Оказа се, че не е точно така. Италия например в момента работят по кастрирай и върни. Справя много добре. Искаш ли документи?

Всъщност след всичко прочетено, разбирам, че ние имаме две различни цели.
Вие искате да няма кучета по улиците, а аз искам да бъде сведен до минимум проблема с кучешката популация и да няма кучета по улиците дългосрочно.
Тоест във вашия случай - ги евтаназираме, те се появяват пак, ние пак евтаназираме и така, години наред като САЩ.
А аз бих искала да си решим проблема така, че да е трайно решен, еднократно + да не по евтин и да не се налага парите ми на всеки няколко месеца да потъват за убиване.

Виж целия пост
# 482
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%85%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B … D0%BE%D0%B7%D0%B0

От междинните гостоприемници овцата е водещ фактор в разпространението на инвазията. Фертилният ехинокок се среща най-често при овцете и свинете.

Да евтанизираме всички овце?
Виж целия пост
# 483
ДжейПи и Нова, идеята не беше да носите печени пилета и сандвичи. Имах предвид суха кучешка храна, от най-евтината. Продават ги насипно в зоо магазините. Лека е, не заема много място, мирише силно, така че дори да хвърлиш едно топченце в прахоляка, кучето ще си го намери. Колко струва килото, 5лв?

Освен това условието беше да храните успешно кастрираните псета. Сиреч, първо приютите трябва да си свършат работата по залавяне, кастрация, обезпаразитяване и ваксинация. Кучетата, върнати на улицата ще са по-спокойни. Когато са и сити, картината ще е съвсем различна.
Виж целия пост
# 484
Soleil* аз също, но в една 9 години - евтаназия (убийство) също не съм виждала. Но и много други неща, които тука виждам.

Не ми се вярва да го правят на площада.
Виж целия пост
# 485
ДжейПи и Нова, идеята беше не да носите печени пилета и сандвичи. Ставше дума за суха кучешка храна, от най-евтината. Продават ги насипно в зоо магазините. Лека е, не заема много място, мирише силно, така че дори да хвърлиш едно топченце в прахоляка, кучето ще си го намери. Колко струва килото, 5лв?

Фея, според мен, всички разбраха мисълта ти.Въпросът е това нормално ли е въобще? Да излизам от нас, подготвена с храна, в непрекъсната готовност, ако някое куче ми метне око, аз да го подкупя с ядене? Кой тук говори за пари, на мен просто ще ми е обидно да съм в подобна роля...
Виж целия пост
# 486
ДжейПи и Нова, идеята беше не да носите печени пилета и сандвичи. Ставше дума за суха кучешка храна, от най-евтината. Продават ги насипно в зоо магазините. Лека е, не заема много място, мирише силно, така че дори да хвърлиш едно топченце в прахоляка, кучето ще си го намери. Колко струва килото, 5лв?


Фея Кръстница, ще напиша за четвърти път - това не е никаква гаранция за безопасност.

Отказвам да разнасям суха храна за умилостивяване на кучета в джобовете си - както отказвам и да нося десетачка за алчни полицаи. Това е обидно и ненормално.
Виж целия пост
# 487
1. annie2002, радвам се, че добави "лично" към изказванията си, което доста се различава от маниера "последна инстанция".
САЩ няма да коментирам повече. Назад се изказаха хора какви са причините за увеличението на бездомните кучета. Явно контролът и при тях е мираж. Аз не съм била там, не мога да коментирам.
Преди 89 година обаче бездомни кучета нямаше. Знаеш защо.
Наредбата може да бъде променена и да се реши проблемът по аналогичен начин - масово изтребване.
Освен ако не си организирате отглеждането на помиярите извън градовете. Не зная защо постоянно подминавате тази възможност. Разкарайте си помиярите.

2. Ани, след колко време ще има ефект от тая "програма"? Кажи къде са решили дългосрочно проблема с този метод.

3. Ясно, добре че се разграничаваш от лудите защитници на кучета-убийци, които възпрепятстват залавянето им, ама не ти се получава особено.

4. Контрол и изтребване на кучетата ще свърши идеална работа. Мъртвите кучета не се размножават, както се спомена по-назад.

5. Ани, щом се запролети, само в Пирогов се вадят минимум 20 кърлежа на ден. Кой ще обезпаразитява кучетата на 2 месеца?

6. Мъртвите кучета не хапят за разлика от кастрираните.

7. Време е кучелюбците да си понесат отговорността, защото пречат на Столична община да си върши работата.



Простотиите за кучешка храна по джобовете, както и че трябва да търпим кучетата да ядат хора, защото имало и убийства, и катастрофи, и какво ли още не, няма и да ги коментирам.

Виж целия пост
# 488
http://www.vsekiden.com/114676/za-glutnitsite-na-horata/

Цитат
Затова е нужно да обявим война на безхаберието, кражбите, корупцията и лицемерието в администрацията! Замислете се – ние сме правова държава, в която има и лоши, и добри хора. Ами ако изведнъж същото това общество реши да избие всички индивиди, направили нещо лошо? И тогава ли ще приветстваме масовите екзекуции?


4. Контрол и изтребване на кучетата ще свърши идеална работа. Мъртвите кучета не се размножават, както се спомена по-назад.

6. Мъртвите кучета не хапят за разлика от кастрираните.


Без думи! Връщам се стотици години назад във времето на масовите убийства и екзекуции и ме обзема тих ужас от това, което ни очаква напред като общество  Cry
Виж целия пост
# 489
Вижте - съжалявам, нямам какво повече да добавя.
Искахте статистика, дадох статистика - обаче се оказа различно от очакваното.

Няма значение в САЩ дали се справят с контрола над животните или не, няма значение дали контрола е мираж или не,  ние не се справяме и искаме евтаназия, те я прилагат години наред - пак питам, защо не намалява популацията?
И техните кучета са мъртви, каквито биха били нашите.

Не просто имат, ами JP разрови се за Далас - да видиш, всъщност какво се случва последните години -евтаназията явно не помага - имат много сериозен проблем + кучета по улиците. Дори има статистика за ухапвания, бих казала по голямо количество от нашите.

Лека вечер на всички.
Виж целия пост
# 490
1. JP това не отговаря на въпроса ми, защо в САЩ, след толкова евтаназия не е изчезнала популацията?
Дори и блога които си ми дала, само доказва, че има стабилна, ежегодна евтаназия на кучета, която не намалява - защо, ако всичко е проконтролирано? А какво ще се случи, ако не е както при нас + евтаназия?


Блогът, който ти дадох, започва с:

Since arriving in the US I had been wondering how cities maintained their streets free of stray animals...

Това по нещо напомня ли ти за София? Ами не, няма нищо общо.

Не знам дали данните ти са верни, но в САЩ просто го няма тукашния размер на проблема - това се вижда с просто око. Да, ако евтаназията води до тяхното равнище, аз съм ЗА нея.

Ако смяташ, че не са преценили кое им е по-изгодно, мисля, че си в грешка.

Да, прати за Италия, ще е интересно.
Виж целия пост
# 491
Бездомните кучета в България не са бивши  домашни, каквито са тези в Америка!
Това са бездомни кучета от години, ...

Това не е вярно, имах куче само допреди няколко години, познавам всички кучкари в квартала, никой, нито един не си  е изхвърлил кучето. Ако това се случваше толкова масово, както се опитвате да убедите хората, то аз все един щях да познавам, поне едно породисто куче щях да срещна безпризорно из квартала, но не би. Поне едно.

Хм, чудно, а откъде ли са се взели първите бездомни кучета в Софийско? newsm78 Или изключваш напълно вероятността кучката Лайка на бай Стоян от Панчерево да е родила 12 кученца, които жената на бай Стоян, стрина Малина, да е сбрала в пуснала в Горубляне?

Естествено, че няма да видиш породисто куче. Те не се съобразяват с породата, когато им се до... такова. Затова има кръстоски между чихуахуа и немска овчарка, както и другите т. нар. хибридни породи, които са толкова популярни в Щатите напоследък.

Само да попитам, твоето куче и това на останалите кучкари в района бяха ли кастрирани?
Виж целия пост
# 492
1. JP това не отговаря на въпроса ми, защо в САЩ, след толкова евтаназия не е изчезнала популацията?
Дори и блога които си ми дала, само доказва, че има стабилна, ежегодна евтаназия на кучета, която не намалява - защо, ако всичко е проконтролирано? А какво ще се случи, ако не е както при нас + евтаназия?


Блогът, който ти дадох, започва с:

Since arriving in the US I had been wondering how cities maintained their streets free of stray animals...

Това по нещо напомня ли ти за София? Ами не, няма нищо общо.

Не знам дали данните ти са верни, но в САЩ просто го няма тукашния размер на проблема - това се вижда с просто око. Да, ако евтаназията води до тяхното равнище, аз съм ЗА нея.

Ако смяташ, че не са преценили кое им е по-изгодно, мисля, че си в грешка.

Да, прати за Италия, ще е интересно.

Конкретно за Далас погледни - има кучета по улиците.
Виж целия пост
# 493
Без думи! Връщам се стотици години назад във времето на масовите убийства и екзекуции и ме обзема тих ужас от това, което ни очаква напред като общество  Cry

Така, така. Кучешка храна по джобовете ни изстрелва в космоса.
А оглозган до кокал човек, полуизяден от кучета. На живо! От това общество не те ли обзема ужас?
Виж целия пост
# 494

Цитат
Аз ще ви кажа какво се случи – сдобих се с три шева на ръката, докато изваждах от челюстите на каракачанка моето куче. Ден по-рано улични песове разкъсаха крака на друго момиче. Затова и не правя разлика между четириногите. Правя разлика между хората. Тези, които вечно обещават да се справят с проблема, тези, които получават заплата от нашите данъци, тези, които лицемерничат и призовават да избием всички кучета.

Аз пък лично обещавам, че ще давам по 20 лв. всеки месец за разчистването на квартала ми от бездомни кучета.
Дали ще е общината, дали ще е ловна дружинка, дали ще са виетнамците, дали ще е Фея Кръстница- не ме вълнува!!!

Искам децата ми да карат спокойно колело там, на 50 метра от блока ни, където на мястото на бивша детска градина кучка е родила кученцата си и жив човек не може да премине!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия