Aприлското слънце навън пече, а НОЕМВРИйче в коремчето на мама вече расте - еп.2

  • 32 420
  • 726
# 45
Здравейте....тремина ми е на 19 ноември
 Hug
Виж целия пост
# 46
Аз да се запиша за първа страница с термин 30.11.2012 - първа бременност

Здравейте бъдещи мами!!! Аз съм новичка тук, но се надявам да се справя!!!

Пожелавам на всички ноемврийки леко бременеене, повече тупкащи сърчица в близките седмици и повече почивчица!!!
Виж целия пост
# 47
И аз да се цопна в новата темичка Simple Smile

Момичета, направо ви завиждам за симптомите. Може да ме мислите за луда, ама аз като не усещам нищо друго освен, че гърдите ми се промениха и са по-чувствителни и съм с променлив апетит, нищо друго, а вече съм в 7 седмица и малко ме притеснява липсата на симптоми, но да се надявам, че просто съм от жените, които ще карат по-лека бременност. Остават още 3 дни до следващия ми преглед и чакам вече с нетърпение да си видя порасналата тупкаща точица Simple Smile
Виж целия пост
# 48
Здравейте днес от мен, в новата темичка. Аз днес минавай край джипито и викам да си взема талонче за ЖК, нали важат 1 месец, пък другата седмица или по другата ще отида. Да ама не - трябвало след 12г.с. да се запиша на ЖК.  И не ми даде, можело да не е сигурно, че съм бременна.

А за шефа,  сложна, работя за мъжа ми -демек за себе си. Смятам да си вземам болничен през цялата бременност, ако ми дадат, и без това сега гледат за майчинството 24 мес., а аз съм се върнала преди 10м от майчинство.

Няма ли мами от Бургас, да казват кой гинеколог да избирам.
Виж целия пост
# 49
О мила dreaming въобще не са за завиждане тези симптоми (поне според мен ). Въобще не е лесно , да ти кажа аз през първата бременност бях така само леко гадене сутрин и то за много кратък период, но сега майко мила.... почти през целия ден съм като парцал  Tired
Виж целия пост
# 50
И аз да се цопна в новата темичка Simple Smile

Момичета, направо ви завиждам за симптомите. Може да ме мислите за луда, ама аз като не усещам нищо друго освен, че гърдите ми се промениха и са по-чувствителни и съм с променлив апетит, нищо друго, а вече съм в 7 седмица и малко ме притеснява липсата на симптоми, но да се надявам, че просто съм от жените, които ще карат по-лека бременност. Остават още 3 дни до следващия ми преглед и чакам вече с нетърпение да си видя порасналата тупкаща точица Simple Smile

Да ви кажа и аз нямам никакви симптоми освен леката болчица ниско долу и болезнените гърди...Нито ми се гади, нито ми се повръща, чувствам се нормално....чак от време на време ми се приисква да повръщам, за да съм спокойна....

Извинете ме, но искам да попитам един глупав въпрос относно форума и профила....как мога да си сложа снимка и защо не ми се появява лентичката с г.с.?! (нова съм и се надявам да не изглеждам зле с тези въпросчета)
Виж целия пост
# 51
ЯНА,личната няма право да отказва това алонче!..Отиди при които ти искаш гинеколог,запиши се и той ще е изиска сам това талонче...При прдишната ми бременност аз не знаех,че съм бременна,а си мислех,че ме лови критическата..топли,студени вълни,припаднах на аеробиката и се стреснах,викам-
чакай да ида да вида какво ми е и като отидох при генеколога,дето обикновено си ходя,та казва-бременна си  Crazy ...ей доктор,виж да не е някаква миома,че аз бебе не съм правила..смяхме се,но...аз тогава в 7-8 седмица отидох и тя жената веднага се обади на личната и  си оправиха вземане-даването....
Виж целия пост
# 52
И аз да се цопна в новата темичка Simple Smile

Момичета, направо ви завиждам за симптомите. Може да ме мислите за луда, ама аз като не усещам нищо друго освен, че гърдите ми се промениха и са по-чувствителни и съм с променлив апетит, нищо друго, а вече съм в 7 седмица и малко ме притеснява липсата на симптоми, но да се надявам, че просто съм от жените, които ще карат по-лека бременност. Остават още 3 дни до следващия ми преглед и чакам вече с нетърпение да си видя порасналата тупкаща точица Simple Smile
И аз съм така. Чак се притеснявам от време на време  ooooh!
Виж целия пост
# 53
Toli, аз предпочитам да имам симптоми, защото така ще знам, че всичко е наред, пък сега като нямам и ми е притеснено. Знам, че има жени, които карат много лека бременност, почти без неразположения, но искам да имам и аз някое неразположение, да се почувствам и аз бременна Wink
Виж целия пост
# 54
Хаха, хайде да се разменим, предлагам силно неразположение срещу никакво такова  Mr. Green
Де да ми беше и тази бременност като първата, ама не е, макар че и по-лошо можеше да е.
Виж целия пост
# 55
Много хубаво, че някоя от бъдещите мами повдигна въпроса за болничните по време на бременност. Миналия път АГ ми обясни, че за всяка бременност се полагали 180 дни болничен, но ако междувременно пуснеш отпуск (която ще изчистя максимално, че докато се върна ще е "изгорял"), този срок се нулира и наново започват да се броят тези 180 дни. Тъй като съм бременна за първи път, не знаех, че съществува такъв момент. Нека мамите, минали през това, коментират ситуацията.
Виж целия пост
# 56
Спокойно може да си изчистиш отпуските преди тези 45 дни преди раждане. В болнични си примерно от тези 45 дни преди раждане до 3 месеца на бебето (180дни). После се пускат едни молби в работата си за гледане на дете до 1 година. И там се попълва една декларация че си гледаш ти детето, а не е дадено в дом за сираци. И така.
Виж целия пост
# 57
аз тъкмо се връщам от Славчев, Варна Simple Smile
В 8г.с и 1 ден ме изчислява с рАЗмери 16,9мм . предния  път видяхме сърчице, но не ми каза колко удара  в минута. Сега също нищо не ми каза само че е пораснало. И че ме завежда като бременна, в понеделник ще ходя за изследвания. Знам че на лекарите им е писнало от нашите въпроси, пък и аз не съм от тези които обичат да питата, така че  ще видя в понеделник какво ме чака  Hug
но всеки път след като съм на преглед при него чувствам спокойствие  и облекчение, понеже нали имах зацапване. И вярвам че и то скорще отмине и всичко ще е наред Hug Hug
 Интересно ми е на снимките, които ни дават някои знае ли какво означава това долу в левия ъгъл- depth 8.62?
Виж целия пост
# 58
момичета и аз докато не ми показваше тикера 6г.с нямах симптоми, ама на сега.. не мога да мръдна от леглото:/
Виж целия пост
# 59
Долу вляво не сме обърнали внимание какво пише, но таткото  "видя"пишле и твърди, че ще е момче отсега.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия