Любители на кучета-27

  • 47 707
  • 752
# 525
Елия, а защо не я научите, че аки и пиш се прави сам на опр. от вас място в двора? Или смяташ да пръскаш цялата полянка след всеки дъжд?
Виж целия пост
# 526
Не знам как да стане  Rolling Eyes Тя е на три години ... опитвам се да я науча да ходи отзад , зад къщата , но тя просто не иска ... там двора е много голям и няма проблем .
Проблемното пространство е съвсем малка полянка с райграс , която е точно отпред , на лицето на къщата ...
Виж целия пост
# 527
Няма значение, че е на 3 години, Елия. Можеш да я научиш да ползва определено от теб място. В началото ще трябва да я съпровождаш, но после тя сама ще отива там. Единственото, което се очаква от теб е търпение и време. Ако не си стоиш удома през деня, предлагам да започнете обучението при първа възможност в събота.

Убедена съм, че Ева си има дневен режим. Когато стане време за тоалетна, сложи няколко дребни лакомства в джоба си (може да са гранулки храна) и нашийник с каишка на кучката. Заведи я на мястото, което ще ти е най-удобно. Първият път ще се наложи са позичакаш, но зорът ще си каже думата: кучката ще се изпишка. В момента, в който започне да пишка, веднага започни да я поздравяваш с думи. Изразявай радостта си без да пипаш Ева, за да не я притесняваш. Като свърши, незабавно й дай лакомство.

Повтаряйте това при всяко излизане до тоалетна. Ако кучката започне да те тегли или се опита да пишка в тревата пред къщата, веднага изчъткай. Звукът "чт" има много рязко и остро звучене. Ако това не е достатъчно да спре Ева, пляскай силно с ръце. Това със сигурност ще я сепне.

Не мога да кажа със сигурност колко време ще отнеме затвърждаването на новия навик, защото това зависи както от Ева, така и от теб.

Употребата на кучешки репелент върху тревната площ може да подпомогне процеса на обучение. Не знам дали в БГ се внася този препарат, но препоръчвам Liquid Fence, защото няма да повреди тревата и е направен от естествени продукти.
Виж целия пост
# 528
Благодаря ти за вниманието   bouquet
Ева обаче е английски булдог  Laughing - изключително умна , много послушна , обаче безкраен инат и невъобразим мързел ...
Опитвам да и се скарам , тя се сепва и не се изпишква , но после отива като не я виждам ...
Опитвам се с каишката - не става  Confused зверско дърпане и запъване настава ...
Днес опитах нещо подобно на твоите съвети - взех и купичката пълна с храна и я извиках с мен да ходим отзад - тръгна и по средата на пътя се спря като магаре на мост Simple Smile Дори уникалната и лакомия не надделя над ината  Rolling Eyes
Притеснява ме и това , че тя се обърква ... преди живеехме в апартамент . За нея правилното е навън . Как обаче да и обясня , че на едното навън може , а на другото - не  Rolling Eyes
Но все пак ще направя всичко точно както си ми писала - денем съм в къщи повечето случаи и имам време  Peace
Ето я и Ева -
Виж целия пост
# 529
Ева е невероятна красавица! Елия, а не можете ли да сложите някаква символична преграда пред зелената трева. Повечето кучета уважават преградите и не ги пресичат.

Преди няколко нощи чухме Бъди да плаче в дневната. Като станахме установихме, че столът е паднал и образува символична бариера. През нощта Бъдко си сменя леглото поне 3-4 пъти. Мести се от дневната на леглото в коридора и обратно. Кучо може да мине под стола, може да го заобиколи, може да мине от другата страна на масата, но той плаче. Не може да разбере, защо му забраняваме пътя...
Виж целия пост
# 530
Сладка Евичка!

Разбира се, че интелигентна и упорита. Нали е булдог! Това не трябва да ти пречи, а да ти помага в обучението.

Не я дърпай. Колкото повече теглиш, толкова повече ще ти се съпротивлява Ева.

Обърни също така внимание на мястото, където се пада нашийникът. Ако е в долната част на врата, там мускулите на булдога са толкова силни, че нямаш шансове да постигнеш какъвто и да било положителен резултат. Нашийникът трябва да е в основата на черепа. Там и най-лекото подръпване за корекция ще бъде ефективно.

Ако досега Ева е пишкала сама, без надзор, може да опитате друго: по-дълъг повод. Така ще можеш да застанеш по-далеч и да й дадеш възможност да свикне с присъствието ти.

Както казах, изисква се търпение от твоя страна. Кучката ще се научи, стига да го искаш.

Трикът с купичката не е свършил работа, защото Ева не е отивала да яде, а до тоалетна. Дала си й объркващи сигнали. Затова предложих малки лакомства, скрити от кучето.
Виж целия пост
# 531
Тези почивни дни бяхме по цял ден в парка
Арчи вече е пръв приятел с продавача на пуканки  Joy, който му знае и името
Като се прибере в къщи ляга и заспива, няма значение къде, дори забравя да яде  Whistling
Забелязвам, че показва предпочитания към определени породи кучета, с най-голямо желание посреща бигъли и френски булдози, с тях играе до полуда. С другите кучета просто се подушват и отминава.
Виж целия пост
# 532
Завърнахме се от 4 дневно пътешествие:





Виж целия пост
# 533
Привет и от нас!
Дано "дечицата" са се натичали и налудували през почивните дни! Heart Eyes
А ние в най-големите(неочаквано ранни) жеги познайте какво правим...
http://www.prikachi.com/images.php?images/249/4716249d.jpg

П.П. Фея, работим според твоите препоръки. Вече бележим мъъъничък напредък  bouquet
Виж целия пост
# 534
от сутринта
само се премести от неговото в нашето легло...

Виж целия пост
# 535
Божеее, момичета, разкошни са любимците ви!! Много са хубави всичките! Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 536
Големи и малки красотилища Simple Smile
Виж целия пост
# 537
Кали - мислили сме за оградка , да ... Накрая и това ще стане , макар да се съмнявам , че ще помогне - тези които продават са едни нисички и мънички , а Ева е деликанта точно колкото прасе в маргаритки  Simple Smile и ще мине през оградата като стой та гледай .
Фея - благодаря ти за съветите и за времето , което ми отдели . Започнахме от днес да се учим ... Ясно е , че не стана от първия път - въобще не пожела да дойде с мен отзад , а после се скри и пак отиде на тревата отпред  Confused
Трудно ще е ... но аз съм упорита . Няма да се оставя на един английски булдог / пък бил той и принцесата на тате , както влюбено я нарича мъжът ми  Laughing /
Ето я пак - спи както винаги  Laughing
Виж целия пост
# 538
Здравейте , поизостанах с темата, имам да наваксвам, виждам нови кучета:)))

Искам да ви помоля нещо  Blush Grinning

Моя близка участва в конкурс "Аз и моят домашен любимец" снимката е страхотна, доста сме назад с гласуването, но все пак , ако може да ударите едно рамо моралът ни ще се покачи Simple Smile

Снимката е тук : http://grabo.bg/pets/view/5154

Може да се гласува , натискайки левият оранжев бутон "Гласувай", и се влиза или ч/з Фейсбук или ч/з имейл. Трябва да внимавате да отметнете, че не искате да получвате реклами и т.н. Или просто да въведете стар имейл адрес или нещо, което не използвате.
Ще сме много щастливи някой да ни подкрепи, блзките приятели вече се разписаха  Grinning

  bouquet
Виж целия пост
# 539








 Hug Hug Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия